Przestroga z 2 P 3:15,16

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Katol

Re: Przestroga z 2 P 3:15,16

Postautor: Katol » 01 kwietnia 2017, 19:32

Samolub:
Takich Ireneuszy miała każda gmina, oczywiście wykazanie ciaglosci biskupów jest rzeczą ważną i pozytywnie swiadczy o wspolnocie, ale sukcesja apostolska to wymysl wiekow pozniejszych.

Nareszcie dość sensowne pierwsze słowa Samoluba. Ale sukcesja apostolska to przecież następstwo biskupów.
Oczywiście z tym powiązane jest, że biskup biskupowi przekazuje prawdziwą, zdrową naukę chrześcijańską i zasady postępowania, by kościół kroczył bezpieczną drogą. Biskupi mają naukę od swoich poprzedników.

Nie ma dziedziczenia terytorialnego czy poprzez obecnosc Pawla lub Piotra w jakimś miescie patchów dla przyszlego biskupa tego miasta.

Chyba jednak jest. Kościoły apostolskie cieszą się szczególnym poważaniem.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 01 kwietnia 2017, 19:40

Nie chciałam się wykłócać to coś innego sobie musiałeś znalezć. Musi się tobie niezle nudzić. Mi by się to znudziło. Płaca tobie za zaczepianie protestantów,czy za damo to robisz?

Awatar użytkownika
Dominik

Postautor: Dominik » 01 kwietnia 2017, 21:19

„…jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.” 2 list Piotra 3:16

oraz

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia." (1 P 1:20)

W przypadku pierwszego wersetu, nim coś się powie na ogół, to należało by jak zawsze w ogół wziąść całą treść listu a nie wyrywać z kontekstu jeden werset i bić nim po innych.

Należy doczytać troszkę wcześniej, że Piotr mówi tutaj o listach Pawła, że są ludzie, którzy są niewykształceni, którzy przeinaczają mowę Piotra, głównie w kwestii Prawa (sabaty, 10 przykazań itp) na swoją zgubę, ponieważ nie właściwie interpretują Pawła przez jego zawiłe słowa.
Paweł sam przyznał, że nie mówi jasno bo to nie jest proste wyłożyć człowiekowi o małym poznaniu.
np. Jedni uważają, że należy obchodzić sabat, a inni że nie. Obie grupy z tych samych słów Pawła wnioskują dwie różne nauki. A jest tylko jedna prawidłowa. O tym mówił Piotr aby nie wybierać to co komu pasuje, bo można się zgubić.

W przypadku drugiego wersetu, trzeba by się zastanowić, czy każdy cytat jest proroctwem.

Pan rzekł, że tam gdzie jest kościół, tam jest mądrość. Tam gdzie zbiera się dwóch albo trzech w Jego imieniu, tam On jest pośród Nich.
Duch Boży jest wśród Nich, Jezus jest wśród Nich i Bóg Ojciec jest wśród Nich bo są Jedno.
Dlatego, ciężko aby królestwo podzielone ostało się.
Jeśli tutaj zbiera się kilka osób i wszyscy stosownie twierdzą, że Pan daje im objawienie prawdy to tak jest, a to że znajduje się jedna osoba, która jest przeciwko to trzeba by pierw tej jednej osobie zadać pytanie:

Czy ta osoba swoją wiedzę posiadła w wyniku objawienia od Boga przez Ducha Świętego przez czytanie Pisma Świętego, czy też dlatego że jakiś człowiek tej osobie objawił te nauki które szerzy? Można należeć do kościoła i słyszeć nauki, ale nie mieć społeczności z Bogiem. Jeśli nie mamy społeczności z Jezusem i nie znamy Go, to nie ma szans aby prawidłowo rozumieć np Pawła.

Osobiście mam kontakt z kościołem, sam czytam i poznaje, a wszelkie moje interpretacje porównuje z innymi naukami czy czasami nie jestem zwiedzony. Jak się wyprowadzę na bezludną wyspę i nie będę utrzymywał kontaktu z osobami wierzącymi i tam zacznę czytać i rozumieć prywatnie to mogę uznać iż werset 2 list Piotra 3:16 jest przeciwko mnie.
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Wróć do „Biblia”