Cześć :)

Pisz bez rejestracji
manana

Cześć :)

Postautor: manana » 18 listopada 2017, 22:54

Dostałam zaproszenie na to forum więc przyszłam się przywitać :)
Nie rejestruję się jeszcze bo nie wiem czy dobrze trafiłam. Wychowano mnie w religii KK, ale z różnych względów (zwłaszcza w ostatnich latach) widzę, że to nie dla mnie. Nie jestem też protestantką i na razie nie wiem, czy chciałabym nią zostać. Jestem więc osobą poszukującą :)
A to jest forum protestantów czyli... jak wyżej: nie wiem czy dobrze trafiłam ;)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Cześć :)

Postautor: Samolub » 18 listopada 2017, 23:47

manana pisze:
18 listopada 2017, 22:54
Wychowano mnie w religii KK, ale z różnych względów (zwłaszcza w ostatnich latach) widzę, że to nie dla mnie.
Nic nowego :P wszyscy jesteśmy heretykami ^^' witam w klubie.
manana pisze:
Jestem więc osobą poszukującą
Czego poszukujesz :ufo:
manana pisze:
A to jest forum protestantów czyli... jak wyżej: nie wiem czy dobrze trafiłam
To jest forum Protestantów, ale takich w szerokim rozumieniu czyli raczej nie skupionych wokół konkretnej denominacji czy kościoła, coraz więcej w Polsce jak i na Świecie tzw. bez-denominacyjnych protestantów. Choć są tu również przedstawiciele innych wyznań.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

manana

Postautor: manana » 19 listopada 2017, 00:13

Czego poszukuję? :)
Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy jest jakaś wspólnota chrześcijańska do której mogłabym/chciałabym należeć. To znaczy czy w ogóle istnieje taka wspólnota (denominacja), która ma poglądy na wiarę, Boga i Jego przekaz zbieżne z moimi poglądami. A to wiąże się z koniecznością zapoznania się z ideologią, doktrynami (czy jak to nazwać) osób tworzących takie wspólnoty, więc moja obecność na tym forum wiązałaby się z zadawaniem mnóstwa pytań. Nie wiem, czy ktoś to zniesie :D
Jeśli chodzi o "Protestantów w szerokim rozumieniu" to mogę się do nich na razie zaliczyć tylko z jednego względu: Protestuję całą sobą przeciwko takim postawom jak "moja racja i religia jest najlepsza" "cała reszta niby-chrześcijan tkwi w głębokim błędzie i trafi do piekła", itd. itp. Z mojego punktu widzenia takie postawy nie są tymi, które ja uważam za chrześcijańskie :)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 19 listopada 2017, 01:04

manana pisze:
19 listopada 2017, 00:13
Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy jest jakaś wspólnota chrześcijańska do której mogłabym/chciałabym należeć. To znaczy czy w ogóle istnieje taka wspólnota (denominacja), która ma poglądy na wiarę, Boga i Jego przekaz zbieżne z moimi poglądami. A to wiąże się z koniecznością zapoznania się z ideologią, doktrynami (czy jak to nazwać) osób tworzących takie wspólnoty, więc moja obecność na tym forum wiązałaby się z zadawaniem mnóstwa pytań. Nie wiem, czy ktoś to zniesie
Nie ma czegoś takiego jak idealna wspólnota która ad hoc podrzuci Ci rozwiązania, poprawne myślenie, doktrynę, ideologie itd. Prędzej Ty sobie taką wspólnotę założysz ^^' Wszystko co jest prawdziwe pochodzi z obserwacji oraz otaczającej Nas rzeczywistości, reszta jest kwestią wiary, doktryny czy ideologi. W Chrześcijaństwie takim prawdziwym nie niby chrześcijaństwie wiara musi się spotkać z rzeczywistością, czyli Ty nie masz wierzyć w jakąś doktrynę, ideologie, teorie którą ktoś Tobie wykłada, a ludzie często mówią to co jest im wygodne lub się opłaca więc naturalnie rozmyje się z prawdą, lub jak Jezus mówił nawet niewiele kwasu zakwasza cały chleb.

10:16 Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.
10:17 I strzeżcie się ludzi, albowiem będą was wydawać sądom i biczować w swoich synagogach.
10:18 I z mego powodu zawiodą was przed namiestników i królów, abyście złożyli świadectwo przed nimi i poganami.
10:19 A gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić.
10:20 Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was.
10:21 A wyda na śmierć brat brata i ojciec syna i powstaną dzieci przeciwko rodzicom i przyprawią ich o śmierć.
10:22 I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
10:23 A gdy was prześladować będą w jednym mieście, uciekajcie do drugiego; zaprawdę powiadam wam: Zanim zdążycie obejść miasta Izraela, Syn Człowieczy przyjdzie.
10:24 Nie jest uczeń nad mistrza ani sługa nad swego pana;
10:25 Wystarczy uczniowi, aby był jak jego mistrz, a sługa jak jego pan; jeśli gospodarza Belzebubem nazwali, tym bardziej jego domowników!
10:26 Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.
10:27 Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle dnia; a co słyszycie na ucho, głoście na dachach.
10:28 I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.
10:29 Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego.
10:30 Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.
10:31 Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli.
10:32 Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;
10:33 Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie.

Widzisz tu gdzieś aby Jezus mówił o stałej wspólnocie w konkretnym mieście? A przecież Jezus mówi bezpośrednio do uczniów, czyli również do tego pokolenia ^^' czyli do Cb też. No chyba, że pytaniami chcesz wybadać grunt czy zgadzają się z Twoją wiedzą i przekonaniami, jeśli zaś nie masz wiedzy, przekonań to nie szukaj odpowiedzi u ludzi czy w kościołach bo jej nie dostaniesz. Aby dostać odpowiedź pewną i satysfakcjonującą musisz polegać na tym co się dzieje wokół Ciebie poprzez prowadzenie Duchem Świętym który ma możliwość prowadzenia i wyjawiania rzeczy tajemnych. Twoje poglądy muszą być zbieżne z prawdą i rzeczywistością której nie znasz, ale odkrywasz.
manana pisze:
19 listopada 2017, 00:13
Jeśli chodzi o "Protestantów w szerokim rozumieniu" to mogę się do nich na razie zaliczyć tylko z jednego względu: Protestuję całą sobą przeciwko takim postawom jak "moja racja i religia jest najlepsza" "cała reszta niby-chrześcijan tkwi w głębokim błędzie i trafi do piekła", itd. itp. Z mojego punktu widzenia takie postawy nie są tymi, które ja uważam za chrześcijańskie
Prawdziwy jest tylko Kościół duchowy wychodzący poza instytucjonalizm ziemski, więc oczywiście masz racje, sama wspólnota biblijna ma być miejscem spotkań, wspólnego życia, a nawet pracy, wspólnotowość zaczyna się tam gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imieniu Jezusa :D a wspólnotowość dopuszcza różne formy pobożności, stylu, nacisku i jeśli jest pewna jasna podstawa to różnorodność jest rzeczą całkowicie normalną.

Nie wiem czy o taką odpowiedź Ci chodziło :P
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

manana
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: manana » 19 listopada 2017, 02:24

Zarejestrowałam się jednak bo tak chyba będzie wygodniej :)

Wiesz... ja mam już trochę lat i sporo w życiu widziałam i przeżyłam. Mam swoje poglądy, Stary i Nowy Testament znam w miarę dobrze - łącznie z (nazwijmy to) niedociągnięciami w tłumaczeniu itp. Oczywiście jak każdy człowiek jestem istotą ułomną i fajnie byłoby być w grupie/wspólnocie, która w potrzebie wesprze, postara się wyjaśnić, czy po prostu przedstawi jakieś punkty widzenia. Jednak człowiek został tak stworzony, że jest zwierzęciem stadnym. Od wielu lat nie chodzę do kościoła i przyznam, że mi tego brakuje - ale nie widzę siebie w KK ze względu na wiele rzeczy. Nie twierdzę, że wszystko w KK jest złe, ale kierunek w jakim idą sprawy (mówię o Polsce - w innych krajach nie wiem)... ja w tym nie będę uczestniczyć. Ryba psuje się od głowy, a potem to już śmierdzi wszędzie ;) Zbyt wiele wypaczeń.
Poza tym moje osobiste pojmowanie Boga wychodzi chyba jednak poza ramy "sztampowo" przekazywane wiernym w KK. To pewnie gdzieś wyjdzie w jakichś dyskusjach.
Natomiast ewentualne przystąpienie do jakiejś innej wspólnoty wiąże się z tym, że jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one. Nie wyobrażam sobie by być w jakiejś wspólnocie i np. no nie wiem.... nie uznawać wszystkich sakramentów, albo pojmować je inaczej.
W tym kontekście założenie sobie własnej wspólnoty jest bardzo kuszące, hahahaaa !

Małpka

Postautor: Małpka » 19 listopada 2017, 02:42

Poza tym moje osobiste pojmowanie Boga wychodzi chyba jednak poza ramy "sztampowo" przekazywane wiernym w KK. To pewnie gdzieś wyjdzie w jakichś dyskusjach.
Nie mogę się doczekać :)
"moja racja i religia jest najlepsza"
Cóż Biblijna racja jest tylko "jedna".

manana

Postautor: manana » 19 listopada 2017, 02:59

Małpka pisze:
19 listopada 2017, 02:42
"moja racja i religia jest najlepsza"
Cóż Biblijna racja jest tylko "jedna".
A interpretacji pierdyliard ;) ^^

Małpka

Postautor: Małpka » 19 listopada 2017, 03:06

to wszystko przez grzech :(

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 19 listopada 2017, 21:28

manana pisze:
19 listopada 2017, 02:24
Oczywiście jak każdy człowiek jestem istotą ułomną i fajnie byłoby być w grupie/wspólnocie, która w potrzebie wesprze, postara się wyjaśnić, czy po prostu przedstawi jakieś punkty widzenia. Jednak człowiek został tak stworzony, że jest zwierzęciem stadnym.
Sama więc widzisz, że potrzebujesz wspólnoty bo tego właśnie chcesz :D
manana pisze:
Nie twierdzę, że wszystko w KK jest złe, ale kierunek w jakim idą sprawy (mówię o Polsce - w innych krajach nie wiem)... ja w tym nie będę uczestniczyć. Ryba psuje się od głowy, a potem to już śmierdzi wszędzie Zbyt wiele wypaczeń.
Również nie twierdze, że wszystko jest źle, ale na pewno w Polsce nie jest gorzej niż w innych krajach. Ale w takiej przykładowo Kanadzie to Katolicy są bardzo protestanccy, ale w tym dobrym znaczeniu :ulala:
manana pisze:
W tym kontekście założenie sobie własnej wspólnoty jest bardzo kuszące, hahahaaa !
Też tak sądze, nie byłoby wielkim problemem założyć wspólnote
Samolub

Obrazek Obrazek

Natasha

Postautor: Natasha » 20 listopada 2017, 19:17

Witaj Manana

Wróć do „Dział dla gości”