różaniec

Pisz bez rejestracji
cytryna

różaniec

Postautor: cytryna » 17 maja 2017, 10:06

Czemu różaniec ma 59 koralików? Czemu akurat odmawia się po 10 "Zdrowaś Mario"? A na dużych paciorkach "Ojcze Nasz" a nie no odwrotnie? Podobnie też z Koronką do Bożego Miłosierdzia... Przeczytałam na jednej ze stron taką informację ale to dla mnie za mało... "Różaniec zastąpił popularną praktykę modlitewną składającą się z recytowania 50 Psalmów w trzech seriach lub po 150 za jednym razem. Zamiast psalmów odmawiano 150 razy „Modlitwę Pańską”, którą w średniowieczu zamieniono na „Pozdrowienie anielskie”. Forma modlitwy ustaliła się przy końcu XVI wieku i nie zmieniła się, aż do początku XX wieku w związku z dodatkiem modlitwy fatimskiej." Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Loreena

Re: różaniec

Postautor: Loreena » 17 maja 2017, 22:02

Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Wróć do „Dział dla gości”