Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Baptyści w Skandynawii

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 01:08

A co niby możemy od Pawła przyjąć :?: no dawaj Małpik :)
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 06:37

To samo co z reszty.
Nie mieszaj głupkowato
przy osobie nie utwierdzonej w wierze.Zachowaj jakiś poziom-najwyższa pora się za siebie wziąć.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 07:36

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 06:37
To samo co z reszty.
Nic ponadto ? :P
Mam nadzieję, że nie będziesz w imieniu Pawła chrztu udzielał bo traktujesz go jak wyrocznie, chociaż to nie jest Twój Pastor.

Paweł nie miał autorytetu w sprawach kościoła jako ogół zebranych/wierzących jedynie zarządzał niektórymi zborami gdzie zalecał różne rozwiązania organizacyjne. Co się zachowało w jego korespondencji.

Właśnie po to masz listy Pawłowe by wyciągnąć z nich wnioski np. konflikt Pawła z Apostołami, zmienne nastroje, od skromności po pyche itd.

Autorem Ewangeli są Apostołowie którzy nie raz zostają pouczeni/napomnieni przez Mesjasza.

Zaś autorem kilku listów jest niejaki Paweł pouczony/napomniany przez nie jednego z Apostołów. A jak wiemy oni zostali upoważnieni do "pasania trzody" i mają autorytet całościowy nad kościołem.

To nie znaczy, że Apostołowie wprowadzając zalecenia wprowadzali zakazy i odwrotnie. Bo niektóre były kierowane lokalnie, inne przejściowo, jeszcze inne tylko ze względu na zgorszenia utrudniające ewangelizacje.
Niestety 500 lat po przebudzeniu XVI wiecznym nadal powszechnym zjawiskiem jest brak logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Dodam tylko, że obłęd umysłu może być nawet z nieba zesłany :) i wyraźnie widoczny dla innych.

Paweł nie miał autorytetu nad Kościołem całościowo i jego listy są skierowane do wspólnot którymi zarządzał, a to że zawierają się w nich prawdy z Ewangeli i nauczania Jezusa no chyba jest logiczne.

Autorytet nad całym Kościołem ma Duch Święty (Pocieszyciel) mieli też Apostołowie po śmierci Jezusa ale pomarli.

Duch Święty działa również obecnie, ku jedności, nie ku takiemu czy innemu nauczycielowi Kefasowi, Pawłowi, Lutrowi, Arminianinowi. Nasze skupienie kieruje się na osobie Jezusa Chrystusa i dobry pasterz to taki który kieruje nas w tym kierunku.

Na pewno Duch Święty nikogo docelowo w teologie, spory, innych nauczycieli nie pcha, choć tymczasowo takie poznanie i wzrost też może być niezbędne.

Taplanie w błocie też wychowuje do życia w czystości ^^'
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 07:55

Mam nadzieję, że nie będziesz w imieniu Pawła chrztu udzielał bo traktujesz go jak wyrocznie, chociaż to nie jest Twój Pastor.
Bredzisz i znowu imputujesz mi swoje chore fantazje.
Nie potrafisz normalnie?Musisz odlatywać?
Chcesz dostać w końcu w ten łeb?
Paweł nie miał autorytetu w sprawach kościoła jako ogół zebranych/wierzących jedynie zarządzał niektórymi zborami gdzie zalecał różne rozwiązania organizacyjne. Co się zachowało w jego korespondencji.
Paweł był Apostołem Pogan i nauczał tego samego co reszta.
Wszystkie Jego listy były czytane wszędzie
a nie tylko w niektórych zborach jak to
jest i dzisiaj.To samo dotyczy reszty
Apostołów,Pism.
Autorem Ewangeli są Apostołowie którzy nie raz zostają pouczeni/napomnieni przez Mesjasza.
Autorem Ewangelii jest Bóg.
Zaś autorem kilku listów jest niejaki Paweł pouczony/napomniany przez nie jednego z Apostołów. A jak wiemy oni zostali upoważnieni do "pasania trzody" i mają autorytet całościowy nad kościołem.
Niejaki.Też się kubika naczytałeś czy czegoś?
Ten Paweł nawet pouczył raz innego Apostoła.
Wszyscy jednak byli sobie równi przed Jezusem.
To nie znaczy, że Apostołowie wprowadzając zalecenia wprowadzali zakazy i odwrotnie. Bo niektóre były kierowane lokalnie, inne przejściowo, jeszcze inne tylko ze względu na zgorszenia utrudniające ewangelizacje.
Bo tak ich kierował Duch Boży i nauka którą głosili
musiała być zgodna z wcześniejszym objawieniem
już spisanym.Znowu fantazjujesz liberalnie :/
Resztę sobie odpuszczę.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 08:36

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 07:55
Paweł był Apostołem Pogan i nauczał tego samego co reszta.
Ale nie miał takiego urzędu w Kościele. Potocznie zwany jest "Apostołem Pogan"
Nie zawsze nauczał tego co reszta bo jak wiemy był upominiany, dowiadujemy się tego z jego listów.
Małpka pisze:
Wszystkie Jego listy były czytane wszędzie
a nie tylko w niektórych zborach jak to
jest i dzisiaj.To samo dotyczy reszty
Apostołów,Pism.
Paweł nie był Apostołem, ale to do Cb nie dociera. Apostołem mogła być osoba która była naocznym świadkiem nauczania, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Małpka pisze:
Autorem Ewangelii jest Bóg.
Ewangelie spisali Apostołowie
Małpka pisze:
Niejaki.Też się kubika naczytałeś czy czegoś?
Facet brednie wypisuje, a Ty mu reklame nazwiska robisz? No zobacz Bibli się naczytałem i mam rozeznanie ^^'

Piłat Jezusa pouczał, żeby się bronił... w dobrej wierze, noi patrz Jezus nie posłuchał i się wpakował w kłopoty.
Małpka pisze:
Ten Paweł nawet pouczył raz innego Apostoła.
Ah ten Pawełek :P
Małpka pisze:
Wszyscy jednak byli sobie równi przed Jezusem.
Sam sobie zaprzeczasz
Małpka pisze:
Bo tak ich kierował Duch Boży i nauka którą głosili
musiała być zgodna z wcześniejszym objawieniem
już spisanym.
Skoro Apostołami kierował Duch Boży w kwestiach kościoła po śmierci Jezusa jak sam stwierdziłeś, to robi się ciekawie kiedy Paweł poucza tego Ducha Świętego :)
To jest wersja pierwsza, druga możliwa wersja to taka, że według Cb Paweł był na wyłączność kierowany Duchem Świętym w kwestiach kościoła. Jeśli znasz inną wersje to się z nami podziel.

W co Ty chłopie wierzysz?
Samolub

Obrazek Obrazek

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 09:20

Sam sobie zaprzeczasz
Nie zaprzeczam.
Podejrzewam,że piszesz by pisać
lub inaczej rżniesz grek bo oczywistością jest to
że pouczenie brata wierze nie czyni z kogoś nadbrata,nadApostoła.
Nie zawsze nauczał tego co reszta bo jak wiemy był upominiany, dowiadujemy się tego z jego listów.
Werset pliz.
Jest tylko jedna Ewangelia
skierowana do wszystkich.
Ale nie miał takiego urzędu w Kościele. Potocznie zwany jest "Apostołem Pogan"
Lud Boży to żaden kościół.
Paweł był głównie od nawracania pogan.

Galacjan 2:6-8
otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili, (7) raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi – (8) bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami

do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję [...]”.(Rzym 11:13)

Ewangelie spisali Apostołowie
Tak ujęte już lepiej,ale to nie do końca Prawda.
Po pierwsze jak widać nie wiesz co to Ewangelia.
Po drugie Ewangelia spisana była już dużo wcześniej.
Po trzecie człowiek był tylko narzędziem które wykorzystał Bóg.
Paweł nie był Apostołem, ale to do Cb nie dociera. Apostołem mogła być osoba która była naocznym świadkiem nauczania, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
O.o uuu źle z Tb przyjacielu :(
Wymagania które podajesz dotyczą
tylko Apostoła który mógł/miał zastąpić Judasza.
Apostoł czyli wysłannik i nie jest to "tytuł" zarezerwowany dla tylko 12.

1 Tymoteusza 1:1
„Paweł, apostoł Chrystusa Jezusa z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego, i Chrystusa Jezusa, nadziei naszej [...]”.

2 Koryntian 1:1
„Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, i Tymoteusz, brat, zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, wraz ze wszystkimi świętymi, którzy są w całej Achai [...]”.

Galacjan 1:1
„Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych [...]”.

Efezjan 1:1
„Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa [...]”.

Kolosan 1:1
„Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, i Tymoteusz, brat [...]”.

1 Koryntian 1:1
„Paweł, powołany z woli Bożej na apostoła Chrystusa Jezusa, i Sostenes, brat [...]”.

gdy to usłyszeli apostołowie Barnaba i Paweł, rozdarli szaty swoje i wpadli między tłum, krzycząc [...]” (Dzieje Apostolskie 14:14).

Skoro Apostołami kierował Duch Boży w kwestiach kościoła po śmierci Jezusa jak sam stwierdziłeś, to robi się ciekawie kiedy Paweł poucza tego Ducha Świętego :)
Nie przekręcaj moich słów bo to obrzydliwe.
Nie tylko wykazujesz się brakiem elementarnej wiedzy Biblijnej
to jeszcze posuwasz się do bardzo "nieczystych" zagrywek
Napisałem,że objawienie jest spójne,natchnione.
Duch św pouczał przez Pawła
a nie Paweł Ducha.
W to co napisano.
Reszty fantastyki
sobie odpuszczę.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 10:20

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 09:20
Nie zaprzeczam.
Podejrzewam,że piszesz by pisać
lub inaczej rżniesz grek bo oczywistością jest to
że pouczenie brata wierze nie czyni z kogoś nadbrata,nadApostoła.
Idź to wytłumacz zwiedzionym ruchom "chrześcijańskim" i postaw się ich pasterzom w kwesti kto kogo poucza/naucza.

Jezus nie bez powodu mówił- ślepy ślepego prowadzi, skup się na Jezusie, jeśli Paweł Cię odwodzi od tego to po prostu go nie czytaj, nie każdy musi rozumieć Biblie.
Małpka pisze:
Werset pliz.
Nie, nie do czego ci werset? Żyjesz Pawłem w ciężkich czasach gdzie nie ma czasu nawet się nad Pawłami i Kefasami rozwodzić, skup się na Chrystusie i nie wywołuj sporu.

Tak Małpiku, pouczam ale w trosce. Bądz grzeczny :kwiat1: :D
Małpka pisze:
Jest tylko jedna Ewangelia
skierowana do wszystkich.
No widzisz, jaka to Ewangelia :?:
Małpka pisze:
Nie przekręcaj moich słów bo to obrzydliwe.
Nie tylko wykazujesz się brakiem elementarnej wiedzy Biblijnej
to jeszcze posuwasz się do bardzo "nieczystych" zagrywek
Napisałem,że objawienie jest spójne,natchnione.
Duch św pouczał przez Pawła
a nie Paweł Ducha.
Skoro obstajesz przy apostolstwie Pawła to na czym ono według Ciebie polega i czemu Sylas, Tymoteusz znani ewangeliści nie są wg Pawła Apostołami?

Paweł idzie w kontrę do Jezusa bo ten powołał Apostołów na świadków jego nauki, śmierci i zmartwychwstania. Paweł nie był świadkiem ani jednego z tych wydarzeń więc nie mógł być włączony do grona dwunastu.

Paweł myli apostolstwo z ewangelizacją które nie są tożsame. Powoduje też rozłam, brakuje tylko tego aby Pawła uznać za "pocieszyciela" obiecanego przez Jezusa ^^

Nie ma znaczenia to, że Paweł jest jednym z autorów listów bo równie dobrze pouczenie z jego listów może być odmienne niż przekaz autora.

No chyba, że Pawła uznamy za bożka mającego wpływ nad czasoprzestrzenią...
Małpka pisze:

W to co napisano.
Reszty fantastyki
sobie odpuszczę.
O wielu kłamstwach pisano, o różnych królach i obnażano kłamstwa, obalano króli... widzę że Ty nie rozumiesz Bibli, a prowadzenia duchowego brak. Skup się na Jezusie i przestań robić z Pawła bożka... :buziak:
Samolub

Obrazek Obrazek

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 10:27

Nie, nie do czego ci werset?

Paweł idzie w kontrę do Jezusa

Paweł myli apostolstwo z ewangelizacją

No chyba, że Pawła uznamy za bożka mającego wpływ nad czasoprzestrzenią...

O wielu kłamstwach pisano, o różnych królach i obnażano kłamstwa, obalano króli... widzę że Ty nie rozumiesz Bibli, a prowadzenia duchowego brak. Skup się na Jezusie i przestań robić z Pawła bożka... :buziak:

https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-3 ... f357c2b1-c http://i0.kym-cdn.com/photos/images/ori ... 28/bd6.png
Ok,kapituluje-"Wygrałeś" do tego stopnia,że odpuszczę sobie pisanie z Tobą
no chyba,że o polityce :) lub jeśli będę "zmuszony".

(16) A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci, którzy się nią posługują, będą się pogrążali w coraz większą bezbożność,

Droga Aiszo jeśli masz podobne wątpliwości to zapraszam
tylko proszę postaraj się to "sformułować" lepiej
niż nasz przyjaciel ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Re: Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 10:48

Masz rację, lepiej będzie jak Aisza z Tb pogada na te tematy. Ale pamiętaj... ślepe podążanie za Pawłem jest w lekkiej kontrze do Jezusa. Mówię to z lekkim przymrużeniem oka bo chwalipęctwo Pawła nie neguje tego że był Nowo Narodzonym pożądnym ewangelizatorem i chrześcijaninem.
Samolub

Obrazek Obrazek

Małpka

Re: Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 11:28

Ale pamiętaj... ślepe podążanie za Pawłem jest w lekkiej kontrze do Jezusa
To nie tak.Po prostu niektórzy są niedouczeni i nie powinni się brać za Pawła.

14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł8 według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.
czemu Sylas, Tymoteusz znani ewangeliści nie są wg Pawła Apostołami?

(1) Paweł, Sylwan i Tymoteusz do zboru Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie: Łaska wam i pokój.(1Tes 1:1)

(7) A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi.(Tes 2:7)
Pawła nie neguje tego że był Nowo Narodzonym pożądnym ewangelizatorem i chrześcijaninem.
mhm no tak..tytuł wątku "ciekawy" ;) adios-bez odbioru
Masz rację, lepiej będzie jak Aisza z Tb pogada na te tematy.
come :P https://mark.trademarkia.com/logo-image ... 282676.jpg :)

Wróć do „Biblia”