Katolicki charyzmatyk John Bashobora

Mariawici, Kościół Grekokatolicki, Starokatolicyzm, Polskokatolicyzm, obrządek zachodniosyryjski, Sedoprywacjonizm, Kościoły antiocheńskie, Kościoły Katolicko Reformowane, Kościoły chaldejskie, Anglokatolicyzm, Liberalny Kościół Katolicki, Amerykański Kościół katolicki,
Brazylijski Katolicki Kościół Apostolski,nurt płocki mariawitów, Kościoły utrechckie, Bractwo św. Jozafata,
nurt felicjanowski mariawitów, Kościoły aleksandryjskie, Prawdziwy Kościół Katolicki, Kościół Rzymskokatolicki Świętej Tradycji Apostolskiej, Kościoły greckokatolickie, Bractwo św. Piusa X, Kościół Palmariański, Kościół Rzymskokatolicki Michała I, obrządek maronicki, Sedewakantyzm,Kościół Rzymskokatolicki,
Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich, Kongregacja Maryi Niepokalanej Królowej, Tradycyjny Kościół Katolicki, Ruch Tradycyjnych Katolików, Kościół ormiański, Bractwo Świętego Piusa V, Bractwo Świętego Jana
Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Katolicki charyzmatyk John Bashobora

Postautor: Rut » 20 maja 2017, 17:49

Czyli wg kk inni też mają Ducha Świętego ,ale prawdziwymi chrześcijanami są tylko katolicy ,bo pozostali to heretycy- przecież?. Coś tutaj nie pasuje.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 20 maja 2017, 20:38

Katolicy są najbliżej prawdy. Mają najwięcej środków zbawienia.
A ja uważam, że np. Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej jest kierowany przez Ducha.
Zasadniczo też uważam prawosławnych za braci w wierze.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 21 maja 2017, 13:40

A czemu uważasz że Kościół Katolicki jest prowadzony przez DŚ :?:
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 21 maja 2017, 17:31

1) Duch został obiecany Kościołowi - wspólnocie, która będzie trwała aż do końca świata i poza to. KK trwa nieprzerwanie od tych czasów.
2) KK jest największą na świecie wspólnotą religijną. Potrzeba działania Ducha, by zespolić tak wielkie rzesze ludzi.
3) W KK działają charyzmatycy. Potwierdzają naukę znakami i cudami.
4) KK wydał wiele świętych ludzi, co do których jest jasne, że Duch przez nich działał. Również po śmierci potwierdzają oni znakami i cudami, że Duch przez nich działa.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 21 maja 2017, 20:52

No właśnie, wspólnocie w Panu Jezusie. Kościół katolicki pełen jest martwych duchowo. To chodzi o DUCHOWY Kościół ile razy będziesz jeszcze powtarzał te frazesy o KK jako Kościele (jedynym) Jezusa? Kościół NIE JEST z tego świata, to nie ludzie zaklepani jako pokropieni po czole, ale zbawieni z łaski przez wiarę!
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 21 maja 2017, 21:03

KK jest pełen ludzi napełnionych Duchem. Więcej, niż w innych denominacjach. Oczywiście to też zależy, jak te denominacje zliczamy.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 21 maja 2017, 21:13

Przykro mi, ale nie wierzę, że Ty wierzysz, że wśród protestantów są zbawieni. Twoje wypowiedzi rysują mi obraz człowieka przekonanego, że protestanci nie mają Ducha Świętego chociaż wprost tego nie piszesz.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 21 maja 2017, 21:19

Wiesz Katol jest jedna zasada w Piśmie Świętym odnośnie ludu Bożego- to nie były żade masy ludzi,tylko zawsze resztka,mała resztka

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 21 maja 2017, 22:06

Loreena pisze:
21 maja 2017, 21:13
Przykro mi, ale nie wierzę, że Ty wierzysz, że wśród protestantów są zbawieni. Twoje wypowiedzi rysują mi obraz człowieka przekonanego, że protestanci nie mają Ducha Świętego chociaż wprost tego nie piszesz.
To znaczy, że dodajesz swoje wyobrażenia do faktów.
Ja myślę coś innego.
Rut pisze:
21 maja 2017, 21:19
Wiesz Katol jest jedna zasada w Piśmie Świętym odnośnie ludu Bożego- to nie były żade masy ludzi,tylko zawsze resztka,mała resztka
Zdanie fałszywe. Cały naród izraelski był ludem Bożym. Nie zmienia tego, że niektórzy byli bardziej wierzący, niż inni.
Mało bohaterów wiary, ale cały lud był Boży.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 22:16 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 21 maja 2017, 22:12

Nie piszemy postu pod postem. Połącz je
Moje pytania odnośnie Bashbory czy obchodzi lejka i czy widział już "czarną Madonne" :?:
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Wróć do „Katolicyzm”