Ludzie ze świata

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
Loreena

Ludzie ze świata

Postautor: Loreena » 17 kwietnia 2017, 22:11

Co czujecie widząc zwiedzionych, tkwiących w fałszywych religiach ludzi ze świata? Jak reagujecie na docinki czy szyderstwa z wiary w Jedyna Prawdę? Czy milujecie nieprzyjaciół?
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Dominik

Re: Ludzie ze świata

Postautor: Dominik » 18 kwietnia 2017, 21:38

Na początku jak się nawróciłem, to każda docinka radowała mnie, a chwile później wykłady robiłem... to wszystko zazwyczaj kończyło się kłótnią o prawdę i tylko same złe owoce. Pychy dużo było.

Dziś kiedy, ktoś szydzi, to czekam na to czy Bóg zechce abym coś powiedział lub nie. Zazwyczaj powiem jakieś dwa, trzy słowa pokornie i kończę temat, gdyż nie widzę aby taka osoba była zainteresowana na oglądanie pereł.
"Nie rzucajcie pereł pod nogi świń"

Kiedy widzę zwiedzionych, czuję smutek i bezradność.
Oczywiście że miłuje :) lubię jak diabeł nie może na mnie nic znaleźć. Zwyciężajcie zło dobrem :)
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 18 kwietnia 2017, 23:56

Też czuję smutek i nawet jakieś poczucie winy, że nie umiem ich przekonać do Boga..
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 18 kwietnia 2017, 23:57

Loreena pisze:Co czujecie widząc zwiedzionych, tkwiących w fałszywych religiach ludzi ze świata?
A co się powinno czuć?rozpaczać nad losem całego świata?
każdy dostanie to co wybrał.Myślę wtedy mam farta,
,mózg i Boża protekcje..Bogu niech będą dzięki :)
Poza tym religia religii nierówna..
Jak reagujecie na docinki czy szyderstwa z wiary w Jedyna Prawdę?
Idę dalej.
Czy milujecie nieprzyjaciół?
Gdy jest taka możliwość :)

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 19 kwietnia 2017, 00:03

Nie wiem co się powinno czuć, kiedy myślę o narodzeniu na nowo to sama nie jestem pewna czy to na pewno ja wybrałam Boga czy to raczej On dał mi łaskę żeby Go poznać.
Wiem, że nic nie wiem. Spać idę.

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 19 kwietnia 2017, 00:09

On pierw wybrał wszystkich,a Ty odpowiedziałaś.
Dobranoc Loreenko ;)

Awatar użytkownika
Mozilla

Postautor: Mozilla » 22 kwietnia 2017, 18:38

Witam. Jestem Katolikiem na papierze. Lecz chcę przejść do K.Baptystów. Powód otworzyłam Pismo Święte i zauważyłam dużo sprzecznych nauk w Kościele Katolickim. Moje życie wyglądało tak. Od małego byłam wierząca, ale coś nagle mi się odwidziało i stałam się agnostykiem. (Byłam bardzo wierząca w Kościele Katolickim oczywiście). Ślepo wierzyłam w KK. Agnostykiem byłam dobre 2-3 lata. Do puki jakiś ŚJ z innego portalu powiedział mi bym otworzyła Biblię i zorientowała się co jest nie tak w nauczaniu kościoła. No i miał rację. Chodź długo zastanawiałam się czy zdołam znów uwierzyć i czy przeczytam chodz małą część. Pewnego dnia pojechałam do miasta specjalne kupić Biblię. Długo zastanawiałam się nad tym w drodze do dewocjonalia. Takie myśli mi nachodziły czy sklepowa mnie nie wyśmieje, że kupuje. Ale okazało się, że nie ma w tym nic dziwnego. Doradziła mi jaką Biblię kupić, nawet pokazała jaki druk jest najlepszy. Zorientowała się, że to ja kupuje dla siebie i mam w tym ogromy cel Poznać i uwierzyć. Wróciłam do domu otworzyłam Biblię dużo zastanawiałam się na tym co przeczytałam. Lecz to uderzyło we mnie i teraz jestem świeżo nawrócona. Zdzwiwiłam się, że przez tyle lat byłam obojętna co do Pana Jezusa. Jak mogłam. Obecnie od modlitwy i od Pisma Świętego nie odrywam się. Jest mi lżej. Zupełnie zmieniło mi się nastawienie do innych ludzi. Kieruję się do nich miłością tak jak Pan Jezus nakazuje.
Biblię należy rozumieć tak jak pisze

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 30 kwietnia 2017, 15:59

Chwała Bogu,Bóg mówi poprzez swoje Słowo- to się nie zmieniło,bo Bóg jest żywy i chce cię zbawić. Oby tak dalej ,czytaj Pismo,a Pan Jezus będzie cię prowadził.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 07 maja 2017, 07:41

Chwała Duchowi Świętemu, mimo że go nie widzimy, on ciągle jest z nami i przemawia do nas przez różne osoby i doświadczenia życiowe :D

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”