Nowo Narodzenie - czym jest?

"Musicie się na nowo narodzić" Jesus Chrystus
To my jesteśmy Izraelem
Matitiasz (Gedeon)

Nowo Narodzenie - czym jest?

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 14 lutego 2017, 10:44

Czym Waszym zdaniem jest Nowo Narodzenie? Jak się przejawia? Co na ten temat mówi Pismo?

Awatar użytkownika
n.ellie

Re: Nowo Narodzenie - czym jest?

Postautor: n.ellie » 15 lutego 2017, 14:20

U mnie było to uświadomienie sobie, że Jezus umarł za mnie na krzyżu. Jednak proces narodzin trwał kilka miesięcy i zaczęło się od tego, że w ogóle uwierzyłam, że Bóg istnieje. Znaczy w sumie to wierzyłam przez całe życie, że istnieje, ale to była martwa wiara. Pochodzę z rodziny letnich katolików, więc uzmysłowienie sobie śmierci i zmartwychwstania Jezusa, że TO się naprawdę stało, to było jak odkrycie Atlantydy :P

Myślę, że jak ktoś od urodzenia ma kontakt z żywą wiarą, to ma większy problem ze wskazaniem czasu swojego narodzenia w Panu...
Obrazek

Awatar użytkownika
ChangedMan

Postautor: ChangedMan » 15 lutego 2017, 14:36

Ja przed nowonarodzeniem byłem zagorzałym ateistą będąc pogrążonym problemami tego świata niespodziewanie sięgnąłem po Słowo Boże i nigdy nie skończy się moja wdzięczność za to :) Nagle zrozumiałem że wszystko za czym pędzę nie ma sensu i to wspaniałe uczucie ,radości i wewnętrznego pokoju, spojrzenia na swoje,błędy i grzechy i zrozumienie jak często potrafiłem być złym człowiekiem myśląc że robię wszystko jak należy, wszystko się odmieniło i w jedną chwilę na słowa "Pójdź za mną " poszedłem! Chwała Jezusowi!!!!

Matitiasz (Gedeon)

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 16 lutego 2017, 13:47

Czy moglibyście mi wyjaśnić w prosty sposób - jak chłopu na roli - czym jest Nowo Narodzenie?

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 16 lutego 2017, 15:21

To Duch Święty wykłada, gdyby ludzie wiedzieli czym jest byliby już prawdopodobnie Nowo Narodzeni.

Dlatego Jezus nie tłumaczył czym jest, ale dlaczego jest potrzebne. Oczywiście przebiega ono różnie, owocem przed Nowo Narodzeniem jest złożenie swej pewnej ufności osobie i ofierze Chrystusa (bez wkładu własnego) czyli zaproszenie go do swego życia i serca.

Owocem Nowo Narodzenia jest zbawienie z łaski wykonane w Naszym życiu.

Nowo Narodzenie jest punktem w którym człowiek uzyskuje zbawienie od Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
Alex87
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Alex87 » 18 lutego 2017, 16:01

Matitiasz (Gedeon) pisze:
16 lutego 2017, 13:47
Czy moglibyście mi wyjaśnić w prosty sposób - jak chłopu na roli - czym jest Nowo Narodzenie?
Jesteś dziwny, może i nie są to głupie pytania, ale ciagle pytasz jakbyś własnego zdania nie miał. Przeglądając forum zauważyłem, że jesteś Świadkiem Jehowym.

Te pytania to nawyk z podręcznika czy brakuje argumentów?

Awatar użytkownika
wesołasłuźebnicapana

Postautor: wesołasłuźebnicapana » 25 lutego 2017, 12:23

Jeśli ustami swoimi wyznasz źe Jezus Chrystus jest twoim Panem, i uwierzysz w swoim sercu źe Bóg wzbudził go z matrwych zbawiony będziesz. Rzymian 10,9

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 28 lutego 2017, 19:19

Boże Słowo mówi : „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego” ( Jana 3,3) oraz „Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.”( Jana 3,6-7)
Szczere nawrócenie jest warunkiem, żeby się na nowo narodzić, z kolei nowe narodzenie jest warunkiem, by móc stać się uczniem Jezusa. Przez nasze nawrócenie Jezus odpuszcza nam wszystkie nasze grzechy i oczyszcza nas od wszelkiej nieprawości. To powinno powodować pragnienie za nowym narodzeniem tak, żeby przez resztę życia mieć mocne pragnienie za prowadzeniem szczerego życia dla Boga i za tym, żeby Jego Słowo stawało się żywe w nas.

„Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.” ( 2 Koryntian 5,17) . Nowe narodzenie oznacza nowe życie z zupełnie nowymi zainteresowaniami. Zamiast interesować się tym, co ziemskie, nasze zainteresowania zostają teraz skierowane na to, co niebiańskie.

Jezus powiedział: „Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją, o Boże, jak napisano o mnie w zwoju księgi.” ( Hebrajczyków 10,7) .Przebaczenie grzechów – to jedna sprawa, jednakże cel nawrócenia w pełni obejmuje oczywiście zupełnie oddane życie dla Jezusa. Otrzymujemy nowy umysł i nowego ducha, przyjmujemy nastawienie wiary w walce przeciwko grzechowi w ciele i wtedy możemy wejść do tego samego przymierza: „Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją, o Boże”.

„Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć , gdyż z Boga się narodził” ( 1 Jana 1,9) Słowo Boże jest zasianym nasionkiem i dzięki niemu rodzimy się na nowo. „Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń”( Jakuba 1,18) . Widzimy tu jaką moc tworzenia ma Słowo i do jakiego rezultatu doprowadzi dzieło Słowa w nas. „Lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli.” ( Hebrajczyków 4,2 ) Jako nowe stworzenie mamy w naturze dalszy wzrost przez całe życie dzięki temu, że słowo zostaje powiązane z wiarą zamiast wykonywania swojej własnej woli. A dopóki Słowo Boże pozostaje we mnie, nie mogę grzeszyć!

Apostoł Piotr pisze: „Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” ( 1 Piotra 1,3) . Nowe narodzenie daje nam dostęp do zupełnie nowego i wspaniałego życia; nam jako uczniom Jezusa. Życie, które rozwija się kosztem wszystkiego, co moje według ciała, ale które daje nam to wszystko, co jest w Bogu!

Apostoł Jan pisze o Panu Jezusie : ,,Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli"
( Jana 1,11)
o tych , którzy narodzili się na nowo/z Boga pisze zaraz potem: ,,Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga " ( Jana 1,12-13)

Pozdrawiam najcenniejszym imieniem Pana Jezusa Chrystusa
Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim - Łukasza 14,27

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 02 marca 2017, 15:54

A dla mnie nowonarodzenie jest niedokończone, dopóki człowiek żyje w ciele.
Osobiste nawrócenie i chrzest są tu ważnymi punktami w czasie, lecz rodzimy się dalej w bólach...
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 02 marca 2017, 15:58

22 Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
23 Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując - odkupienia naszego ciała. 24 W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? 25 Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Wróć do „Nowo Narodzenie oraz Świadectwa”