Chrzest biblijny

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
n.ellie

Re: Chrzest biblijny

Postautor: n.ellie » 15 lutego 2017, 14:15

Samolub, jak to ochrzciłeś się w dorosłym wieku, a dopiero uwierzyłeś? :P

ChangedMan, po nowym narodzeniu też miałam wielki zapał do przyjęcia chrztu - taki sam jak do święcenia sabatu. :P Dziś nie mam ani do jednego ani do drugiego...

Muszę to wszystko sobie ułożyć i zrozumieć. Mam nadzieję, że Bóg mi pomoże odnaleźć odpowiedzi na moje pytania, zwłaszcza jeżeli chodzi o przynależność dzieci do Kościoła.

A jak rozumiecie ten fragment Dz 2:38-39?
A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.
oraz teksty typu "ochrzciłem dom Stefana" (por. I Kor 1:16)
Obrazek

Awatar użytkownika
ChangedMan

Postautor: ChangedMan » 15 lutego 2017, 14:53

Ta obietnica jest dla każdego,albo wybieramy drogę pójścia za Jezusem albo "ten świat "

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 15 lutego 2017, 15:24

Nicole

Najpierw przyjąłem chrzest w wieku 19 lat, a dopiero 3 lata później się Nowo Narodziłem :) no ale nie można powiedzieć kiedy się proces rozpoczął, bo całe życie to proces i wszystko do czegoś prowadzi, prawda?

Ale wiem kiedy stałem się Nowo Narodzonym dzieckiem bożym, bo było to z Ducha Świętego. Miałem pewność, że za tym stoją siły wyższe oraz wiedziałem że przyjęcie ofiary Jezusa jest konieczne!

W dniu w którym się Nowo Narodziłem, Chrystus realnie poszedł za mnie na krzyż, by okazać swoją łaskę. Ciekawie co nie? Ale tak było

Miedzy chrztem a Nowo Narodzeniem byłem również w tzw "świecie" :) więc epizody Agnostycko-Ateistyczne mialem przed jak i po chrzcie. Choć ja bym to nazwał obojętnością bądź lataniem w chmurach. Po prostu moja duchowość była uśpiona, błogo bylo nie powiem heh
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 15 lutego 2017, 15:48

Ostatnio też się dość boleśnie przekonałem jak wiele jest osób, które przyjmują chrzest albo w przypadku kościołów ewangelickich dokonuje konwersji bo uważa, że dzięki temu jest teraz w tym "lepszym, fajniejszym, bardziej biblijnym no i zachodnim kościele".

Awatar użytkownika
wesołasłuźebnicapana

Postautor: wesołasłuźebnicapana » 16 lutego 2017, 15:41

20 lat temu 6 kwietnia 1997 w wieku 19 lat, zawarłam przymierze z Panem, poprzez całkowite zanurzenie w wodzie, potwierdziłam publicznie swoją wiarę i wyznalam swojego Pana Jezusa Chrystusa, jako osobistego Zbawiciela. Doświadczyłam przeogromnej radości. Kaźdy osobiście musi podjać decyzję oddania swego źycia Bogu.

Awatar użytkownika
Alex87

Postautor: Alex87 » 18 lutego 2017, 15:56

Ja też w wieku 19 lat jak Samolub i Służebnica.

Panda
Moderatorka

Postautor: Panda » 18 lutego 2017, 23:39

Ja miałam chrzest w wieku 25 lat, zbierałam się z tym od dłuższego czasu bijąc się z myślami czy dobrze robię. Może to zabrzmi dziwnie, ale czułam się niegodna. Kiedy tuż po tym wydarzeniu dokonałam rodzinnego "coming out" część osób z którymi łączyły mnie więzy krwi omal nie padła trupem. Następnie zostałam wyklęta, byłam szantażowana, babcia umierała w konwulsjach podczas rozmowy telefonicznej itp. Po jakimś czasie gdy opadł kurz, będący zlepkiem silnego wstrząsu, obawą o sekciarskie zakorzenienie itp. wróciłam na utracone pozycje rodzinne. Po latach stając się niemal głową rodziny ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 19 lutego 2017, 00:57

Haha :)

Ja tam lubię zatwardziałych Katolików, tych przed soborowych też. Nawet mam świetne relację z nimi, rozmowy ciekawe i budujące.

Znacznie gożej było i jest z letnimi bądź społecznymi Katolikami w mej rodzinie.

Postrzegają oni KRK jako maszynkę do robienia pieniędzy. Znam osoby które jednego dnia w stanie upojenia alko wręcz argumentują czemu Biblia to stek bzdur, a w innych momentach zwracają uwagę kto źle klęknął i gdzie stał w kościele.

To tacy prawdziwi pseudo katolicy. Odkryłem już jakiś czas temu że wielu z nich ma nieciekawą dwuznaczną przeszłość i robią to co się w danym miejscu opłaca.

Ponieważ nieraz byłem bezpardonowo atakowany przez tego typu towarzystwo wyśmiewające się z mojej wiary powiedzmy sobie taki miks masońsko-komuno-katolicki

Zauważyłem, że boją się Księży, Radio Maryja etc. Więc teraz strasze ich Radiem Maryja =D

W rzeczywistości Ci Katolicy tzw "Mohery" nie są tacy źli jak ta cała reszta kryjąca się w KRK z powodów politycznych o czym pisałem na blogu.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
wesołasłuźebnicapana

Postautor: wesołasłuźebnicapana » 19 lutego 2017, 15:53

20 lat temu 6 kwietnia w 1997 zawarłam przymierze z Panem Jezusem Chrystusem, przez całkowite zanurzenie w wodzie. Doświadczyłam przeogromnej radości.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 24 lutego 2017, 11:31

Samolubku, skoro uważasz, że chrzest jest na wyznanie wiary, to czemu ochrzciłeś się bez wiary, którą -jak sam piszesz- otrzymałeś dopiero po 3 latach od chrztu?

Choć dla mnie jest to jeszcze sprawa nierozstrzygnięta, to jednak przesuwam się raczej w kierunku protestantyzmu historycznego i być może na tym forum będę pełniła funkcję tzw. "adwokata diabła", ponieważ nie lubię takich dyskusji, gdzie strony nie wymieniają się głębszymi argumentami, a tylko padają krótkie, niczym niepoparte stwierdzenia.

Spróbujcie mnie przekonać do tego, że biblijny chrzest to chrzest w wieku świadomym i czym on właściwie jest. ;)
Z czasem powrzucam argumenty za chrztem dzieci, jakie stosują reformowani. Jestem ciekawa Waszych opinii, może i sama dojdę w końcu do prawdy.
Obrazek

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”