Papież Franciszek jest apostatą

Mariawici, Kościół Grekokatolicki, Starokatolicyzm, Polskokatolicyzm, obrządek zachodniosyryjski, Sedoprywacjonizm, Kościoły antiocheńskie, Kościoły Katolicko Reformowane, Kościoły chaldejskie, Anglokatolicyzm, Liberalny Kościół Katolicki, Amerykański Kościół katolicki,
Brazylijski Katolicki Kościół Apostolski,nurt płocki mariawitów, Kościoły utrechckie, Bractwo św. Jozafata,
nurt felicjanowski mariawitów, Kościoły aleksandryjskie, Prawdziwy Kościół Katolicki, Kościół Rzymskokatolicki Świętej Tradycji Apostolskiej, Kościoły greckokatolickie, Bractwo św. Piusa X, Kościół Palmariański, Kościół Rzymskokatolicki Michała I, obrządek maronicki, Sedewakantyzm,Kościół Rzymskokatolicki,
Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, Kongregacja Maryi Niepokalanej Królowej, Tradycyjny Kościół Katolicki, Ruch Tradycyjnych Katolików, Kościół ormiański, Bractwo Świętego Piusa V, Bractwo Świętego Jana
Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Re: Papież Franciszek jest apostatą

Postautor: Małpka » 23 listopada 2017, 04:27

Jednojajowe zapomniałem dodać.

manana

Postautor: manana » 24 listopada 2017, 14:53

Małpka:
Nie pisałem nic o człowieczym przekleństwie
Ale ja tak - bo mówiłam o wzajemnym obrzucaniu się klątwami przez ludzi :)

Małpka:
badania na bliźniakach potwierdziły, że nikt się taki nie rodzi.
Badania potwierdziły jedynie, że nie ma genu, który samodzielnie odpowiadałby za skłonności homoseksualne. Natomiast odpowiadają za to po części uwarunkowania genetyczne i po części bodźce zewnętrzne <- wspólnie (epigenetyka).
Zresztą, żeby człowiek zgrzeszył to warunkiem niezbędnym jest świadomy wybór.
I tu przyznaję, że część "homoseksualistów" po prostu eksperymentuje, w ramach nowych doznań erotycznych, takiej w zasadzie rozpusty.
Ale jest mnóstwo homoseksualistów, którym nie chodzi tylko o doznania cielesne, ale po prostu nie są w stanie pokochać kobiety jak mężczyzna. Oni taką miłością darzą drugiego mężczyznę i nie jest to ich wybór. Więc przynajmniej należałoby się zastanowić, czy faktycznie mamy do czynienia z grzechem?
„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.”
24 Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy»5. (Jana 7:24)
No to z ciekawością (serio) poczekam co powiesz/jak wytłumaczysz powyższe.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 24 listopada 2017, 19:17

Homoseksualizm nie jest grzechem, a wspołżycie homoseksualne już tak.
Podobny temat poruszaliśmy na innym forum i większość doszła do tego samego wniosku

Ze 4-5 gejów chrześcijan znam i żadnej lesbijki. Nie mają większego problemu zrozumieć, że cielesne obcowanie z innym mężczyzną to grzech i przypuszczam że poza jednym nikt tego nie byłby w stanie zrobić.

Sama tendencja grzechem nie jest

manana

Postautor: manana » 24 listopada 2017, 23:45

Ja też znam gejów, różnych - w tym chrześcijan. Nawet takich, którzy zostali wychowani w bardzo fajnych chrześcijańskich rodzinach, byli od dziecka otoczeni normalną, zdrową miłością rodziców, mężczyźni przyjaźni, na poziomie, nawet im samym ciężko się było pogodzić z faktem, że jest jak jest. To nie jest tendencja, tylko po prostu natura tego człowieka, jego wnętrze.
Dla mnie natomiast "cielesne obcowanie" jak piszesz powinno być wyrazem miłości (nie pożądania) i takie oddzielanie jednego od drugiego to spłycanie sensu i miłości i seksu. Dlatego po prostu osobiście mam inne zdanie.
Temat trudny, dlatego przed osądzaniem kogokolwiek się wstrzymuję, bo może się okazać, że "na tamtym świecie" akurat ci ostatni będą pierwszymi :)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 25 listopada 2017, 00:45

Trochę pomieszałaś :)

Małpka

Postautor: Małpka » 25 listopada 2017, 12:01

Manana pisze:Ale ja tak - bo mówiłam o wzajemnym obrzucaniu się klątwami przez ludzi :)
W sumie to człowiek wtedy raczej tylko powołuje się na przekleństwo Boże.
Ale nie wiem co dokładnie miałaś na myśli
więc dodam chyba ;)
Zresztą, żeby człowiek zgrzeszył to warunkiem niezbędnym jest świadomy wybór.
Wszystko zaczyna się od tego,że człowiek oddala się od Boga,no właśnie źle wybiera
a wtedy Bóg mówi masz dziadu to czego chciałeś
i gość kończy zazwyczaj w obrzydliwym obłędzie.
Większość z nich to predatorzy którzy
lubują się małych dzieciach :/

Są biseksualni i mają rodziny
Dlatego penalizacja i jazda.
Są obrzydliwi w każdym calu.

Ja też znam gejów, różnych - w tym chrześcijan.
A pedofilów chrzescijan też znasz i kochasz
Trochę więcej zastanowienia polecam
przez napisaniem czegoś.

Nie ma chrześcijan którzy są obrzydliwymi sodomitami.
Tak jak nie ma chrześcijan pedofilów,morderców itd.
Mogą się jedynie za nich podawać
Chrześcijanin to człowiek który
odwrócił się od swego grzechu.
Dla mnie natomiast "cielesne obcowanie" jak piszesz powinno być wyrazem miłości (nie pożądania)
i takie oddzielanie jednego od drugiego to spłycanie sensu i miłości i seksu. Dlatego po prostu osobiście mam inne zdanie.
Tak,tak m jak miłość
ale jak kogoś pali
to bierze i tyle.
To nie jest tendencja, tylko po prostu natura tego człowieka, jego wnętrze.
Jak naucza Pismo są obrzydliwi i odrzucili Boga
i dla dobra,bezpieczeństwa dobrze by było
ich uśmiercić zgodnie z literą prawa ś.
No to z ciekawością (serio) poczekam co powiesz/jak wytłumaczysz powyższe.
Przecież wytłumaczyłem-jak czytasz?
Pan Jezus nie zabrania sądzić tylko potępia obłudny sąd.
Biblia trzeba czytać z kontekstem i kompatybinie,a nie uprawiać teologie jednego wersetu.
Zarówno "stary i nowy testament" naucza aby sądzić ludzi dla ich dobra bo inaczej nie pomożesz takiej osobie.
Pierw musisz znaleźć i zdefiniować problem czyli osądzić,a następnie uświadomić bliźniego o tym,że jest na drodze do sheolu.

https://www.youtube.com/watch?v=_psr6p-VD7w&t=42s
Masz krótki film
na opamiętanie.

Wróć do „Katolicyzm”