Kontrowersyjny temat!

Najważniejsza księga Chrześcijan
Kacper777

Kontrowersyjny temat!

Postautor: Kacper777 » 15 kwietnia 2017, 00:22

Cześć, w sumie pomyślałem że porusze bardzo kontrowersyjny i dość czesto poruszany temat, konretnie temat Prawa Bozego. Wiele osob mowi iz nie obowiazuje juz dziesiec przykazan, inne osoby stwierdzaja iz obowiazuje, lecz pid zmieniona forma, i wiele roznych opinii.

Jednak co mowi pismo? Chcialbym dac pare wyciagnietych prosto z Pisma wersetow, i chetnych zachecam do zapoznania sie z nimi :)

1. Jaka byla misja Jezusa na ziemi? Co zmienił?

"Mesjasz zostanie zabity, jednak to mu nic nie zaszkodzi; (...) umocni wielkie przymierze; a w połowie tego, z będących po siedem, pustoszyciel w obrzydliwej szacie położy kres ofiarom krwawym i z pokarmów. "
Daniel 9:25-27

Jak widac Jezus swoja ofiara położy kres ofiarą krwawym. Gdyz jak wiemy, wszystkie wczesniejsze ofiary byly tylko cieniami, wielkiej Ofiary za nasze grzechy, ktora miala nadejsc, i nadeszla jako Chrystus :)

Jednak co zrobil jeszcze Jezus?

"Nie takie jednak przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami, w dniu, gdym ich wziął za rękę, by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej. Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan. Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela w owych dniach, mówi Pan. Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bociem, a oni będą Mi ludem. I nikt nie będzie uczył swojego rodaka ani nikt swego brata, mówiąc: Poznaj Pana! Bo wszyscy Mnie poznają, od małego aż do wielkiego. Ponieważ ulituję się nad ich nieprawością i nie wspomnę więcej na ich grzechy." (Hbr.8:9-12)

"Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je, i będę im Bociem, a oni będą Mi ludem."

Prawo zostało dane ludziom na serca, nie sa zapisane na zwyklych papierach, sa nam dane do serca. Cale prawo.
Jednak jakie prawo?

Ceremonialne, ktore; zachowując je nie otrzymujemy żadnego błogosławieństwa

"Gdyż w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie nie ma nic znaczenia, ani nieobrzezanie ale wiara działająca pośród miłości."
List do Galacjan 5:6
Czy...

Moralne, ktore:
Zachowując je otrzymujemy błogosławieństwo:
"A ten, co wejrzał w doskonałe Prawo Wolności i pozostał nie będąc słuchaczem zapomnienia, ale wykonawcą czynu ten będzie błogosławiony w swej robocie."
List Jakóba 1:25

Oczywiacie ze prawo moralne!

Napisano rowniez:

"Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych" (1Kor.7:19).

2. A wiec wiemy, iz Jezus swoja smiercia zakonczyl ceremonie ofiranicze, swoja ostateczna ofiara. I zapisal prawo na naszych sercach. Jednak, czy chce bysmy je przestrzegali?

Jezus powiedzial:

"Jeźli mię miłujecie, przykazania moje zachowajcie."
Ewangelia Jana 14:15

Napisane również zostało:

"Nie słuchacze zakonu sprawiedliwymi są u Boga, ale którzy zakon czynią, będą usprawiedliwieni" (Rzym. 2,13).

"Zakon jest święty i przykazania święte i sprawiedliwe i dobre" (Rzym. 7,12)

"Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy ...jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj!... Prawo samo jest bezsprzecznie święte: święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie" (Rz.3:31; 7:7.12).

Izajasz napisal o CZASACH OSTATECZNYCH:

Gdyż ta ziemia została skażoną pod jej mieszkańcami; bo przekroczyli Prawa, zmienili przykazania, naruszyli wieczne przymierze.
Księga Izajasza 24:5

Ludzie zmienili w czasach ostatecznych przykazania Boze, oficjalne i niezmienne przykazania. Co jest złe w oczach Bozych.

3. Czyli obowiazuje dekalog, jest zapisany na naszych sercach. Jednak co powiedzial w tym temacie jeszcze Jezus?

„Nie mniemajcie, ze przyszedłem rozwiazac zakon albo proroków; nie przyszedlem rozwiazac, lecz wypelnic. Bo zaprawde powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, az wszystko to sie stanie. Ktokolwiek by tedy rozwiazal jedno z tych przykazan najmniejszych i nauczalby tak ludzi, najmniejszym bedzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynil i nauczal, ten bedzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios” (Mat. 5,17.19).

"Ani kreska ani jota nie przeminie z zakonu", Jezus stanowczo zabrania o tym tak nauczać!

Jezus przestrzestrzegał każdego z dziesieciu przykazań, gdyż:

"Grzech jest przestępstwem zakonu"
A Jezus jako bezgrzeszny, wypełnial każdą kreskę z zakonu.

Nie zabijał, nie kłamał, nie cudzołożył, wielbił Boga, nie czynil bożków, świecił Sabat.

"Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż! , powiedział także: Nie zabijaj! Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa. Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności." (Jk.2:10-12).

Jezus w Sabat jasno dawał rady jak powinno się go POPRAWNIE OBCHODZIĆ:

A on im powiedział: Kto z was jest człowiekiem, który będzie miał jedną owcę, i gdyby mu ta w szabat w dół wpadła, czyż jej nie uchwyci i nie wyciągnie? Ileż więc zacniejszy jest człowiek niż owca? Dlatego w szabat wolno szlachetnie czynić.
Ewangelia Mateusza 12:11

"Nadto im powiedział: Szabat pojawił się z powodu człowieka, a nie człowiek z powodu szabatu."
Ewangelia Marka 2:27‭

"Dlatego w szabat wolno szlachetnie czynić."
Ewangelia Mateusza 12:12

"Przyszedł także do Nazaretu, gdzie był wychowany i według swojego zwyczaju w dniu szabatu wszedł do bóżnicy, i wstał odczytać Pismo."
Ewangelia Łukasza 4:16

4. Czyli skoro Jezus robil te wszystkie rzeczy, przestrzegal kazdej kreski w identyczmym stanie jak mowi to dekalog, i tym samym stwierdził że ANI kreska nje upadnie, to obowiązuje nas każde przykazanie, z całego dekalogu. Cztery przykazania o miłowaniu Boga, jak i te o miłowaniu człowieka.

Czy te o czcceniu Boga poprzez miłosć ku Niemu, czy ucczenie Jego świętego Dnia Sobotniego. Które zostalo ustanowione świętym już w Edenie:

Bóg pobłogosławił, poświęcił i odłączył dzień sabatu (Rdz.2:1-2).

I w Nowym Testamencie stwierdzone jest iż dalej Bedzie obowiązywać lud Bozy:

Nowy Testament mówi: "I odpoczął Bóg w siódmym dniu od wszystkich dzieł swoich" (Hbr.4:4). Dalej czytamy: "A zatem POZOSTAJE ODPOCZYNEK SABATU DLA LUDU BOŻEGO" (Hbr.4:9).

Tak samo na nowej ziemi, Sabat(Sobota nadal bedzie obowiązywać)

Bo jak staną przede Mną nowe niebiosa oraz ta nowa ziemia, które stworzę – mówi WIEKUISTY, tak stanie wasz ród i wasze imię. I będzie, że w każdy nów i każdy szabat przyjdzie wszelka cielesna natura, by się przede Mną ukorzyć – mówi WIEKUISTY.
Księga Izajasza 66:22‭-‬23

Pamiętajmy:
"Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem" (Ez.20:12.20)

!! Objawienie Jana opisuje lud Bozy w czasach konca jako tych ktorzy...

"Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa" (Ap.14:12).

Przestrzegaja przykazań, i mają wiare Jezusa. To jedno i drugie, nie oddzielnie.

Izajasz pisze:

"Jeśli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwiać swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy, wtedy będziesz się rozkoszował Panem" (Iż.58:13-14).

Pozdrawiam, Kacper :)

Awatar użytkownika
Loreena

Re: Kontrowersyjny temat!

Postautor: Loreena » 15 kwietnia 2017, 10:41

Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 15 kwietnia 2017, 10:47

Bardzo dobra interpretacja Kacperku
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 15 kwietnia 2017, 11:52

O delfianie.A jak Ci się podoba ich wiara w bezosobowego szatana.
Odrzucenie Trójcy,preegzystencji itd
Mi bardzo.Tutaj jednak się mylą.

Kacper
Ale dlaczego cały czas podkreślasz tylko dekalog?
A co z przykazaniami z kapłańskiej o czystości
zoofilii itd?

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 15 kwietnia 2017, 13:24

Nie zgadzam się z ich poglądami poza tym artykułem i to kwestią szabatu, dziesięciny nie rozważałam, chcę więc płacę.

Coś się nie zgadza, mówiłeś, że wierzysz w osobowego szatana?
A może wierzysz, że Bóg stworzył zło i niby ludzie mają wolną wolę, ale dziwnym trafem tendencję do zła.. ?
jeśli nie to przybliz jak widzisz temat zła.
Zakon to zakon, czy nosicie pejsy?
Dla niezbawionych piekło czy anihilacja? Jak sądzicie?
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 15 kwietnia 2017, 14:37

Nie zgadzam się z ich poglądami poza tym artykułem i to kwestią szabatu, dziesięciny nie rozważałam, chcę więc płacę.
Należysz do ad7?
Coś się nie zgadza, mówiłeś, że wierzysz w osobowego szatana?
Owszem i oni też jeśli nim jest np człowiek :P
A może wierzysz, że Bóg stworzył zło i niby ludzie mają wolną wolę, ale dziwnym trafem tendencję do zła.. ?
Bóg stwarza zło
ale nie moralne.
Np kara to zło :P
jeśli nie to przybliz jak widzisz temat zła.
A jak mam widzieć?Pierwsza para zbłądziła
i grzech wszedł na cały świat.
Zło jest w nas :P
Zakon to zakon, czy nosicie pejsy?
Odpowiadam tylko za siebie ;)
Zakaz golenia "boków" nad interpretowali
talmudyczni Żydzi.Zakaz ten ma związek
z obcymi kultami podobnie jak reszta
np gotowanie kozła w mleku,
tatuaże itd.

Jeśli nie ma to związku z kultem
to mogę się ogolić nawet
na łyso.

W "NT" mamy podobne nakazy.
Nie upodobniania się do świata
noszenia krótkich włosów itd.
To się nie wzięło z nikąd.

Może jeszcze zapytasz czy noszę
ze sobą kołek i łopatkę co?
Nie żyję na pustyni..
Chyba rozumiesz..
Dla niezbawionych piekło czy anihilacja? Jak sądzicie?
Śmierć druga,a czym jest śmierć.
A śmierć jest przeciwieństwem
życia czyli byłeś i nima :D
Gehenna

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 15 kwietnia 2017, 14:56

Życie cielesne a życie duchowe to dwie różne rzeczy. Jeszcze dusza. Więc definitywnie zniszczenie czy wiecznosc w mękach?

Małpka

Postautor: Małpka » 15 kwietnia 2017, 15:00

Człowiek to tchnienie/duch+ciało czyli dusza żyjąca.
Bez jednego z tych elementów nie ma człowieka.
tchnienie samo nie egzystuje.
To jakby zasilanie
które wraca.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 15 kwietnia 2017, 15:05

Czyli co dla niezbawionych?

"Bóg stworzył zło..." Nie boisz się Boga, że tak łatwo Ci z taką pewnościa to napisać?

Małpka

Postautor: Małpka » 15 kwietnia 2017, 15:13

Czyli co dla niezbawionych?
No,śmierć/gehenna/"piekło",ale nie trwające wieki.
"Bóg stworzył zło..." Nie boisz się Boga, że tak łatwo Ci z taką pewnościa to napisać?
Nie boję się gdyż tak napisano
ale postaraj się zrozumieć
o jakim ja złu pisałem.
Napisałem stwarza.
Izajasza 45:7

Wróć do „Biblia”