Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Paweł- Apostoł czy Chwalipięta?

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 12:01

Czyli każdy może zostać Apostołem według Pawła. Po prostu odpowiedź mi jak On się stał Apostołem...
Małpka pisze:
21 listopada 2017, 11:28
(1) Paweł, Sylwan i Tymoteusz do zboru Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie: Łaska wam i pokój.(1Tes 1:1)

(7) A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi.(Tes 2:7)

A potem poszerza grono o swoich uczniów? To jest właśnie zwiedzenie jakiemu uległ, że chciał zająć miejsce Chrystusa i powołał sobie Apostołów którzy poprą jego apostolstwo.

Prowadził do rozłamu, został pouczony, ale różne rzeczy przemycał w swoich listach. Prześledzmy więc co mówi sam Paweł o własnym apostolstwie...

Paweł neguje urząd apostolski jako świadków nauki, śmierci i zmartwychwstania

Czy nie jestem wolny? Czy nie jestem apostołem? Czy nie widziałem Jezusa, Pana naszego? Czy wy nie jesteście dziełem moim w Panu?

Paweł komentuje pouczenie Apostołów swoim adeptom

Jeśli dla innych nie jestem apostołem, to jednak dla was nim jestem; wszak pieczęcią apostolstwa mego wy jesteście w Panu.

Obrona Pawła

Moja obrona przeciwko tym, którzy mnie oskarżają, jest taka:
Czy nie wolno nam jeść i pić?
Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

Dalej Paweł domaga się pieniędzy i utrzymania przez swoich adeptów, pokracznie tłumaczy Pisma i szybko przechodzi z apostolstwa do pieniędzy.

Czy tylko ja i Barnabasz nie mamy prawa nie pracować?
Kto kiedy pełni służbę żołnierską własnym kosztem? Kto zakłada winnicę, a owocu jej nie spożywa? Albo kto pasie trzodę, a mleka od trzody nie spożywa?
Czy to tylko ludzkie mówienie? Czy i tego nie mówi?
Albowiem w zakonie Mojżeszowym napisano: Młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska. Czy Bóg to mówi ze względu na woły?
Czy nie mówi tego raczej ze względu na nas? Tak jest, ze względu na nas jest napisane, że oracz winien orać w nadziei, a młocarz młócić w nadziei, że będzie uczestniczył w plonach
.

Chyba widać jasno, że trzeba jego listy czytać ostrożnie i w wymiarze ostrzegawczym. Raz znosi prawo, innym razem nakazuje zakon gdy chodzi o pieniądze.

Paweł posuwa się do manipulacji wobec adeptów

Jeżeli my dla was dobra duchowe posialiśmy, to cóż wielkiego, jeżeli wasze ziemskie dobra żąć będziemy?

Paweł rości sobie prawo do adeptów

Jeżeli inni roszczą sobie prawo do was, czemuż raczej nie my? Myśmy jednak z tego prawa nie skorzystali, ale wszystko znosimy, aby żadnej przeszkody nie stawiać ewangelii Chrystusowej.

Dalsze manipulacje, ten sam styl...

Czy nie wiecie, że ci, którzy służbę w świątyni sprawują, ze świątyni żyją, a którzy przy ołtarzu służą, cząstkę z ołtarza otrzymują?

Zwodnicze nauki sekciarsko-finansowe

Tak też postanowił Pan, ażeby ci, którzy ewangelię zwiastują, z ewangelii żyli.

Tak się kończy odrzucenie autorytetu i pouczenia tych którzy są jednej myśli

Ja jednak nie korzystałem z żadnej z tych rzeczy. A nie napisałem tego w tym celu, aby to do mnie odniesiono; bo wolałbym raczej umrzeć, niż żeby ktoś miał mnie pozbawić tej chluby.
Bo jeśli ewangelię zwiastuję, nie mam się czym chlubić; jest to bowiem dla mnie koniecznością; a biada mi, jeślibym ewangelii nie zwiastował.
Albowiem jeśli to czynię dobrowolnie, mam zapłatę; jeśli zaś niedobrowolnie, to sprawuję tylko powierzone mi szafarstwo.
Jakąż tedy mam zapłatę? Tę, że zwiastując ewangelię czynię to darmo

Paweł jest przykładem człowieka kopiującego innych i przypisującym sobie czyjeś zasługi, nauki jako własne.

Kanon opracowali już czesciowo zwiedzeni rzymscy katolicy i poganie, do fałszerstw większych dojść nie mogło bo by wyszło to odrazu, więc skupiono się na wyrzucaniu treści istniejących, następnie latami je wycierano, ale fragmenty przeciw Rzymowi nie łudzccie się zostały usunięte... zostało zakodowane Objawienie Jana (Apokalipsa) elity rzymskie przygotowywały wprowadzenie judeo-pogaństwa w państwie rzymskim więc była to poważna operacja. Luter zajął się oceną kanonu gdyż nie ufał już rzymskim katolikom...

Dlatego poza Pawłem, który był zwykłym ewangelizatorem jakich wielu... nie ma zbyt wielu innych listów. Paweł jest specyficzny, sporo miesza, dodaje, łączy, zaprzecza sam sobie często zdanie po zdaniu.

Proporcje są dziwne, po zmartwychwstaniu Jezusa w naszych Bibliach dominują myśli Pawła dotyczące zakonu, organizacji, kwesti finansów i szybko zakrywają wspólnotowość, towarzyszą temu ciągłe przechwałki Pawła, sztuczna skromność przeplatana chwalipięctwem sprawia że w oczach współczesnych Chrześcijan Paweł urasta do herosa, potężnego apostoła który nawrócił pół świata mogącego spierać się z Aniołami, którego Piotr, Jan czy Jakub napomnień się lękają.

Nie należy twierdzić odrazu, że Paweł to poganin, ale nie jest to filar wiary, ani osoba mogąca rozstrzygać kwestie wiary. Widać również po owocach, że ludzie zafascynowani Pawłem często stawiają na wspólnoty spotkaniowe, organizacyjne co jest w kontrze do wspolnotowosci znanej z Dziejów czy Ewangeli, tam Chrześcijanie razem pracują, chodzą, jedzą.... we wspólnotach Pawła spotykają się od czasu do czasu na dyskusje, wybuchają spory itd. itd. W zestawieniu z naukami Kościoła Katolickiego robi się z tego kogel i mogel, sodoma i gomora.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

manana
Nowonarodzony/a: Nie

Re: Baptyści w Skandynawii

Postautor: manana » 21 listopada 2017, 21:30

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 06:37
przy osobie nie utwierdzonej w wierze.
Jak łatwo przychodzi Ci osądzanie kogoś :O :O :O
Informuję Cię, iż mylisz się okrutnie :rozbawiony:

Się prosisz, się masz:
Sprawy, które mnie co najmniej zastanawiają to sposób w jaki Paweł stał się Apostołem i to, że nigdy nie był zaliczany do grona dwunastu. No i np. to, że List do Hbr przez pierwsze (chyba) 300 lat nie był uważany za natchniony. To dla mnie JEST przyczyna do pewnych rozważań.

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 22:04

manana pisze:Jak łatwo przychodzi Ci osądzanie kogoś :O :O :O
To wszystko z troski o Ciebie moja droga Aiszo :spokojny:
Informuję Cię, iż mylisz się okrutnie :rozbawiony:
Chciałbym...
Sprawy, które mnie co najmniej zastanawiają to sposób w jaki Paweł stał się Apostołem i to, że nigdy nie był zaliczany do grona dwunastu. No i np. to, że
Sam Paweł/Saul też nie zaliczał się do 12.
Do 12 za Judasza wybrany został Maciej.
Apostołów było więcej niż 12,13.
dlatego,że Jezus był już w niebie
i zesłał Ducha św który powoływał.
Pawła powołał osobiście w drodze do damaszku.

„ (3) Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy, (4) że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. (10) Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. (11) Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wyście uwierzyli.

(28) A niektórych Bóg postanowił we zborze, najprzód Apostołów, potem proroków, po trzecie nauczycieli, potem cudotwórców, potem dary uzdrawiania, pomocników, rządców, rozmaitość języków. (29) Izali wszyscy są Apostołami? Izali wszyscy prorokami? Izali wszyscy nauczycielami? Izali wszyscy cudotwórcami? (30) Izali wszyscy mają dary uzdrawiania? Izali wszyscy językami mówią? Izali wszyscy tłumaczą? (31) Starajcie się usilnie o lepsze dary; a ja wam jeszcze zacniejszą drogę ukażę.

14 Przysłuchiwała się nam też pewna "bojąca się Boga"7 kobieta z miasta Tiatyry7 imieniem Lidia, która sprzedawała purpurę. Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła.

Amen
List do Hbr przez pierwsze (chyba) 300 lat nie był uważany za natchniony. To dla mnie JEST przyczyna do pewnych rozważań.
Zrozum moja droga,że zawsze był ktoś i będzie ktoś
co mu nie będzie coś pasowało przez jego cielesność/grzech.
Niektórzy przez pierwsze wieki przyjmowali tylko Pawła-odstępcy.
Zdrowe zbory które miały kontakt z samymi Apostołami tego problemu nie miały
A natchnienie Listu do Hebrajczyków uznawali już:Clement of Rome,Clement of Alexandria itd.
https://www.ao.net/~fmoeller/hebrew.html https://pl.wikipedia.org/wiki/List_do_Hebrajczyków

manana

Postautor: manana » 21 listopada 2017, 23:25

Dziękuję Ci bardzo za troskę! :)
Mam nadzieję, iż nie jest tak, że źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz ;)
Tak więc pięknie się zgadzamy, że o swoim powołaniu na Apostoła zaświadcza sam Paweł (to raz), a w przypadku Listu do Hbr już na początku zdania były podzielone (to dwa).

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 23:37

Nie tylko zaświadcza Paweł,ale też np Piotr.
Zaświadczają o tym też inne natchnione księgi(Duch św/Bóg)
No tak odstępcy byli od zawsze,ale Izrael wiedział co święte i tak jest do dzisiaj ;)

O kurcze znowuś się wkurzyłaś :P I jeszcze tak na deserek ku Twemu przemyśleniu moja droga Aiszo.
(1) Wtedy zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. (2) I wysłał ich [Greek = “apostled them”], aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych....(1) Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich[Greek = “apostled them”], po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierza(Łukasza 9:1,10:1)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 21 listopada 2017, 23:43

Małpka pisze:
21 listopada 2017, 22:04
Sam Paweł/Saul też nie zaliczał się do 12.
Do 12 za Judasza wybrany został Maciej.
Apostołów było więcej niż 12,13.
dlatego,że Jezus był już w niebie
i zesłał Ducha św który powoływał.
Pawła powołał osobiście w drodze do damaszku.
Było maksymalnie dwunastu, ale tylko świadkowie życia, nauczania, śmierci i zmartwychwstania byli powoływani.

Saul znikąd się nie wziął, znał Chrześcijan, ich wierzenia, przesłuchiwał, infiltrował, był człowiekiem Rzymu wyznaczonym do sprawy "sekty Jerozolimskiej"

Paweł pomija to wszystko i stara się wykreować obraz osoby która wierzeń Chrześcijan nie znała i nagle doznaje objawienia i co dziwne zna... podobną ewangelie, mimo że on Apostołów nie znał...

A przecież Saul (Paweł) tropił, infiltrował, zabijał Chrześcijan :!: Wszyscy o tym wiedzieli.

Paweł o swoim pochodzeniu

Jestem Żydem urodzonym w Tarsie w Cylicji, lecz wychowanym w tym mieście u stóp Gamaliela, starannie wykształconym w zakonie ojczystym, pełnym gorliwości dla Boga, jak i wy dziś wszyscy jesteście.

Służba dla władzy rzymskiej

Drogę Pańską prześladowałem aż na śmierć, wiążąc i przekazując do więzień zarówno mężów, jak i kobiety,

Jak mi tego i arcykapłan jest świadkiem, i cała rada starszych; od nich też otrzymałem listy do braci i udałem się do Damaszku, aby również tych, którzy tam byli, uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy w celu wymierzenia im kary.

Paweł tropi, infiltruje, aresztuje Chrześcijan

A gdy byłem w drodze i zbliżałem się do Damaszku, stało się koło południa, że nagle olśniła mnie wielka światłość z nieba,

Jak widzimy znał on korespondecje, relacje, wierzenia uczniów chrystusa na wylot jako agent rzymski

Paweł przebiera się za Chrześcijanina

I upadłem na ziemię i usłyszałem głos do mnie mówiący: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?

A ja odpowiedziałem: Kto jesteś, Panie? I rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazareński, którego ty prześladujesz.

A ci, którzy byli ze mną, światłość wprawdzie widzieli, ale głosu tego, który rozmawiał ze mną, nie słyszeli.

I rzekłem: Co mam czynić, Panie? Pan zaś rzekł do mnie: Powstań i idź do Damaszku, a tam ci wszystko powiedzą, co ci jest przeznaczone żebyś uczynił.

A gdy zaniewidziałem od blasku owej światłości, prowadzony za rękę przez tych, którzy ze mną byli, przyszedłem do Damaszku
.

Kolejny agent podstawiony wcześniej przez Rzymian uwiarygadnia Pawła

Niejaki Ananiasz, mąż żyjący bogobojnie według zakonu i cieszący się dobrym świadectwem u wszystkich mieszkających tam Żydów,

Przyszedł do mnie i stanąwszy przy mnie, rzekł: Bracie Saulu, przejrzyj! A ja w tej chwili przejrzałem i spojrzałem na niego.

A on rzekł: Bóg ojców naszych przeznaczył cię, abyś poznał wolę jego oraz abyś oglądał Sprawiedliwego i usłyszał głos z ust jego.

Ponieważ będziesz mu świadkiem tego, coś widział i słyszał, wobec wszystkich ludzi.

A czemu teraz, zwlekasz? Wstań, daj się ochrzcić i obmyj grzechy swoje, wezwawszy imienia jego.

A gdy powróciłem do Jerozolimy i modliłem się w świątyni, zdarzyło się, że popadłem w zachwycenie
,

Majstersztyk Pawełka ^^'

I ujrzałem go, jak do mnie mówił: Pośpiesz się i wyjdź prędko z Jerozolimy, ponieważ nie przyjmą twego świadectwa o mnie.

A ja rzekłem: Panie, oni sami wiedzą, że to ja więziłem i biłem po synagogach tych, którzy w ciebie wierzyli;

A gdy lała się krew Szczepana, świadka twojego, ja sam przy tym byłem i pochwalałem, i strzegłem szat tych, którzy go zabijali.

I rzekł do mnie: Idź, bo Ja cię wyślę daleko do pogan

Uwaga, Paweł okłamał Chrześcijan co do swego pochodzenia. Żołnierze wiedzą że Paweł jest agentem dlatego kiedy Chrześcijanie nie kupują jego bajki wkraczają i zabierają go do twierdzy.

I słuchali go aż do tego słowa, po czym zaczęli krzyczeć, mówiąc: Zgładź z ziemi tego człowieka, nie godzi się bowiem, aby taki żył.

A gdy oni krzyczeli i wymachiwali szatami, i ciskali proch w powietrze,

Rozkazał dowódca wprowadzić go do twierdzy, poleciwszy przesłuchać go z zastosowaniem biczowania, aby się dowiedzieć, z jakiej przyczyny tak przeciwko niemu krzyczeli.

A gdy go skrępowano rzemieniami, rzekł Paweł do setnika stojącego obok: Czy wolno wam biczować obywatela rzymskiego i to bez wyroku sądowego?

Mamy więc dwie wersje zdarzeń,

A gdy to setnik usłyszał, przystąpił do dowódcy, aby mu o tym donieść i rzekł: Co ty chcesz zrobić? Człowiek ten jest przecież obywatelem rzymskim.

Dowódca zaś podszedł i rzekł do niego: Powiedz mi, czy ty jesteś obywatelem rzymskim? A on odrzekł: Tak jest.

A dowódca opowiedział: Ja za dużą sumę obywatelstwo to nabyłem. Paweł zaś rzekł: A ja posiadam je od urodzenia.

Zaraz też odstąpili od niego ci, którzy go mieli przesłuchać; a dowódca, gdy się dowiedział, że jest obywatelem rzymskim przeląkł się, i kazał go związać.

Dalsza część teatru Ananiasza, Saula, Rzymian i Żydów

A Paweł utkwiwszy wzrok w Radzie Najwyższej, rzekł: Mężowie bracia, ja aż do dnia dzisiejszego żyłem przed Bogiem z całkowicie czystym sumieniem.

Lecz arcykapłan Ananiasz rozkazał tym, którzy przy nim stali, uderzyć go w twarz.

Wtedy rzekł Paweł do niego: Uderzy cię Bóg, ściano pobielana; zasiadłeś tu, aby mnie sądzić według zakonu, a każesz mnie bić wbrew zakonowi?

Ci zaś, którzy obok stali, rzekli: Arcykapłanowi Bożemu złorzeczysz?

A Paweł rzekł: Nie wiedziałem, bracia, że to arcykapłan; napisano bowiem: O przełożonym ludu twego źle mówić nie będziesz
.

Polecam każdemu poczytać listy Pawła, człowiek ten raz pisuje o zakonie, innym razem o łasce. Mówi że darmo ewangelię głosi, innym razem sugeruje aby go Zbory utrzymywały.

Kanon układali rzymianie więc deskredytowali Apostołów, przypisano ewangelizacje pogan Pawłowi, który wiadomo jak wychwala na cały świat wspólnote rzymską, zbawienie z łaski też przypisano Pawłowi, nie jakiemuś tam Jezusowi.

Nawet dziś Chrzescijanie twierdzą, że to nauki Pawła, dziwi więc wasz czemu 90% listów wychodzi z jego ręki?

Zachował się list Judy bo nie wskazywał on bezpośrednio Pawła za tego który wszczyna spory, miesza nauke i udaje apostoła

Juda, sługa Jezusa Chrystusa, brat zaś Jakuba1, do tych, którzy są powołani, umiłowani w Bogu Ojcu i zachowani dla Jezusa Chrystusa: 2 miłosierdzie wam i pokój, i miłość niech będą udzielone obficie!

Cel listu

3 Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym. 4 Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Ostrzeżenia

5 Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan2, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli; 6 i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie3, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd3 wielkiego dnia; 7 jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała4 - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia. 8 Podobnie więc ci "prorocy ze snów"5: ciała plugawią, Panowanie5 odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na "Chwały"5. 9 Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: «Pan niech cię skarci!»6.
10 Ci zaś [temu] bluźnią, czego nie znają; co zaś w przyrodzony sposób spostrzegają jak bezrozumne zwierzęta, to obracają ku własnemu zepsuciu. 11 Biada im, bo poszli drogą Kaina7 i oszustwu Balaama7 za zapłatę się oddali, a w buncie Korego7 poginęli. 12 Ci właśnie na waszych agapach są zakałami, bez obawy oddają się rozpuście... samych siebie pasą... obłoki bez wody wiatrami unoszone... drzewa jesienne nie mające owocu, dwa razy uschłe, wykorzenione... 13 rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę... gwiazdy zabłąkane9, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone... 14 10 Również o nich prorokował siódmy po Adamie [patriarcha] Henoch, mówiąc: «Oto przyszedł Pan z miriadami swoich świętych, 15 aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie bezbożne uczynki, przez które okazywała się ich bezbożność, i za wszystkie twarde słowa, które wypowiadali przeciwko Niemu grzesznicy bezbożni»11. 16 Ci zawsze narzekają i są niezadowoleni ze swego losu, [choć] postępują według swoich żądz. Usta ich głoszą słowa wyniosłe i dla korzyści mają wzgląd na osoby.

Upomnienia

17 Wy zaś, umiłowani, przypomnijcie sobie te słowa, które były zapowiedziane przez Apostołów Pana naszego Jezusa Chrystusa, 18 gdy mówili do was, że w ostatnich czasach pojawią się szydercy którzy będą postępowali według własnych pożądliwości12. 19 Oni to powodują podziały, [a sami] są cieleśni Ducha nie mają. 20 Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie 21 i w miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, [które wiedzie] ku życiu wiecznemu. 22 14 Dla jednych miejcie litość, dla tych, którzy mają wątpliwości: 23 ratujcie [ich]15, wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton15 zbrukany przez ciało.

Doksologia końcowa

24 Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały16, 25 jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.

1 List Jana 4

1 Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi,
ale badajcie duchy, czy są z Boga
1,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie.
2 Po tym poznajecie Ducha Bożego:
każdy duch,
który uznaje,
że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.
3 Każdy zaś duch,
który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;
i to jest duch Antychrysta,
który - jak słyszeliście - nadchodzi
i już teraz przebywa na świecie.
4 Wy, dzieci,
jesteście z Boga i zwyciężyliście ich,
ponieważ większy jest Ten, który w was jest,
od tego, który jest w świecie.
5 Oni są ze świata,
dlatego mówią tak, jak [mówi] świat,
a świat ich słucha.
6 My jesteśmy z Boga.
Ten, który zna Boga, słucha nas2.
Kto nie jest z Boga, nas nie słucha.
W ten sposób poznajemy
ducha prawdy i ducha fałszu2.

7 Umiłowani, miłujmy się wzajemnie,
ponieważ miłość jest z Boga,
a każdy, kto miłuje,
narodził się z Boga i zna Boga.
8 Kto nie miłuje, nie zna Boga,
bo Bóg jest miłością.
9 W tym objawiła się miłość Boga ku nam,
że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat3,
abyśmy życie mieli dzięki Niemu.
10 W tym przejawia się miłość,
że nie my umiłowaliśmy Boga,
ale że On sam nas umiłował
i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy4.
11 Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował,
to i my winniśmy się wzajemnie miłować.
12 Nikt nigdy Boga nie oglądał.
Jeżeli miłujemy się wzajemnie,
Bóg trwa w nas
i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.
13 Poznajemy, że my trwamy w Nim,
a On w nas,
bo udzielił nam ze swego Ducha.
14 My także widzieliśmy i świadczymy,
że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata.
15 Jeśli kto wyznaje,
że Jezus jest Synem Bożym,
to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.
16 Myśmy poznali i uwierzyli miłości,
jaką Bóg ma ku nam.
Bóg jest miłością:
kto trwa w miłości, trwa w Bogu,
a Bóg trwa w nim.
17 Przez to miłość osiąga w nas kres doskonałości,
że mamy pełną ufność na dzień sądu,
ponieważ tak, jak On jest [w niebie],
i my jesteśmy na tym świecie.
18 W miłości nie ma lęku,
lecz doskonała miłość usuwa lęk,
ponieważ lęk kojarzy się z karą.
Ten zaś, kto się lęka,
nie wydoskonalił się w miłości6

19 My miłujemy [Boga],
ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował.
20 Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą,
albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi,
nie może miłować Boga, którego nie widzi
.
21 Takie zaś mamy od Niego przykazanie,
aby ten, kto miłuje Boga,
miłował też i brata swego.

Jan dokładnie opisuje, że działa w nim Duch Boży po owocach poznaje tych którzy nie są z Boga, choć się za nich podają.

Głoszona jest dziś fałszywa ewangelia na temat Nowo Narodzenia :!: jest to inna ewangelia i zwiedzenie. O tym od zawsze piszę i widzę jak wielu jest ludzi nieodrodzonych którzy są odrodzeni z INNEJ ewangeli, dlatego zdecydowałem, że kwestia ich autorytetu pawłowego musi być formą zwiedzenia

Ewangelia Jana 17

1 To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył 2 i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem1 dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. 3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2. 4 Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. 5 A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.

Prośba za uczniów

6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7.

Prośba za przyszły Kościół

20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24 Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. 26 Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».

Oni są ze świata,
a świat ich słucha.
My jesteśmy z Boga.
Ten, który zna Boga, słucha nas.
W ten sposób poznajemy
ducha prawdy i ducha fałszu

Jest jedna ewangelia, człowiek odrodzony z ducha i prawdy to ten który życie swoje stracił dla Jezusa, lecz śmierć poniósł za niego Chrystus który z wiary nie zasługi złożył ofiarę za grzech wszystkich którzy jemu zaufali. Tylko za tych Jezus poszedł na krzyż, a grzech nie ma nad nimi władzy po śmierci jak i na świecie, bo choć nadal są w świecie to z woli Chrystus który za nich życie swoje daje, darmo i nie wymaga nic ponad wiarę i przyjęcie jego ofiary. Dlatego Ci którzy są jego nie muszą iść na śmierć, a będąc na świecie są poza nim z zasługi chrystusowej, grzech nie ma nad nimi władzy i Ot cała ewangelia...

Paweł miesza to wszystko, kogel i mogel, wielu miesza i dziś te prawdy i powtarza slogany, ślepy prowadzi ślepego choć uważa się za nauczyciela. A jak pisze Juda

Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.

Oni są ze świata,
a świat ich słucha.
6 My jesteśmy z Boga.
Ten, który zna Boga, słucha nas2.
W ten sposób poznajemy
ducha prawdy i ducha fałszu

3 Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym. 4 Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Sam Pan Jezus w modlitwie w Ogrójcu objawia to w bardzo jasny sposób jak dokonuje się odkupienie. To co głoszą w kościołach to często slogany. Szatan sieje kąkol i zwiedzenie, zaś ludzie popadają w samozachwyt. Ludzie odrodzeni to Ci którzy nie polegają na sobie, ani swojej uczynkowości, nie liczy się żadna przemiana uczynków, chrzest też nie jest wiążący, jeśli ktoś glosi że się odrodził bo się zmienił, przestał pić wutke, zaczął dobrze czynić, ochrzcił się , ćwiczy pisma, to głosi fałszywą ewangelie i nigdy się realnie Nowo nie Narodził. Może wiele mówić, zjeść wszystkie pisma, być mistrzem sporu, chodzić codziennie na kolanach, ale to na nic, jeśli zaś podażałby drogą Jezusa zaraz wykluczyliby go z jego fałszywej synagogi, gdyby miłował rozdałby majątek biednym, gdyby był jak Chrystus zawisłby. Świat Jesusa nienawidzi :!: im bliżej Jezusa tym bliżej śmierci, biedy, wykluczenia... człowiek odrodzony dostepuje odpuszczenia grzechów, sam Bóg wykupił Nas ze świata.

I Pan Jezus w Ogrójcu wyraża to pełniej w swojej modlitwie. Kościół jest jedno... jedna ewangelia, jeden Chrystus i tą ewangelię głoszono.

Jezus zna każdego kto jest z jego trzody, a Duch Święty to poświadcza. To co mówią ludzie nie ma znaczenia... a Paweł.... szkoda gadać ^^'
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Małpka

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 23:49

Samolub pisze: ....
Szkoda na Twoje fantasmagorie czasu,klawiatury i zdrowia.
Poczekam na drogą Aiszę może zapoda coś składnego-konkretnego.
10 Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, 11 wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 22 listopada 2017, 01:12

Paweł jest wygodny dla Kościoła Katolickiego bo naucza instytucjonalizmu na którym się skupia, sieje kąkol, karmi zakwaszonym chlebem, przeinnacza łaske i zakon, używa wszystkiego cieleśnie, obwołuje się Apostołem by swoje nauki uwiarygodniać, jest upominany przez dwunastu, a w Kościele ludzie święci ostrzegają przed jego naukami.

Dziwne, że to właśnie listy Pawłowe są glowną wykładnią ewangeli bo zdominowały wszystko co się wydarzyło po zmartwychwstaniu. Paweł szuka wyraźnie własnej sławy, przywłaszcza sobie tytuły, zasługi, żąda zapłaty za ewangelizacje. Jego nawrócenie też jest wysoce podejrzane jak już opisałem, infiltrował, przesłuchiwał, aresztował, czytał korespondencje... a potem twierdzi, że nic nie wiedział o Apostołach i Ewangeli a wie tyle co oni ^^ sugeruje, że to DŚ i objawienie, ale przecież przesłuchiwał, tropił, śledził, infiltrował, czytał korespondencje :D na dodatek żeby było zabawniej udaje Żyda po nawróceniu, skoro był desygnowany do tropienia Chrześcijan to na pewno wiedzieli o tym inni Rzymianie, twierdzi że jest Faryzeuszem by zyskać poklask u części Żydów. Potwierdza jego nawrócenie Judaista Annanasz, Paweł powołuje się na jego wierne dochowanie zakonu. Kogel i Mogel... kiedy ludzie odkrywają że to prześladowca przybiegają żołnieże by go aresztować. Pilnowali swojego agenta by mu włos z głowy nie spadł. Unika w ten sposób linczu, jednocześnie odgrywają scenki z Żydami przed tłumem. Rzymianie wspolpracowali z kastą kapłańską :!: Ludzie niedawno Jezusa zabili kapłani Żydowscy bo im wadził, a Paweł się powołuje na Annaniasza :) Uwierzytelniali go dla Chrześcijan. Żydzi po śmierci Jezusa pewnie wspolpracowali z Rzymianami by pozbyć się Chrześcijan.

Nie możemy wierzyć Pawłowi choćby czytając jego listy w których sobie czasem zaprzecza zdanie po zdaniu. Bardzo zwinnie wykorzystuje rzeczy zasłyszane, dyskredutuje się Apostołów i przypisuje nawrócenie pogan rzymianinowi Saulowi.

Wszedł w spór z Janem, szerzy instytucjonalizm, zabiega o pieniądze, przywłaszcza sobie Zbory.
To rzuca cień na wydarzenia choćby w IV wieku i tłumaczy czemu reszta listów była zacierana latami przed wprowadzeniem judeo-pogaństwa (rzymski-katolicyzm)

Niestety zamiast dyskusji o faktach za pomocą argumentów wszyscy którzy nie uznają Pawła za Apostoła, prze bóstwo, busole dotyczącą wykładni ewangeli zaraz są oskarżani o herezje. Wiadomo, że pewien kwas jaki wprowadził do chrześcijaństwa musi być dla niektórych opłacalny. Dziesięcina, podległość kobiet, różne bzdury pawelitów trzymają przy swoim guru, sam się przecież pieniędzy domagał za ewangelizacje, a zdanie potem pisze, że zawsze będzie głosił darmo. Koleś ma albo rozdwojenie jaźni, albo jest wichrzycielem...

Małpka

Postautor: Małpka » 22 listopada 2017, 01:18

Gadaj zdrów Przyjacielu ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 22 listopada 2017, 02:04

Jedziemy dalej, powoli się wszystko czytelnikom rozjaśnia co do Pawła i jego "misjii"
„(1) Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa
.

To już przed czy po powołaniu przez Pawła na Apostołów swoich uczniów? Widzimy, że szybko z osoby Jezusa Pawełek firmuje swoje nazwisko ^^'

(2) A chwalę was, bracia, za to, że we wszystkim o mnie pamiętacie i że trzymacie się pouczeń, jakie wam przekazałem. (3) A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
Jeśli głową męża jest Chrystus to i żony, ale Pawełek widzimy sugeruje patryjarchat
(4) Każdy mężczyzna, który się modli albo prorokuje z nakrytą głową, hańbi głowę swoją. (5) I każda kobieta, która się modli albo prorokuje z nie nakrytą głową, hańbi głowę swoją, bo to jest jedno i to samo, jak gdyby była ogolona.
Nie pasuje to co on mówi do podejścia Chrystusa czy Apostoła i wyciąga dziwne wnioski.
(6) Bo jeśli kobieta nie nakrywa głowy, to niech się też strzyże; a jeśli hańbiącą jest rzeczą dla kobiety być ostrzyżoną albo ogoloną, to niech nakrywa głowę.
Nauki Pawełka mają zawsze taką głębie
(7) Mężczyzna bowiem nie powinien nakrywać głowy, gdyż jest obrazem i odbiciem chwały Bożej; lecz kobieta jest odbiciem chwały mężczyzny. (8) Bo nie mężczyzna jest z kobiety, ale kobieta z mężczyzny.
Noi co to ma do nakrywania głowy? Jezus u nikogo stroju nie kontrolował, facet chce się rządzić
(9) Albowiem mężczyzna nie jest stworzony ze względu na kobietę, ale kobieta ze względu na mężczyznę. (10) Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów.
Paweł chyba wierzy, że Bóg mieszka w jego świątyni ręką zbudowanej, a poza inne stroje już można używać spoza katalogu atestowanych. Według niego Anioły gorszą się włosami kobiet, zapewne do nich też pouczenie Pawełek wystosował jak się mają ubierać. Mężczyźni też nie mieli lepiej w zborach pawłowych.
(11) Zresztą, w Panu kobieta jest równie ważna dla mężczyzny, jak mężczyzna dla kobiety. (12) Albowiem jak kobieta jest z mężczyzny, tak też mężczyzna przez kobietę, a wszystko jest z Boga. (13) Osądźcie sami: Czy przystoi kobiecie bez nakrycia modlić się do Boga?
Przystoi, tak jak mężczyźnie z nakryciem
(14) Czyż sama natura nie poucza was, że mężczyźnie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to wstyd,
Nikogo tego natura nie poucza, może w Damaszku tak byłeś pan wychowany, ale nie baw się w Apostoła :rozbawiony:
(15) a kobiecie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to chlubę? Gdyż włosy są jej dane jako okrycie.
Kto co lubi, zależy od kultury, osoby, pogody, mody
(16) A jeśli się komuś wydaje, że może się upierać przy swoim, niech to robi, ale my takiego zwyczaju nie mamy ani też zbory Boże.
Mi się nie wydaje i takich nauk poza zborami Pawłowymi wyżej określanymi "bożymi" nie występują.
Widzimy, że Paweł jest cielesny i nie za bardzo ma styczność z uczniami Jezusa czy Jego nauką.
(17) A dając to zalecenie, nie pochwalam, że się schodzicie nie ku lepszemu, ale ku gorszemu. (18) Słyszę bowiem najpierw, że gdy się jako zbór schodzicie, powstają między wami podziały; i po części temu wierzę.”

Się dziwisz jak Zbór prowadzisz do podziałów i sporów. Życie we wspólnocie Pawła się toczy jak widzimy wokół zlotów, zakonów, dziesięcin, sporów... to są owoce nauczania Pawła i braku podporządkowania się upomnieniom Apostołów, ale przecież Paweł sam się nim obwołał :) za to też był upomniany żeby było zabawniej. I proszę sobie wyobrazić że Pawelici nim ewangelie wykładają :rozbawiony:
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Biblia”