Nie wiem kim jestem

Pisz bez rejestracji
Helena2

Nie wiem kim jestem

Postautor: Helena2 » 05 sierpnia 2017, 11:23

Ponieważ w żaden sposób nie udaje mi się zarejestrować na Waszej stronie, muszę napisać tu.
Jakiś czas temu powierzyłam swoje życie Chrystusowi (według protestanckiego sposobu). Wyszłam z katolickiego kościoła, bo z większością nauk nie zgadzam się od dawna. Porównując te nauki do Biblii są po prostu od niej dalekie i jak dla mnie nie do pogodzenia.
Zaczęłam, oprócz codziennego czytania Słowa Bożego, "dokształcać się" po protestancku. Słucham kazań, różnych wykładów, czytam dyskusje na forach protestanckich i mam coraz więcej wątpliwości.
Na pewno nie znalazłam spokoju i jestem mocno rozdarta. Nie umiem sobie poradzić z kilkoma sprawami na linii: katolicyzm-protestantyzm.
Jedną z takich spraw jest zbawienie w KrK. Protestanci uważają, że po nawróceniu należy opuścić KrK i wydaje się to naturalne i słuszne. Jednocześnie głoszą, że w każdym Kościele Bóg ma swoje dzieci i je prowadzi. Więc jak mam to pogodzić? Czy protestant może być zbawiony w KrK?
Co z milionami wierzących ludzi, którzy byli wierni katolickiemu nauczaniu zanim nastąpiła Reformacja? Niektórzy protestanci mówią, że potępieni są i tyle. Inni z politowaniem zaznaczają, że dla Boga nie ma spraw niemożliwych.
I jeszcze uwaga taka: zarejestrowałam się na forum, ale konsekwentnie nie mogę się zalogować. Próbuję uzyskać nowe hasło które wy mi podacie, ale nie otrzymuję żadnego potwierdzenia na skrzynkę pocztową. A może już nie działacie? Ten post próbuję wysłać i nie mogę....bo...mam wybrać inną nazwę użytkownika. Litości. Co jest z tym forum?

bdcv

Re: Nie wiem kim jestem

Postautor: bdcv » 05 sierpnia 2017, 23:05

Wstrzymałabym się z osądzaniem, bo tylko Bóg wie jaka wiara była udziałem danej osoby. Może katolik być zbawiony, ale musi wierzyć w żywe Słowo-Jezusa mające moc zbawić, a nie swoje uczynki typu komunie, bierzmowanie, spowiedź itd.
Słowo Boże mówi, że po to Bóg Syna nam dał aby każdy kto w niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne. Nie wiesz nigdy kto i jak wierzy choć oczywiście możesz w jakimś stopniu po owocach wnioskować, ale nie należy nam osądzać serca, bo tylko Bóg je bada.
Dobrze robisz, nie ufaj NIGDY ludziom, ale Bogu. Jedynie poprzez Słowo Boże i oddanie swojego życia Jezusowi Chrystusowi możemy iść w dobrą stronę. Społeczność jest bardzo istotna, Bóg pokieruje Cię na pewno do biblijnego zboru jeśli będziesz się modlić o to, bo Kościół to ludzie, a nie budynki i to jest potrzebne wierzącemu aby mieć komunię z braćmi i siostrami.
Osobiście nie wyobrażam sobie aby pozostać w kościele rzymskim po poznaniu prawdy, dla mnie jest to matka wszetecznic i nie postanie tam moja noga nawet w celu zwiedzania świątyń. Nie weszłabym ani do meczetu ani do piramidy ani nie wejdę do katolickiej "świątyni".

Helena2

Postautor: Helena2 » 06 sierpnia 2017, 11:41

@bdcv

Niezupełnie o to mi chodziło, ale rozumiem cię. To takie sztandarowe tłumaczenie, a raczej zamydlanie.
Pytam o to, że przez tysiąc lat nikt o protestantach nie słyszał. Ludzie żyli w katolicyzmie lub prawosławiu. Czy te miliony poszły na zatracenie?
P.S.
Nadal nie mogę się zalogować. Nie mam też żadnego potwierdzenia rejestracji konta w mojej skrzynce mailowej.
:wrrr:

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 06 sierpnia 2017, 19:40

Witaj Helenko :D
Helena2 pisze:
05 sierpnia 2017, 11:23
I jeszcze uwaga taka: zarejestrowałam się na forum, ale konsekwentnie nie mogę się zalogować. Próbuję uzyskać nowe hasło które wy mi podacie, ale nie otrzymuję żadnego potwierdzenia na skrzynkę pocztową
Wszystko działa, ale pewnie podałaś zły mail lub Twoja poczta przeniosła nową wiadomość do folderu spam.
Helena2 pisze:
Ten post próbuję wysłać i nie mogę....bo...mam wybrać inną nazwę użytkownika. Litości. Co jest z tym forum?
Bo użytkownik Helena już istnieje i nie może gość podpisać się nickiem innego użytkownika. Z tego co rozumiem zapomniałaś hasła, ale to żaden problem.
Ustawiłem Ci przed chwilą tymczasowe hasło 123456 na nick Helena. Proszę się zalogować i w panelu zmienić je na swoje własne.

Jeśli wszystko się powiedzie, a będziesz mieć jakiś inny problem pisz do mnie na priv. Nowe konta obecnie nie wymagają aktywacji przez email.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Helena2

Postautor: Helena2 » 07 sierpnia 2017, 10:35

Samolub pisze:
06 sierpnia 2017, 19:40
Witaj Helenko :D
Helena2 pisze:
I jeszcze uwaga taka: zarejestrowałam się na forum, ale konsekwentnie nie mogę się zalogować. Próbuję uzyskać nowe hasło które wy mi podacie, ale nie otrzymuję żadnego potwierdzenia na skrzynkę pocztową
Wszystko działa, ale pewnie podałaś zły mail lub Twoja poczta przeniosła nową wiadomość do folderu spam.
Helena2 pisze:
Ten post próbuję wysłać i nie mogę....bo...mam wybrać inną nazwę użytkownika. Litości. Co jest z tym forum?
Bo użytkownik Helena już istnieje i nie może gość podpisać się nickiem innego użytkownika. Z tego co rozumiem zapomniałaś hasła, ale to żaden problem.
Ustawiłem Ci przed chwilą tymczasowe hasło 123456 na nick Helena. Proszę się zalogować i w panelu zmienić je na swoje własne.

Jeśli wszystko się powiedzie, a będziesz mieć jakiś inny problem pisz do mnie na priv. Nowe konta obecnie nie wymagają aktywacji przez email.
Adminie, to ja zarejestrowałam się jako Helena, ale i tak nie mogę się zalogować, aby pisać w działach dla użytkowników. Jako Helena2 napisałam w dziale dla gości, aby w ogóle dać znać o sprawie.
Spam, oczywiście sprawdziłam i nic nie ma z tej strony. Nie dotarła ani jedna wiadomość.
Mail jest jak najbardziej prawidłowy i poprawny.
Może dajmy sobie spokój, bo zbyt wiele zamieszania, a nie lubię takich sytuacji... :D
Pozdrawiam forumowiczów i życzę owocnych dyskusji na boże tematy. :słonecznik:

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 07 sierpnia 2017, 21:43

Twoj nick: Helena
Haslo: 123456

Ustawilem Ci haslo tymczasowe. Zmienisz je z panelu uzytkownika :)
Mailem sie nie przejmuj, narazie sie zaloguj i zmien haslo :P
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 10 sierpnia 2017, 15:27

@Samolub

Lepiej wykasuj adres mailowy Helenki z Twojego postu (i z cytatu w jej odpowiedzi), bo to jednak dane wrażliwe mogą być. Widać imię oraz pewnie nazwisko...

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 10 sierpnia 2017, 15:55

Helena2 pisze:
Jedną z takich spraw jest zbawienie w KrK. Protestanci uważają, że po nawróceniu należy opuścić KrK i wydaje się to naturalne i słuszne. Jednocześnie głoszą, że w każdym Kościele Bóg ma swoje dzieci i je prowadzi. Więc jak mam to pogodzić? Czy protestant może być zbawiony w KrK?
A dlaczego osoba nie zgadzająca się z KRK miałaby pozostawać w KRK?

Nie zrozum mnie źle, wolałbym, żebyś została, ale... ze słusznych powodów. Bo obawiam się, że chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko, chcesz nadal tkwić w Twoich poglądach na temat Biblii, papieża, prawd wiary i tak dalej. Ale z jakichś powodów (rodzina? Strach, że katolicy jednak mają rację? wygoda?) nie chcesz wychodzić z KRK.
Co z milionami wierzących ludzi, którzy byli wierni katolickiemu nauczaniu zanim nastąpiła Reformacja? Niektórzy protestanci mówią, że potępieni są i tyle. Inni z politowaniem zaznaczają, że dla Boga nie ma spraw niemożliwych.
Przyznaję, że chętnie wysłucham odpowiedzi. Ba, swego czasu pytałem się protestantów, czy według nich Kościół istniał między czwartym a szesnastym wiekiem. Nie powiem, żeby odpowiedź mnie zadowoliła.

Helena

Postautor: Helena » 11 sierpnia 2017, 11:15

Udało mi się zalogować. Dziękuję, Samolub. Proszę o usunięcie moich namiarów, a bert03 - dziękuję za czujność.
@bert04
cytuję: "A dlaczego osoba nie zgadzająca się z KRK miałaby pozostawać w KRK?

Nie zrozum mnie źle, wolałbym, żebyś została, ale... ze słusznych powodów. Bo obawiam się, że chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko, chcesz nadal tkwić w Twoich poglądach na temat Biblii, papieża, prawd wiary i tak dalej. Ale z jakichś powodów (rodzina? Strach, że katolicy jednak mają rację? wygoda?) nie chcesz wychodzić z KRK."

Pytanie właściwie było retoryczne, ja już nie jestem w KrK. Raczej interesuje mnie pogląd protestancki na tą sprawę. Nie rozumiem wypowiedzi wielu osób - protestantów, którzy z jednej strony potępiają wszystkich i wszystko co z KrK się wiąże, a z drugiej strony mówią, że Bóg ma wszędzie swoje dzieci.
Więcej pytań i wątpliwości zasygnalizuję, kiedy poznam lepiej działy forum. I mam nadzieję, że żadna ze stron (jeśli można tak niedypomatycznie się wyrazić) nie weźmie tego za atak, ale potraktuje jako szczere wątpliwości i szukanie odpowiedzi.

Wróć do „Dział dla gości”