Samolub odpowiada dla PROTESTANCI.INFO - ekskluzywny wywiad

FORUM PROTESTANCI internetowa społeczność biblijna
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Samolub odpowiada dla PROTESTANCI.INFO - ekskluzywny wywiad

Postautor: Samolub » 01 czerwca 2017, 07:29

Witam :serce2: :ogień:

Chciałem odnieść się do tematu
http://protestanci.info/viewtopic.php?f=41&t=16395
Jakie zalety ma to forum w porownaniu z naszym? Na serwerze darmowym(?) chyba długo nie pociągnie. Tutaj tez zaczynalismy z darmowym serwerem. Starzy uzytkownicy moze pamietaja ze byly same problemy.
Wystarczy sobie obejrzeć strone główną, układ forum i jego założenia by zauważyć, że znacznie różni się w swoim przeznaczeniu.
Tutaj tez zaczynalismy z darmowym serwerem. Starzy uzytkownicy moze pamietaja ze byly same problemy.
Może problem właśnie tkwi w tym, że wybraliście złego usługodawce i nie ustawiliście odpowiednio forum co przełożyło się na waszą awaryjność i zawodność.
Velure, nie mam nic przeciwko temu forum, ale mam wrażenie że powstało z inicjatywy Samoluba, bo został wyrzucony z tego forum za nieprzestrzeganie regulaminu i nie stosowanie się do próśb moderatorów.
Powstało z inicjatywy bożej.

Zostałem wyrzucony z powodów politycznych i z różnych innych złych pobudek moderatora Efendi oraz Kaana, sprawe tą opisywałem. Mam wielu swiadków, którzy wiedzą i rozumieją o co tak naprawdę chodziło, ale się już nie udzielają.

Właśnie dlatego min szukano na mnie ostrzeżeń bo wziąłem poniżanych, zastraszanych, traktowanych gożej w obrone.

Ostrzeżenia otrzymywałem za nic, wręcz niektóre są kuriozalne. Nigdy nie otrzymałem 4 i 5 ostrzeżenia, a bana otrzymałem jak już odeszłem z forum w proteście.

http://protestanci.info/viewtopic.php?f=18&t=16020

Ankieta zamknieta po 20 min, temat też zamieciony po 2 godzinach coby inni się nie mogli wypowiedzieć. Typowa kontrola informacji poprzez wstawki jak ta Filipa, ktory sytuacji nie znał, ale na prośbę Kaana i Efendiego wygłosił frazesy jak na zjeździe PZPR, że było tak i siak. Po to by reszte uśpić...

Forum zamieniło się w więzienie oraz zabawke (folwark), jest szereg osób poszkodowanych i zastraszanych/szantażowanych a Ty niestety nie otrzymujesz pełnych informacji od osób zamieszanych w proceder.

Zresztą zmiany Ciebie nie interesują i nie są Tobie na ręke Ianku, a niestety to Ty odpowiadasz za swoich moderatorów i bierzesz odpowiedzialność za ich decyzje.
Należałoby o tym pamiętać... prawda :?:

Niestety jako, że nie masz czasu, ani innych osób niż zblamażowana dotychczasowa ekipa to starasz się robić dobrą mine do złej gry. Ignorujesz słuszne skargi użytkowników, psy szczekają a karawana jedzie dalej...

Dlatego postanowiłem olać tamto forum i wpisałem nawet w stopke swój protest. I stąd właśnie się wziął ban ^^'

Ale nie zamierzamy konkurować, bo to bez sensu. Tylko miejcie na uwadze, że z czasem pojawią się problemy takie jak u nas - na początku zawsze wszystko wygląda wspaniale. Potem pojawiają się różnice, nowi ludzie, również wrogowie, fałszywi bracia, afery, podziały, itd. To jest nieuniknione.
Jakoś nigdy o tym nie pisałeś... :zakłopotanie: to wcale nie tłumaczy zachowania Efendiego, Kaana i Twojego.
Mam nadzieję, że Samolub zrozumie, że regulamin jest jednak ważny i że zasady muszą być jasno określone a kto się do nich nie stosuje, będzie ponosił konsekwencje.
Proszę Cię nie odwracaj kota ogonem i z ofiar nie róbmy katów.

Wielu osobom należą się przeprosiny, a takie nadużycia powinny skończyć się surowymi konsekwencjami, odwołaniami i wyborami nowych moderatorów :false:

Ale skoro tak nie jest to pamiętaj, że bierzesz wszelkie konsewencje swoich decyzji na swoje sumienie. Nie ma czegoś takiego jak ucieczka przed konsekwencjami bo to nie jest gimnazjum gdzie można kogoś olać, oczerniać lub pomiatać ludźmi.
Jeśli nie zrobicie podziału na działy tylko dla protestantów to szybko przekształci się w polemiki (żeby nie powiedzieć - kłótnie) z katolikami. Przerabialiśmy to już w niekrótkiej historii tego forum.
Uwierz mamy inne pomysły nie kolidujące z nikim i niczym które takie problemy rozwiązują i chcemy robić po swojemu :D wiemy jak to robić dobrze.

Ja tylko czegoś nie rozumiem :wrrr: po co robić regulamin kto gdzie może, a kto nie może pisać, pilnować tego, karać skoro można to umiejętnie zrobić skryptowo poprzez odpowiednie ustawienia grup do konkretnych działów, nie ma problemów z wyjątkami czy z tym że ktoś jest w kilku grupach bo da się to bez problemu zrobić. Wiem bo umiem... to wszystko to są podstawy i dziwi mnie to, że ręcznie generujecie sobie tyle pracy, nerwów, regulaminów, ostrzeżeń :ślepy: I proszę nie mów, że tak się nie da bo Ci zrobię hipotetyczne forum i zaprezentuje że się da.

Jest pełno takich niepotrzebnych rzeczy, które można zrobić w kilkanaście minut, a które ułatwiają prace innych na codzien.

Ale jak Ty tego przez 10 lat nie potrafisz, a nam tłumaczysz jak budować działy i jak ma nasze forum funkcjonować ^^' ehe hehe, dobre
Pomyślcie już teraz czy usługodawca udostępni wam bazę danych forum - przyda się podczas przenosin na płatny serwer
Po pierwsze nigdzie się nie przenosimy, jesteśmy na docelowym serwerze który sobie możemy upgradować na płatny.
Serwer gwarantuje mi w umowie ciągłość usługi, a nawet pomoc techniczną.

To nie jest serwer niestabilny czy bez zobowiązań na dzikich warunkach. Zarzucasz nam swoje błędy podczas wyboru serwera i usługodawcy.

Mi usługodawca nie musi nic udostępniać gdyż ja mam baze danych, konta ftp itd. :P i mam backupy porobione. Usługodawca nawet nie ma do tych rzeczy dostępu... Ty Nas pomyliłeś chyba z fora.pl

Owszem, my narazie nic nie płacimy i uwierz, nasz darmowy serwer udźwignie Wasze forum. A nam obecnie wcale wiele do szczęścia nie potrzeba więcej mocy czy pojemności.
(uwierz mi że darmowe serwery nigdy nie uniosą aktywnego forum - chyba że znajdziecie jakiś sposób, np. częstą archiwizację forum na zewnętrzny serwer). Jeśli nie udostępni to będziecie zaczynali od zera.
Uwierz mi, że mój serwer darmowy uniesie Twoje forum jeśli chodzi o transfer. Co do miejsca na dysku to obrazki z odnośników zewnętrznych, brak załączników i kilka odpowiednich ustawień sprawi, że forum z kilkoma mln postów upchnie się nawet na 1GB. powierzchni. A na najtańszych płatnych serwerach 10GB miejsca to dziś standard.

Tak więc opowiadasz rzeczy nieprawdziwe oparte na własnych błędach i zaniechaniach zarzucając nam pewne braki, które już w założeniach były rozwiązane. Po prostu Tobie się wydaje, że Samolub to amator... ale ja jestem wszechstronnie w wielu dziedzinach uzdolniony i wiele osób może to potwierdzić. <skromny> :króliczek:

Nasze forum jest kameralne, wasze to moloch- 500 tys postów przez kilkanaście lat, tylko forum wiara.pl jest przed wami 900 tys. jesli chodzi o fora religijne.

Ale treść to nie wszystko. Treść tworzą ludzie, a nie Kaan, Efendi czy kilka osób obeznanych w sporze czy wymuszeniach.

Smutne jest to, że dorobek tak wielu osób marnotrawicie i służy on partykularnym interesom, karmiąc ego niedojrzałych duchowo nadzorców, którzy uznali forum za swój własny folwark.

Jest to smutne, nie przynosi to dobrych owoców. Jest miejscem niekończących się sporów, docinek które niektórzy "Bracia" i "Siostry" stosują wobec innych, rozmowy na czacie coraz częściej przypominają czat typu interia lub onet i nie mają zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem.

Przykre jest też to, że osoby starozakonne, nietrynitarne dostają od Was łatke Protestantów z powodów antykatolicyzmu czy tymczasowych interesow do polemik z Katolikami czy Ateistami. Przykładem może być np Janek który nie ma nic wspólnego z Protestantyzmem. Niepokojące jest też kontrolowanie forum przez kilka wąskich grup ideologicznych/środowiskowych, ale o tym kiedy indziej.

O reszcie narazie nie wspomnę bo to może być wręcz grubsza afera i sprawy szokujące, gorszące całe środowisko protestanckie w Polsce i zagranicą. Są to sprawy zachodzące o handel informacjami wyciąganiem PW na różnych forach czy portalach na cele psychomanipulacji w jednym z kościołów uznanych za protestancki z barwną historią i ekipą. Czyli kontroli informacji, mistyfikacji pewnych zdarzeń jako przypadkowe bądz od DŚ, a wyciągane drogą internetową.

To wcale nie są żarty, ani moje widzimisię i obecnie zawezwałem kilka osób do pomocy w wyjaśnianiu tych pogłosek i poszlak, sprawa jest już znana szerszym kręgom za granicą. Być może trzeba będzie nawet poinformować polskie organy ścigania i wywiad bo może mieć to również reperkusje w związku z Federacją Rosyjską.

Mam nadzieję, że Ty Ianku nie jesteś w nic takiego zamieszany i nikomu nie przekazywałeś żadnych danych z forum/portali i nie miałeś świadomego, celowego wglądu w chociażby prywatną korespondencje przekazując ją w celach "ewangelizacyjnych" tejże wspólnocie.
Mam nadzieję, że Ty nie brałeś w tym udziału...

Odbiegając jednak od pogłosek i doniesień, zrobiłem testy obu stron i serwerów. Coby pokazać najważniejsze twarde dane.

https://webspeed.intensys.pl/wyniki/86277/
https://webspeed.intensys.pl/wyniki/86280/

Czas wczytywania strony
e-protestanci.pl ~0.9 s
protestanci.info ~10.1 s

Ponad 10 razy szybciej

Ping
e-protestanci.pl ~ 30
protestanci.info ~36

Oba fora mają przyzwoity ping, ale jednak nasz trochę lepszy.

Prędkość pobierania
e-protestanci.pl ~2011
protestanci.info ~1460

Nasz puki co darmowy szybszy o 40% od waszego. :rozbawiony:

Inne parametry techniczne w których nie ma co się nawet porównywać:

- najnowsze oprogramiwanie PhpBB 3.2
- nowoczesna skórka we_universal z drobnymi modyfikacjami by Samolub (w ciągłej rozbudowie i poprawkach)
- nowoczesne emotikony :ufo:
- przejrzystość/jakość
- czat działający bez javy
- unikalne ustawienia działów oraz grup
- przejrzysta i szybka rejestracja

W google w 3 miesiące osiągneliśmy więcej niż inni w kilka lat. Na niektóre ważniejsze hasła jesteśmy już nawet przed wami, a na inne tuż za waszym forum. I spokojnie powoli się wdrapujemy, pozycjonujemy i docieramy do szerokiej grupy internautów, to wymaga czasu i jeszcze raz czasu.

Oczywiście tu nie chodzi o rywalizacje, gdyż całkiem inna jest grupa odbiorców obu for. Chce tylko pokazać, że Twoje komentarze Ianie są nieadekwatne do rzeczywistej sytuacji technicznej i mojej wiedzy informatycznej. A Ty przecież jesteś informatykiem :P

A założenia, grupa docelowa i funkcje for są całkowicie inne.
Nasze forum nie jest strikte polemicznym-teologicznym bełkotem zapełnionym frazesami teoretyzmu kłótni i pretensji.

Ma pełnić funkcje informacyjną, zapoznawczą, pogłębiać relacje międzyludzkie, oferować rozwój duchowy i osobowy.

Pomagają mi super Moderatorki Panda, Rut, Loreen oraz Moderator Kierunkowskaz, planujemy budowę internetowego radyja, portalu informacyjnego oraz e-Kościoła wspomagającego organizacje młodzieży i młodych przez internet w celu głoszenia, pomocy duchowej/innej. Staramy się żyć po chrześcijańsku i przekładać to na konkrety. Po to min powstało to forum.
Jakbyś był na otwarciu wiedziałbyś jakie cele nam przyświęcają i że inicjatywa pozostaje w rękach Boga.

Niestety nawet ogromne możliwości można marnować i żywić nimi swoje ego. Ale można też w bardzo prosty sposób skierować je w odpowiednią stronę robiąc coś dobrego.

Muszę jeszcze raz opowiedzieć pewną historie która wydarzyła się jakiś czas temu na protestanci.info a która wywarła na mnie aż do dziś ogromną traume.

Od kilku dni trwały burzliwe rozmowy na forum, a "najwięksi" teolodzy prześcigali się w udowadnianiu swojej niesamowitej wiedzy, wiary, wysokich aspiracji, osiągnięć itd. trwał od kilku dni wzmożony ruch, panowało też pozytywne rozluźnienie.

W pewnym momencie na forum pojawiła się Siostra "Niebieska" na sb było widać, że znajduje się w ciężkim stanie depresyjnym na zwolnieniu lekarskim, bez pieniędzy, które szły zazwyczaj na bierzące wydatki.

Siostra Niebieska była na silnych lekach, roztrzęsiona, bez wiekszej sumy pieniędzy na Slowacji na zwolnieniu lekarskim z myślami samobójczymi, przestała rozumieć języka słowackiego. Akurat muślała że byćmoże na forum uzyska wsparcie.

Okazało się, że wszyscy teolodzy, wielcy gawedziaże shotboxowi pouciekali bądz zamilkli. Było to bardzo dziwne, gdyż w tamtym czasie było gwarnie. Jestem pewny, że wychodzili, omijali, siedzieli cicho specjalnie.

Niektórzy pamiętają... ale pojawiły się też osoby empatyczne służące rozmową, pomocą i monitorujące sytuacje przez następne tygodnie. Oni się nie zastanawiali bo to nic ich nie kosztowało, mniej niż pisanie posta teologicznego pełnego frazesów. A wielu z tych co uciekało, milczało lub udawało że ich nie było, nie widzieli potrafili miesiącami pisać by jedną tezę udowodnić, ale człowiekowi choćby słowem mogli uratować życie to już ich wiele kosztuje, nie mają czasu, chęci itd.

Wśród tych osób które się zainteresowały tamtą sytuacją byli różni ludzie, min Velure (Panda), Vaniti, Maddie. Nie będę wskazywał tych ktorzy zachowali się innaczej bo akurat oni są do dziś aktywnymi użytkownikami na tamtym forum. Nie wypada o takich osobliwościach dyskutować :zmęczony:

Tu jest tylko wycinek, wycinek ludzi którzy zdążyli się odezwać i wypowiedzieć o nadużyciach. Ankieta została natychmiast zamknięta... po 3 dniach miałbyś obraz sytuacji w ankiecie. Niestety Ianie obracasz się wśród osób które mają jedną wersje zdarzeń i ufasz/liczysz na nich bezgranicznie.

Oni doprowadzili tamto forum do duchowej ruiny :!:

Dlatego nie dziw się, że ująłem się za innymi oraz ogłosiłem wobec części moderacjii protest

To spotkało się z represjami :obrażony: i konkretnym zaplanowanym przekazem i prowokacji ze strony Norbiego, Kaana, Efendiego i Kruszynki.

Dlatego z tamtąd odszedłem, dopiero potem się okazało, że mam bana z czapy :?: Znajdź mi powód tego bana w takim razie :D życzę powodzenia. Ten powód został wymyślony potem na potrzeby przekazu.

Ty dobrze wiesz dlaczego dostałem bana. Ale nie masz poza Kaanem nikogo aktywnego ktoby rzadził twardą ręką i był aktywny w wiekszosci dyskusji. Dlatego przymykasz oko na Jego ekscesy, obrażanie kobiet itp. Niestety strzelasz sobie w stope :rewolwer:

Kaan wiedział, że ja to mogłem punktować bo się nie patyczkuje i ludzie byli za mną bo patrzyłem na sprawy sprawiedliwie, widziałem nadużycia. Byłem takim trybunem ludu, właściwie tylko ja stałem na drodze temu człowiekowi do władzy absolutnej na jego "folwarku" jak on to nazywał forum :dzik:

Więc był ogromny nacisk by zrobić ze mnie zadymiarza, w wielu miejscach padaly ze strony Norbiego (kolegi Kaana) sugestie typu- jesteś chory na schizofrenie bo na fb masz pomalowane oczy... no w paincie przez koleżankę dla śmichu... Padały często ze strony Kaana czy Norbiego słowa i zwroty za które inni dostawali bany na conajmniej tydzień. To nie tylko wobec mnie, to czesta taktyka tej kliki, bo oni się trzymają razem by trzymać władze, Norbi to ich taki zadymiarz na posyłki. Mózgiem jest Kaan :niemowa:

Wielu widziało za co dostawałem ostrzeżenia i byłem prowokowany żeby właśnie powstała taka wersja dla administratora coby można było spokojnie zlikwidiwać mnie po cichu :D bano się publicznego linczu i wywleczenia nadużyć przed nieświadomą resztą.

Ale ja byłem sprytniejszy i ogłosiłem protest wcześniej, odeszłem z forum z warunkami ^^' zwycięski i wolny. Kaan rwał włosy z głowy, a Efendi jego tzw. cień rozpoczął kampanie oszczerstw wśród reszty moderacji.

Potem wymyślono różne teorie. Do dziś bawi mnie to, że każdy moderator ma inną bo nie postarali się nawet o jedną spójną :D

Szkoda tylko, że Mr.Sponge i HelpDesc nie chcieli się wychylać. Razem z moim odejściem na zawsze odeszła cała reszta, a forum sięgnęło rynsztoku z którego się nie może podnieść.

Nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele osób odeszło bo moderacja wszystko zamiata ^^' no ale przecież to nie Kaan, Efendi, Norbi jest zły, tylko cała reszta nie umie się dostosować. ^^

Naprawdę w to wierzysz Ian :?: Nie tędy droga.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Wróć do „Propozycje, Uwagi, Zgłoszenia”