Propozycje, uwagi dotyczące forum

FORUM PROTESTANCI internetowa społeczność biblijna
Awatar użytkownika
Smerfetka

Re: Propozycje, uwagi dotyczące forum

Postautor: Smerfetka » 01 marca 2017, 16:52

Według mnie Kalwini szeszą swoje wpływy, a teraz kiedy ludzie masowo od nich uciekają przez ostatnie 50 lat zaczynają obsiadać inne denominacje. Reformowani baptyści to jeden z przykładów.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 01 marca 2017, 20:28

"Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!".
Dedukuje ku przestrodze, by czasem swoje prywatne poglądy zachować dla siebie i służyć razem, zjednoczeni, nie marnować czasu na przepychanki.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 01 marca 2017, 21:02

Okey, są trzy fajne rozwiązania:

1. Robimy grupe Protestanci nie definiującej koloru i trzy grupy Ewangeliczni, Ewangelicy, Reformowani z odrebnym kolorem. Osoby z tych trzech podgrupek umieszczam rowniez w wspolnej grupie (Protestanci)

2. Robimy grupe Protestanci definiującą kolorek i trzy podgrupki

3. Zostajemy przy podziale obecnym gdzie Ewangeliczni, Ewamgelicy i Reformowani bedą w grupie Protestanci z tym że Ci ostatni bedą posiadać osobny kolor, a dwie pierwsze grupy kolor domyslny dla Protestantów.

Albo narazie robimy tylko grupe Protestanci
Oprocz tego jak mowilem bedzie mozliwosc w polu profilu wybrać sobie denominacje np Baptyści etc. narazie proboje ciekawie to zestawic i zasugerowac się opiniami. Jak juz mowilem jest mozliwosc by osoba byla w kilku, kilkunastu grupkach. Łatwiej wtedy szukac, porzadkowac czy ustawiac forum. Nic nie stoi na przeszkodzie by istnialy grupki typu Baptysci, Zielonoswiatkowcy bedacy w grupie Ewangelicznych i Protestantów. A z drugiej strony moze byc osoba nalezaca do grupy Prezbiterianie, Reformowani i Protestanci.

Tak samo Katolicy, moze byc grupa Katolicy definiujaca kolor, a dwie podgrupy greko i rzymsko katolicy. Mozemy też nie tworzyc podgrupek a dac opcje konkretniejszego wskazania denominacjii/kosciola w profilu.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 01 marca 2017, 21:42

Kierunkowskaz, ale czemu mam służyć wraz z reformowanymi?

Nie zgadzam się z wieloma rzeczami które głoszą, głosili i robili.
Ja za to wezmę odpowiedzialność moralną.

Za pomijanie wielu rzeczy bedziemy rozliczani przed Bogiem.

Czy to bedzie służyć moim znajomym, dzieciom jak zacznę ich oszukiwać i grać?

Poświęcać się "wyżej nie określonym" w czyimś mniemaniu idei, mam porzucić najprostsze idee na codzień?

A na końcu obudzić się z ręką w nocniku.

To nie jest droga do Boga, dobrze o tym wiesz.

Ja służę Bogu nie ludziom i grupom z którymi się nie zgadzam.

Namawiasz mnie do bardzo złej postawy Kierunku.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 02 marca 2017, 09:21

Myślę, że po prostu zrobić jeden kolorek dla protestantów jako grupy ogólnej i możliwość wybrania sobie przynależności do danej denominacji, w tym możliwość zaznaczenia "bez denominacji", bo takie osoby też są. Tak samo zrobić z katolikami, prawosławnymi itd. plus kolorek dla reszty, czyli np. ateiści, agnostycy, inne religie. Większy problem jest np. z adwentystami, bo niby są z nurtu protestanckiego, ale mają te swoje pisma White...

Samolubie, trudno mi powiedzieć, czy jestem jedynym obrońcą wiary kalwińskiej :P Raczej o coś innego mi chodziło, a poza tym nie wiem, czy moje rozumienie Bożego wybrania podchodzi pod kalwinizm :P No i nie mam wiary kalwińskiej, bo ani nie jestem "Pawłowa" ani "Kefasowa".

Przyznam, że sympatyzuję ze zborem baptystów, który choć w nazwie nie jest reformowany, to naucza teologii reformowanej i nikt mnie jeszcze tam nie ugryzł, choć społeczność nie jest idealna. Nie ma obowiązku wiary w predestynację, są osoby, które podążają za arminianizmem. Z tego, co wiem, to jeszcze ze dwa zbory w mieście, w którym mieszkam, też raczej wierzą i nauczają o Bożym wybraniu. Ja kalwinizmu z niczym innym nie kojarzę jak tylko z predestynacją. Czy jest to biblijna nauka, to można podyskutować w odpowiednim dziale i temacie. Kwestie historyczne to osobna sprawa, dziś też nazwa "baptysta", "zielonoświątkowiec", "luteranin" nic nie znaczą, jeśli się nie ma serca przepełnionego Bożą miłością.

Szanujmy się tu na forum, bez uprzedzeń. Forum podobno jest otwarte dla wszystkich, więc niech takie zostanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 02 marca 2017, 15:29

n.ellie pisze:
02 marca 2017, 09:21
Myślę, że po prostu zrobić jeden kolorek dla protestantów jako grupy ogólnej i możliwość wybrania sobie przynależności do danej denominacji, w tym możliwość zaznaczenia "bez denominacji", bo takie osoby też są.
Zgoda
n.ellie pisze:
plus kolorek dla reszty, czyli np. ateiści, agnostycy, inne religie. Większy problem jest np. z adwentystami, bo niby są z nurtu protestanckiego, ale mają te swoje pisma White...
Brak zgody :cry: :) kolory by się zaczęły mieszać, forum jest chrześcijańskie o charakterze ewangelicznym, jeśli ktoś chce pisać okey, ale nie musimy niechrześcijanom dostarczać kolorów.
n.ellie pisze:
Większy problem jest np. z adwentystami, bo niby są z nurtu protestanckiego, ale mają te swoje pisma White...
Niby, jak masz kilkunastu zalozycieli to pomyśl... ktoś był kiedyś Katolikiem, Protestantą, Ateistą, a nawet członkiem stowarzyszeń. Czy to od razu oznacza, że jest Ci to co głosi, myśli bliskie lub zgodne z założeniami tego wyznania?

Nie podzielę forum tak jak na .info :? Nie ma mowy
n.ellie pisze:
Przyznam, że sympatyzuję ze zborem baptystów, który choć w nazwie nie jest reformowany, to naucza teologii reformowanej i nikt mnie jeszcze tam nie ugryzł, choć społeczność nie jest idealna. Nie ma obowiązku wiary w predestynację, są osoby, które podążają za arminianizmem. Z tego, co wiem, to jeszcze ze dwa zbory w mieście, w którym mieszkam, też raczej wierzą i nauczają o Bożym wybraniu. Ja kalwinizmu z niczym innym nie kojarzę jak tylko z predestynacją. Czy jest to biblijna nauka, to można podyskutować w odpowiednim dziale i temacie. Kwestie historyczne to osobna sprawa, dziś też nazwa "baptysta", "zielonoświątkowiec", "luteranin" nic nie znaczą, jeśli się nie ma serca przepełnionego Bożą miłością.
Część teologi reformowanej jest poprawna bo musi wynikać z Pisma w dużej części. Ja nigdy nie zgłębiałem teologi reformowanej, ani nauk od Jana Kalwina nie pobierałem i wierze w boże wybranie, pewność zbawienia bo może "teologia bibljana" była przed Kalwinem? Trudno by oderwano ten rodzaj teologii od Bibli.

Więc Twój Zbór naucza równie dobrze można powiedzieć teologi baptystycznej. Wchodzenie w spory typu arminianizm - kalwinizm to zwykłe wciąganie ludzi w niekończącą się polemike i wysadzaniu wspolnoty do góry nogami. Czy to nie dziwne, że ktoś narzuca Ci ten spór który trwa bez mała pół milenium. Tobie to serio nie przeszkadza?

Skąd wiesz czy nie robią tego specjalnie, czy to nie reklama, albo ludzie poodchodzili więc szukają nowych pól wpływu więc obsiadają. Zbory kierując ludzi na tory swoich sporów, teologi etc. Kalwin od zawsze lubiał wyznaczać ramki dla uniwerystetów i szkolić specjalny typ człowieka :lol:
n.ellie pisze:
Szanujmy się tu na forum, bez uprzedzeń. Forum podobno jest otwarte dla wszystkich, więc niech takie zostanie.
A nie jest tak?
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 02 marca 2017, 22:13

Dlaczego przyciski do edytowania posta są takie małe? Z komórki nie da się edytować.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 03 marca 2017, 00:22

Dlaczego? 😜 takie były i jeszcze nie miałem czasu się tym zająć, tyle przecież zmian i innych ważnych spraw. Ale te przyciski są paskudne i bedą wymieniane.
Samolub

Obrazek Obrazek

Panda
Moderatorka

Postautor: Panda » 03 marca 2017, 07:14

Kolejna niegodnością jest brak możliwości edytowania swojego postu i poprawienia treści, bądź błędu - nawet do pół godziny po wysłaniu posta ... Istnieją tylko dwie możliwości: można zgłosić swój własny post bądź cytować się samemu ...

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 03 marca 2017, 09:20

Samolub pisze:
02 marca 2017, 15:29
Brak zgody :cry: :) kolory by się zaczęły mieszać, forum jest chrześcijańskie o charakterze ewangelicznym, jeśli ktoś chce pisać okey, ale nie musimy niechrześcijanom dostarczać kolorów.
...
Niby, jak masz kilkunastu zalozycieli to pomyśl... ktoś był kiedyś Katolikiem, Protestantą, Ateistą, a nawet członkiem stowarzyszeń. Czy to od razu oznacza, że jest Ci to co głosi, myśli bliskie lub zgodne z założeniami tego wyznania?

Nie podzielę forum tak jak na .info :? Nie ma mowy
Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. :) Chodziło mi o przyznanie jednego takiego samego koloru dla ateistów, gnostyków, innych wyznań :) może być szary albo po prostu czarny i tyle, bez wdrażania się w szczegóły. Adwentyści mają przecież swój własny kolorek.
Samolub pisze:
02 marca 2017, 15:29
Część teologi reformowanej jest poprawna bo musi wynikać z Pisma w dużej części. Ja nigdy nie zgłębiałem teologi reformowanej, ani nauk od Jana Kalwina nie pobierałem i wierze w boże wybranie, pewność zbawienia bo może "teologia bibljana" była przed Kalwinem? Trudno by oderwano ten rodzaj teologii od Bibli.

Więc Twój Zbór naucza równie dobrze można powiedzieć teologi baptystycznej. Wchodzenie w spory typu arminianizm - kalwinizm to zwykłe wciąganie ludzi w niekończącą się polemike i wysadzaniu wspolnoty do góry nogami. Czy to nie dziwne, że ktoś narzuca Ci ten spór który trwa bez mała pół milenium. Tobie to serio nie przeszkadza?

Skąd wiesz czy nie robią tego specjalnie, czy to nie reklama, albo ludzie poodchodzili więc szukają nowych pól wpływu więc obsiadają. Zbory kierując ludzi na tory swoich sporów, teologi etc. Kalwin od zawsze lubiał wyznaczać ramki dla uniwerystetów i szkolić specjalny typ człowieka :lol:
Jeny, ale ty zaraz teorie spiskowe wymyślasz. Czy ja napisałam, że ktoś tam jest skłócony w sprawie kalwinizm-arminianizm? :roll:
Oczywiście, że Kalwin nic nowego nie wymyślił, ale widocznie taka była potrzeba zredagowania pism, by ludziom uświadomić, że wszystko zależy od Boga a nie od nas samych (to tak w dużym uproszczeniu). Pisał on, pisali inni kaznodzieje i do dziś wygłaszają kazania, redagują książki, są katechizmy itd. Nie baw się w solo scriptura, bo staniesz się swoim własnym niepodważalnym autorytetem. ;) :lol:
Obrazek

Wróć do „Propozycje, Uwagi, Zgłoszenia”