Predestynacja- całkowita, częściowa, podwójna, znikoma, wcale?

Baptyści, Zielonoświątkowcy, Metodyści, Luteranie, Prezbiterianie, Anglikanie, Mennonici, Amisze, Reformowani, Husyci, Waldensi, Lollardowie Bezdenominacyjni Protestanci
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Predestynacja- całkowita, częściowa, podwójna, znikoma, wcale?

Postautor: Samolub » 16 maja 2017, 12:22

Wybacz :) odbierasz to zbyt osobiście jakby Twoje poglądy były częścią Ciebie, więc atak na poglądy/tezy odbierasz jako ad personam.

Ale sama zadaj sobie pytanie jakie zrozumienie i zmiany w Tobie wywołało rozważanie predestynacji według kalwińskiego klucza?
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 16 maja 2017, 14:58

Samolub pisze:
16 maja 2017, 12:22
Wybacz :) odbierasz to zbyt osobiście jakby Twoje poglądy były częścią Ciebie, więc atak na poglądy/tezy odbierasz jako ad personam.

Ale sama zadaj sobie pytanie jakie zrozumienie i zmiany w Tobie wywołało rozważanie predestynacji według kalwińskiego klucza?
Lol, moje poglądy są częścią mnie, przecież to logiczne. :P
Oskarżyłeś mnie o sianie wątpliwości i w ogóle nie odniosłeś się merytorycznie do moich przemyśleń. :smutek:

Zmiany są na lepsze. Mogę spać spokojnie. Bóg ma wszystko pod kontrolą, a bez Niego nie byłabym tym, kim jestem i tam, gdzie jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 16 maja 2017, 15:27

n.ellie pisze:
16 maja 2017, 14:58
Lol, moje poglądy są częścią mnie, przecież to logiczne.
Oskarżyłeś mnie o sianie wątpliwości i w ogóle nie odniosłeś się merytorycznie do moich przemyśleń.
Poglądy są przejściowe i nie są częścią człowieka, chyba że w sekcie jakiejś to tak właśnie jest pogląd i osoba jednym z założenia.

Właśnie zauważyłem że polemikę czy atak na teologie reformowaną odbierasz ad personam. Co też świadczy o jej nauczycielach jako zawodowych praczach.

To nie jest dla mnie normalne.
n.ellie pisze:
16 maja 2017, 14:58
Zmiany są na lepsze. Mogę spać spokojnie. Bóg ma wszystko pod kontrolą, a bez Niego nie byłabym tym, kim jestem i tam, gdzie jestem.
No rozumiem jest w tym coś... ale to wszystko co tam jest dobrą nauką jest w Biblii, a reszta to kwas. Nie patrz na to co dobre tolerując kwas bo teologia reformowana nic nowego nie wymyśliła, nie wniosła to jedynie wymieszane nauki i dywagacje na to czy owo.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 18 września 2017, 04:31

Loreena pisze:
20 kwietnia 2017, 23:54
Nie rozumiem predestynacji: po co się narodzili Ci, co nie są wybrani? Na wieczne potępienie? Z jakiej racji nie mają wyboru? Po co wtedy Bóg stworzył człowieka skoro człowiek musiał upaść? Wolna wola tłumaczy sens stworzenia - Bóg chce mieć czcicieli, którzy świadomie chcą Go kochać. Czy jest wolność wyboru w predestynacji czy nie?
Każdy człowiek ma wybór i może wybrać życie wieczne lub śmierć.
Biblia naucza predestynacji,ale predestynowani są przejrzani
czyli ci którzy wybrali życie bo Bóg jest poza czasem
czego wielu kalwinów nie jest wstanie pojąć.

4 Wszystko celowo uczynił Pan,
także grzesznika na dzień nieszczęścia(Prz 16:4)
https://www.kingjamesbibleonline.org/freewill/ :P

Wróć do „Protestanci”