Kobieta w Biblii

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Loreena

Re: Kobieta w Biblii

Postautor: Loreena » 27 listopada 2017, 13:06

Małpa to kawaler, nie zna się na sposobie rozmowy z kobietą i kulturze osobistej w tejże, nie przejmuj się manana :) Zanim dostał tutaj długiego bana promował niewolnictwo i poligamię oraz karę śmierci. Oczywiście w pierwszej kolejności dla cudzołożnicy ;)

Co do formy wypowiedzi się nie zgadzam, ale co do treści tak, kobieta jest "z mężczyzny" i jako partner mężczyźnie, a Bóg nie jest płciowy, ale nazywany jest Ojcem i Pan Jezus - Bóg objawiony w ciele (nie zaczynaj tylko ariańskich wypocin Monkey) też był mężczyzną. Kobieta ma inną rolę. Gnoza i New Age głosi nawet, że Bóg jest kobietą albo yin i yang.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 27 listopada 2017, 17:20

A co masz coś przeciwko karze śmierci i Biblijnemu niewolnictwu?
Jeśli masz to występujesz przeciwko woli Bożej,a nie małpki.
Oczywiście Biblijny system N który kojarzy się niektórym
błędnie z murzynami na plantacji to bardzo dobry
system lepszy od tego w którym teraz żyjemy.
Karę śmierci nakazał Bóg już po potopie
aby nie musiał znowu szybko robić
coś z większością/całością.

I proszę nie kłam,nie fantazjuj na mój temat.
W pierwszej kolejności dla pedofilii,morderców
ale tak też dla cudzołożników aby chronić rodziny.

Krytykując te rzeczy krytykujesz poniekąd samego Boga
ale nawet pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy
bo coś ci przysłania dostrzeżenie tego.
Tak mnie kochasz czy nienawidzisz? :)

Co do poligamii to po prostu broniłem jej bezgrzeszności
bo to też w sumie uderza w samego Boga który
obdarowywał wieloma żonami i była to oznaka
Bożego błogosławieństwa,a nie przekleństwa
jak niektórzy fantazjują.

Tak jestem kawalerem(o bacznie mnie obserwujesz :) )
dla którego najważniejszy jest Bóg i Jego Słowo
więc banów dostałem sporo w swym życiu
i pewnie jeszcze dostanę,a ty kim jesteś?

Co do arianizmu to też uderzasz w Boga i robisz z Niego
wbrew temu co nauczał przez Syna i nie tylko
trynitarnego bożka,a jaki poziom prezentujesz
to już każdy widzi.

Pamiętaj,że Pan Jezus jest synem Najwyższego
czyli JEDYNEGO Prawdziwego Boga
jak sam powiedział,a więc sam
Nim nie jest.

Co do roli to jak pisałem w poprzednich postach
Genezis naucza,że zostaje stworzona później,
zostaje nazwana przez mężczyznę
i zwiedziona przez węża ;)

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 27 listopada 2017, 20:38

Pisałeś w jakimś poście, ale w sumie nie musiałeś, patrząc na bufonowaty sposób bycia domyśliłam się;)
Pomsta należy do Boga, sąd też, a nie do nas. Nie jesteśmy w Starym Przymierzu.
Ogólnie zgadzam się co do kobiety jednak mógłbyś trochę popracować nad swoim poczuciem wyższości, bo Pan Jezus mówił raczej o uniżeniu względem bliźnich.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

manana

Postautor: manana » 27 listopada 2017, 22:34

Loreena, absolutnie nie jest moim celem nikogo przekonywać do takiego, czy innego poglądu - w myśl zasady, że każdy bierze odpowiedzialność przede wszystkim za siebie, bo przyjdzie czas, że nie będzie miał możliwości zwalać winy na innych :) Na marginesie - pierwszym zwalaczem winy był Adam i chciał nią obciążyć swoją towarzyszkę (jeszcze nie Ewę) i Boga xD
Może moja znajomość Biblii nie jest doskonała, ale na pewno nie jest pobieżna.
Dlatego podając pewne wskazówki chciałam zachęcić ewentualnych "czytaczy" moich wpisów przede wszystkim do samodzielnego studiowania, poszukiwania tego, co Bóg chciał nam przekazać poprzez swoje słowa w Biblii, a nie prostego czytania tekstu.
Dla mnie punktem wyjścia były takie kwestie jak: Biblia została napisana przez Żydów i w pierwszej kolejności dla Żydów oraz w określonym czasie. Jakie to niesie konsekwencje? Takie, że została napisana nie w moim ojczystym języku tylko w języku, którego meandrów nie znam. A to powoduje, że Żyd czytając ją w języku oryginalnym w wielu miejscach otrzymuje informacje głębsze, a nawet inne, niż te, które przy prostym czytaniu w języku polskim trafiają do mnie. Stąd w wielu sytuacjach, chcąc prawidłowo zrozumieć ideę przekazu, po prostu trzeba odwoływać się do hebrajskiego. Po drugie Biblia została spisana i zredagowana w społeczeństwie i dla społeczeństwa o pewnych (nazwijmy to ) schematach, w tym schemat patriarchatu.
Zapewniam Cię tylko (i zachęcam do zgłębienia tematu), że słowo "adam" (nie "Adam") nie oznacza mężczyzny i żaden Żyd ani wtedy, ani dziś tak by go nie zrozumiał. Nie jest to również dla Żydów imię męskie ani w Biblii, ani w żadnym innym czasie na przestrzeni tysiącleci, aż do dziś. Poza faktem, że w Biblii tak był określony pierwszy człowiek - nigdzie to słowo nie powtórzyło się w odniesieniu do żadnego mężczyzny jako mężczyzny.
Jeśli chodzi o historię zbawienia, gdzie głównymi postaciami są Bóg Ojciec (jako mężczyzna) oraz Syn Boży (jako mężczyzna) to wynika to z jednego prostego faktu - kultury żydowskiej. Żaden Żyd nie zrozumiałby o jaki przekaz chodzi, gdyby nie taka właśnie sytuacja. Otóż w kulturze żydowskiej syn pierworodny dziedziczył po ojcu niemalże wszystko - od prawie całego majątku (bez względu na ilość dzieci), aż (bardzo często) po zawód. Chyba jest jasne, że gdyby Jezus wcielił się w kobietę to na bank nikt by nie uwierzył, że istnieje jakiś cień szansy, by dziedziczył "zawód" i"bogactwo" swego Ojca. Itp. itd. Na marginesie dodam, że Żydzi do dziś określają zmarłe ciało jako powiedzmy truchło, odpad - bez względu na to, czy męskie, czy żeńskie. Czy naprawdę na takiej mizerocie Bóg chciał się skupić?
A co do poligamii.... :) jak tam kto uważa. Fakt jest tylko taki, że pierwszym bigamistą w Biblii był Lamech - potomek Kaina.

Pozdrawiam Was wszystkich i co miałam do powiedzenia to powiedziałam :)

Ps. Dodam tylko, że ważne jest to, że Bóg wyjął z ciała człowieka kość żebra, a nie np. oko, czy ucho - wszystko jest ważne, każde słowo.
mananan
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2017, 22:54 przez manana, łącznie zmieniany 1 raz.

Małpka

Postautor: Małpka » 27 listopada 2017, 22:52

Loreena pisze:
27 listopada 2017, 20:38
Pisałeś w jakimś poście, ale w sumie nie musiałeś, patrząc na bufonowaty sposób bycia domyśliłam się;)
Pomsta należy do Boga, sąd też, a nie do nas. Nie jesteśmy w Starym Przymierzu.
Ogólnie zgadzam się co do kobiety jednak mógłbyś trochę popracować nad swoim poczuciem wyższości, bo Pan Jezus mówił raczej o uniżeniu względem bliźnich.
Nie pisałem nic o samosądach.
Nie pisałem o karaniu za grzech.
Nie pisałem o starym Przymierzu.
Może zlikwidujemy więzienia i wypuścimy wszystkich?
Widzisz do tego ta błędna i nieBiblijna logika właśnie prowadzi.
Pamiętaj ,że Bóg wie lepiej od ciebie,ode mnie i każdego człowieka.
Szkoda,że nie zgadzasz się co do jedynego Boga,ale wierz se w co chcesz
Myśl se o mnie co chcesz,ale nie składaj fałszywego świadectwa bo wtedy grzeszysz. ciężko.

Małpka

Postautor: Małpka » 27 listopada 2017, 23:03

Manna,żebro to może być jedynie argument na poligamie bo jest ich sporo :)
Pierwszym zwiedzionym człowiekiem była niewiasta-Ewa
a nie mężczyzna stworzony pierwszy-Adam.
A co oznacza imię to osobna para kaloszy.

Opierasz się na pomysłach ludzi którzy odrzucili Jezusa.
Takie jest wielkie ich duchowe zrozumienie Pism.
Zrozumieć może tylko douczony z Duchem
czyli studiujący wierzący
czyli prawdziwy Żyd.

Dodatkowo znowu wciskasz jakieś teorie wyssane z palca
a raczej z jakieś parażydowskiej strony-naprawdę słabo.
Poligamistami byli też Mojżesz,Dawid inni mężowie
a Bóg sam uwzględnił ją w swoim świętym Prawie.
Naprawdę weź się na naukę,a nie teorie
wyssane z palucha i to niewierzącego.

manana

Postautor: manana » 27 listopada 2017, 23:09

Małpka pisze:
27 listopada 2017, 23:03
Zrozumieć może tylko douczony z Duchem
czyli studiujący wierzący
czyli prawdziwy Żyd.
Więc może kiedyś i Ty zrozumiesz.
EOT

Małpka

Postautor: Małpka » 27 listopada 2017, 23:16

Zawsze będę odrzucał brednie sprzeczne ze Słowem Bożym i teorie wyssane z palca.
bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.
(7) takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.
(2 Tymoteusza)

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 27 listopada 2017, 23:28

Małpka pisze:
27 listopada 2017, 22:52
Nie pisałem nic o samosądach.
Nie pisałem o karaniu za grzech.
Nie pisałem o starym Przymierzu.
Może zlikwidujemy więzienia i wypuścimy wszystkich?
Widzisz do tego ta błędna i nieBiblijna logika właśnie prowadzi.
Pamiętaj ,że Bóg wie lepiej od ciebie,ode mnie i każdego człowieka.
Szkoda,że nie zgadzasz się co do jedynego Boga,ale wierz se w co chcesz
Myśl se o mnie co chcesz,ale nie składaj fałszywego świadectwa bo wtedy grzeszysz. ciężko.
Przecież optowanie za karą śmierci to wracanie do zakonu. W Nowym Przymierzu mają nas poznawać po miłości wzajemnej. Mamy być światłem, solą, a nie sędziami jak było w Prawie Mojżeszowym.
Nikt nie mówi o likwidowaniu więzień, Paweł pisał, że wszelka władza i tak jest za przyzwoleniem Boga. Chodzi mi o władzę nad życiem i śmiercią, czułbyś się upoważniony przez Boga żeby np. ukamienować cudzołożnicę? Bo tak zrozumiałam Twoją niegdysiejszą wypowiedź. Twoje ulubione fragmenty Biblii też traktują o zemście i nienawiści..
Nie chodzi tutaj o moją czepliwość, faktycznie na forum udzielam się bardzo rzadko, po prostu nie zgadzam się żeby nauczycielem i dominatorem na forum ewangelicznym była osoba, która szerzy antychrześcijańskie poglądy. Przede wszystkim mamy miłować bliźnich, a nienawidzieć grzechu, a nie osoby nawet jeśli dopuszczają się sodomii albo cudzołożą albo kradną.. To trudne, ale są niewolnikami grzechu tak, jak my kiedyś byliśmy. Jezus nie rzucał kamieniami w Samarytankę czy celników tylko właśnie do nich przyszedł, do chorych, mamy Jezusa naśladować.

Patrząc nam moje stare życie powinnam od dawna leżeć pod stosem kamieni.

Małpka

Postautor: Małpka » 27 listopada 2017, 23:38

A nauczanie Jezus,Pawła,Piotra to stare czy nowe przymierze?
Nawet nie wiesz,że sędziami w Izraelu była tylko część wyznaczonych ludzi,a nie wszyscy,
a Prawo Mojżeszowe to Prawo Boże-Wow więc negujesz wolę Bożą,a nie moją czy Mojżesza.
Jezus nie mógł rzucić kamieniem bo złamał by nie tylko prawo świeckie,ale też i Boże-coś napisał i nie było facia-pomyśl.
Sam Pan Jezus był za przykazaniem które mówi o kamienowaniu krnąbrnych dzieci,ale pewnie to ci jakoś jak zawsze umyka :)
Twoja opinia na mój temat mnie kompletnie nie obchodzi i możesz sobie ją wsadzić gdzieś,np w buty to będziesz wyższa Loreno :marzyciel:
Masz wielkie braki praktycznie we wszystkim,a pleciesz o niechrześcijańskich poglądach.Pierw wykaż,że się mylę a potem piej o tym.

Wróć do „Biblia”