Czy wierzycie, że cała Biblia jest natchniona?

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Eliza

Re: Czy wierzycie, że cała Biblia jest natchniona?

Postautor: Eliza » 15 lipca 2017, 23:22

Ty mi mówisz że ja nie rozumiem.. ale współczuję tobie.. naprawdę.. tak istotnej rzeczy nie dostrzegasz.. Dziękuję że mogłam powiedzieć ci Prawdę, lecz ty jej nie przyjmujesz.. Wierze jednak że Bóg otworzy Ci oczy.. z Panem Bogiem :)

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 16 lipca 2017, 09:24

Eliza pisze:
15 lipca 2017, 06:55
Jeśli uważasz że KK pomoże ci wejść do nieba to się grubo mylisz. Skąd wiesz że poszli do nieba? byłes tam? ślepo ufasz kk i dlatego błądzisz. Przyszła do ciebie prawda a ty ją odrzucasz. Jesli chodzi o zmiany jakie zachodziły poprzez kk to najwazniejsze jest to że Bóg powiedział :
Księga Powtórzonego Prawa 4:14-20
W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie -
Jezus był niewidzialny?

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 20 lipca 2017, 15:38

Temat dotyczący wizerunków i podobizn został wydzielony
viewtopic.php?f=35&t=493
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Eliza

Postautor: Eliza » 21 lipca 2017, 11:26

Dobrze dobrze. Moje ostatnie już tutaj zdanie:
Wyjścia 20:4-6
"NIE UCZYNISZ SOBIE OBRAZU RYTEGO ANI ŻADNEJ PODOBIZNY TEGO, CO JEST NA NIEBIE W GÓRZE I CO NA ZIEMI NISKO, ANI Z TYCH RZECZY, KTÓRE SĄ W WODACH POD ZIEMIĄ. NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ ANI SŁUŻYŁ.
Czy jeszcze masz jakieś wątpliwości?
Jeśli tak, to powinieneś zastanowić się nad swoim chrześcijaństwem. Poważnie się zastanowić.
To już wszystko z mojej strony i przepraszam że jestem nieposłuszna i że odpisałam jeszcze tu ale musiałam odpowiedzieć. To wszystko co chciałam powiedzieć:)

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 21 lipca 2017, 15:18

I to przykazanie zostało omówione, wiemy dlaczego zostało wprowadzone. W Księdze Powtórzonego Prawa jest wyjaśnienie.
Ze względu na starotestamentalny charakter objawienia, w którym oni nie widzieli żadnej postaci.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

aloha

Postautor: aloha » 14 października 2017, 17:23

Sformułuję pytanie nieco przekornie pijąc do największej globalnej religii chrześcijańskiej :

Czy wierzycie temu co twierdzą nauczyciele w religii Rzymskokatolickiej, czyli że w Biblii jest zawarte TEŻ Słowo Boże ?

Awatar użytkownika
Stokrotka86

Postautor: Stokrotka86 » 14 października 2017, 21:53

aloha pisze:
14 października 2017, 17:23
Sformułuję pytanie nieco przekornie pijąc do największej globalnej religii chrześcijańskiej :

Czy wierzycie temu co twierdzą nauczyciele w religii Rzymskokatolickiej, czyli że w Biblii jest zawarte TEŻ Słowo Boże ?
Myślę, że pytasz na próżno :gwizda:
Niezależna Chrześcijanka

aloha

Postautor: aloha » 01 listopada 2017, 09:06

Faktycznie moje pytanie nie ma szansy na odpowiedz w kraju zdominowanym przez religię uzurpującą sobie jedynozbawczość. Lecz jesteśmy na forum gdzie z pewnością są chrześcijanie ewangeliczni. Właśnie od nich oczekuję potwierdzenia że Biblia w całości jest zapisaną Bożą wolą, gdyż tak wierzę i na pytanie wątku odpowiadam TAK.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 01 listopada 2017, 13:22

aloha pisze:
01 listopada 2017, 09:06
Faktycznie moje pytanie nie ma szansy na odpowiedz w kraju zdominowanym przez religię uzurpującą sobie jedynozbawczość. Lecz jesteśmy na forum gdzie z pewnością są chrześcijanie ewangeliczni. Właśnie od nich oczekuję potwierdzenia że Biblia w całości jest zapisaną Bożą wolą, gdyż tak wierzę i na pytanie wątku odpowiadam TAK.
Religia katolicka uczy tego czego oczekują ludzie, więc nauczanie jest różne i dostosowane do konkretnej sylwetki
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 06 listopada 2017, 17:22

aloha pisze:
14 października 2017, 17:23

Nie za bardzo rozumiem, do kogo skierowane jest tak sformułowane pytanie. Do (rzymskich) katolików? Czy do (sola-scripturowych) protestantów?

Protestant, który uznaje słowo "też", IMHO protestantem być przestaje (przypadki "pograniczne", jak adwentystów czy mormonów nie uwzględniam). Może w akademickiej dyskusji jakiś pastor w ramach ekumenizmu dopuści, że ewentualnie mogły istnieć jakieś natchnione teksty lub przekazy wykraczające poza listę uznaną przez Marcina Lutra. Niemniej dla asekuracji nie będzie ich uznawał argumentując, że wyżej wymieniona lista w zupełności wystarcza, a wszystko ponadto jest zbyt niepewne.

Katolik w podobnej dyskusji będzie pewnie podkreślał, że Słowo Boże istniało przed jego formalnym spisaniem. I że wszystkie argumenty pochodzące ze Starego Testamentu są o tyle zgubne, że zawsze były jakieś kolejne pisma powstałe PO danym cytacie. Jak choćby Nowy Testament, ale też niejedna księga Starego Testamentu. W katolickim rozumieniu ludzie najpierw przekazywali sobie Słowo Boże (ustnie, przez świadków), następnie spisali Słowo Boże (co, jak wiemy, też było procesem a nie jednostkowym aktem, nawet dla pojedynczych ksiąg), a w końcu uznali Słowo Boże (dotyczy to tak Zydów, katolików jak i protestantów, choć to była bardziej "selekcja").

I nawet Mojżesz, jak zniszczył pierwsze kamienne tablice, musiał spisać Dekalog własnoręcznie. I nawet ten Dekalog został nam przekazany w dwóch nieznacznie różnych wersjach. W świetle tego traktowanie reszty Biblii, jakby była spisana własnoręcznie przez Pana w kamieniu jest, hmm, mocno przesadzone. Słowo Boże zostało zapamiętane, spisane i uznane przez ludzi. Natchnionych, prowadzonych przez Ducha, ale ciągle jeszcze ludzi.

Wróć do „Biblia”