Batszeba-Salomon typem relacji Maria-Jezus

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Batszeba-Salomon typem relacji Maria-Jezus

Postautor: Samolub » 10 kwietnia 2017, 18:30

Czy my rozmawiamy o mesjaniźmie Dawida bądź Salomona po to by wykazać że kult Maryji w KRK jest okey?

Czyli w Kościele Katolickim by wykazać mesjanizm Maryji trzeba negować mesjanizm Jezusa? Dobrze rozumiem?
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 16:28

24 Dawid okazywał współczucie dla swej żony Batszeby. Poszedł do niej i spał z nią. Urodził się jej syn, któremu dała imię Salomon. A Pan umiłował go 25 i posłał [o tym wiadomość], i za pośrednictwem Natana nazwał go Jedidiasz - ze względu na Pana.

Czyli Salomon to Jedidiasz, umiłowany przez Pana.
Natomiast Jezus to umiłowany Jednorodzony Syn Boży.
Kolejne podobieństwo Jezusa do Salomona.

@Rut: Nie wal na oślep. I nie posługuj się kłamstwem.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 16:30

Relacja Batszeby do swego męża Dawida:

15 Weszła więc Batszeba do sypialni bardzo już podeszłego w latach króla, w obecności Szunemitki Abiszag, posługującej królowi. 16 Następnie Batszeba uklękła i oddała pokłon królowi, a król ją zapytał: «Czego chcesz?» 17 Wtedy odrzekła mu: «Panie mój! Tyś poprzysiągł twojej służebnicy na Pana, Boga twego: "Salomon, twój syn, będzie królował po mnie i on będzie zasiadał na moim tronie". 18 A oto teraz Adoniasz stał się królem! A ty, panie mój, królu, nic o tym nie wiesz.

Relacja Batszeby do swojego syna Salomona:

18 Na to odpowiedziała Batszeba: «Dobrze, ja powiem o tobie królowi!». 19 Batszeba więc weszła do króla Salomona, aby przemówić do niego w sprawie Adoniasza. Wtedy król wstał na jej spotkanie, oddał jej pokłon, a potem usiadł na swym tronie. A wtedy postawiono tron dla matki króla, aby usiadła po jego prawej ręce. 20 Ona wtedy powiedziała mu: «Mam do ciebie jedną małą prośbę. Nie odmawiaj mi!» A król jej odrzekł: «Proś, moja matko, bo tobie nie będę odmawiał».

Wniosek: Na dworze króla Izraela matka króla ma szczególne względy, jest osobą jedyną w swoim rodzaju. Nawet król oddaje jej pokłon!!!
Natomiast żona króla nie ma większego znaczenia, zresztą jest ich (żon i nałożnic) wiele, oj wiele...

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 17:35

Jezus jest przed wszystkim Bogiem. Powróci jako Król, ale Król Królów i Pan Panów i nikomu nie będzie oddawał pokłonu, to każde kolano zegnie się przed Nim.

Mat 4: 8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". 10 Na to odrzekł mu Jezus: "Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz". 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 17:39

Jezus nie może zgrzeszyć, więc musi moralnie się zachowywać, Jedno z przykazań: czcij Matkę swoją!
Jezus czci swoją Matkę, bo jest bezgrzeszny.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 17:54

Czcić matkę jak boga? Czy oddajesz swojej pokłon?
Gdzie Biblia nakazuje oddawać pokłon matce? To, ze Salomon tak robił nie znaczy, że tak musisz okazywać szacunek. Czcić jako szanować, a nie czynić z niej bożka. Dziękować za to co Ci dała.
Pan Jezus powiedział to, co powyżej i tego się trzymam.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 11 kwietnia 2017, 17:56

Nie wiem o co chodzi z podobieństwem Jezusa do Salomona, być może oboje posiadali brodę i urodziła ich kobieta? Ale wiem jedno, że nie wolno pisać postów pod postem Katol :D

Także prosiłbym Cię jako doświadczonego uczestnika forum byś je edytował i dbał wspólnie z nami o przejrzystość na forum. Z góry dziękuję
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 19:01

No dobra, już widzę paragraf ósmy. Wydawało mi się, że to dwa różne tematy. Musiałem się zagapić.
Ale wciąż nie wiem, jak edytować posty w przypadku odpowiadania różnym ludziom.

A po tym,co napisałem jasno widać wyraźne podobieństwa Jezusa i Salomona. Przeczytaj jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 11 kwietnia 2017, 19:29

No tak oboje mieli matkę :D

jeśli klikniesz pełną edycję to na dole bedziesz miał suwak gdzie mozesz cytować poszczególne posty. Jak zaznaczysz tekst w poście i klikniesz cytuj to automatycznie do tekstu doda Ci fragment z cytatem tej osoby.

Pozatym na edycję postu jest bardzo dużo czasu.

Wracając do tematu, stwierdzam, że Salomon Mesjaszem nie był. A porównania mają wymiar czysto porównawczy, niczego nie dowodzą.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 19:41

Salomon był prawie-mesjaszem. Najmądrzejszy z ludzi i umiłowany przez Boga, król Izraela.

Jezus ma też jedną Matkę. A Oblubienica jest zbiorowa, składa się z milionów chrześcijan. Szczególną rolę w Niebie ma Matka Chrystusa.
Królowa-Matka.

Wróć do „Biblia”