Depresja, zmora czasów obecnych

Awatar użytkownika
Smerfetka

Depresja, zmora czasów obecnych

Postautor: Smerfetka » 17 lutego 2017, 01:20

Obrazek

Szacuje się, że dotknęła co dziesiątego ziemianina, a wkrótce może objąć nawet 1/3 ludności. Największe żniwo zbiera w państwach rozwiniętych oraz dużych ośrodkach miejskich.

Jak pomagać, jak sobie radzić, czy leki, terapie oraz specjaliści mogą pomóc na stałe?

Czy prawdziwe wspólnoty chrześcijańskie powinny jeszcze bardziej zainteresować się problemem depresjii oraz być lekiem dla chorych?

Znam osoby z depresją, które przeżyły Nowo Narodzenie. U wszystkich tych osób depresja po jakimś czasie ustąpiła! Pomimo przeciwności, samotności, niepowodzeniom w pracy czy rodzinie.

U wszystkich osób ze świata problem powraca nawet mimo polepszenia warunków.

Naszego społeczeństwa obecnie nie stać na depresję (konsumpcjonizm, wyzysk, egoizm, hedonizm oraz względnie trudna sytuacja materialna młodych i klasy pracującej zaostrza walkę o zasoby/ochłapy które zostawiają banki, lobby, wszechwładcy)

Co robić?

Awatar użytkownika
n.ellie

Re: Depresja, zmora czasów obecnych

Postautor: n.ellie » 17 lutego 2017, 09:22

Nie wiem, czy można to podciągnąć pod stan depresji, ale ja jestem z natury dosyć depresyjna :P I właśnie mam taki okres. Znam osoby, które są wierzące i także się zmagają z takimi trudnościami.
Wydaje mi się, że nie zawsze sfera psychiki łączy się ze sferą duchową.
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 17 lutego 2017, 10:51

Może to handra Nicole? :)

Smerfetka, dzięki za temat. Napewno poruszę go w przyszłości na swoim blogu 8-)

Uważam, że równie dobrymi fachowcami w leczeniu deprechy może być zestaw zajęć, ciekawi znajomi, zwierzak typu kot. Mówię zupełnie poważnie :!:

Najlepiej stosować wszystkie metody bo depresja to długotrwały ubytek, to jak z lądowaniem baterii, trzeba podłączyć do prądu na jakiś czas. Dopiero przewaga małych plusów nad minusami daje ładunek dodatni i trzeba powoli się ładować. To taka energia życiowa którą trzeba mieć pod kontrolą.

Zdrowa wspólnota chrześcijańska jak najbardziej dostarcza wielu plusów i może być głównym czynnikiem do przewagi nad minusami.

Również zauważyłem, że osoby nawrócone wychodzą z depresjii. To naprawdę działa.

Dobra wspólnota chrześcijańska takimi problemami musi się zająć. Oczywiście jest szereg wspólnot i wyznań, które nazywam dysfunkcyjnymi.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
ChangedMan

Postautor: ChangedMan » 17 lutego 2017, 17:32

Byłem w ciężkiej depresji nawet z próbą samobojczą heh Wtedy na mojej drodze stanął kochany Jezus i wszystko pękło jak balon :) Miałem wszystko patrząc oczami tego świata...

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 17 lutego 2017, 18:24

Ze mną też jest dużo lepiej, Jezus uzdrowił mnie z lęków obsesyjnych, po nocach spać nie mogłam z powodu strachu. Dziś ufam Bogu w 100%, co nie znaczy, że mam gorsze okresy, spowodowane raczej codziennością i zdrowotnymi aspektami pewnie...

ChangedMan, przywołałeś tu coś bardzo ważnego: człowiek może mieć wszystko, a nawet za dużo i nie być szczęśliwym do takiego stopnia, że chce ze sobą skończyć... Z Jezusem wszystko ma swoje miejsce...
Obrazek

Awatar użytkownika
ChangedMan

Postautor: ChangedMan » 17 lutego 2017, 18:32

Każdy z nas ma gorsze chwile i upadki ale jak ma się do tego co nas czeka będąc już z Panem :) "Weźcie na siebie moje jarzmo, uczcie sie ode Mnie łagodności i pokory serca a znajdziecie ukojenie dla swych dusz " Chwała Jezusowi! !!!

Panda
Moderatorka

Postautor: Panda » 17 lutego 2017, 23:18

Ludzie często mylą zwykłe obniżenie nastroju, naturalne emocje smutku, przygnębienia, żałoby z depresją. Z depresją kiedy człowiek przez tygodnie nie jest w stanie wstać z łóżka, nie ma napędu na cztery łapki, nie widzi celu, sensu życia.
Tak, nawrócony człowiek, żyjący w Bliskości z Bogiem zaczyna dostrzegać sens życia, odczuwać pokój, radość. Jednak obniżony nastrój czy odczuwanie szerokiego wachlarza emocji jest czymś naturalnym i danym od Stwórcy. I jeżeli są to stany przejściowe, z ufnością do Boga przeżyte to po pewnym czasie wraca się do równowagi.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 18 lutego 2017, 01:05

Depresja to długotrwały stan obniżenia nastroju. Choć tak naprawdę operujemy tu na gruncie nauki społecznej, więc bardzo plastycznej materii. Przede wszystkim uważam że problem jest istotny kiedy sam chory odczuwa dyskomfort z tym związany.

Changed Men cieszę się, że Pan zawrócił Cię z tej drogi na przysłowiowe tory i dziś mozemy się tutaj spotykać na forum :)

U mnie depresja jak ręką odjął zniknęła okolo 3 lata temu, niestety sam zdiagnozowałem u siebie nerwicę, która ma być może podłoże środowiskowe i sytuacyjne.

Jednak uważam że pewne "zaburzenia" są zasadnymi reakcjami obronnymi organizmu.

Np. dzieci z dysfunkcyjnych rodzin mają przy rozmowie stępione zmysły nie dlatego że są głupie, ale by ograniczyć stres czy rozumienie dysfunkcyjnego rodzica.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 19 lutego 2017, 15:49

Słusznie, dziękuję za mądre i pozytywne komentarze.

Awatar użytkownika
Ewa

Postautor: Ewa » 26 lutego 2017, 21:09

Witam.
To prawda, co napisał wcześniej Michał, że ważne w depresji by otoczyś się jak największą ilością/stopniem pozytywnych rzeczy i doświadczeń... Żeby przeważały te negatywne. Dla kogoś doświadczającego depresję jest to jednak czasem nie lada wyzwaniem, gdyż jednym z symptomów tej ''choroby'' jest brak motywacji do działań i doświadczeń....

Wróć do „Depresja”