Jak zmienił się świat w przeciągu ostatnich 10 lat.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Jak zmienił się świat w przeciągu ostatnich 10 lat.

Postautor: Samolub » 20 lutego 2017, 04:49

Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
ChangedMan

Re: Jak zmienił się świat w przeciągu ostatnich 10 lat.

Postautor: ChangedMan » 20 lutego 2017, 19:12

Świetne :) Wychowałem się w PRL-u i to było wspaniałe dzieciństwo :) To były piękne czasy te przyjaźnie,relacje heh . Teraz ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, gdziekolwiek nie spojrzysz każdy wpatrzony w swojego smartfona. Szatan zbiera swoje żniwo, ludzie oddalają się od Boga zapatrzeni w ten wirtualny cyfrowy świat i te wszystkie "piękne"rzeczy które nas otaczają. Ja nie potrafię włączyć tv,czy przeglądać popularne serwisy bo po prostu robi mi się niedobrze :) Nikt nie myśli o tym co najważniejsze, ludzie zapomnieli zaślepieni "światem" że nie żyją tutaj wiecznie. Ja również kiedyś byłem takim duchowym "zombiakiem".

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 20 lutego 2017, 19:21

To dopiero początek Changed Men. Pozatym wirtual świetnie wypełnia braki w lodówce oraz domowym budżecie.

A przez ostatnie lata rządzącym w euro kołchozie o to właśnie chodzi.

Zauważyłeś, że kiedyś podróżowanie bylo o wiele tańsze? Dziś internet i usługi elektroniczne wypełniają tanio tą lukę.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 02 marca 2017, 12:20

Fajne, choć niektóre wyolbrzymione, ale dające do myślenia. Sama stosuję od niedawna telefonowy detoks.
Obrazek

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 04 marca 2017, 11:44

Ja też jestem na telefonowym detoksie ale tak bardziej z przymusu :D Technologia ma nam ułatwiać życie, i warto też zauważyć, że tak na prawdę różne inne rzeczy również mogą odrywać nas od rzeczywistości czy to książki czy sport etc. Nie wszystkiemu jest winny postęp cywilizacyjny ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 04 marca 2017, 16:29

Tam właśnie jest o złym używaniu technologi. Nawet najlepsza dyskoteka zależy od tego co puszcza DJ a nie czy są balony na sali. O tym pisze właśnie tamten koleś.

Pisze o rzeczywistosci wirtualnej i realnej ktore się rozeszły. Nie ma tam realizmu owszem widzimy gwiazdy estrady cicho siedzace w domu i widzimy totalnych nudziazy jako osoby wydające się za znane i wesołe. Jest tam całkowite odwrocenie pojęć, osobowości, te dwa swiaty się gryzą, cześć ludzi ma maski, cześć żyje w iluzjii itp. więc leżą też konakty społeczne o czym autor pisze.

1 pokazuje rutyne

2. Wymagania spoleczne oraz przeniesienie funkcjii wychowawcho edukacyjnej całkiem na szkołę, być może to nauczyciel wkrotce pójdzie na wywiadowke

3. Brak ruchu i uzaleznienie od TV

4. Część pasjii hobby które pomagaly w karierze, wyrazaly osobowosc zastapila technika, dziś liczą się inne cechy i wiekszy wyzysk

5. Typowe samotne i nudne wakacje, ale na facebooka coś będzie, najwazniejsze staty =D

6. Pewne plusy starszych urządzeń rzeczy nadal mają przewage w niektorych aspektach technicznych

7 pokazuje obnizenie ekspresji czy wyrażania emocjii

8. Wyzysk na statsiarstwie, niektorzy nie graja dla gry, sa gry tupu lol, metin gdzie wazne są lvl, kostiumy, wyglad postaci i rywalizacja o te upragnione rzeczy. Ogladam czasem dzieciaki małe grajace w ten szajs i gra przenosi się do wirtuala, nawet myszki potrafią sobie wyrywac by nie samemy miec więcej ale by ktoś mial mniej. Trolling dzis staje się powszechną normą, a banda kontrolujaca gry, znajaca mechanizmy ściąga za wirtualne badz nic nie warte rzeczy grube dolary, reka z pieniędzmi otwiera się łatwo gdy kobieta idzie do Rossmana przeplacic 3-4 razy tylko po to by byc w markowym sklepie ktory tak czy siak z wygladu, .marki moze byc gorszy niż inny. Nie o to chodzi.

Potem niestety aby zdobyć tą kase na statsiarstwo ktoś jest miesiac hamem, prostakiem i skąpem by były swieta oblozone, by przed ksiedzem dobrze wypaść, by ładnie wyglądać w biedronce. Takie życie nastawione na cele oderwane od teraźniejszości.

9. Bez komentarza 😃

10. Pokazuje wyczerpanie pewnych zasobow intelektualnych i korzystanie z utartych wzorców. Zasilanie systemu i brak innowacyjności

Tak więc autor tekstu nie opisuje technologi a jej wykorzystanie oraz zmiany jakie niesie złe wykorzystywanie technologi. Mati wcale nie do pracy, ale do rozrywki. Tak więc wcale nie chodzi o postęp techniczny
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alex87

Postautor: Alex87 » 04 kwietnia 2017, 08:05

Ano racja, mamy obecnie takie trendy niekorzystne. Ale jestem dobrej myśli

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 04 kwietnia 2017, 11:06

Brakuje selfie-sticka. Stoję pod Buckingham Palace, a tam 90% nie widzi go na żywo tylko przez ekran a na mojej fotce same kije..
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 04 kwietnia 2017, 22:13

Te kije to jest śmiechuwarte :P
Ale wiesz, to jest pogoń za niczym. Świat wirtualny i internet ma nam pomagać, a nie przeszkadzać.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stokrotka86

Postautor: Stokrotka86 » 16 maja 2017, 16:16

W dużym skrócie świat zmienił się na gorsze i nie wiadomo gdzie zmierza.
Niezależna Chrześcijanka

Wróć do „Socjologia, filozofia”