Są głosiciele w Polsce?

Awatar użytkownika
przemko

Są głosiciele w Polsce?

Postautor: przemko » 13 maja 2017, 21:06

Ludzie moi mili, chciałbym głosić, bądź też nauczyć się głosić na ulicy. Widzę jak to wygląda w anglojęzycznych miejscach. Nie wiem tylko czy nie za duże progi. Ktoś w Polsce robi coś takiego? Myślę że jest w tym sens, ale nie mogę jakoś się przemóc. Znacie jakieś style głoszenia? Jestem sam w mieście gdzie wszyscy to katolicy, reszta świadkowie Jehowy...

Ktoś coś doradzi? :O
Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress

Awatar użytkownika
Katol

Re: Są głosiciele w Polsce?

Postautor: Katol » 14 maja 2017, 14:19

A Kościół Uliczny w Warszawie, to co?
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 14 maja 2017, 14:34

A skąd jesteś?
Fajnie, głoszenie to dar. Znam jedną osobę, która taki ma i nie boi się podejść do obcej osoby i rozmawiać z nią o Bogu, modlić się, a i ludzie o dziwo lubią posłuchać.
Masz jakiś zbór? Łatwiej byłoby, bo jako samotną wyspę ludzie nie będą Cię brali poważnie, tak myślę.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
przemko

Postautor: przemko » 14 maja 2017, 19:29

Jestem z podlasia. Okolice Łomży. Myślę o tym by się przenieść co by się nauczyć efektywniejszego głoszenia. Bo w rodzinnym mieście podobno nawet prorocy nie znajdują uznania a co dopiero zwykli głosiciele : (
Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 14 maja 2017, 19:42

Przemko, najlepiej jeśli ktoś inny ewangelizuje w Twoim mieście, a Ty w Jego :D

Trzeba spróbować, jeśli masz ochotę i wcale nie trzeba mieć oparcia w Zborze jakimś. Jeśli nie masz ochoty i pragnienia to by nie miało sensu, ewangelizacja ma też służyć głoszącym.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 14 maja 2017, 20:21

Jesteśmy młodzi :>
Spróbujmy się zorganizować (zasiać) i poczekać na wzrost.

A może inni z czasem dołączą. Nie musimy podpierać się na dotychczas istniejących Kościołach czy instytucjach.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 14 maja 2017, 22:07

Haha, naiwny pomysł. A którą teologię mielibyśmy głosić?? :?:
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 14 maja 2017, 22:23

Wystarczy "głosić krzyż" który to dla świata jest głupstwem, a dla tych, którzy uwierzą stanie się mocą Bożą.
17 Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. 18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. 19 Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 14 maja 2017, 22:45

Organizujmy się, Przemek my chcieliśmy z Matim założyć e-kościół, który też działa w realu, noi trzeba strukture terytorialną zorganizować :D

Ale narazie jeszcze synodu nie było :P
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Stokrotka86

Postautor: Stokrotka86 » 21 maja 2017, 16:58

Ciekawy pomysł.
Przemko udało się?
Niezależna Chrześcijanka