"Nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy czy są z Boga"

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Loreena

"Nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy czy są z Boga"

Postautor: Loreena » 12 maja 2017, 12:02

Wszystkie cytaty z przekładu dosłownego.
1 Jana 4:1-3
Ukochani, przestańcie wierzyć każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Mesjaszem, który przyszedł w ciele, jest z Boga, a wszelki duch, który tego o Jezusie Chrystusie, który przyszedł w ciele nie przyznaje, nie jest z Boga. Jest to natomiast (duch) antychrysta, o którym usłyszeliście, że przychodzi, i teraz już jest na świecie.

2 Jana 1:7
Gdyż wielu zwodzicieli wyszło na ten świat; nie chcą oni przyznać, że Jezus jest Mesjaszem, który przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.

Jak to rozumiecie? Przecież wyznać ustami, że Jezus jest Mesjaszem może każdy. Czy to ma związek z tym pawłowym zdaniem o wyznaniu ustami? Czy czytacie to :"wszelki duch, który wyznaje, że Bóg przyszedl w ciele" czy raczej "wszelki duch, który uznaje, że Mesjasz przyszedł (wykonało się)" ?

Np. świadkowie wyznają Mesjasza, ale nie, że Bóg się objawił w ciele.

Gdyby zamienić Imię na znaczenie wyszłoby:
Gdyż wielu zwodzicieli wyszło na ten świat; nie chcą oni przyznać, że Jahwe Zbawiciel jest Mesjaszem, który przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.

Ciekawi mnie to zdanie, bo: Mk 5:2-8
A gdy wyszedł z łodzi, nagle z grobowców wybiegł Mu naprzeciw człowiek w duchu nieczystym. Miał on mieszkanie w grobowcach i nawet łańcuchem nikt już nie mógł go związać, wielokrotnie bowiem, zakuty w okowy i łańcuchy, rozrywał łańcuchy i kruszył okowy — i nikt nie miał siły go ujarzmić. Całymi nocami i dniami przebywał on w grobowcach i w górach, krzyczał i ranił się kamieniami. A gdy zobaczył w oddali Jezusa, przybiegł i padł przed Nim na twarz. Krzyknął też donośnym głosem: Co mnie i Tobie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Przysięgnij mi na Boga, że nie będziesz mnie dręczył.Nakazał mu bowiem wcześniej: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka!

Demony wierzą i drżą.. A nie są z Boga. Co więc znaczy to, ze duch wyznaje?
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: "Nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy czy są z Boga"

Postautor: Samolub » 12 maja 2017, 13:09

Po pierwsze to zwrócę uwagę na to, że ducha posiada też człowiek, więc nie odrywajmy tego słowa tylko i wyłącznie do istot bezcielesnych.
Loreena pisze:
12 maja 2017, 12:02
2 Jana 1:7
Gdyż wielu zwodzicieli wyszło na ten świat; nie chcą oni przyznać, że Jezus jest Mesjaszem, który przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.
Czyż duch antychrysta to nie duch tego świata? Wielu przyjmuje ducha antychrysta, przecież nie jest to kwestia tylko i wyłącznie jakiś cyrografów.

Nie szukaj tylko i wyłącznie wśród ludzi mamiących się Chrześcijanami bo i gorliwi teolodzy, głosiciele fałszywego odrodzenia, darów mogą być pod wpływem ducha światowego, ale spójrz szerzej na bankierów, ateistów, złodzieji, zabójców, niektórych polityków itd.

Spójrz też na Islam, Judaizm, Świadkow Jehowy, Ateizm, tam z niesamowitą gorliwością neguje się że Jezus był Mesjaszem i przyszedł w ciele, na różne sposoby, jedni mówią, że był tylko prorokiem, inni że nie było żadnego Jezusa, inni że mistyfikacka, inni kręcą trochę tak trochę nie.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 12 maja 2017, 16:13

Trochę co innego miałam na myśli. Oczywiście zgadzam się, też tak rozumiem.
Ducha antychrysta można poznać, bo nie wyznaje właśnie, że Mesjasz przyszedł w ciele. Ale z drugiej strony demony nie są z Boga, a wyznały. Tak samo inni antychryści mogą powiedzieć, że Jezus to Syn Boży, ale działać przeciwko Kościołowi. Chodzi mi o to jak to rozumieć? Czy mamy badać na podstawie wyznania ustami czy to nie wystarczy? Czy nie powinniśmy też patrzeć na owoce? Spotkałam się ze zdaniem, że formułka wyznania wystarczy aby być zbawionym.. Nie przekonuje mnie to.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 12 maja 2017, 17:31

Antychryści, gdy zostaną pokonani, muszą przyznać, że Mesjasz przyszedł w ciele. Lecz gdyby byli wolni, to by chcieli to zamazać.
Trzeba patrzeć na wolne wypowiedzi, co kto chce, a nie do czego jest zmuszony.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 12 maja 2017, 18:41

Nie ma problemu w zidentyfikowaniu islamisty czy buddysty jako fałszywego proroka. Gorzej jesli ktoś prorokuje "Panie, Panie..", a ma ducha antychrysta, A wyznaje, że Jezus przyszedł w ciele. Ciekawi mnie to czy to są świadomie fałszywi prorocy czy zwiedzeni fałszywi prorocy.

Dzieje 16:16-17
"I stało się, że gdy szliśmy na modlitwę, spotkała nas pewna służebna dziewczyna, która miała ducha wieszczego; swoim wróżeniem przynosiła ona duży zysk swoim panom. Ta, idąc blisko za Pawłem i za nami, wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego! Oni głoszą nam drogę zbawienia!"

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 12 maja 2017, 22:41

Żadko się zdarzają nieświadomi ale to wtedy osobowość psychopatyczna naukowo. Świadomych jest więcej, a ludzi żerujących na krzywdzie innych lub budujących życie/karierę na oszustwie nie brakuje.

Abstrachując od upadków, błędów i krótkich ekscesach kończących się pokutą i zadośćuczynieniem.

Mówimy o stałym charakterze i tendencji psychopatycznej również definiowanej jako pogoń za zyskiem pomimo norm. Zaś nasze normy kształtuje chrześcijańska wizja świata oraz systemy oparte na pozytywnych wartościach np kultura Grecka, Chińska, inne dorobki cywilizacji czy myśli w tym kierunki życia, psychologi, filozofi, etyki z korzyścią dla ogółu społeczeństwa wykraczające poza jednostkę.

Królestwo antychrysta oparte jest na psrtycypacji, egoiźmie, niezdrowej rywalizacji, na walce o znikome dobra przy marnotrawieniu większych zadobow niż uzyskane co prowadzi do coraz większego upadku. Można naprawdę analizować i dochodzić racji godzinami.

Cywilizacja zachodnia jest obecnie obarczona większym złem i zgorszeniem niż cywilizacje prymitywne, islam, buddyzm czy konfucjonizm gdyż konsumpcjonizm, tajne zrzeszenia, dzielenie i kapitalizm są gorsze. Tą kulturę równoważy Chrześcijańtwo przez co nawet Ateista pragnie przypodobać się wartościom chrześcijańskim co motywuje kulturę zachodnią do zachowania poziomu i czyni ją jeszcze groźniejsza.

Zamachowiec nie jest tak groźny czy czytelny jak systemy rozłożone w czasie np wyzysk. Bo to też prowadzi do biedy oraz śmierci lecz powolnej niczym palenie fajek, ale może być zaplanowanym działaniem perfidnym i celowym lecz subtelnym, ukrytym i inteligentnym. Zaś zamachowiec potencjalny może kierowac się wyimaginowanym zagrożeniem, dobrem bądź paść ofiarą manipulacji i interesów np. dzianych szejków.

Radykalizacja jest w oczach islamistów też reakcją obronną, tak jak rywalizacja bloków państw przybiera rodzaj wolny medialnej, psychologicznej. Sama wojna jest przejawem demonizmu, nagromadzenia nieporozumien, interesów, nad miejscami objętymi wojną zbierają się czarne energie, demony ale również może dochodzić do boskich interwencji, opatrzności czy cudów.

Ludzka świadomość ma spory potencjał duchowy, np masowy strach może wywoływać silne przyciągania, w tym drmoniczne. Sama wojna ma charakter silnie demoniczny, np I wojna światowa.

Manipulacja to też demonizm, wszystkie zle pobudki, rzeczy są z ducha światowego czyli antychrysta. A jako że Jezus był na płaszczyźnie ziemskiej, a więc sam Bóg w czystej formie objawił się w świecie i sprzeciwiał duchowi światowemu to jest to chyba logiczne.

Spędziłem sporo czasu na badaniu sfery duchowej i zgromadziłem sporą wiedzę opartą na pewnikach, znam zasady działania okultyzmu, wiem czemu demony szukają ciała itd gdyż trochę w temacie siedzę. Prowadzę 24/7 obserwacje głębokie i opieram się na faktach oraz pewnikach. Na tej samej płaszczyźnie nie cielesnej zamieszkują ziemie i kosmos upadłe duchy. Swego czasu było mi dane nawet wniknąć w ten obszar na jawie, czyli tak jakbyś Loreen wyszła po bułki :D

Nie param się niczym bez obaw :) noi ładne ekscesy się tam odwalają tak w skrócie. To takie trochę chyba piekło, jest tam wiele upadłych istot które rechoczą się bardzo z tego co ziemskie, ten ten rechot wręcz tworzy muzykę, a muzyka zawiera ładunek informacyjny, tam inne prawa panują więc nie da się o tym opoopowiadać.

Są to fakty, a nie gdybologia, jest bardzo dużo powiązań duchowych z swiatem cielesnym. Sam człowiek jest istotą duchową w ciele, poniewaz zrzucone demony są w wieczności w nicości? To szukają wplywu na swiat materialny ktory widzą i jest jedyną formą ich ekspresji, buduja więc pomosty, umia manipulowac ludzmi pośrednio i bezpośrednio, czlowiek zmanipulowany czy rzezba, książka jakąś nauka daje im władzę badz wplyw lub nowych adeptów, tez umiejetnie manipuluja np ludzie uwazaja że maja moce a to demon manifestuje wowczas osoba ma potwierdzenie i zglebia nauki ktore np kieruja do zrzekania się ciala bądź zapraszania demonow, są pewne blokadki, też już wiem np czemu demon nie atakuje człowieka wierzącego czy dziecka tym trudniej :!: można łatwo umiejetnie wręcz za pomocą błahostek o ile osoba wspolpracuje dorwać czy wypedzic demona.

Ale mogą atakowac pośrednio osoby wierzace, jest bardzo duża szansa ze np będą osoby pośrednio obce kierowac w momencie jakimś by przerwaly rozmowy w celach wypedzania. Może się nawet ktoś nastawiony inna sytuacją.rzucić, mogą być jaja :D są swietnymi manipulantami, demon nie musi byc w osobie by sterować jego swiatopogladem, budować kłamstwa, ktoś może zaatakować np kogoś z innego powodu lecz jest szerszy kontekst sprawy.

Jest to niekonczaca się historia oraz otwarta ksiega. Wszystkie chwyty dozwolone, to są.mega, mega inteligente istoty i diabeł działa też posrednio poprzez zmanipulowanych.ludzi, sprowokowane sytuację, dezinformacje, niedomowienia.

Wojna jest wysokim stadium dzialalnosci demonicznej, tak jak zabojstwo czy samobojstwa niektóre. Demony latwo atakują człowieka oslabionego duchem lub na ciele np alkochol, dragi czy stany bliskie smierci, obe, sfera duchowa otaczająca nas bezposrednio nie jest nam przyjazna. Okultyzm, szamanizm, animalizm, bostwa babilonskie, egipskie to byty demoniczne, czytajcie Biblię.

Są to bytu o duzo większym ilorazie inteligencji wrecz bez porownania do czlowieka i duch ludzki jest bardzo słaby, podatny. Jeden demon jest potezna ciemna istota duchową, a sa ich jak mowi Biblia legiony, jeden demon zatrwozylby całe narody na plaszczyznie duchowej.

Jezus wypedzil legion demonow, a na pustyni po 40 dniowym.poście rozmawiał z szatanem. Czlowiek po kilkudniowym poście.ma problem by się przeciwstawic szefowi parafrazując, a Jezus był w ciele i wstrzymywal się od używania mocy jak pisze Biblia.

Warto pod tym kontekstem przeczytać pozadnie Ewangelie. Jezus do pomocy posyła Nam Aniołów Niebiańskich i oni też napewno będą w czasach ostatecznych działać jak Pismo informuje. Pismo informuje, że w dniach ostatecznych wyjdą żeńcy (Aniołowie) i będą trwały walki duchowe na ziemi, przed samym przyjściem Jezusa ma być już obnażony system antychrysta i ostatni dochodzący do poznania maja być pieczetowani. Dlatego Aniolowie mają jak najdłuzej powstrzymywac, aż liczba się dopełni. Tak mówi Pismo, prawdopodobnie będzie to walka z przygniatajacymi silami wroga demonow oraz ludzi w rękach diabła, w czasach ostatecznych Archanioł Michał ma powstrzymywac diabła chroniąc Lud Boży, w kryzysowym momencie dla Kościoła ma być paruzja, powtórne przyjście.

I poprzysiągł na tego, który żyje na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim, i ziemię, i to, co na niej, i morze, i to, co w nim, że to już długo nie potrwa,
10:7
Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom.

Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,

Z tego wynika, że Aniołowie mają jak najdłużej "powstrzymywać" i dopiero w krytycznym momencie ma nastąpić paruzja, kiedy Archanioł nie będzie mógł już dalej powstrzymywać Szatana na Ziemi nastapi interwencja Jezusa wraz z resztą zastępów niebiańskich. Być może jeszcze w tym pokoleniu to wszystko się dokona.

Więc rzeźby, skojarzenia to też jest ekspresja demoniczna by mieć jakies punkty na ziemi które skierowuja myślenie ludzkie w kierunku jakiegoś bytu. Pamietacie tych egipskich kaplanow co z Mojzeszem zabawy prowadzili? ^^'

Tosz to pewne że caly pantenon Egipski, Babilonski, Rzymski, Grecki to demony podszywajace się pod bozkow ktorzy to różne rzeczy obiecywali, których czczono i one miały wymagania i kierowaly elitami i ja myślę dziś też szatan kieruje bezpostednio swymi elitami, slugami na Ziemi, a satanizm jest w modzie, demony więc staraja się wniknac w symbolike, budować swoje skojarzenia, kontrolowac ludzi, muzyke, przemysl i wnikac w spoleczenstwo właśnie okultyzmem, a nawet symboliką :!:

Nasila się na Ziemi dzialalnosc drmoniczna już nawet satanisci się nie ukrywaja, a symbolika demoniczna czy okultystyczna jest propagowana w muzyce, na koszulkach ciemnemu ludowi. Szatan już wychyli leb i go nie schowa bo już za dużo ludzi widzi jego łeb... wiec się.musi spieszyć i to się nasila od ostatnich kilku lat że chyba nikt nie ma wątpliwości że szatan jest obnażony, a im wiecej ludzi widzi tym gorzej, więc trzeba ludzi zastraszyc tak.myślą demony.

W Ameryce najlepsi Pastorzy juz to widza od dawna, wielu przygotowuje się na czasy ostateczne i ciężkie represje, ataki, stąd Baptysci bronili praw do posiadania broni, chciano rozbroic ludzi, nikt w Ameryce nie uwaza by to byly przelewki ludzie nie sa glupi, a przeciez wierzacy widzą jakie sa czasy, umia łączyć fakty, przenikac myslenie zepsutych i zakusy władzy.

I niestety diabelstwo odnosi też porazki jesli Chrzescijanie się trzymaja razem i nie dadza sobie wmowic ze to czy tamto to widać że nic nikomu nie grozi. Grozi tylko jesli ludzie sobie wmowia podzialy etc. Prawda? W Polsce jeszcze niedawno o tym mówić nie można bylo bo represje społeczne i wgl bo szatan steruje tymi glupcami naukowcami, szkolnictwem. Ale został upokozony i Jego.sludzy :D

I czeka ich pieklo, niestety diabelstwo nic nikomu nie może zrobić tylko wmowic temu czy tamtemu to i owo zeby to i owo naprawde zadzialalo, ale niestety diabelstwo jest skonczone i wieczne panowanie nalezy się Jezusowi.

Więc wszyscy sludzy szatana powinni się już bać sądu Pana Jezusa bo są przegranymi, nie dajcie sobie wmowic gierek szatana bo to oni są przegranymi i skonczonymi. Nawet za czasów ostatecznych panowanie jest Chrystusowe i niestety wszystko co diabelskie idzie w ogień dziś jutro i pojutrze ^^'
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 12 maja 2017, 22:49

Mnie nie musisz tego mówić Samolubie.....................................................................................

Dla nas byłoby lepiej gdyby przyjście było już, zaraz. Dla naszych nienawróconych bliskich, przyjaciół już nie. Ze względu na nich modlę się żeby Pan jeszcze trochę poczekał..

Za godzinę 100 lat od objawień-manifestacji ciemnych sił w Fatimie. Ciekawe czy coś się wydarzy, czytałam takie proroctwa. Na spokojnie.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 12 maja 2017, 23:18

Ja tam myślę że jeszcze sporo czasu jest, Tyś Loreen też przeżyła trochę i wiesz o czym mówię :D

Wielu dochodzi i dojdzie do poznania to cieszy, Ci którzy są jacy są pójdą do piekła. Ja z tego powodu nie ubolewam naprawdę, jeśli pójdą to sprawiedliwie, jesli ktoś nie zasługuje napewno pojawi się okienko i łaska tego jestem pewny. Ważne by się nikt nie dał dzielić i wmawiać sobie szatańskiej retoryki, to na Dzieci Boże nie działa, jesteśmy ugruntowani bo to DŚ ugruntowuje i Bóg działa to jasne jak słońce :!:

Bardzo optymistycznie to wygląda, w końcu tak czy siak zwycięży Chrystus to kwestia czasu, a krolestwo szatana się nie ostoi badz sami w swoje ręce i na pastwę będą wydani. Także zapraszamy wszystkich chętnych do społeczności Świętej i możecie z rogatego sobie bimbać, rogaty tylko może naslac swoich rogatych i każdy wie kto komu sluzy, wiec nie ma się czego obawiać, ewentualnie odrzucenia przez rogatych ^^' wmowienia czegoś przez rogatego ale przecież wszyscy wszystko wiedzą :P
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Biblia”