Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Najważniejsza księga Chrześcijan
manana
Nowonarodzony/a: Nie

Re: Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Postautor: manana » 22 listopada 2017, 11:38

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 23:37
O kurcze znowuś się wkurzyłaś :P
No naprawdę nie wiem dlaczego nieustannie podejrzewasz, że się ciągle wkurzam. :rozbawiony:
Chyba tęsknisz za jakąś kobietą, która Cię wybatoży.... :rozbawiony: :rozbawiony: :rozbawiony:
Rozmowa z Tobą to dla mnie relaks, więc luzik ;)
Małpka pisze:
21 listopada 2017, 23:37
Poczekam na drogą Aiszę
Mów mi… „Facetko” xD

Małpka

Postautor: Małpka » 22 listopada 2017, 13:20

wkurzyłaś mnie dzisiaj :wkurzony: masz przechlapane :rewolwer: :małpka:
Jejku marzy Ci się chłostanie mnie? :ulala:
Mój Ty Zboczku :buziak:

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 22 listopada 2017, 20:39

Diss na Pawła jest ciekawy.
Spotykam się z nim we wszystkich kręgach internetowych.
Co jeszcze ciekawsze, nigdy w zborze nie spotkałam się z cieniem wątpliwości na jego temat. To może być argument zarówno za jak i przeciwko Pawłowi. Zależy co ktoś chce osiągnąć :)
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 23 listopada 2017, 05:30

Paweł praktykuje i popiera chrzest za zmarłych- wyjaśnia swe praktyki tak:
15:29
Cóż tedy uczynią ci, którzy się dają chrzcić za umarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie bywają wzbudzeni, to po cóż się dają chrzcić za nich?
15:30
Po cóż i my każdej godziny narażamy się na niebezpieczeństwo?
15:31
Tak ja codziennie umieram, bracia, jak jest prawdą, że wy jesteście chlubą naszą, którą mam w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
15:32
Jeśli ja na sposób ludzki walczyłem z dzikimi zwierzętami w Efezie, jaki z tego dla mnie pożytek? Jeśli umarli nie bywają wzbudzeni, jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy.
Porażająca logika oparta na taniej manipulacji i znów List Judy który ostrzega o Pawle i jego uczniach
Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa ... Oni to są zakałą na waszych ucztach miłości, w których bez obawy biorą udział i tuczą siebie samych, chmurami bez wody unoszonymi przez wiatry, drzewami jesiennymi, które nie rodzą owoców, dwakroć obumarłymi, wykorzenionymi, ... Są to ludzie biadający nad losem swoim, kierujący się swoimi pożądliwościami; usta ich głoszą słowa wyniosłe, a dla korzyści schlebiają ludziom. ... To są ci, którzy wywołują rozłamy, zmysłowi, nie mający Ducha.
Kto i jak się wkradł między Chrześcijan opisałem wcześniej
Paweł już po "nawróceniu" okłamał min chrześcijan, że nie jest rzymianinem, opisałem wcześniej szeroko jego współprace agenturalną z władzą rzymską oraz żydowskimi kapłanami wymierzonymi w Chrześcijan. Saul tropił, aresztował, przesłuchiwał, infiltrował przed "nawróceniem" uczniów Jezusa. Posiadał również listy, dziwnym jest fakt że swoje poznanie nauki tłumaczył Duchem Świętym. Paweł w innych listach wyraźnie akcentuje, że w Jerozolimie nie bywał, Apostołów nie widział, ale znał "tą samą ewangelie" jest to widocznie niespójne i sugerujące, że nauczyciela żadnego nie miał i to zasługa ducha.
Paweł znał wierzenia Chrześcijan bardzo dobrze przed nawróceniem wkońcu ich przesłuchiwał, aresztował, tropił, posiadał przechwycone listy i nie robił tego hobbystycznie, ale podlegał rzymskiej władzy. O tym już pisałem, więc nie ma co powtarzać się. O rozłamach i sporze z Janem, Piotrem oraz resztą już było, ale jaki miało to wpływ na kanon w IV wieku ! Aby uwierzetlnić tyle listów pawłowych reszta włacznie z bezpośrednim odcięciem się od Niego była usuwana z automatu bo naruszały jedność, której jak i tak wiemy nie było. Paweł skopiował nauki reszty, przypisywał sobie apostolstwo nad poganami, nawet łazi po miastach i wmawia Chrześcijanom którzy nie są Żydami swój autorytet i uznanie za swoich. Tak ! To też jest w jego listach, miesza także zakon z łaską na początku nawet powołuje się na kapłanów i ich zakon (Annaniasz) tam gdzie wygodne wprowadza zakon, a nawet swoje wydziwienia... o części tych odchyłów organizacyjnych pisałem. Paweł tworzy wspólnoty spotkaniowe gdzie ludzie raz na jakiś czas zlatują się na żarcie, spory, składki. Inny model wspólnotowości widzimy wśród uczniów i uczennic Jezusa, zarówno za Jego życia, ale też po śmierci. Model ten nie skupia się na spotkaniowości, inauguracjach, mowach, przemyśle wiary... Paweł czerpiąc z Apostołów pisze wiele znanych wówczas prawd np zbawieniu z łaski, które całościowo opisują ewangelie. Niestety 90% listów stanowią te Pawła, więc innych uczniów praktycznie nie ma. Czy tylko Paweł wówczas pisał listy? Mamy dwynastu, kobiety, młodzież, uczniów, wielu chodziło za Jezusem... setki, tysiące, ludzi ! Sam Saul prześladując Chrześcijan przed "nawróceniem" posiadał listy uczniów które przechwycił. Trudno więc uwierzyć, że jeden człowiek spoza Apostołów, uczniów itd wyłożył ewangelie. Poza tym nie trudno zauważyć faktu, że Paweł oczernia Apostołów, szczególnie Piotra. Tylko Paweł nie jest jednej myśli?

Podejście Pawła do życia w wierze tak znacząco odbiega od stylu uczniów którzy trwali w wierze, że widać mocny rozdzwięk, Paweł tworzy nowy zakon, tłumaczy jak się ubierać, wchodzi w każdą cząstke życia wspolnoty. Czytając ewangelie czy listy innych autorów ,a następnie Pawła pojawia się wrażenie jakbyśmy weszli do zamkniętego budynku, w którym na każdym kroku Jezusa przyćmiewa sam Pawełek. Niektórzy stwierdzą, że kościół się rozwijał. Ale przecież Kościół jest duchowy, nie od spotkania do spotkania, od kłótni do kłótni, od kazaniaw do kazania, ludzie ! :D czy to komuś pomaga czy oddala od życia w pełni z Chrystusem. Uważam, że nie ma co otwartych drzwi wyważać, kruszyć kopi czy burzyć kolejną świątynie Jerozolimską. Jednak potrzeba to wszystko właśnie zbadać, włącznie z kanonem jak to zrobił Luter... tylko tak by nie polegało to na wyrzucaniu tego czy owego, a poszukiwaniu tego co przyniesie nowe.

Paweł tworzy też praktyki tego typu, że każe się przez Zbory utrzymywać i nie mowa tu o datkach, lecz obowiązkowych dziesięcinach, w jednym liście wręcz domaga się zapłaty za ewangelizacje by zdanie później stanowczo twierdzić, że żadnych pieniędzy nie chce. Często miesza naukę, podaje przykłady do znudzenia z życia wzięte typu gwiazda świeci, chmura znika, oczywistości i nagle hop wrzutka nie oczywista wśród szeregu oczywistości się pojawia. Jakby chmurka czy gwiazdka nie stanowiła wytłumaczenia, lecz element uśpienia że wrzutka w oczywistościach zostanie łyknięta. Nie ma w nauczaniu Pawła głebi, a wtłaczane są szablony które rozmijają się z pobożnością i beztroską uczniów. Nie jest to spójne z ewangeliami, a styl Pawła przypomina osobę o charakterze narcystyczno-zaborczego.

Jego nauki są jakimś innym duchem skażone co mnie nie dziwi po tym co o nim napisałem na samym początku. Jest to człowiek cielesny jak pisze Juda i dba o to co cielesne. Przywlaszczajac sobie ewangelizacje pogan tworzy swój alternatywny świat, dlatego powstają spory i podział na kefasowych i pawłowych... jednak on od Apostołów się nawet później odciąć nie może. Czyli najpierw się przykleja, potem kuje i ssie by próbować się uwolnić. Wszystkich prowadzi do sporów i cielesności bo Jezus uczy aby się o nic nie troskać, a Paweł uczy aby się troskać co tydzień na wpłaty... czyli mamy cykliczność, Jesus nas uczy odejścia od cykliczności, Paweł zaś porzuca rzeczywistość na rzecz cykliczności co wyjaśnia charakter zborów pawłowych nastawionych na spotkaniowość. Jezus ostrzega i uczy życia tu i teraz...

Lepiej wyjdziemy troszcząc się o brzuch Pawła, czy żyjąc beztrosko w harmoni, pokoju, spokoju, w końcu Jezus niósł miłość która przybiera różne formy. A kiedy wchodzimy w cykliczność, spotkaniowość wypala się też miłość, bez miłości stajemy się nikim. To jest przywilej by kochać, bo być kochanym to dużo mniej i mi się to podoba że taką myśl przewodnią że w Nas ma się dopełnić miłość Boża. Paweł powtarza tylko rzeczy zasłyszane, kopiuje firmuje za swoje i nie rozumie. Ciężko więc będzie rozumieć się z uczniami Pawła którzy muszą wcielać jego zakon i nie cofną się o krok.

16:1
A co do składki na świętych, to i wy czyńcie tak, jak zarządziłem w zborach Galacji.
16:2
Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę.
Bycie samozwańczym Apostołem chyba mu się spodobało. Być może Zydzi i Rzymianie oferowali mniej i sam Paweł przystał do Chrześcijaństwa z różnych powodów, wątpię jednak by zbierał składki na pożyteczne sprawy czy dla potrzebujących...
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka

Postautor: Małpka » 23 listopada 2017, 06:38

Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia,
bardziej pasuje do Ciebie ;)
Tak !
Obrazek
kruszyć kopi
Obrazek
Aj daj spokój...
Po co się tak wysilać
ale podziwiam Twój zapał :)
Pawła przypomina osobę o charakterze narcystyczno-zaborczego.
https://www.youtube.com/watch?v=mpySwM3hLjs :)
Jest to człowiek cielesny jak pisze Juda
Tak o to Samolub stał się Judą :)
lecz obowiązkowych dziesięcinach,
Sam się tego typu bredniami kompromitujesz.
Nic nie muszę dodawać,jak ktoś przeczytał
Biblie to pewnie też mu "słabo" :)
to wpływ na kanon w IV wieku !
opisałem wcześniej szeroko jego współprace agenturalną
tylko tak by nie polegało to na wyrzucaniu tego czy owego, a poszukiwaniu tego co przyniesie nowe.
Widzę,że wziałeś sobie mą radę do serca
i spisałeś już kilka rodziałów
swego objawienia :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 23 listopada 2017, 08:08

Małpka pisze:
23 listopada 2017, 06:38
Aj daj spokój...
Po co się tak wysilać
ale podziwiam Twój zapał
Po to aby nie być pod zakonem Pawła, poza tym prawdy dociekać zawsze warto
Małpka pisze:
Tak o to Samolub stał się Judą
a małpa wyewoluowała w Arianina :P
Według Cb list Judy nie odnosi się wcale do Pawła i jego zwolenników?
Małpka pisze:
Sam się tego typu bredniami kompromitujesz.
Nic nie muszę dodawać,jak ktoś przeczytał
Biblie to pewnie też mu "słabo"
No to może napisz coś od siebie zamiast tylko krytykować, nie bo nie... może jeszcze banana?
Według Cb dziesięcina jest obowiązkowa?
Małpka pisze:
Widzę,że wziałeś sobie mą radę do serca
i spisałeś już kilka rodziałów
swego objawienia
To nie było objawienie i dawno temu :króliczek:
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

manana

Postautor: manana » 24 listopada 2017, 15:04

Lorreena, nie wiem co inni chcą osiągnąć bo mogą przecież mieć inny cel niż mój.
Ja nie mówię, że definitywnie odrzucam Pawła bo jeszcze nie nastał czas mojej decyzji. Po prostu zastanawiają mnie niektóre jego "wykłady" i jestem na etapie "poszukiwań" w sobie, czy według mnie faktycznie mogły one być natchnione i z miłością? Bo jeśli nie - to sorry.
Sam fakt, że (jak pisałaś) bardzo wiele osób ma jakieś wątpliwości - daje do myślenia.
Zastanawiam się też, skąd osoba, która nie chodziła z Panem, nie słuchała bezpośrednio jego słów, nabyła taka wiedzę na temat co Jezus chciał nam przekazać, że często jego (Pawła) interpretacje były dość mocne :)
Pzdr. manana

Małpka

Postautor: Małpka » 25 listopada 2017, 11:30

Manana pisze:Ja nie mówię, że definitywnie odrzucam Pawła bo jeszcze nie nastał czas mojej decyzj
Nie wiesz do kiedy masz czas i czy już nie po twoim czasie.
Bo niestety świadome odrzucenie Słowa niesie ze sobą
pewne konsewkencje.Weź się za naukę i nie czytaj
tyle bredni w necie bo ci szkodża
i nie ogarniasz i przenosisz
to na resztę ;/
Sam fakt, że (jak pisałaś) bardzo wiele osób ma jakieś wątpliwości - daje do myślenia.
Wiele osób neguje też resztę Pism.
Kiepski argument,a nawet
strzał w stopę ogólną..

Zastanawiam się też, skąd osoba, która nie chodziła z Panem, nie słuchała bezpośrednio jego słów,
nabyła taka wiedzę na temat co Jezus chciał nam przekazać,
że często jego (Pawła) interpretacje były dość mocne :)
Zauważ,że Paweł nie opisywał w listach spraw związanymi
co Jezus robił(historycznie),jak "autorzy" Ewangelii lecz zajmował
się kwestiami moralnymi,teologoczynmi o których mowa już w Tanachu("ST")
A Paweł jako faryzej znający na pamieć Pisma z Duchem Bożym nadawał się do tego doskonale jak nikt inny
dlatego też pewnie Pan Jezus mu się objawił,a poza tym Saul miał kontakt z Apostołami i zborem w Jerozolimie..
Podobnie jak reszta Apostołów przekonywał tylko i wyłącznie na podstawie Pism Hebrajskich("ST") bo tylko one wtedy były.
Nie chcesz pojąć,że ten wymóg towarzystwa dotyczył tylko dwunastki,a nie reszty której ten tytuł się też należy bo zostali też posłani.
Pawła listy są oczywiście ciężkie i bez dobrej znajomości Pism Hebrajskich i Ducha Bożego w sobie człowiek nie jest wstanie ich zrozumieć stąd tyle dymu.Jestem zdania,że "świeża" osoba powinna skupić się na tym co nauczają Pisma Starego Przymierze,Potem Nowego: Jezusa,a następnie pod to interpretować spójnie z Pawłem

Lorreena, nie wiem co inni chcą osiągnąć bo mogą przecież mieć inny cel niż mój
Sama dokładnie nie wiesz co ci nie pasuje i co ci chodzi lub chcesz przepchać coś innego :/
Inni fantazjują,manipulują w celu dyskredytacji Pawła
do tego stopnia,że roi im się jakaś nawet dziesięcina
w jego listach...

co do zarzutów

Pierwsza "taktyka" polega na uderzeniu w historyczność listów
jednak na długo przed powstaniem kk i tym podobnych..
Jednak już I,II,w zbory wiedział co święte tym bardziej
że miały kontakt z Apostołami jak Paweł,Jan,Piotr
i jakoś dziwne nikt Pawła nie zwalcza
a Piotr go uwiarygadnia i ostrzega
przed ciężkością jego listów.
No,ale to też fałszywka
pewnie według ....

Jak pisałem święte zbory z Apostołami i ich uczniami wiedziały
o co kaman co można zobaczyć nawet w tradycji przed obok katolickiej
a różni odstępcy kombinowali a to sam Paweł bez Tanachu,a to sam Tanach itd.
Głównym problemem wtedy była nie jednak historyczność,a jak się można domyślić
teologia zawarta w listach Pawłach według to np Ebonitów nauczał bezprawia co jest nieprawdą.

Odrzucając Pawła trzeba odrzucić tak samo np Piotra
jak i całe dzieje Apostolskie,a rozłożenie tego
pociąga za sobą konsekwencje i są okropne.
Poza tym ktoś kto argumentuje historycznie
że niby nie wiadomo kto to konsekwentnie
powinien odrzucić tak samo resztę
i to przychodzi właśnie z czasem.

Co do części rzekomo sprzecznej teologiczne
to wynika ona po prostu z niedouczenia:nieznajomości Tory
słabych przekładów,nabitej papki antypasatowej,słabego czytania ze zrozumieniem itd.

Paweł nigdzie w swoich listach nie występuje przeciwko Prawo Bożemu
a wszystko co głosi na temat Prawa ma swoje potwierdzenie w Torze
bo Paweł ani nawet Jezus nie mogli do niej dodawać lub odejmować.
Paweł w swoich listach sprzeciwia legalizmowi czyli szukaniu
zbawienia w Prawie,piętnuje też gnostyckie,żydowskie bajki,
ludzkie przykazania itd.W liście do Galatów w którym
rzekomo głosi zniesienie Prawa sam nawołuje do jego
przestrzegania i cytuje kilka przykazań z Tory.
To wszystko jest tylko trzeba to zrozumieć
i wykazać trochę chęci,poświęcić czas itd.
A nie łykać teorie,czytać po dwa wersety..

Co do zbiórek to wszyscy oczywście z tym lecieli do Pawła
tak samo jak z innymi sprawami organizacyjnymi i innymi problemami.
Bogatsze zbory pomagały biedniejszym i dawali kto co mógł sam z siebie.
Tak duże było działanie Ducha św w tamtym czasach,a poza tym warto się zapoznać ze "zbiórkami" w Dziejach..
Sam Paweł zgodnie z nauką Jezusa głosił,że głosicielom przysługuje prawo do pożywienia itd,ale on z nich nie korzystał.
Mało tego napisał,że jak ktoś nie pracuje to niech nie je i sam wszędzie gdzie był trudnił się pracą z namiotami a jeśli nie było jak to głodował.

1 Tym. 5:18
18. Albowiem Pismo mówi: Młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska, oraz: Godzien jest robotnik zapłaty swojej. (BW)

Łuk. 10:5-7
5. A gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój domowi temu,
6. A jeśli tam będzie syn pokoju, spocznie na nim pokój wasz, a jeśli nie, wróci do was.
7. W domu tym pozostańcie, jedząc i pijąc to, co u nich jest; godzien bowiem robotnik zapłaty swojej. Nie przenoście się z domu do domu. (BW)

I tak oto niektórzy zapalczywi antypawłowcy
zrobili też poniekąd z Pana Jezusa
jakiegoś..bo Paweł głosił to co On.
Dlatego jak piszę droga do nikąd
na manowce deizmu/ateizmu.

Niektórzy nawet są antyJezusowi
i podobnie starają się sprzecistawić
Jego"naukę z tym co nauczają Pisma("ST")
.Jak ktoś jest nastawiony antyPawłowo to napisze,wymyśli,zmanipuluje co się da aby
wyszło na jego i żaden argument do niego nie przemówi,a więc kończę tą "nieszczęsną" wypowiedź.

Obrazek

Wróć do „Biblia”