Wielkanoc 2017

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Wielkanoc 2017

Postautor: Samolub » 09 kwietnia 2017, 15:28

^^' wchodząc na forum protestanci.info widzę że już wszyscy machają palmami, zastanawiają się czy królik jest odpowiedni czy zachodni i nad tego typu bzdurami zapominając o tym, że Wielkanoc to świetny biznes dla handlowców w tym katolickich biskupów i księży kiedy byle bubel można opchnąć po wysokiej cenie.

Oczywiście ktoś powie że za atrakcje trzeba płacić, ale ani to atrakcja ani nie ma to zbyt wiele wspólnego z zmartwychwstaniem. Gdyby miało coś wspólnego to nikt by się około palmy czy królika nie krzątał dziś.

A wy też jak jeden Protestanta z forum protestanci.info macie zamiar machać z Katolikami palmą na rynku biskupowi?
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Re: Wielkanoc 2017

Postautor: Rut » 09 kwietnia 2017, 19:42

Co ty za dziwy tutaj opowiadasz? Ja chyba jestem nie z tej bajki. Protestanci machają palmami - pokręciło ich? Takich nowości to jeszcze nie słyszałam i dobrze,chyba wolałabym żyć w błogiej nieświadomości.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 09 kwietnia 2017, 20:07

Zamiast w święta nosić palmy, a na wiosnę marzanny o Jezusie rozmawiajmy.

Rut być może Ciebie to dziwi, być może to tylko żarty, ale niektórzy na tamtym forum nadal żyją i propagują katolicką mentalność i to głównie właśnie moderatorzy niestety.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 09 kwietnia 2017, 20:19

Faktycznie dziwi mnie to- od lat nie mam z takimi religijnymi ,niechrześcijańskimi praktykami nic wspólnego. Zgadzam się z tym,że do niczego to się nie przyda,wobec tego po cóż w ogóle o tym wspominać- więc o Jezusie rozmawiajmy!!! Np jak ten brat:
https://www.youtube.com/watch?v=GMPzMuhrdeA

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 09 kwietnia 2017, 20:53

Niestety też widziałam dziś protestanta z palmą.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 09 kwietnia 2017, 21:03

Bardzo mnie to cieszy.

Jezus umarł po to by Nas od takich pustych uczynków i błazenad uwolnić.

Niestety do końca wolnymi od błaznów nie bedziemy w tym świecie, oni muszą się wyszaleć i wciskać swoją ciemnotę.

Najgorsze jest to kiedy widzisz Protestanta w sieci który przed świętami każdymi dla przypodobania się katolickim skarbonkom małpuje pobożność ortodoksyjną i uważa że to taka fajna forma ewangelizacji, budowania pomostów miedzy wyznaniami poprzez królika, baranka czy palmę :D kpina
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 09 kwietnia 2017, 21:32

Jezus mówił,że będą nas prześladować. Mieliśmy dziś w zborze usługę o prześladowaniach. Ap.Paweł wszędzie gdzie głosił był prześladowany,kamienowany,biczowany,a nie zrażał się tym ,szedł dalej i głosił wiedząc co go czeka. Teraz nie ma prześladowań - dlaczego,bo żyjemy wygodnie,nie chce nikt się nikomu narażać. Jeszcze ktoś się na mnie krzywo popatrzy. Dlatego pewnie niektórzy znajdują sobie takie wymówki i pod przykrywką zdobywania ludzi - zabobonnymi wierzeniami ,w których biorą udział,sami się kalają i dają innym zły przykład,tak na prawdę wiodą sobie wygodne życie.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 09 kwietnia 2017, 21:50

Są prześladowania, tylko na różnych kontynentach/środowiskach/rodzinach w innym wymiarze.

Oczywiście Pan Jezus działa w Naszym życiu tak by Nas odezłego chronić, uzdrawiać ludzi, rodziny i społeczności.

Zrobiłbym screeny z shotbox'a na tamtym forum, ale dam sobie spokój. Są rodziny gdzie katolicka rodzina takimi obyczajami wręcz narzuca się innaczej wierzącemu członkowi lub jest to mechanizm kontroli społeczności.

A więc popierając takie błazenady, wywołując takie tematy Pan Moderator by przypodobać się skarbonce katolickiej nie cierpi prześladowań, ale być może utrwala je w życiu innych chrześcijan, których łatwo zbywa.

Z doświadczenia znam Jego styl to pamietam, że wielu ludziom wciskał ten kit. Tak więc palmę mu w łape dać i za dźwi :P
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 09 kwietnia 2017, 22:12

To oczywiste,że prześladowania są i będą,tylko nieraz wygodne życie przeszkadza w byciu chrześcijaninem.
W takim razie jemu palmę :choinka: nie było palmy więc jest zamiennik,dla mnie to bez różnicy.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 09 kwietnia 2017, 22:23

Tutaj jest przywiązanie człowieka do tradycji.
Nie jestem ugruntowana w temacie, ale Izraelici ci prawdziwi mają biblijne święta starotestamentowe, Pan Jezus je wypełnił (tu są te schody, część chrześcijan uważa, że należy dalej obchodzić na pamiątkę np. Żydzi Mesjańscy, AD7 z koncepcją duchowego Izraela) zaś część protestantów plus cały rzymski obchodza te konstantyńskie święta, które ortodoksyjni nazywają pogańskmi: sol invictus, isztar czy cos tam jeszcze.
Wychodzi, że najbezpieczniej byłoby nic nie obchodzić, Pan Jezus jako Żyd obchodził, a my? :O
Przyznaję, że nie mam poznania.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Wróć do „Socjologia, filozofia”