Kobieta w Biblii

Najważniejsza księga Chrześcijan
Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Re: Kobieta w Biblii

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 14:43

Jezus nie mówił tam o jedności ontycznej
bo o taką samą jedność modlił się aby była w Eklezji
i jak podają dzieje Apostolskie Jego modlitwa została wysłuchana
a poza tym taką interpretacją też robisz z Niego Ojca,a nie tylko Boga
i ten pogląd/interpretacja też jest herezją dla katolicyzmu,protestantyzmu...
Dla mnie też to jasne i opieram się na suchych faktach,wersetach,argumentach ;)
Większość trynitarzy nie zdaje sobie sprawy nawet z tego,że przypisanie Jezusowi tetragramu
też robi z Niego Ojca gdyż "Jahwe" jest Ojcem już w "ST",ale może wtedy jednak JHWH to już tylko Ojciec ? :) ach pełno tego..
Wierzę,że zbawił mnie jedyny prawdziwy Bóg-Ojciec przez Syna Bożego-człowieka i jest to bardzo Biblijny i spójny pogląd,a wiec Loren...

ps,plus za eklezje :P

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 14:51

W ogóle nie rozumiesz progresu w objawieniu się Boga ludziom...

Np. Izraelici mogli nie widzieć sensu w pokropieniu drzwi krwią barana. Albo faryzeje wyśmiali, że Jezus w 3 dni odbuduje światynię.. To eklezja to wie. My mamy "doskonałość", Pismo jest zamknięte.
Eklezja zna pełnię. Muzułmanom też coś dzwoni, Jezus był dla nich jednym z proroków. Nadal nie są zbawieni.
https://www.youtube.com/watch?v=HfRK9jtDrV8
Kiedy Bóg mówił, że On sami zbawi ludzi to rozumiem, że kłamał? Czy Pan Jezus był człowiekiem kierowanym jak marionetka w ręce Boga według Ciebie?

@Samolub przenieś nas do dyskusji ws boskości Pana Jezusa, sorry za offtop.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 15:06

Wybacz,ale objawienie musi być i jest spójne.
Widzę,że to co napisałem uderzyło w mur i zrobiło dziurę ;)
Faryzeje wyśmiewali słowa Jezusa,a tak naprawdę Ojca,a ja w nie wierze.
Czy Pan Jezus był człowiekiem kierowanym jak marionetka w ręce Boga według Ciebie?
Paweł pisał:25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się(Rzym 3:15)
Tak samo masz napisano np:Bóg uczynił PRZEZ Syna wiele cudów,Bóg będzie sądził PRZEZ Syna Człowieczego itd.
Kiedy Bóg mówił, że On sami zbawi ludzi to rozumiem, że kłamał?

(11) Ja, Pan, tylko Ja istnieję i poza Mną nie ma żadnego zbawcy.(Izajasza 43:11)

Według trynitarzy to dowód na to,że JHWH to Jezus.
Według innych to dowód na to,że "Nowy Testament" jest fałszywy..
Pytanie banalne,ale jak widać ludziom niedouczonym sprawia niesamowite kłopoty.

W Izajaszu 43:11 napisano:(11) Ja, właśnie ja jestem Jahwe, a oprócz mnie nie ma wybawcy".
I to jest jak pisałem według niektórych dowód na fałszywość Pism Nowego Przymierza tzw "NT"
lub dowód na "część trójcy" :-D jednak jedni i drudzy są w błędzie gdyż już w tzw "ST"
napisano: Za to wydałeś ich w rękę ich wrogów, którzy ich dręczyli; ale w czasie swej udręki wzywali cię,
a ty słyszałeś z niebios; i stosownie do swego obfitego miłosierdzia dawałeś
im wybawców, którzy ich wybawiali z ręki ich wrogów.(Neh 9:27)

Oni nie byli kolejnymi wcieleniami JHWH,a po prostu Jego "narzędziami".
Podobnie ma się sprawa z Jezusem który też takim narzędziem jest.
Co ciekawe Duch św nie został nawet nazwany zbawicielem
i został wylany przez Syna.Co to oznacza?
Może to,że nie jest osobą ? :-D :idea:

13) Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił. (14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

(1 List Jana 4:13-14, Biblia Warszawska)

(2) w nadziei żywota wiecznego, przyobiecanego przed dawnymi wiekami przez prawdomównego Boga, (3) a objawionego we właściwym czasie w Słowie zwiastowania, które zostało mi powierzone z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego, (4) do Tytusa, prawowitego syna według wspólnej wiary: Łaska i pokój od Boga Ojca i od Chrystusa Jezusa, Zbawiciela naszego. (5) Pozostawiłem cię na Krecie w tym celu, abyś uporządkował to, co pozostało do zrobienia, i ustanowił po miastach starszych, jak ci nakazałem,

(List do Tytusa 1:2-5, Biblia Warszawska)

(4) Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, (5) zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, (6) którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, (7) abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca.

(List do Tytusa 3:4-7, Biblia Warszawska)

Amen :spokojny:

Obrazek

Obrazek

:P

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 28 listopada 2017, 15:13

Oczywiście, ale żaden z wybawców nie był przed założeniem świata. Wszyscy oni mieli przygotować wybranych na Mesjasza, Boga objawionego w ciele. Pan Jezus nie był jak Mojżesz. Narodził się na ziemi już był święty, z góry. Adam też był, a jednak upadł. Taki był plan Boga żeby samemu wybawić w końcu ostatecznie. Dlatego było wielu, ale Chrystus jeden. Nadal nie widzisz prostego przesłania. KAŻDY CZŁOWIEK UPADNIE. Tylko Bóg jest święty z natury.

Skopiuję Ci komentarz Cupaka, bo skasował stronę, myślę, że sie nie obrazi:

"Mały offtopic, język hebrajski jest bardzo ciekawy bo znając litery można zrozumieć znaczenie słów z nich zbudowanych.

Np. hebrajskie słowo EL(אֱלֹ) – oznaczające Bóg, składa się z liter:
alef(א) – potężny, silny, pierwszy
lamed(לֹ) – pasterz, nauczyciel, laska pasterska

Bóg(EL) to więc Potężny Pasterz

Natomiast pierwsza i ostatnia litera alfabetu opisują plan zbawienia.
Alef(א) – Bóg i Tav(ת) – Krzyż

Ich greckie odpowiedniki to Alfa i Omega.

„Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.”

Wypełnieniem objawienia się Boga człowiekowi była Jego śmierć na krzyżu czyli ostatnia litera alfabetu."

oraz ten:

"Ciekawa jest też korelacja greckiego Logos(Logos) z wartością całego wersetu Księgi Rodzaju 1:1.

Wartość liczbowa hebrajskiego wersetu z Księgi Rodzaju: „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.” „בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ” równa jest 2701 co po rozłożeniu na czynniki pierwsze daje 37 x 73, dodatkowo kiedy 2701 odwrócimy cyframi i zsumujemy obie liczby to otrzymamy: 2701 + 1072 = 3773

37 jest 12 liczbą pierwszą, a 73 jest 21 liczbą pierwszą. Mamy więc, podwójny lustrzany obraz. 12 – 37 x 73 – 21

Wartość słowa „Logos” jest równa 373 a więc również jest lustrzana w ten sam sposób i odnosi się do tego samego aktu stworzenia co w Księdze Rodzaju. Wszystko co zostało stworzone zaistniało wyłącznie dzięki Bożemu Słowu – Logosowi (Myśli, Rozumowi).

„Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.” Jana 1:3"

Pan Jezus jest Logos.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 15:30

Cóż jak podaje Paweł wszyscy byliśmy wybrani przed założeniem świata ;)
Co do "liczbowania" to radziłbym się trzymać od takich rzeczy z daleka.
Znam też teorie Iwana Paina itp,ale to bardzie kabała i te sprawy
i takich rzeczy..takie coś to nawet w koranie-nie tędy droga.

Jezus nie był "Jahwe" w ciele.
"Jahwe" był z Jezusem
IHWH to Ojciec Jezusa.

Słowo stało się ciałem-Jezusem.
Niektóre tłumaczenia oddają Słowo było boskie.
Bogami zostali nazwani sędziowie,a nawet saitan.
Jednak tylko Ojciec jest jedynym prawdziwym Bogiem.Zbieżność tytułów o niczym nie świadczy.Jezus był człowiekiem i nie upadł.

Małpka

Postautor: Małpka » 28 listopada 2017, 19:04

https://www.youtube.com/watch?v=LxTEgWr4jrI
Wracając do tematu-bardziej dla Aiszy :P
Rola kobiety według Biblii..

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 29 listopada 2017, 09:25

Badasz Pisma sto razy lepiej niż przeciętny katolik, a jesteś większym heretykiem niż on, bo chociaż podstawy wiary ma dobre. EOT.

Małpka

Postautor: Małpka » 29 listopada 2017, 09:27

Heretyczka,bałwochwalcą itd,to niestety jesteś ty.
Twoje argumenty prysły jak bańka mydlana.
"Jaki koń każdy widzi" ;) Nie trolluj pliz.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 29 listopada 2017, 11:18

Bla bla bla. Jaki jest Jezus każdy nawrócony wie. Badacz Pisma woli połknąć wielbłąda. Adios!

Małpka

Postautor: Małpka » 29 listopada 2017, 11:31

trollingu ciąg dalszy...ile razy jeszcze będziesz się żegnać ? :)

Wróć do „Biblia”