Kobieta w Biblii

Najważniejsza księga Chrześcijan
manana
Nowonarodzony/a: Nie

Kobieta w Biblii

Postautor: manana » 21 listopada 2017, 23:49

Z wcześniejszych wypowiedzi Małpki:
"nijak ma się do ogólnego przesłania całej Biblii
które mówi,że kobieta jest z faceta i dla faceta,"
"Jedno ciało to po prostu eufemizm na bara bara,a nie na mistyczny duchowy związek itd."
i cytatów "Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc».

Powiem Ci, że to najbardziej odjechana interpretacja jaką słyszałam :) Zupełnie o czym innym jest mowa w Bereszit.
Zaczyna mi wychodzić na to, że (wg Twojej interpretacji) Bóg, który jest największą pomocą dla człowieka w każdej sytuacji to.... też powinien iść do garów :D

Temat wydzielony <Samolub>

Małpka

Re: Baptyści w Skandynawii

Postautor: Małpka » 21 listopada 2017, 23:53

Najbardziej spójna gdyż jednym ciałem można stać się z nawet z nierządnicą.
Ach czyli tak ruszają Cie te gary :-P Taki porządek ustanowił Bóg
bo kobieta sprawdza się w pewnych czynnościach lepiej
a w pewnych lepiej sprawdza się facet.
Facet np nie może urodzić dziecka :P
Bóg nie został stworzony z człeka
i dla człeka tylko poniekąd
odwrotnie więc...

manana

Postautor: manana » 22 listopada 2017, 00:53

Gary mnie nie wzruszają droga Małpko - zawsze można kupić zmywarkę!!! xD
Tylko szkoda mi po prostu, że tak piękne przesłanie jest tak... powiedziałabym marnotrawione.
Nie chce mi się tu uprawiać "ciężkiej teologii", ale niech będzie:

Główną postacią w Bereszit jest Bóg, a napisano ją po to by przedstawić Jego główną cechę/istotę.
Bóg jest początkiem wszystkiego - Bereszit.
W tytule księgi mamy, że na początku Bóg stworzył niebiosa i ziemię - czyli stworzył od prawa do lewa wszystko, całość, jest stwórcą wszystkiego (to jest ta najważniejsza "cecha" Boga)
I potem zaczyna się "wyliczanka":
światło oddzielił od ciemności - i powstał dzień i noc
wody pod sklepieniem oddzielił od wód nad sklepieniem - i powstało niebo
wody pod niebem oddzielił od lądu - i powstała ziemia i morza
---------
I tu widzimy, że Bóg tworząc świat "zaprogramował" pewien porządek, a ten porządek to RÓWNOWAGA.
I wszystko co stworzył do tej pory i tworzył dalej było dobre (doskonałe), aż doszedł do człowieka. Stworzył go i stwierdził, że tu coś nie gra, że człowiek nie powinien być sam, a żadne z dotychczas "wyprodukowanych" stworzeń nie może tej pustki wypełnić, i nie ma równowagi.
I "podzielił" Bóg człowieka na kobietę i mężczyznę, i dopiero wtedy było to doskonałe. To jest ta pomoc kobiety dla mężczyzny.

Kobietę stworzył z żebra Adama (człowieka) co czyni ją istotą równą, nazwijmy to "człowieczą". Kobieta i mężczyzna (isz-iszsza) czyli facet i facetka :D są ponad wszelkim innym stworzeniem, które Bóg dał im we władanie.
Uśpił Adama podczas tej "operacji" czyli zakrył przed nim dzieło stworzenia kobiety, jest ono dla niego tajemnicą - to raz, Adam nie brał w tym udziału - to dwa. Nie może więc w żaden sposób powiedzieć, że się do tego przyczynił, wywyższać się z jakiegokolwiek powodu, albo nią "władać".

A jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości z innymi wersami Pisma to idź za słowami Jezusa i patrz jak było na początku - Bereszit :)

Dobrej nocki :)

Małpka

Postautor: Małpka » 22 listopada 2017, 01:16

Podałem po prostu właściwą definicje
bez zbędnego rozwidnienia o stworzeniu nieba itd
ale na pewno się starałaś...więc dzięki.Co do reszty...
To i tak nie zmienia faktu,że kobieta została stworzona
z faceta i dla faceta,a nie odwrotnie i to mówi "Bereszit" ;)
Nie zmienia to też tego,że kobieta jest podatniejsza na zwiedzenie
i w pewnych sprawach spełnia się gorzej,a w pewnych lepiej:gotowanie,sprzątanie itd :)
wywyższać się z jakiegokolwiek powodu, albo nią "władać".
a potem....
16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».

Obrazek :)

Dobranoc :ulala:

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 22 listopada 2017, 02:15

Paulista poszedł spać, jak pisałem jeszcze trochę i zaczniecie chrzcić w imieniu Pawła :D
Zacznij Małpik od zanurzania garnków, za ludzi się narazie nie bierz bo tylko garnki i patelnie się chrzczą za Pawełka ^^'
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka

Postautor: Małpka » 22 listopada 2017, 02:33

Odklej się ode mnie człeku.Nie wstyd ci być takim nachalnym,upierdliwym,beznadziejnym??Powinno
Wiesz nawet kupę można zetrzeć z buta jak się trochę potrze.
Ty jesteś gorszy nawet od niej.taka metafora
Dobranoc :)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 22 listopada 2017, 02:54

Kaan by Cię na innym forum do "izolatki" wrzucił za tego typu metafory :) nie minie wiele czasu, aż obwoła się kolejnym Pawłem.

Wiem, że jesteś zwolennikiem patryjarchatu, a nawet wielożeństwa. Obawiam się jednak, że to jest innego ducha. Obawiam się również, że sprawa Pawła i jego nauczania jest szerszym przekrętem w środowiskach "chrześcijańskich"

Wolę przyjrzeć się sprawie i zachęcić co najmniej do zdystansowania do jego osoby. Niestety różne pożądliwości i władze piekielne zastawiły tu swoje szańce. Są widzialne, wyczuwalne i realne.

Dojdziemy prawdy :buziak: :P
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Natasha

Postautor: Natasha » 22 listopada 2017, 05:00

Szwecja

Kościół Ekumeniczny w Szwecji- 126 tys wiernych, 1,26% populacji (unicki- baptyści, metodyści, prezbiterianie)

Wolny Kościół Ewangeliczny- 50 tys wiernych, 0,5% populacji (baptyści)

manana

Postautor: manana » 22 listopada 2017, 11:29

Małpka pisze:
22 listopada 2017, 01:16
Podałem po prostu właściwą definicje
Podałeś własną definicję, a nie właściwą :)
Może kiedyś znajdziesz czas, żeby np. porozmawiać z biblistami? Naprawdę nie jest łatwo zrozumieć Pismo, gdy czytasz tylko przekład. Dlatego trzeba czytać sercem, a nie rozumem bo " Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" :)
16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
O jak fajnie, że i o tym możemy porozmawiać :)
Rdz Rozdział 3 - Upadek człowieka przez grzech pierworodny.
Przez grzech pierworodny człowiek zachwiał harmonię, jaka była zamiarem Boga, czego skutkiem było rozpoczęcie życia w sposób niezgodny z Bożym planem. Jest to więc złe, a człowiek zawsze już będzie miał w tym kierunku ciągoty :) Natomiast promowanie tych ciągot jest złe do kwadratu... :smutek:

Małpka

Postautor: Małpka » 22 listopada 2017, 13:17

Większość biblistów to stado sprzedajnych baranów i nie ma sensu z takimi rozmawiać.
Łatwo jeśli się czytaj i interpretuje wszystko spójnie,kompatybilnie.
To było po grzechu,ale kobieta jako "dopełnienie" zoztała
stworzona od początku:dla i z faceta.

Wróć do „Biblia”