Hobby a chrześcijaństwo

Awatar użytkownika
n.ellie

Hobby a chrześcijaństwo

Postautor: n.ellie » 08 marca 2017, 12:42

Chciałam was zapytać, czy można pogodzić wiarę z hobby. Hobby rozumiem jako rzecz, którą się kocha robić. Niektórzy są w danej dziedzinie amatorami, inni zajmują się tym już profesjonalnie. Zainteresowania mogą być przeróżne - od zbierania znaczków po udział w zawodach konnych, wspinanie się po górach. Jedne rzecz wymagają małych nakładów finansowych, inne bardzo dużych.
Czy można być chrześcijaninem i jednocześnie np. sławnym ze swoich osiągnięć sportowcem? Sportowcem, który godzinami trenuje, ćwiczy, przykłada się do zdrowego żywienia itp.?
Czy nasze hobby może posłużyć w budowaniu innych chrześcijan albo ewangelizowaniu szukających Boga?
Czy Bóg w ogóle pozwala nam mieć swoje pasje?

Osobiście nie mam z tym większych problemów, jeśli dana osoba wie, że to wszystko jest błogosławieństwem od Pana i że Bóg może w każdej chwili zmienić nasze plany. Oczywiście mam na myśli czynności, których chrześcijanin nie musi się wstydzić - jest ogromna różnica np. w tańcu między twerkowaniem a baletem.

Sama przyznam, że bardzo mocno chciałabym w końcu usiąść do komputera i spisać wszystkie swoje pomysły na książkowe historie. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Hobby a chrześcijaństwo

Postautor: Rut » 15 marca 2017, 15:25

Witaj n.ellie! Myślę,że chrześcijaństwo nie wyklucza hobby. Zależy czego to hobby dotyczy i czy nie koliduje z Biblią oraz życiem chrześcijańskim,np zabiera z byt dużo czasu,nie jest to dobrym świadectwem dla innych lub grzechem. Bycie dzieckiem Bozym to nie taka prosta sprawa,mobilizuje do myślenia,nie jest tu wszystko oczywiste. Dla kogoś bycie sportowcem może być dobre a dla innego może być złe,zależy wszystko od sytuacji.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 15 listopada 2017, 19:37

N.Ellie chcesz uprawiać hobby w celu ewangelizacji? :)

Awatar użytkownika
Romuś
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Romuś » 16 listopada 2017, 19:03

Różaniec to się chyba do hobby zalicza?

Wróć do „hobby i zainteresowania”