Księga Objawienia

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Księga Objawienia

Postautor: kierunkowskaz » 19 lutego 2017, 23:14

No właśnie, chyba najbardziej "problematyczna" część Pisma. Jak rozumiecie Apokalipsę? Czy ta historia już się spełniła i to tylko historia o upadku Imperium Rzymskiego? Może uważacie, że to zapowiedź końca czasów albo uniwersalna historia zmagań kościoła chrześcijańskiego? Możliwości jest na prawdę bardzo wiele :D

Awatar użytkownika
Katol

Re: Księga Objawienia

Postautor: Katol » 06 marca 2017, 06:53

Mnie urzeka w Apokalipsie genialność jej matematyki:
Bóg + Baranek = Bóg
Sam bym tego nie wymyślił.

Na pewno głęboko aluzyjna księga, roi się od symboli.
Uniwersalna historia zmagań Kościoła.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 10 kwietnia 2017, 11:04

Ja uważam, że to historia o końcu czasów.

Zanim zepsułam sobie głowę artykułami na ten temat uważałam, że skoro dzień jest jak tysiąc lat to Ziemia będzie istniała 6000 lat a ostatnie tysiąclecie będzie szabatem na ziemi, odpocznieniem od szatana, który będzie związany na 1000 lat. potem zwiedzie wielu i Pan Jezus go zabije i nastanie Królestwo (nowe niebo nowa ziemia). Pamiętam, że tak odczytywałam na początku. W miarę czytania różnych interpretacji zaczęłam mieć mętlik w tym temacie.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 10 kwietnia 2017, 16:47

Księga prorocza z czego 1/4 proroctw i wydarzeń tam opisanych już się wypełniła przez ostatnie 2 tys lat.

Reszta wydarzeń opisywana mgliście i symbolicznie, ale przy odrobinie starań można przekuć je we wnioski.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 10 kwietnia 2017, 17:40

Z pewnością jest to najtrudniejsza księga Biblii.

Greg

Postautor: Greg » 15 kwietnia 2017, 18:31

Cześć wszystkim :)
Objawienie Jana jest objawieniem "Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce" (Obj. 1:1)
Jezus swoje objawienie "wyjawił za pośrednictwem zesłanego anioła swojego" - tym aniołem jest prawdopodobnie Gabriel, w piśmie był on posyłany do np. Daniela (Dan. 8:16, Dan. 9:21-22), "słudze swemu Janowi".

Wiecie, już na starcie księgi objawienia jest dla każdego kto "czyta", "słucha" i zachowuje to, co w niej jest napisane przeznaczone błogosławieństwo (Obj. 1:3, 22:7). Oraz przekleństwo (Obj 22:19), jeżeli się coś ukrywa, usuwa, umniejsza ludzkim rozumowaniem.

Już w pierwszym wersecie jest napisane kto jest odbiorcą słów księgi - więc i kto może zrozumieć jej przesłanie.
Księga jest adresowana do "Sług" Obj (1:1) aby "ukazać" im co się ma stać "wkrótce" lub "później". Dlatego jeżeli ktoś chce zrozumieć przesłanie tej księgi, to w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić kim są "słudzy", do których Chrystus chce skierować słowa tej księgi. To są moje myśli jakie miałem już jakiś czas temu :)

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 15 kwietnia 2017, 20:30

Witaj Greg! Kim wobec ciebie są owi słudzy?

Awatar użytkownika
Florian

Postautor: Florian » 15 kwietnia 2017, 22:10

Wiem, że taka interpretacja to nadużycie, ale jak się raz z tym człowiek spotka to ciężko inaczej intepretować, nierządnica odziana w purpure i szkarłat, upijająca się kielichem obrzydliwości w imię Chrystusa, osadzona nad siedmioma wzgórzami to ekstremalny zbieg okoliczności.
Tak mowa o 17 rozdziale.

Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 15 kwietnia 2017, 23:56

Oglądałeś Florian film ktòry wrzuciłem, a opisuje 15 zabiegów okoliczności na temat nierządnicy z ApJ a KRK?
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Wróć do „Biblia”