Przestroga z 2 P 3:15,16

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Simon

Przestroga z 2 P 3:15,16

Postautor: Simon » 27 marca 2017, 00:55

Rut pisze:
14 marca 2017, 20:20
Simon cytujesz 2 Piotra 3,14 ,16 twierdząc,że Pismo samo się nie wykłada -chociaż tak Słowo Boże mówi -Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne,do wykrywania błędów ,do poprawy... ty jako człowiek śmiesz twierdzić inaczej- w trudnym położeniu się stawiasz i dla nas w ogóle nie jesteś przez to wiarogodny. A co do tych niedouczonych ludzi z listu Piotra- to takimi właśnie byli wszyscy apostołowie i jakoś pojęli to co Jezus mówił . W Słowie Bożym jest napisane,ze ci co wierzą to nie są wysokiego rodu,uczeni... Właśnie w Jezusa uwierzyli maluczcy tej ziemi i mieli umysł otwarty,tutaj nie trzeba być uczonym aby zrozumieć,wręcz przeciwnie uczoność może przeszkadzać. A o stanowiskach duchownych to Jezus sporo wspominał - biada wam uczeni w Piśmie i faryzeusze ..
Biblia jednoznacznie stwierdza, że osoby bez odpowiedniego utwierdzenia w wierze i niedouczone nie powinny zabierać się za wyjaśnianie Biblii, bo ją opacznie tłumaczą na swoją zgubę zaprzeczysz temu ? Apostołowie byli bardzo wykształceni jeżeli chodzi o Biblię.
1.znali języki semickie Starego i Nowego Testamentu jak żaden innym współczesny biblista.
2.znali kontekst kulturowy i historyczny Izraela.
3.znali Jezusa osobiście, a ten nauczał ich znacznie więcej niż zostało to spisane w Piśmie i to przez kilka lat.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Przestroga z 2 P 3:15,16

Postautor: Rut » 27 marca 2017, 09:09

Na pewno ap .Piotr,który był rybakiem i jego brat byli bardzo wykształceni. Jezus własnie powiedział,ze przyszedł do prostaczków nie uczonych w Piśmie- tacy własnie go odrzucili i dali na ukrzyżowanie.

Awatar użytkownika
Simon

Postautor: Simon » 28 marca 2017, 01:57

Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem powyżej.Nie zmienia to faktu że Apostoł Piotr pisał "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia." (1 P 1:20) oraz że osoby bez utwierdzenia w wierze i niedouczone nie powinny zabierać się za interpretacje Biblii, ponieważ opacznie ją tłumaczą na swoją zgubę, pytam kolejny raz, zaprzeczysz tym słowom Piotra ?

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 28 marca 2017, 10:57

Tak się składa,że jestem douczona od lat studiuję Biblię i wprowadzam w czyn to co jest tam napisane. Proroctwa podlegają sprawdzaniu - nie przez ludzi a przez Biblię "całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy..." 2 Tym.3.16 Pismo czyli Słowo od Boga ocenia co jest dobre co złe -nie żaden człowiek. W ten sposób nie ja zaprzeczam słowom Piotra ale ty,bo ja sprawdzam wszystko tak jak Bóg nakazał czyli co na ten temat mówi Biblia .Jeżeli twoi prorocy są sprzeczni z Biblią- co należy uczynić :
1. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi Dz.5.29
2. Tym,którzy zwodzą sroga kara jest zapowiedziana- śmierć 5 Mojż. 13.6

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 marca 2017, 12:26

Simon. Duch Święty tłumaczy Biblię i daje poznanie. Można czytać 40 lat jak niektóre sekty i nic z niej nie zrozumieć. Piotrowi nie ciało ani rozum objawiły, że Jezus jest Synem Bożym.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 28 marca 2017, 16:18

Na twoim miejscu Simonie to bym wór pokutny przywdziała, a nie zajmowała się nauczaniem (w twoim przypadku zwiedzeniem) innych.

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 28 marca 2017, 22:22

Loreena pisze:
28 marca 2017, 12:26
Simon. Duch Święty tłumaczy Biblię i daje poznanie. Można czytać 40 lat jak niektóre sekty i nic z niej nie zrozumieć. Piotrowi nie ciało ani rozum objawiły, że Jezus jest Synem Bożym.
I ten sam Piotr zapisał w swoim liście naukę, że wyjaśnianie Pisma Świętego bez odpowiedniego przygotowania się przez utwierdzenie w wierze i przyswojenie koniecznej do tego wiedzy, prowadzi do opacznych tłumaczeń na zgubę tej osoby, która się za to zabrała.
Według ciebie Apostoł popełnił błąd gdy zapisywał tę naukę?

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 28 marca 2017, 22:30

Jeśli chcesz się na jakiś temat wypowiadać to przeczytaj co było wcześniej napisane,bo pisałam na ten temat,a nie powtarzaj stale tych samych pytaj,które były wcześniej

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 marca 2017, 22:30

Nie, wg mnie nie popełnił błędu.

2 P 1:3 Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością.
5 Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, 6 do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, 7 do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. 8 Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Tu masz nawet dwa owoce Ducha: miłość i cierpliwość. Duch daje też poznanie. Tego wszystkiego udziela Jego wszechmoc.

Ale super,. Przeczytałam znów Drugi List Piotra właśnie dzięki tej dyskusji i zauważyłam tyle ciekawych miejsc i dziękuję Bogu, że Jego Słowo jest żywe i skuteczne, a przed snem mnie pokrzepiło. Chwała Bogu!
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 28 marca 2017, 22:38

Skoro więc nie popełnił błędu, to to, co zacytowałaś, NICZEGO nie zmienia w nauce zapisanej przez Piotra i do wyjaśniania Biblii trzeba jednak się najpierw solidnie przygotować przez utwierdzenie wiary i douczenie na tematy związane z Pismem Świętym, a nie jedynie prosić Ducha Świętego o pomoc.

Wróć do „Biblia”