Organizacja debat katolicko-protestanckich

FORUM PROTESTANCI internetowa społeczność biblijna
enos

Re: Organizacja debat katolicko-protestanckich

Postautor: enos » 21 marca 2017, 19:16

n.ellie pisze:
21 marca 2017, 17:54
Alex87 pisze:
21 marca 2017, 17:28
Debaty katolicko-protestanckie to chyba najgorsze rozwiązanie jakie mogło tu paść.
Zwłaszcza jak obie strony się nie szanują i jadą na ogólnikach.
A nawet, gdyby nie skończyło się na ogólnikach, to czym innym jest przyyjmowanie prawdy, a czym innym jej uznanie. Niestety z tym drugim jest okropny ambaras, bo dość często wynikający z egocentryzmu, przewrotnie przez wielu chowanym za maską nowonarodzenia.
Kocham Cię Boże!

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 21 marca 2017, 19:52

Zgadzam się z tobą enos. Jeżeli dla kogoś Pismo Święte to ogólniki- co tu powiedzieć? My tutaj rozważamy bardzo poważne sprawy dogmatyczne w oparciu o Biblię. Niektórzy lubią stać z boku i oceniać. Poza tym ja szanuję ciebie i widzę,że ty również zachowujesz się z szacunkiem do innych.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 21 marca 2017, 19:59

Chodziło mi bardziej o to, że obu stron nie interesuje dokładne nauczanie oponenta, tylko padają argumenty na zasadzie "a u was Murzynów biją!".
Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 21 marca 2017, 20:33

Widać,że dla ciebie to fajna zabawa ,włożyć kij w mrowisko,a potem odwrócić kota ogonem. Nie oszukasz nikogo. Dobrze cię zrozumieliśmy pisałaś o ogólnikach,a teraz o czym innym,z się nie słuchamy. Aby komuś odpowiedzieć trzeba wiedzieć co napisał.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 21 marca 2017, 21:44

Rut pisze:
21 marca 2017, 20:33
Widać,że dla ciebie to fajna zabawa ,włożyć kij w mrowisko,a potem odwrócić kota ogonem. Nie oszukasz nikogo. Dobrze cię zrozumieliśmy pisałaś o ogólnikach,a teraz o czym innym,z się nie słuchamy. Aby komuś odpowiedzieć trzeba wiedzieć co napisał.
Oj Rut, nie o to mi chodziło. :(

Chodzi mi o to, że ogólnie (a nie tu) dyskusje protestancko-katolickie zapowiadają się interesująco, a potem zaczyna się robić nieciekawie. Faktem jest, że sporo osób nie zna oficjalnego nauczania KrK (sama znam malutko) i odwrotnie - katolicy myślą, że protestancka teologia jest wyssana z palca, zamiast najpierw przeczytać jakiś dobry komentarz. Nie wiem jaki tu przykład wstawić... Choćby zarzut, że protestantyzm to tysiące denominacji i niespójna nauka, każdy wierzy w co chce itd. zamiast spróbować zrozumieć czym jest 5 solas...

Nie moim zamiarem jest się tu kłócić. Postaram się jaśniej przedstawiać swoje myśli.
Dobranoc.
Obrazek

Wróć do „Propozycje, Uwagi, Zgłoszenia”