Czy Bóg z góry ustala, kto będzie zbawiony?

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
Florian

Re: Czy Bóg z góry ustala, kto będzie zbawiony?

Postautor: Florian » 20 kwietnia 2017, 14:50

Nie ma to żadnego związku z religią i duchowością tylko polityką tudzież włączeniem dziecka w świat katolicyzmu, żeby nie było wyobcowane i samo podjęło decyzje w dorosłym życiu. Jest tylko jeden powszechny kościół reszta to mniejszość, po co dziecko odrazu wycofywać przez takie róznice kulturowe.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 20 kwietnia 2017, 21:46

O co Tobie chodzi? Według Ciebie credobaptyści powinni chrzcić dzieci w KRK dla świętego spokoju oraz poprawności politycznej? ^^'

Dla kogo, gdzie i po co powszedni to mnie nie za bardzo interesuje.

Skoro dorośli mają problemy z wypisem to pomyśl po co to dziecku. Dziecku możnaby postawy, kierunek pokazać, ale bez decyzji własnej to ani Katolikiem ani Protestantą ani Ateistą nie będzie. Tylko masą czekolado-podobną.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Florian

Postautor: Florian » 20 kwietnia 2017, 21:56

Według Ciebie credobaptyści powinni chrzcić dzieci w KRK dla świętego spokoju oraz poprawności politycznej?
Tak uważam.
Dla dziecka, żeby nie czuło się wyobcowane, uczęszczało normalnie na religie z innymi dziećmi, także do pierwszej komunii, bierzmowania.. a potem już podjęło samo decyzje jakie poglądy chce wyznawać. Nie uważam, żeby to był grzech ani świętokradztwo.. po co dzieciak ma się przez religie czuć inny? Żeby ją znienawidził całkowicie?

W Polsce KRK jest przecież kościołem powszechnym, więc dlatego napisałem tu o poprawności politycznej i kulturowej.
Spodobał mi się 3 list do galatów, ostatnia strofa.
Wiem, że wyrwane z kontekstu i podporządkowałem to pod swoje myśli, ale uważam, że mimo to doskonale je przedstawi:
23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. 29 Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 20 kwietnia 2017, 22:02

Florian człowieku bredzisz. Jesteś Katolikiem?

Awatar użytkownika
Florian

Postautor: Florian » 20 kwietnia 2017, 22:16

Może inaczej, napisz czemu uważasz, że to jest złe, jakie konsekwencje narodzi? Jak chcesz rozwiązać problemy jakie powstaną przez nieochrzczenie dziecka w KRK?

Narazie nienależe do żadnego wyznania, ale bliżej mi do protestantyzmu niż katolicyzmu, ale po co się tak rygorystycznie dzielić?

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 20 kwietnia 2017, 22:43

Samolub pisze:
20 kwietnia 2017, 21:46
Dziecku możnaby postawy, kierunek pokazać, ale bez decyzji własnej to ani Katolikiem ani Protestantą ani Ateistą nie będzie. Tylko masą czekolado-podobną.
Mógłbyś to rozwinąć? Dla mnie to zbyt liberalna postawa. Mamy Boży nakaz wychowywać młodsze pokolenia w Bożej bojaźni. Pismo Św. jest skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku.

Ps. Wcześniej odpisywałam na twój post, którego już nie widzę. Coś pomieszałam, czy usunąłeś?

EDIT: Już widzę, że zostały przeniesione. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 21 kwietnia 2017, 13:28

Florian pisze:
20 kwietnia 2017, 21:56
Według Ciebie credobaptyści powinni chrzcić dzieci w KRK dla świętego spokoju oraz poprawności politycznej?
Tak uważam.
Dla dziecka, żeby nie czuło się wyobcowane, uczęszczało normalnie na religie z innymi dziećmi, także do pierwszej komunii, bierzmowania.. a potem już podjęło samo decyzje jakie poglądy chce wyznawać. Nie uważam, żeby to był grzech ani świętokradztwo.. po co dzieciak ma się przez religie czuć inny? Żeby ją znienawidził całkowicie?

W Polsce KRK jest przecież kościołem powszechnym, więc dlatego napisałem tu o poprawności politycznej i kulturowej.
Na szczęście nie masz jako letni Katolik nic do gadania ^^' ani u Protestantów, ani u Katolików

Z tego co piszesz to problem rozwiązuje się poprzez edukację ludzi Twego pokroju, a nie słuchaniu ich rad. Wlasnie przez takie gadanie i doradzanie funkcjonuje to wszystko i jest to również problem katolicyzmu jak się zgłębisz :D
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Florian

Postautor: Florian » 21 kwietnia 2017, 15:55

Jeśli katolicyzm po za polityką i edukacją ma coś do gadania to jest sektą i nie powinien mieć większych praw do uczuć religijnych, nie przebijesz tego swoim buntem bo tak Ci zabroniło wyznanie. Spójrz może na to okiem samej wiary chrześcijańskiej i odpowiedz na moje pytania zamiast znowu stawiać stwierdzenia ad personam i wycofując się z dyskusji bo to słabe.

Awatar użytkownika
Eliza

Postautor: Eliza » 21 kwietnia 2017, 21:58

Malachiasza 3:16
16 Tak mówili między sobą ludzie bojący się Boga, a Pan uważał i to posłyszał. Zapisano to w Księdze Wspomnień przed Nim dla dobra bojących się Pana i czczących Jego imię.
Objawienia 3:5
Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.
Jana 3:16
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Jana 5:3
albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie.
Objawienia 17:8
Bestia, którą ujrzałeś, była, lecz jej nie ma, a jednak właśnie ma wyjść z otchłani i ma odejść na zagładę. A gdy mieszkający na ziemi zobaczą, iż bestia była, lecz jej nie ma, a jednak będzie obecna, zdumieją się pełni podziwu, ale ich imiona nie zostały zapisane na zwoju życia od założenia świata.
Hebrajczyków 11:4
Przez wiarę Abel złożył Bogu ofiarę cenniejszą od Kaina, za co otrzymał świadectwo, iż jest sprawiedliwy. Bóg bowiem zaświadczył o jego darach, toteż choć umarł, przez nią jeszcze mówi.
2 Tym 2:19
Poznał Pan tych, którzy są Jego,
1 Jana 4:8
Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.
Wyjścia 32:33
Pan powiedział do Mojżesza: "Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi.
Objawienia 20:12
I ujrzałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem, i otwarto zwoje. Otwarto też inny zwój; jest to zwój życia. I umarli byli sądzeni z tego, co napisano w zwojach, według swych uczynków.

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 24 kwietnia 2017, 14:02

hmm jakiś komentarz?

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”