Kobieta w Biblii

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Loreena

Re: Kobieta w Biblii

Postautor: Loreena » 27 listopada 2017, 23:44

Nie napisałam tego ze względu na Ciebie Małpo.
Nie obchodzi mnie, że nie obchodzi Cię moja opinia, co Ciebie prawdopodobnie też nie obchodzi, że mnie to nie obchodzi. Pięknie. Choć raz się zgadzamy :D
Wykaż proszę, że Pan Jezus kazał kamienować dzieci. Naprawdę nie kojarzę takiego czegoś.

Rozumiem, że Ty nigdy nie cudzołożyłeś?
27 Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Nigdy nie nazwałeś nikogo głupcem? A mnie? :D
21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.

Nie wytłumaczę Ci Nowego Przymierza jeśli masz nieobrzezane serce. Najpierw uznaj przed Bogiem swoją grzeszność i wyzbądź się pychy, a On na pewno otworzy Twoje oczy. Inaczej zawsze będziesz pod zakonem. Zresztą, free will. Rób co uważasz, jeśli wolisz być sądzony z zakonu to nikt Ci nie zabroni.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 00:03

Twoje motywy zna tylko Bóg i Syn,ale na oko nie wygląda to dobrze ;)
Co do twojej przeszłości to pewnie wyglądałaby inaczej z innym prawem :)
Zadajesz takie prywatnie pytania :) ale ok,nie,nie cudzołożyłem i nie zamierzam.
Nazwałem i gorzej podobnie do Jezusa,Pawła,Piotra,a w tekście chodzi o "bez powodu"
O głupi Galatowie! Któż was omamił, abyście prawdzie nie byli posłuszni, którym przed oczyma Jezus Chrystusa(Gal 3:1)
Jestem z Prawem,a nie pod nim,ani nad nim,nie jestem pod prawem grzechu i śmierci-nie rozumiesz co czytasz w Rzymian.
Swoją grzeszność i niedoskonałość uznałem już dawno,ty nie znasz mojego serca i oceniasz niesprawiedliwie-cieleśnie-a więc...
Co do kamienowania dzieci Mark 7:9-13,a poza tym wystarczy znać Pisma,kazanie na górze,Torę i wie się czego naucza/ł Syn Boży..

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 08:01

Nie oceniam cieleśnie tylko po owocu. Rozumiem, że owoc nie przychodzi od razu jednak przede wszystkim nie uznajesz Pana Jezusa za Boga, więc...
Nic tam nie widzę o kamienowaniu dzieci.
Jednak przy okazji stwierdzam, że wybaczam moim dzieciom jeśli będą na mnie złorzeczyć kiedykolwiek:)

Skoro jesteś pewny, że na kobietę pożądliwie nie patrzysz to może na mężczyznę? :D W sumie największymi homofobami są podobno osoby z ukrytymi głęboko skłonnosciami vide niedawna akcja w USA
https://www.wprost.pl/swiat/10087431/wr ... zycia.html
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 13:58

Nie oceniam cieleśnie tylko po owocu
Ty lepiej popatrz w lustro i wtedy oceń.
Weź mnie dziewczyno nie rozśmieszaj
i nie marnuj mojego cennego czasu.
Pana Jezusa
I po co zaczynasz trynitarne bożkowanie?
Skoro jesteś bez argumentów i negujesz słowa Jezusa?
Negujesz też słowa Apostołów i proroków dla których jedynym Bogiem był Ojciec.
Nic tam nie widzę o kamienowaniu dzieci
Oślepłaś?
. (9) I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.
10) Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie.

Tak więc znowu idziesz w zaparte jak z trójcą tak z karą śmierci,a Pan Jezus musiał tego nauczać,czego nawet pojąć nie możesz.
Skoro jesteś pewny, że na kobietę pożądliwie nie patrzysz to może na mężczyznę?
Nie kompromituj się już bardziej.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 14:09

Bo Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec i tym samym co Duch Święty w życiu tego nie zrozumiesz jeśli się nie nawrócisz i będziesz żądał ode mnie tego, co tylko Duch Święty daje. Póki co zamiast Prawo prowadzić Cię do Boga przez Ducha Świętego to wracasz do zakonu przez Jezusa-człowieka.
Zgadzam się, szkoda naszego wspólnego czasu oraz Twojego literalnego produkowania się tutaj. Lepiej byłoby Ci na forum Świadków tam przyklasną ariańskim herezjom. Pozdrawiam mimo to po chrześcijańsku.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 14:14

Pan Jezus powiedział,że jedynym Bogiem jest Jego Ojciec.
Tego samego nauczali wszyscy prorocy,Apostołowie.
Skoro nie obchodzi cie co myślę to nie pisz
a skoro uważasz mnie za heretyka
nie powinnaś mnie pozdrawiać.
Nie szukam poklasku
ja nie z tych Loreenko :)

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 14:20

Uważam, że świetnie znasz Biblię i jest dla Ciebie szansa na zrozumienie kim jest Pan Jezus jeśli zrozumiesz werset, ze Bóg pokornym daje łaskę. Zaprzeczając Duchowi Świętemu odcinasz sobie drogę do Niego. Bóg się nie narzuca zbuntowanym przeciwko Niemu, a Duch Święty jest Bogiem. Skoro Go nie uznajesz za Boga to jak ma Ci objawienie dać?
Też kiedyś byłam niepokorna, więc rozumiem takie podejście jak Twoje, pełno antytrynitarnych stron produkowanych przez Świadków i im podobnych, którzy mieszają w głowach ludziom. Dlatego pozdrawiam, bo myślę, że nie jesteś agentem, ale mogę się mylić.
Tak, bo Ojciec jest jedynym Bogiem, Pan Jezus jest tym samym jedynym Bogiem co Ojciec i Duch Święty też jest tym samym. To jest nadal jeden Bóg, a nie trzech.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 14:26

Pan Jezus jest bramą, przez Niego można wejść i spożyć wieczerzę czyli poznać Boga, bo człowiek nie jest duchem i nie jest w stanie ogarnąć Boga. Pan Jezus uniżając się do postaci człowieka otworzył tę drogę wszystkim, a w Dniu Pięćdziesiątnicy został Eklezji dany Duch Święty abyśmy mieli pewność tego, w co wierzymy. Jesteśmy gośćmi na uczcie Baranka, nie jesteśmy Bogiem żeby ktoś nie odczytał zaraz jakiegoś New Age.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 14:27

Gdyby Pan Jezus był jedynym prawdziwym Bogiem musiałby by być wcielonym Ojcem bo jedyny dotyczy tylko Ojca.
Jeśli ci powiem,że jesteś moją jedyną to za chiny nie pomyślisz,że jest druga-chyba,że uznasz me słowa za kłamstwo ;)
Duch św nigdzie nie jest nazwany Bogiem,a mój i twój duch nie jest osobną osobą tylko naszym duchem,więc tak jest tym samym co Ojciec :) Patrz nawet trochę bitrinitarnie zabrzmiało powinnaś być chociaż trochę z tego powodu heppi :) trynitarne argument są śmieszne..

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 14:34

Małpka pisze:
28 listopada 2017, 14:27
Gdyby Pan Jezus był jedynym prawdziwym Bogiem musiałby by być wcielonym Ojcem bo jedyny dotyczy tylko Ojca.
Jeśli ci powiem,że jesteś moją jedyną to za chiny nie pomyślisz,że jest druga-chyba,że uznasz me słowa za kłamstwo ;)
Duch św nigdzie nie jest nazwany Bogiem,a mój i twój duch nie jest osobną osobą tylko naszym duchem,więc tak jest tym samym co Ojciec :) Patrz nawet trochę bitrinitarnie zabrzmiało powinnaś być chociaż trochę z tego powodu heppi :) trynitarne argument są śmieszne..
Nie. Gdybyś mi powiedział, że kochasz mnie i jestem jedyną (Ja i Ojciec JEDNO jesteśmy) i kochasz bardzo moje ciało, ale kochasz mnie bardziej, bo mam piękną duszę to nie obraziłabym się i nie myślała, że kochasz drugą osobę! Nie chcę tu zbluźnić, bo Bóg nie jest taki marny jak ja i nie chcę Go porównywać, ale Pan Jezus narodził się w postaci ludzkiej aby przybliżyć ludziom Boga taki był odwieczny plan, bo człowiek nigdy nie poznałby Boga gdyby ten nie narodził się jako człowiek i nie umożliwił przez zwycięstwo na krzyżu udzielić łaski wszystkim (eklezji przez Ducha), którzy uwierzą. Nie pozostawiasz miejsca na wiarę, bierzesz tylko suche fakty. Nie jestem chyba za dobra w tłumaczeniu, po prostu rozumiem to bez tych problemów, które Ty produkujesz. Dla mnie to jasne biblijne przesłanie od Rodzaju do Objawienia.

Duch człowieka może być upadły i takiego właśnie mamy przed narodzeniem z Ducha Świętego. Gdy doświadczymy takiego narodzenia to mamy sytuację kiedy nasz duch ma wolę dobrze czynić, a nasze ciało ma wolę nadal czynić źle. To trochę przybliża to, że Duch Święty ma wolę taką jak Bóg, bo są jedno. Chcesz 100% pojąć Boga, nie ma opcji. Oczywiście antytrynitarze obśmiewają ten argument, jest on jak najbardziej adekwatny do Boga. Na Ziemi nie zrozumiemy w pełni tylko cząstkowo.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 14:45 przez Loreena, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Biblia”