Katolicki charyzmatyk John Bashobora

Mariawici, Kościół Grekokatolicki, Starokatolicyzm, Polskokatolicyzm, obrządek zachodniosyryjski, Sedoprywacjonizm, Kościoły antiocheńskie, Kościoły Katolicko Reformowane, Kościoły chaldejskie, Anglokatolicyzm, Liberalny Kościół Katolicki, Amerykański Kościół katolicki,
Brazylijski Katolicki Kościół Apostolski,nurt płocki mariawitów, Kościoły utrechckie, Bractwo św. Jozafata,
nurt felicjanowski mariawitów, Kościoły aleksandryjskie, Prawdziwy Kościół Katolicki, Kościół Rzymskokatolicki Świętej Tradycji Apostolskiej, Kościoły greckokatolickie, Bractwo św. Piusa X, Kościół Palmariański, Kościół Rzymskokatolicki Michała I, obrządek maronicki, Sedewakantyzm,Kościół Rzymskokatolicki,
Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, Kongregacja Maryi Niepokalanej Królowej, Tradycyjny Kościół Katolicki, Ruch Tradycyjnych Katolików, Kościół ormiański, Bractwo Świętego Piusa V, Bractwo Świętego Jana
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Katolicki charyzmatyk John Bashobora

Postautor: Samolub » 18 maja 2017, 00:01

:rozbawiony: Wyobraź sobie taką scene jakby Mojżesz z kapłanami faraona się wyściskiwał przed piramidami na tle posągów Ra,Thora, Seta, Isis, Horusa

Pamiętam taką bajkę dla dzieci z tymi bóstwami egipskimi. A Siva to też demon objawiający się ludziom w jakiejś tam formie...

Jeśli chodzi o inne religje to szacunek mam do Konfucjonizmu (jeżeli możemy to religją wogóle nazwać) filozoficznie ten ruch nie neguje się z Chrześcijaństwem, jest oparty na podobnych wartościach społecznych.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 18 maja 2017, 00:04

Mojżesz by poszedł i powiedział: fajny cielec, nie jest Bogiem, ale możemy z niego zrobić orędownika albo pośrednika do pośrednika.
Smutne :(
Dziekuję Bogu za wszystko. Tylko Jemu chwała!
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 18 maja 2017, 15:43

mnie tez KK kojarzy się z hinduizmem ,figurki różnych bogów,ozdoby,kult przedmiotów

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 19 maja 2017, 11:14

Czyli przyznajesz, że nie rozumiesz katolicyzmu. Przejdź się na spotkanie z Bashoborą!
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 19 maja 2017, 11:34

Nawet nie wiedziałem, że tak potraficie murzynów trenować w KRK, a "lejek" obchodzi? Ale chyba mu "Czarnej Madonny" nie pokazaliście jeszcze :?:
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 19 maja 2017, 14:41

JNS 2017 (pierwszego lipca)
Informacje o spotkaniu

Informacje o spotkaniu

Organizatorem spotkania jest Kuria Warszawsko-Praska.
Jest to spotkanie o charakterze religijnym w Kościele katolickim połączone z celebracją Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej.
Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza(Ps 89, 16).
Na spotkaniu obecni będą biskupi diecezji warszawsko-praskiej.
Konferencje wygłosi, zaproszony na ten dzień przez Arcybiskupa Henryka Hosera, o.John Bashobora z Ugandy. Nauczania poprowadzą też osoby odpowiedzialne za spotkanie.
W spotkaniu może uczestniczyć każda osoba chętna, która się zapisze i opłaci swój udział.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 19 maja 2017, 14:53

Wystarczy spojrzeć na zachowania Katolików w sieci by nabrać ograniczonego zaufania i dystansu do waszych "imprez"

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 19 maja 2017, 22:52

Słońce mam za oknem, nie muszę za nie płacić, mogę za darmo pooglądać.
Zaś Jezusa mam codziennie w sercu i duchu więc już w ogóle po co miałabym się tam znaleźć? Podziękuję grzecznie.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 20 maja 2017, 12:16

Katolicy nie mogą zakładać, że poza ich kościołem nie działa Duch Święty, który według nich prowadzi i sprawia, że jest nieomylny. Protestanci też nie mogą twierdzić, że w kościele katolickim nie działa Duch Święty, a wszystkie cuda nie mają miejsca, dlatego, że to "zwiedzony Kościół". Jezus przychodzi do nas i WSZYSTKICH NAS uczy pokory.

Wtedy Jan rzekł do Niego: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.
Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 20 maja 2017, 15:22

Katolicy nie zakładają, że Duch działa tylko w ich Kościele. Wręcz przeciwnie, przecież o to się oskarża KK, że widzi działanie Ducha wszędzie, nawet poza chrześcijaństwem.

Ale ciekawym zagadnieniem jest: czy zielonoświątkowcy umieją rozpoznać działanie Ducha przed rokiem 1900.
(O ile mi wiadomo, to wydarzenia z 1900 roku doprowadziły do powstania zielonoświątkowców.)

Wróć do „Katolicyzm”