Komunia pod dwiema postaciami

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Komunia pod dwiema postaciami

Postautor: Rut » 26 marca 2017, 20:54

w czym kłamię,że nie ma kapłanów teraz i świątyni- przecież ta w Izraelu nie istnieje

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 26 marca 2017, 21:50

A ja nadal nie rozumiem. Pan Jezus mówił patrząc dosłownie na Jego słowa, że trzeba i krew i ciało, nie rozróżniał na kapłanów i laikat.
Wkleję to, co wyżej cytowałam:

"53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. "

Dlaczego krew i ciało bierzecie dosłownie, a nakazu spożywania obu dla wszystkich już nie? Wybiórczo to wychodzi.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 27 marca 2017, 10:12

"Ciało i krew" to takie wyrażenie semickie. W J6 Jezus mówi:
48 Jam jest chleb życia. 49 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»

Tutaj jest tylko ciało, nie ma mowy o krwi. To już daje życie wieczne.
Wszystko jedno, czy powiemy "ciało", czy "ciało i krew".
Ten sam Jezus jest pod dwiema postaciami.
Każda z postaci ma tę samą powagę (1 Kor 11,27).

Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego mówi:
"Nie należy wiernym świeckim podawać kielicha, jeśli będzie tak duża liczba przystępujących do Komunii, że trudno określić potrzebną do Eucharystii ilość wina i zachodzi niebezpieczeństwo, że pod koniec celebracji pozostanie zbyt dużo Krwi Chrystusa do spożycia."
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 27 marca 2017, 10:48

Proszę nie przytaczać na potwierdzenie wymyślonych artykułów,czy książek, tym bardziej,że zaprzeczają Biblii. Nie ma świeckich wiernych,każdy kto wierzy jest kapłanem, nikt nie pije prawdziwej krwi tylko odrobinę wina,którego resztę może ktoś wypić. Jezus powiedział -kto spożywa moje ciało i pije moja krew ma życie wieczne,Jan 6.54. Jezus podczas ostatniej wieczerzy z uczniami pił wino i spożywali chleb,a Jezu powiedział aby to czynić na jego pamiątkę.

Wróć do „Biblia”