Zachariasza r. 14.

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Loreena

Zachariasza r. 14.

Postautor: Loreena » 05 maja 2017, 09:58

Jak rozumiecie ten rozdział, czy dotyczy tego dnia, o którym mówi Apokalipsa Jana? Czy jest to o czasach ostatnich? Jak rozumieć te wersety:
14:16-21
Jednak ci, co pozostaną ze wszystkich tych narodów, które pociągnęły przeciwko Jeruszalaim – wyruszą rok rocznie, aby ukorzyć się przed Królem, WIEKUISTYM Zastępów i by obchodzić święto Szałasów.
Zaś kto z ludów ziemi nie wyruszy do Jeruszalaim, aby ukorzyć się przed Królem, WIEKUISTYM Zastępów – na tego deszcz nie spadnie.
A jeśli ród Micraimu nie wyruszy i się nie stawi – czyż i na nich nie spadnie owa plaga, jaką WIEKUISTY uderzy narody, które nie wyruszą, by obchodzić święto Szałasów?
Taka będzie kara dla Micraimu i kara dla wszystkich narodów, które nie wyruszą na obchody święta Szałasów.
Owego dnia, na dzwonkach koni będzie napis: Poświęcone WIEKUISTEMU, a kotły w Domu WIEKUISTEGO będą jak kropielnice przed ofiarnicą .
Każdy kocioł w Jeruszalaim i Judzie będzie poświęcony WIEKUISTEMU Zastępów; i przyjdą wszyscy, co będą ofiarowali, aby je brać i w nich gotować. Od owego dnia nie będzie więcej handlarza w Domu WIEKUISTEGO.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Zachariasza r. 14.

Postautor: Rut » 05 maja 2017, 12:06

Widzę przekład tzw Nowej Biblii Gdańskiej - bardzo podoba mi się ,że jest zaznaczony tetragram w postaci słów WIEKUISTY- to jest takie dostojne (choć Stary Test. tutaj to nie Biblia Gdańska a polski przekład Świętych Ksiąg Żydowskich)- to nie związane z tematem co prawda.
Myślę,że może być zapowiedz tego co się wydarzy w czasach końca- tak jak piszesz w Apokalipsie

Wróć do „Biblia”