Czytanie Biblii

Najważniejsza księga Chrześcijan
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Czytanie Biblii

Postautor: Samolub » 02 marca 2017, 17:47

Są aż cztery Ewangelie i najlepiej nie czytać czterech na raz. Lepiej sobie je czymś przemieszać.

Ja nawet nie wiem czy całą Biblię przeczytałem bo czytam bardzo różnie. Nigdy tego nie monitorowałem.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Anetka32

Postautor: Anetka32 » 03 marca 2017, 16:39

Nigdy nie czytalam jednoczesnie 4 ewangelii:) Ale osobiście z wlasnego doświadczenia wiem ze warto czytac cos ze starego i cos z nowego. Izajasz chyba jest najpopularniejszy.
I tak w tym wszystkim Duch Swiety prowadzi jak chce;) i niech tak zostanie:)

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 04 marca 2017, 11:07

Ja też nigdy nie sprawdzałem, czy przeczytałem całą Biblię :D Na pewno nie po kolei

Awatar użytkownika
Aleksandress

Postautor: Aleksandress » 04 marca 2017, 12:21

Umarłabym czytając biblię od dechy do dechy.... Byłaby to droga do celu w której zrobiłabym krok w przód, zatrzymałabym się i cofnęła o dwa kroki.....używam planu ale on jest jakoś po kolei natomiast mieszanie ewangelii czy już testamentow to jak podlać sztuczny kwiatek. Ale wam jak najbardziej życzę światła Ducha świętego w takich wyprawach:)

Awatar użytkownika
Jaśmina

Postautor: Jaśmina » 11 marca 2017, 19:42

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). Słowa te wypowiedział Chrystus na początku swojej publicznej działalności. Stoi przed nami zatem szczególny czas, czas rozważania słowa Bożego, czas umartwienia i pokuty, czas rozważania męki Pańskiej, czas czynienia dobra, czas przybliżenia się do Boga. Zatem czytajmy Ewangelię :rumieniec: bez jakiegoś określonego planu.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 12 marca 2017, 11:07

Jaśmina pisze:
11 marca 2017, 19:42
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). Słowa te wypowiedział Chrystus na początku swojej publicznej działalności. Stoi przed nami zatem szczególny czas, czas rozważania słowa Bożego, czas umartwienia i pokuty, czas rozważania męki Pańskiej, czas czynienia dobra, czas przybliżenia się do Boga. Zatem czytajmy Ewangelię :rumieniec: bez jakiegoś określonego planu.
A co ze Starym Przymierzem? Jak powinniśmy patrzeć na ST twoim zdaniem? :)

Awatar użytkownika
Jaśmina

Postautor: Jaśmina » 12 marca 2017, 14:57

Biblia Starego Testamentu ukazuje nam historie ludzi świętych, oddanych Bogu, , wiernych Panu , a także ukazuje nam obraz ludzi grzesznych, fałszywych i niesprawiedliwych. To dla nas jest nauka i powinnismy się z tym zapoznać.

Awatar użytkownika
Nastka

Postautor: Nastka » 12 marca 2017, 15:32

Ja czytam sobie rano fragment ze Starego Testamentu, a wieczorem, przed pójściem spać z Ewangelii, jak mam ochotę/ potrzebę itp. to w ciągu dnia sięgam do listów. Mam nadzieję, że dzięki temu sposobowi wreszcie uda mi się przeczytać calusieńką Biblię od samego początku do samego końca, a nie tylko sam NT. :)
"Nie przyjęliście przecież ducha niewoli, aby trwać w lęku, ale przyjęliście Ducha, który czyni was dziećmi. W nim wołamy: Abba Ojcze!" Rz 8,15 :tulipan:

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 05 kwietnia 2017, 09:26

Jeżeli o mnie chodzi zawsze czytam od początku do końca,w ten sposób nic nie ominę. Zaczęłam w ten sposób czytać już jako osoba niewierząca- przeczytałam wtedy całą Biblię. Może dla początkujących będzie lepiej gdy zaczną od Nowego Testamentu. Polecałabym na początek jedną z Ewangelii synoptycznych - Łukasza,bo jest chronologiczna,a potem może Jana. Jan pokazuje wszystko z innej perspektywy. Ewangelie synoptyczne skupiają,się na wypełnieniu proroctw i ziemskim działaniom Jezusa - cuda. Natomiast Jan bardziej pokazuje duchową rzeczywistość i boskość Jezusa. Potem Dzieje Apostolskie i list do Rzymian - jak go niektórzy nazywają 5 Ewangelią. Mowa tam jest o konflikcie między duchem a ciałem,zakonem a łaską. Pózniej pozostałe listy. A dalej od początku całą Biblię. Uwielbiam Stary Testament.

Panda
Moderatorka

Postautor: Panda » 05 kwietnia 2017, 10:13

Mam podobne zdanie co Rut. Zaczęłabym czytanie Biblii od Ewangelii :)
Kiedy byłam jeszcze nastolatką zanim sięgnęłam po prawdziwy tekst Pisma Świętego zastosowałam rozgrzewkę przygotowującą grunt i pomagającą z lotu ptaka ogarnąć o co chodzi, gdzie jest początek i koniec. Otóż sięgnęłam po Biblię dla dzieci :ulala: To już miałam rys całości :P Potem przewijał mi się Nowy Testament w wersji dla niewtajemniczonych, czyli specjalnie napisany dla osób nieznających chrześcijańskiej terminologii. Za nic nie mogę sobie przypomnieć co to była za zmodyfikowana wersja, pamiętam jeno okładkę. A potem już na warsztat zamiast mleka poszedł duchowy pokarm niesfałszowany zwany Biblią :)

Wróć do „Biblia”