Czy wierzycie, że cała Biblia jest natchniona?

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Katol

Czy wierzycie, że cała Biblia jest natchniona?

Postautor: Katol » 12 lipca 2017, 22:16

Także Amosa 3,7?
7 Bo Pan Bóg nie uczyni niczego,
jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.

O ile wiem, to nigdy nie zostało odwołane.
Zatem ludzie wszystkich czasów mają do siebie posłanych proroków.
Trzeba tylko przyjąć słowo Boga przekazywane przez proroków!
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Eliza

Re: Czy wierzycie, że cała Biblia jest natchniona?

Postautor: Eliza » 14 lipca 2017, 06:47

OBJAWIENIE 22:18-19
5 MOJŻESZOWA 4:2
HEBRAJCZYKÓW 4:12
MATEUSZA 7:7
PSALM 119:11

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 14 lipca 2017, 11:46

Proszę o szerszy komentarz. Z cytatów nie wynika, jakie masz stanowisko w tym zagadnieniu.

Awatar użytkownika
Eliza

Postautor: Eliza » 14 lipca 2017, 18:32

Nawracając się każdy człowiek musi uwierzyć w Słowo Pana ponieważ ono zawiera w sobie Słowa Żywota. Jeśli ktoś nie wierzy i nie ufa w to co jest napisane w Biblii nigdy nie osiągnie Zbawienia. Biblia jest Słowem napisanym pod natchnieniem Ducha Świętego. Czytając Biblię rozkoszuję się każdym Słowem od Boga. Poznaję jaki Bóg jest potężny i wspaniały jak uczy nas wszystkiego od podstaw jak pokazuje nam wszystko na przykładzie ludzi opisanych tam. Jak pokazuje nam co mamy robić i jak prowadzić nasze życie jak dążyć do doskonałości w Jego oczach. Jak ważne jest przestrzeganie Jego przykazań. Jak nas kocha i mówi do nas przez swoje Słowo. Pokazuje nam PRAWDĘ, która przez lata została zmieniana i ludzie ludzi wprowadzają w błąd. Bóg powiedział, że przyjdzie wielu fałszywych proroków. Ufaj Biblii zaufaj Słowom Boga a zobaczysz co się stanie. Zaufaj z całego serca i nie polegaj na własnym rozumie, który jest zwodniczy.
IZAJASZA 34:16 "Badajcie pismo PANA i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził".
2 TYMOTEUSZA 3:16-17 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 14 lipca 2017, 19:23

Chyba mieszasz wiele rzeczy.
Tak, trzeba wierzyć w Słowo Pana, czyli każde słowo, które od Boga pochodzi. W tym słowa prawdziwych proroków.
Zbawienie zależy od słuchania Boga i posłuszeństwa Bogu. Istotne jest, że Słowo Prorocze od Boga pochodzi.
Nie jest dobrze określać ILE TREŚĆI trzeba przyjąć, aby zbawienie osiągnąć (np. dobry Łotr, Abraham, Rut, Adam).
Jaką część Biblii przyjął Adam? Czy jest zbawiony?
Liczy się postawa posłuszeństwa Bogu, a
nie liczba dogmatów (bo to byłoby zbawienie przez wiedzę - gnostycyzm).

Awatar użytkownika
Eliza

Postautor: Eliza » 14 lipca 2017, 21:10

Pisząc o PRAWDZIE która została zmieniana mianowicie miałam na myśli kościół katolicki o którym mówi Biblia. Kościół katolicki to antychryst. Wielu katolików jak i pewnie ty nie chce tego przyjąć do wiadomości jednak tak jest. Jest napisane :
Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują.
Mt 7: 13-14
Czy kościół katolicki jest tą ciasną bramą ? Warto się zastanowić nad tym ponieważ od tego zależy Twoje życie i albo odetniesz się od tego bagna albo pójdziesz do piekła razem z większością ludzi.
Być może teraz katolicy a raczej na pewno znienawidzą mnie ponieważ mówię takie rzeczy jednak mówię o wierze która jest żywa a nie o wierze martwej. Nie wierze w przypadki i wiem że po coś tu jestem, jestem po to by mówić o tym jak może się zmienić twoje życie kiedy oddasz całkowicie swoje życie Chrystusowi. Tu chodzi o wasze dusze. Imię Jezus ma moc. Ma ogromną moc więc przeciwstawiajmy się diabłu. Bóg ma moc wyrwać cie z sideł diabelskich nieważne w jakim położeniu jesteś i lepiej przyjść przed tron Boga ze skruszonym sercem aniżeli trwać w swoim beznadziejnym położeniu. Bóg szuka takich którzy będą Mu oddawać cześć w duchu i prawdzie. Jeśli nie poddasz się całkowicie pod posłuszeństwo Jezusa Chrystusa to daremne są twoje wysiłki. Ludzie Boga są powołani do tego aby powiększać Królestwo Boże. Aby walczyć z siłami ciemności.
Żeby nie było mówimy cały czas o Biblii :) i Jej mocy :)
Dziękuję za uwagę i mam nadzieję że przeczyta to jak najwięcej katolików. Sama trwałam w tym kłamstwie 24 lata. Az Bóg się zlitował nade mną. Może zlitować się nad Tobą. Tylko poproś Go o to.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 14 lipca 2017, 23:59

Eliza pisze:
14 lipca 2017, 21:10
Pisząc o PRAWDZIE która została zmieniana mianowicie miałam na myśli kościół katolicki o którym mówi Biblia. Kościół katolicki to antychryst. Wielu katolików jak i pewnie ty nie chce tego przyjąć do wiadomości jednak tak jest.
Tu kompletnie sprzeczne z Biblią rzeczy piszesz.
Jest napisane :
Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują.
Mt 7: 13-14
Czy kościół katolicki jest tą ciasną bramą ?
KK pomaga przez ciasną bramę przejść. Wielu katolików osiąga Niebo, korzystając ze środków zbawienia danych przez KK.
Warto się zastanowić nad tym ponieważ od tego zależy Twoje życie i albo odetniesz się od tego bagna albo pójdziesz do piekła razem z większością ludzi.
Do piekła to pójdę wtedy, gdy będę obrażał Boga przez poniżanie i wyśmiewanie KK.
Ale ja tego nie zrobię. Może Ty za to pójdziesz do piekła, zastanów się.
Być może teraz katolicy a raczej na pewno znienawidzą mnie ponieważ mówię takie rzeczy jednak mówię o wierze która jest żywa a nie o wierze martwej.
Wiarę żywą można znaleźć w KK.
Nie wierze w przypadki i wiem że po coś tu jestem, jestem po to by mówić o tym jak może się zmienić twoje życie kiedy oddasz całkowicie swoje życie Chrystusowi. Tu chodzi o wasze dusze. Imię Jezus ma moc. Ma ogromną moc więc przeciwstawiajmy się diabłu. Bóg ma moc wyrwać cie z sideł diabelskich nieważne w jakim położeniu jesteś i lepiej przyjść przed tron Boga ze skruszonym sercem aniżeli trwać w swoim beznadziejnym położeniu. Bóg szuka takich którzy będą Mu oddawać cześć w duchu i prawdzie. Jeśli nie poddasz się całkowicie pod posłuszeństwo Jezusa Chrystusa to daremne są twoje wysiłki. Ludzie Boga są powołani do tego aby powiększać Królestwo Boże. Aby walczyć z siłami ciemności.
Już to zrobiłem w KK.
Żeby nie było mówimy cały czas o Biblii :) i Jej mocy :)
Właśnie zauważyłem, że jesteś soloscriputowcem. To jest błąd teologiczny. Ja mam dla członków KZ ofertę.
Dziękuję za uwagę i mam nadzieję że przeczyta to jak najwięcej katolików. Sama trwałam w tym kłamstwie 24 lata. Az Bóg się zlitował nade mną. Może zlitować się nad Tobą. Tylko poproś Go o to.
Mam zwyczaj modlić się i od czasu do czasu o coś prosić Boga, choć modlitwa prośby nie jest najważniejsza.

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 15 lipca 2017, 02:01

Eliza pisze:
14 lipca 2017, 18:32
2 TYMOTEUSZA 3:16-17 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."
Hihi, całe. Dobre. Szkoda, że jak Pismo do doktryny nie pasowało, to się je pod byle pretekstem wyrzuciło. Na szczęście tylko ze Starego Testamentu.
Eliza pisze:
14 lipca 2017, 18:32
IZAJASZA 34:16 "Badajcie pismo PANA i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostanie bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził".
Jeszcze ciekawsze w kontekscie. Która księga jest Izajasza? Chyba nie ostatnia. W samym Starym Testamencie, nawet tylko w okrojonej protestanckiej części, przynajmniej Pieśń nad Pieśniami jest młodsza. I Daniel.

A potem jeszcze jest Nowy Testament. A przecież prorok wyraźnie pisze "żadnej rzeczy nie brak". Więc może rozumiesz ten fragment ahistorycznie?

==========
Eliza pisze:
14 lipca 2017, 21:10
Pisząc o PRAWDZIE która została zmieniana mianowicie miałam na myśli kościół katolicki o którym mówi Biblia. Kościół katolicki to antychryst. Wielu katolików jak i pewnie ty nie chce tego przyjąć do wiadomości jednak tak jest
Ranisz moje uczucia. Nie wiem, jak się pozbieram po takim szoku.

=================
Katol pisze:
14 lipca 2017, 23:59
Właśnie zauważyłem, że jesteś soloscriputowcem. To jest błąd teologiczny.
Ratunku, tylko-biblista na forum ewangelikalnym! Stodoła i Komora. Dobrze, że w porę zauważyłeś, bo bym jeszcze wspólny różaniec zaproponował.
Ja mam dla członków KZ ofertę.
No właśnie zauważyłem ;) , że prowadzisz tutaj jakąś misję. Tylko nie wiem do końca, o czym ma być ten temat. Zaczniesz wklejać jakieś "proroctwa naszych czasów"? To chyba nie byłoby jednak odpowiednie forum, no ale nie przeszkadzaj sobie.

Awatar użytkownika
Eliza

Postautor: Eliza » 15 lipca 2017, 06:55

Jeśli uważasz że KK pomoże ci wejść do nieba to się grubo mylisz. Skąd wiesz że poszli do nieba? byłes tam? ślepo ufasz kk i dlatego błądzisz. Przyszła do ciebie prawda a ty ją odrzucasz. Jesli chodzi o zmiany jakie zachodziły poprzez kk to najwazniejsze jest to że Bóg powiedział :
Księga Powtórzonego Prawa 4:14-20
W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.
Dlaczego kk ciągle robi to samo? Przecież Bóg jasno powiedział powtarzał to bardzo wiele razy.
Poczytaj dokładnie Biblię i poproś Boga o zrozumienie.
Powtórzonego Prawa 5:6-10
"Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
Za każdym razem kiedy mówię to katolikom oni nic na to nie odpowiadają tak jakby rzeźby figury obrazy były naturalnie dane od Boga. Nic do was nie dociera. a wiecie dlaczego? Bo nie prosicie Boga aby objawił wam tą jedyną prawdę ktora uznawana jest za katolików i innych ludzi niewierzacych i nie nalezacych do zadnych kosciolow. Myslicie ze mówiąc ludziom wierze w Boga chodzicie do kosciola myslicie ze przez to traficie do nieba albo do czyśćca którego w ogole nie ma bo w Biblii nie ma nic o tym napisane. kk to wprowadził aby zbierac opłaty za msze.
Czy uwazacie ze Bog szuka osób wierzących czasem niepraktykujacych i takich ktorzy chodza za pozadliwosciami klamstwem obłudą itd? Czy naprawdę uważacie że Bóg szuka takich ludzi? W Biblii jest napisane że tu na ziemi otrzymujemy zbawienie i jeśli dortwamy do końca w walce duchowej przeciwko siłom ciemności wtedy dopiero pójdziemy do Niego. Ludzie zastanówcie sie..
Mt 13:13-17
Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. 14 Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,
patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
Bo stwardniało serce tego ludu,
ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli,
żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,
ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.
Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 15 lipca 2017, 14:33

Właśnie, ten ostatni cytat należy zastosować do Elizy, która nie rozumie Biblii.
Odcięłaś się od prawdziwego, tradycyjnego Kościoła i rozum Ci zabrało.

Księga Powtórzonego Prawa 4:14-20
W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.

Eliza jakby zapomniała o Nowym Testamencie.

24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę». 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» 27 Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

1 [To wam oznajmiamy], co było od początku,
cośmy usłyszeli o Słowie życia,
co ujrzeliśmy własnymi oczami,
na co patrzyliśmy
i czego dotykały nasze ręce -
2 bo życie objawiło się.
Myśmy je widzieli,
o nim świadczymy
i głosimy wam życie wieczne,
które było w Ojcu,
a nam zostało objawione -
3 oznajmiamy wam,
cośmy ujrzeli i usłyszeli,
abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami.
A mieć z nami współuczestnictwo znaczy:
mieć je z Ojcem i Jego Synem Jezusem Chrystusem.

44 Jezus zaś tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał.
45 A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał.

Widzieliśmy Boga. Jeśli tego nie rozumiesz, toczy cokolwiek rozumiesz z chrześcijaństwa?

Wróć do „Biblia”