Raz zbawiony - na zawsze zbawiony.

"Musicie się na nowo narodzić" Jesus Chrystus
To my jesteśmy Izraelem
Awatar użytkownika
Loreena

Re: Raz zbawiony - na zawsze zbawiony.

Postautor: Loreena » 30 marca 2017, 22:03

Szatan jest oskarżycielem.
Nie jesteś obrzydliwy, kochasz Boga , a upadasz przez cielesność. Trzeba wyznać grzech Bogu jeśli coś się stało. Pocieszyciel Cię podniesie tylko proś Pana o radość i pokój w Duchu Świętym.
Pomyśl w jakim pięknym miejscu jesteś, są ateiści albo osoby naśmiewające się z Boga i drwiące z naszej wiary. W jak strasznym te osoby są położeniu? Mnie to daje zapał..
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 30 marca 2017, 22:08

Nieraz trzeba pomału. Zaufać Bogu,że przebacza i odnawia. Starać się mieć społeczność z Bogiem. Wykorzystać dobrze czas,np jadąc do pracy - słuchać muzyki chrześcijańskiej lub kazań. Z czasem może nastąpić zmiana,bo myśli będą wypełnione czym innym.

Awatar użytkownika
Dominik

Postautor: Dominik » 31 marca 2017, 19:12

próbuje próbuje...
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 31 marca 2017, 20:40

To bardzo ,bardzo dobrze

Małpka

Postautor: Małpka » 11 kwietnia 2017, 17:00

Jaaqob pisze:
04 marca 2017, 20:23
Oczywiście, że takie twierdzenie jest niebiblijne, choć bierze się przede wszystkim ze złego zrozumienia "ratunku" (tj. zbawienia) w Piśmie świętym.
Otóż zbawienie w Biblii ma co najmniej dwa znaczenia.
Po pierwsze - zbawienie "z łaski przez wiarę" tj. odpuszczenie grzechów na podstawie wiary w ofiarę Jezusa Chrystusa.
Nie możemy na to zbawienie zasłużyć, ani wypracować, gdyż "Chrystus umarł za nas, kiedy jeszcze byliśmy grzesznikami".
Przyjęcie go powoduje oczyszczenie z grzechów. Jako tako nie można tego utracić, ale można tym wzgardzić jakiś czas po przyjęciu o czym wyraźnie jest napisane w liście do Hebrajczyków:

"(26) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. (28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. (30) Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój. (31) Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego." (Hebrajczyków 10:26-31)

Mowa tutaj o chrześcijaninie, który przyjął ofiarę Jezusa Chrystusa, ale zbezcześcił krew Przymierza.
Taka osoba pierwotnie "zbawiona" przez Jezusa traci zbawienie w drugim biblijnym znaczeniu.
O tym zbawieniu mówił Pan Jezus, na przykład tutaj:

"(13) Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." (Mateusza 24:13)

Jest to zbawienie, które jest nagrodą, na nie musimy sobie zapracować trwając w wierze mimo prób. Można utracić możliwość zbawienia porzucając wiarę chrześcijańską.
Zbawiani byli np Izraelici z niewoli.
Zbawienie nie zawsze równa się życie wieczne.
W L.Hebr masz napisane o ludziach którzy poznali prawdę
i ją odrzucili,a nie jak piszesz o ludziach którzy przyjęli ofiarę,uwierzyli.
Życia wiecznego nie można utracić.Człowiek zostaje zapieczętowany Duchem św.
Drugi werset nie mówi nawet nic o wierze,lecz o wytrwaniu w prześladowaniach itd.
http://pewnosczbawienia.pl/kto-wytrwa-d ... 2-mk-1313/

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 17:39

Małpko, ale w Hebrajczyków jest napisane "został uświęcony i znieważył Ducha łaski" więc jakby został już zapieczętowany, uświęcony i mimo to znieważył DŚ?
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 11 kwietnia 2017, 18:20

Loreena pisze:
11 kwietnia 2017, 17:39
Małpko, ale w Hebrajczyków jest napisane "został uświęcony i znieważył Ducha łaski" więc jakby został już zapieczętowany, uświęcony i mimo to znieważył DŚ?
Bardziej podoba mi się inne tłumaczenie
Pomyślcie zatem, o ile surowsza kara spotka tych, którzy podeptali ofiarę Syna Bożego i potraktowali Jego oczyszczającą krew jak coś pospolitego i znieważyli Ducha Świętego, który przybliża ludziom Boże miłosierdzie.

http://www.psnt.pl/Hbr10w29.html

Nigdzie nie napisano
że przyjął Ducha łaski
ale Mu zabluźnił jak faryzeusze
którzy byli świadkami cudów i demonizowali :)
Oni nie mieli Ducha,nie byli zapieczętowani itd.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 19:05

Cytat, który "podoba Ci się" niestety odbiega od oryginału, bo jest z przekładu Słowo Życia i podobnie jest w przekładzie Nowego Świata. W linku, który podałeś jest fajne porównanie i widać jak na dłoni.

Małpka

Postautor: Małpka » 11 kwietnia 2017, 19:11

Loreena pisze:
11 kwietnia 2017, 19:05
Cytat, który "podoba Ci się" niestety odbiega od oryginału, bo jest z przekładu Słowo Życia i podobnie jest w przekładzie Nowego Świata. W linku, który podałeś jest fajne porównanie i widać jak na dłoni.
Ale lepiej pasuje do kontekstu :spokojny:
Nawet w "oryginale" nie ma nic o pieczęci.
Nie ma tam nawet mowy,że oni wierzyli w Jezusa.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 19:23

Wróć do „Nowo Narodzenie oraz Świadectwa”