Raz zbawiony - na zawsze zbawiony.

"Musicie się na nowo narodzić" Jesus Chrystus
To my jesteśmy Izraelem
Awatar użytkownika
Florian

Re: Raz zbawiony - na zawsze zbawiony.

Postautor: Florian » 22 marca 2017, 15:08

Katol pisze:
09 marca 2017, 16:10
Nie ma lekko. Bycie chrześcijaninem to nie zabawa. To poważna rzeczywistość. Na co dzień trzeba walczyć z pokusami. I nie ma gwarancji zbawienia.
Nie wola, a chęć szczera, zrobią z Ciebie bohatera :marzyciel:

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 22 marca 2017, 17:12

Witaj Florianie na forum,zapraszam do działu "Kawiarnia" aby cię przywitać- chlebem i wodą,a może ciastkiem i kawą.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 25 marca 2017, 22:19

Myślę, że więź z Bogiem można porzucić na rzecz świadomego grzeszenia. Werset o owcach nie jest z tym sprzeczny dlatego, że wierzę w wolną wolę człowieka. Tzn. że nikt nie wyrwie mnie z ręki Pana, ale mogę sama odejść i zrezygnować z łaski.
„Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski! Znamy przecież tego, który powiedział: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę; oraz: Pan sądzić będzie lud swój. Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.” (Hbr 10,26-31)
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 25 marca 2017, 22:36

Właśnie. Kara piekła jest przeznaczona dla niewiernych chrześcijan.
Jest ona dużo sroższa, niż ta dla judaistów.

Czy ewangelizacja "uwierz, bo jak nie, to pójdziesz do piekła" ma sens?
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 25 marca 2017, 23:13

Florian pisze:
22 marca 2017, 15:08
Katol pisze:
Nie ma lekko. Bycie chrześcijaninem to nie zabawa. To poważna rzeczywistość. Na co dzień trzeba walczyć z pokusami. I nie ma gwarancji zbawienia.
Jaka jest różnica pomiędzy wolą, a chęcią??? Dla mnie to jest to samo. Niezbyt mądre to było.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 26 marca 2017, 14:02

Katol pisze:
25 marca 2017, 22:36
Właśnie. Kara piekła jest przeznaczona dla niewiernych chrześcijan.
Jest ona dużo sroższa, niż ta dla judaistów.

Czy ewangelizacja "uwierz, bo jak nie, to pójdziesz do piekła" ma sens?
Najważniejsze jest uwierzyć i poznać Boga poprzez Jego Słowo. Potem przychodzą owoce!
Kara piekła jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie uwierzyli w słowo prawdy, ale sąd mamy zostawić Bogu. Wystarczy nam, że jest Sędzią sprawiedliwym i bada serca i nerki.
Co do ewangelizacji, pijesz pewnie do protestanckiego "do serca"? Dlatego tak, bo uszami słyszeliśmy tysiące razy, że Pan Jezus umarł za grzech świata i nie wywarło to jakiegoś piorunującego wrażenia. Żyjemy w katolickim kraju, więc wyrośliśmy w tradycji takiej i często bezrefleksyjnie to braliśmy. Jednak, gdy ktoś powiedział o łasce, o doskonałej ofierze, czy imiennie "za Ciebie umarł Pan", to potrafi wstrząsnąć człowiekiem do żywego. Zresztą narodzenie na nowo to cud, łaska niezasłużona, ale i tajemnica, bo nie wszystko jest przed nami odkryte.
My mamy głosić dobrą nowinę, a resztę pracy zostawmy Bogu. Paweł siał, ale to Bóg dał wzrost.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Dominik

Postautor: Dominik » 26 marca 2017, 17:58

ok, czyli zdecydowana większość jest za tym że nie można utracić zbawienia :)
Byłem ciągle na takim samym stanowisku, do czasu aż przeczytałem to co przedstawiono mi tutaj:
http://www.fundamentjezus.com/utratazbawienia.html

Postawiło to moje przekonanie pod znakiem zapytania.
Przeczytajcie i wtedy się zastanówmy, ponieważ jest wiele solidnych argumentów za nieutracalnością zbawienia, ale i jest wiele też za utracalnością.
Ja pytam wciąż i czekam na odpowiedź Boga :)
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Awatar użytkownika
Florian

Postautor: Florian » 26 marca 2017, 18:03

Katol pisze:
25 marca 2017, 23:13
Florian pisze:
22 marca 2017, 15:08
Katol pisze:
Jaka jest różnica pomiędzy wolą, a chęcią??? Dla mnie to jest to samo. Niezbyt mądre to było.
To była tylko taka sentencja, z dystansem.

Wola może być narzucona albo tymczasowa nastawiona na korzyści, a chęć szczera jest niezależna od wszystkiego.
Wiara niestety kieruje naszą wolę w miejsce, które często nakazuje nam wypierać nasze chęci - te które nie prowadzą do niczego dobrego, na początku łatwo się w tym pogubić, potem to się dopiero zaczyna jazda na całego :strach:

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 30 marca 2017, 21:22

Awatar użytkownika
Dominik

Postautor: Dominik » 30 marca 2017, 21:39

Kiedyś ktoś powiedział ciekawe słowa:
Uczynki nie tworzą wiary, wiara zaś czyni uczynki.

"wiara bez uczynków, jest martwa"

Czuje się obrzydliwy w oczach Boga przez swoje nieposłuszeństwo. Zastanawiam się, jak odzyskać swój zapał do pracy dla Pana. Próbuje wszystkimi sposobami, ale nie potrafię zmusić mojego serca do poddania się Mu.
Zaprzeć się...
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Wróć do „Nowo Narodzenie oraz Świadectwa”