Ulubione cytaty biblijne :)

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Jaśmina

Re: Ulubione cytaty biblijne :)

Postautor: Jaśmina » 10 marca 2017, 17:53

Choćby mnie zabił Wszechmocny – ufam!
Księga Hioba, rozdział 13, werset 15

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 11 marca 2017, 20:23

,,Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować " ( Księga Rodzaju 4,7)
Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim - Łukasza 14,27

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 16 marca 2017, 23:26

,,Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił, nie upodobałeś sobie w całopaleniach i ofiarach za grzechy. Tedy rzekłem: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją, o Boże, jak napisano o mnie w zwoju księgi."( Hebrajczyków 10,5-7)
Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim - Łukasza 14,27

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 19 marca 2017, 14:56

Joela 3:5
Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pana, będzie wybawiony; gdyż na górze Syjon i w Jeruzalemie będzie wybawienie - jak rzekł Pan - a wśród pozostałych przy życiu będą ci, których powoła Pan.

Jana 1:9-13
Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

Ap.18:1-5
Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 19 marca 2017, 14:59

Łk 6:31
31. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!
(BT)

Awatar użytkownika
wesołasłuźebnicapana

Postautor: wesołasłuźebnicapana » 22 marca 2017, 17:20

Kiedy masz złamane serce, jestem przy Tobie. Psalm 34,19

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 25 marca 2017, 21:20

,,Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany; i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego i został obwieszczony przez Boga jako arcykapłan według porządku Melchisedeka. (Hebrajczyków 5, 7-10)

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 28 marca 2017, 22:55

,,Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość." ( 2 Piotra 1,3-4)

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 30 marca 2017, 21:26

1Piotra 1:24-25
Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, a wszelka chwała jego jak kwiat trawy. Uschła trawa, i kwiat opadł,
Ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 06 kwietnia 2017, 16:15

"Tym zaś,którzy go przyjęli,dał prawo stać się dziećmi Bożymi" Jan 1.12
"Błogosławcie,gdyż na to powołani zostaliście,abyście odziedziczyli błogosławieństwo" 1 P 3.9b

Wróć do „Biblia”