Przestroga z 2 P 3:15,16

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Loreena

Re: Przestroga z 2 P 3:15,16

Postautor: Loreena » 28 marca 2017, 22:40

No więc ucz się Rembov na tematy związane z Pismem, tłumacz sobie na rozum. Ja wolę prosić Ducha Świętego o poznanie. Właśnie chwilę temu Duch Święty pokazał mi rzeczy, których wcześniej nie widziałam i ide spać radosna. Pa!
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 28 marca 2017, 22:41

Coś się tobie pomyliło ,widać nic nie doczytałeś . Ja nie pisałam o Duchu Świętym

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 28 marca 2017, 23:10

Loreena pisze:
28 marca 2017, 22:40
No więc ucz się Rembov na tematy związane z Pismem, tłumacz sobie na rozum. Ja wolę prosić Ducha Świętego o poznanie.
A podobno protestanci zachowują całe nauczanie zawarte w Biblii. Widzę jednak, że jest inaczej, skoro masz w niepoważaniu to, co święty Piotr przekazał na temat tego, jak należy przygotować się do wyjaśniania Pisma Świętego. :(
Właśnie chwilę temu Duch Święty pokazał mi rzeczy, których wcześniej nie widziałam i ide spać radosna.
Nie przypisywałbym Duchowi Świętemu wszystkiego, co się dzieje w twoim życiu.

Awatar użytkownika
Simon

Postautor: Simon » 29 marca 2017, 01:05

Loreena pisze:
28 marca 2017, 12:26
Simon. Duch Święty tłumaczy Biblię i daje poznanie. Można czytać 40 lat jak niektóre sekty i nic z niej nie zrozumieć. Piotrowi nie ciało ani rozum objawiły, że Jezus jest Synem Bożym.
Jasnee... Duch Święty mówi każdemu protestantowi przy interpretacji Biblii co innego , tak że jest was 30 tysięcy i ciągle się dzielicie ? Parwda jest taka , że gdzie zejdą się dwaj lub trzej "ewangeliczni chrześcijanie" tam są trzy interpretacje na temat tego "co mówi Biblia"...dwie osoby, patrząc na ten sam werset, widzą w nim diametralnie przeciwne przesłania. Stąd zresztą macie te tysiące denominacji.Dzielicie się, bo inaczej interpretujecie Pismo, a skoro nie ma dla was innego autorytetu poza wami samymi to mamy to co mamy.

Już wasz protoplasta Luter w roku 1625 pisał "Jest tyle sekt i wierzeń, ile głów. Ten człowiek nie chce mieć nic wspólnego z chrztem, inny zaprzecza sakramentom, trzeci wierzy, że istnieje inny świat miedzy tym, a Dniem Ostatnim. Niektórzy uczą, że Chrystus nie jest Bogiem, niektórzy mówią to, niektórzy tamto. Każdy prymitywny wieśniak, jak tylko się mu coś przyśni, uważa, że to szept ducha Świętego, a siebie za proroka."

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 29 marca 2017, 07:54

Simon i Rembov, niech Wam Duch Prawdy otworzy oczy. W Objawieniu macie 7 rożnych zborów każdy inny (oczywiście wszystkie są Chrystusowe, ale nie wszystkie mu się podobają). Nawet nie chcę wiedzieć jak interpretujecie Objawienie, oszczędźcie mi please :)
Otwórzcie się na Boga, a nie na wasz pyszny rozum, bo sami nic możecie, nawet jednego włosa uczynić białym. U podstaw instytucji, do której należycie leży pycha, że tylko my i tylko u nas. Miłego dnia.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 29 marca 2017, 09:59

Loreena pisze:
29 marca 2017, 07:54
Simon i Rembov, niech Wam
A co ten personalny przytyk zmienia w fakcie, że mimo jasnych wytycznych świętego Piotra na temat przygotowania się do wyjaśniania Pisma Świętego, ty dalej uważasz, że wystarczy poprosić Ducha Świętego o pomoc? Nic się nie zmieniło. Dalej pozostaje prawdą, że ludzie "niedouczeni i mało utwierdzeni" opacznie wyjaśniają Pismo Święte na swoją zgubę.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 29 marca 2017, 10:52

Nic nie zmienia. Ja nie podważam Piotra tylko Twoje rozumienie Piotra, że Ci uczeni to Twoi teolodzy katoliccy. Patrzy się na całość i kontekst, nie tylko wyrywa wersety.

Faktem jest, że Ty i Simon weszliście jako goście na forum protestanckie, bo nie jesteście protestantami i bije z Was nienawiść do nas, jeszcze nic nie zbudowaliście, na razie tylko wprowadzacie podziały i zamieszanie w każdym poście czepiając się słówek. Ja Tobie sto razy nie podkreślam, że nie poważam modlenia się do Królowej Niebios i nie latam po katolickich forach nieproszona, jeśli ktoś chce wymienić poglądy to wymieniam. W tym wątku zakończyłam wymianę ze swoim stanowiskiem, że Duch Prawdy wprowadza w Słowo, Ty możesz wszystko. Słuchać kogo chcesz, wierzyć w co chcesz. Bóg dał nam wolność. Każdy człowiek może wybrać jak Ewa wybrała. To Twój kościoł łamie podstawowe prawo człowieka do wolności nie pozwalając wystąpić formalnie. Nie ma możliwości wystąpienia z kościoła, są jakieś apostazje, które niby pokazują, że ktoś porzucił wiarę w Boga, ale to właśnie jest wielkie kłamstwo szatańskie, bo część tych apostatów właśnie dopiero zaczęła wierzyć w Boga i dlatego opuszczają krk. Krk jest jak faraon "nie wypuszczę ludu Bożego!".
Twoja nienawiść do nas to zgniły owoc. Przemyśl to sobie.

Nie żywię do Ciebie ani nikogo nienawiści, jesteś mi bliźnim i miłuję Cię mimo, że mnie irytujesz.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 29 marca 2017, 11:43

Po to mamy posługę nauczyciela/pastora/pasterza (jak kto woli), aby taka osoba opiekowała się duchowo społecznością wierzących. Nie znaczy to, że mamy wszystko brać jak leci bez własnej woli poznania, sprawdzania. Nauczyciel też powinien badać siebie, czy idzie drogą wg Bożej woli. Osoba nieutwierdzona w wierze faktycznie nie będzie rozumieć tyle, ile osoba doświadczona przez Boga. Jednak z wiarą przychodzi potrzeba poznania Boga i czasem Bóg daje tę mądrość i wiedzę. Nie jest ona tylko dla wybranych, ale zrozumienie przychodzi z czasem studiowania Bożego Słowa. Istotnie obecność Ducha Św. otwiera oczy i uszy, ale jeśli nie mamy szczerego serca pełnego pokory i miłości, to nic z tego nie wyjdzie.

Jeszcze przypomniał mi się jeden fragment:
Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów, którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają. Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów. (Dz. 17:10-12)

Pamiętajmy, że Jezus co prawda wybrał prostych ludzi na apostołów, ale oni byli przez Niego bezpośrednio nauczani i byli naocznymi świadkami wypełnienia się proroctw. Oczywiście bez Ducha Św. nie uwierzyliby w to wszystko jak co niektórzy uczeni w Piśmie.
Gdyby wierzący po nawróceniu od razu posiadł całą Bożą mądrość, niepotrzebna by była ani Biblia, ani tym bardziej kazania/komentarze/katechizmy itd. A jednak posługa duchowego przewodnictwa w zborach po coś jest. :rumieniec:
Obrazek

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 29 marca 2017, 12:38

Przepraszam, że post pod postem, ale na świeżo dzielę się linkiem do fragmentu kazania Paula Washera:
Zgubieni z powodu braku poznania
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 30 marca 2017, 02:09

Wiesz Rembov że gmina w Antiochi oraz Koryncie które były do roku setnego kilka razy wieksze niż wspolnota Rzymska legitymowały się tak jak Rzym ciągłością biskupią od Pawła i Piotra?

To Ireneusz tylko wysnuł taką teze że Rzym jest szczególnie ważny bo trzyma się najbliżej pierwotnej nauki, na tej zasadzie wysnuto że nie musi się jej trzymać bo sam ją tworzy. Takich Ireneuszy miała każda gmina, oczywiście wykazanie ciaglosci biskupów jest rzeczą ważną i pozytywnie swiadczy o wspolnocie, ale sukcesja apostolska to wymysl wiekow pozniejszych. Nie ma dziedziczenia terytorialnego czy poprzez obecnosc Pawla lub Piotra w jakimś miescie patchów dla przyszlego biskupa tego miasta.

Urząd Apostolski przeminal wraz ze smiercia Apostolow, to byli naoczni swiadkowie zwiastowania Jezusa Chrystusa. Biskupów, Diakonów, Prezbiterów wybiera wspolnota lub też Apostołowie, grono 12-stu jest uzupelnione przez osoby bedace swiadkami Jezusa Chrystusa od poczatku Jego nauczania do smierci Pańskiej. Patrz "losy" w Dziejach Ap. po smierci Judasza. Jan Apostol miał kilkadziesiąt lat po smierci reszty do wyznaczenia jedynastu lecz nie uzupelnial urzedu Apostolskiego.

Biskup Efezu nie stal się po smierci kontynuatorem apostolstwa Janowego, tak jak smierc Pawła w Rzymie nie oznacza dziedzictwa Pawłowego urzedu przez przyszlych biskupow Rzymu.

Dziedziczono wiedze, poboznosci, dzielo, historie nie urzedy bo terytorialnie takiego zwiazku nie ma. Coś takiego jak rozumiana przez Cb sukcesja apostolska nie istnieje, jest tylko ciaglosc biskupia, taką mają też Luteranie, Anglikanie, Katolicy, Prawosławni, a nawet Baptyści czy Zielonoświatkowcy.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Wróć do „Biblia”