Prawdziwi i fałszywi Izraelici w czasach obecnych

Awatar użytkownika
Loreena

Re: Prawdziwi i fałszywi Izraelici w czasach obecnych

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 17:46

Nie mam pewności kto jest Izraelem, a kto nie jest i prawdopodobnie jest to nie do udowodnienia bez badań genetycznych. Podobno są badania, które zaprzeczają tej chazarskiej teorii, ale ja niestety nie wierzę w badania naukowe, bo w czasach, które mamy diabeł ustawia się po obu stronach barykady (nawet u protestantów mamy jezuitów ukrytych), więc najbezpieczniej dla mnie po prostu czytać Biblię. Tam mam, że nawróci się Izrael, ale którzy to będą to niestety już nie wiem.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 11 kwietnia 2017, 18:05

@Loreena: Czyli wiesz, że masz książkę, ale jej nie rozumiesz. To już dużo.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 11 kwietnia 2017, 18:15

Tak Katol, nie wiem, którzy to fizycznie i z jakich państw powrócą w czasach ostatecznych i uwierzą w Jezusa, bo nie wiem, którzy Kowalscy albo Nowakowie są potomkami Izraela. Domyślam się, że Ty wiesz, więc proszę bądź mi "lucifer" i powiedz.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 11 kwietnia 2017, 18:30

"Polscy Żydzi" jak już pisałem nie są Izraelitami etnicznie, a są Chazarami którzy okolo IX wielu przeszli na Judaizm, a obecnie zamieszkują Izrael podając się za etnicznych Żydów.
No czyli synagoga szatana.
Co to znaczy być Żydem? Pytanie do pastora talmudysty Kazimierza Barczuka.
https://www.youtube.com/watch?v=7Fl53EsksC8&t=4s

28 Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, 29 ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 11 kwietnia 2017, 19:30

Pisałam,że po II wojnie światowej pojawili się Żydzi Mesjanistyczni,czyli wierzący w Jezusa. Wiadomo,że zbawienie każdego czy Żyda ,czy Greka zależy od tego czy uwierzył w Jezusa. Rozumiem,że uważasz iż większość podająca się za Żydów to prozelici,trudno mi powiedzieć. Z pewnością duża część to prozelici,jednak ja bym się upierała przy tym,że jest grupa ,która się nie zasymilowała. Jednak oni przestrzegali Starego Testamentu (nie mówię już o tych dodanych rzeczach) i pobierali się w ramach swojego narodu. Bardzo ważne było dla nich pochodzenie,które uznawane było po matce- wówczas była pewność. Może jest tak jak piszesz,że prozelici mieszkający już na terenach obecnego państwa Izrael jest przeciwko prawdziwym Żydom. Nie byłby to pierwszy raz- po powrocie z niewoli babilońskiej osiedleńcy mieszkający na ich terenie również ich prześladowali.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 11 kwietnia 2017, 19:53

Pierwsi Żydzi wierzący Jezusa pojawili się okolo roku 30-go n.e :D

Są Izraelici Chrześcijanie którzy nie są związani z tradycją judaistyczną oraz Żydzi Mesjańscy wierzący w Chrystusa i kultywują jednocześnie swoje tradycję i obrzędy.

Te obie grupy to Chrześcijanie tylko, że pochodzenia Żydowskiego.

Judaizm składa się również z konwertytów, nie Żydów czy Żydów. Za czasów Jezusa byli również Judaiści poza narodem wybranym.

Judaizm do roku okolo 33-go n.e był drogą bożą, ST wyraźnie opisuje nowe przymierze, przyjście Mesjasza oraz odrzucenie przez większość Izraela nowego przymierza. To wszystko już dawno się wydarzyło i nie da się tego negowować ani ukrywać.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 11 kwietnia 2017, 20:07

Zgadza się. Tobie chodzi o to,że do dzisiejszych czasów przetrwało mało prawdziwych Żydów. A mnie się wydaje,że może nie być ich tak mało, jeżeli kultywowali swoje tradycje i nie asymilowali się. Może się mylę,ale jeśli Izrael na końcu czasów ma się nawrócić,to chyba by Bóg nie podawał tego tak dobitnie gdy chodziło o parę osób. Choć na pewno cos w tym jest co piszesz,że nie jest ich tak dużo jak nam się wydaje.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 11 kwietnia 2017, 21:55

Wielu przetrwało i jest to chyba najbardziej hermetyczny naród starożytny jaki się zachował no może poza Grekami, Chińczykami.

Rzymianie, Persowie czy Egipcjanie np obecni trochę etnicznie się różnią od tych starożytnych.

Raczej chodzi mi o to że więcej obecnie mamy Judaistów nie Izraelitów którzy dowodzić chcą, że nimi są niż tych prawdziwych. To sprzyja fałszerstwom historycznym i naukowym.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 11 kwietnia 2017, 21:57

Teraz rozumiem i się mogę zgodzić.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 11 kwietnia 2017, 23:26

Nie jestem za likwidacją państwa Izrael, uważam że Ci którzy przeszli na judaizm mają prawo się tam osiedlać, nawet jeśli nie są prawdziwymi etnicznie Izraelitami.

Ale wlasnie poprzez realizowanie polityki osadnictwa oraz by wykazać zasadność istnienia Izraela dochodzi do nadużyć.

Region jest na tyle niestabilny, że Jerozolima i Izrael powinien być dla Chrześcijan, Judaistów, Muzłuman i innych religi otwarty.

Chrześcijanie w Izraelu oraz Libanie stanowią sporą grupę. Nie brakuje wśród nich Protestantów.
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Socjologia, filozofia”