Chrzest biblijny

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Chrzest biblijny

Postautor: Samolub » 24 lutego 2017, 16:01

:D błagam tylko nie Reformowani

Właśnie po to potrzeba omijać/przyswajać tematy i wypracować sobie zdanie by sięgnąć po głębszą naukę.

Polemika na jasne kwestie wychodząca z błędów historycznych/środowiskowych którą się obciążasz- powoduje że pół życia zmarnujesz na nie istotne kwestie :)

Reformowani będą zadowoleni bo zmarnujesz z nimi czas, zasilisz ich polemiki, budynki, uniwersytety. Ale niestety Twoje chrześcijaństwo na tym ucierpi.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 24 lutego 2017, 17:30

Oj Samolubku i znowu widzisz same spiski i podstępy. ;)
Przymierze z Bogiem to poważny temat. Nie odpowiedziałeś mi, jak to się stało, że zostałeś ochrzczony bez wiary i sam się na to zdecydowałeś...
Ja szukam żywego chrześcijaństwa, nie tylko takiego, który zdrowo naucza, ale który także żyje miłością do Jezusa i do siebie nawzajem. Dla mnie jednym z aspektów takiej miłości jest podejście do dzieci.
Naprodukowałeś się bez sensu, bo z nikim z reformowanych nie toczę dyskusji, u siebie w mieście mam tylko luteran jeśli chodzi o pierwszą falę reformacji. :)
Te pytanie samo się zrodziło w mojej głowie.

Lepiej by było, jakbyś pisał na temat i odpowiedział na moje pytania odnośnie Nowego Przymierza. :)

Jakby co, to ja właśnie wypracowuje sobie ten temat i nie powiedziałam "tak, to jest to" żadnej z opcji.

Przyznam, że faktycznie trudno znaleźć zdrowy reformowany zbór w Polsce. Do głowy przychodzi mi tylko EKR. KE-R odpada ze względu na ordynację kobiet.
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 24 lutego 2017, 19:56

n.ellie pisze:
24 lutego 2017, 17:30
Oj Samolubku i znowu widzisz same spiski i podstępy.
Dar widzenia spiskow i plus pięć do rozbrajania płapek i percepcji :)
n.ellie pisze:
Nie odpowiedziałeś mi, jak to się stało, że zostałeś ochrzczony bez wiary i sam się na to zdecydowałeś...
Ja szukam żywego chrześcijaństwa, nie tylko takiego, który zdrowo naucza, ale który także żyje miłością do Jezusa i do siebie nawzajem.
Zostałem ochrzczony z wiarą ;) A potem się Nowo Narodziłen :P
n.ellie pisze:
Ja szukam żywego chrześcijaństwa, nie tylko takiego, który zdrowo naucza, ale który także żyje miłością do Jezusa i do siebie nawzajem. Dla mnie jednym z aspektów takiej miłości jest podejście do dzieci.
Noi dobrze myślisz :geek:
n.ellie pisze:
Naprodukowałeś się bez sensu, bo z nikim z reformowanych nie toczę dyskusji, u siebie w mieście mam tylko luteran jeśli chodzi o pierwszą falę reformacji.
Te pytanie samo się zrodziło w mojej głowie.
Ich nigdzie nie ma, 500 lat wstrzymują reformacje, krecą się udając teologów tu i uwdzie :roll:
n.ellie pisze:
Lepiej by było, jakbyś pisał na temat i odpowiedział na moje pytania odnośnie Nowego Przymierza.

Jakby co, to ja właśnie wypracowuje sobie ten temat i nie powiedziałam "tak, to jest to" żadnej z opcji.
Możesz jeszcze raz sformułować to pytanie?
n.ellie pisze:
Przyznam, że faktycznie trudno znaleźć zdrowy reformowany zbór w Polsce. Do głowy przychodzi mi tylko EKR. KE-R odpada ze względu na ordynację kobiet.
Chrzest niemowląt, predestynacja rasizmu, odbieranie praw wyborczych kobiet i teraz odchył z muzłumanami i Pastorkami. Nie dziękuje, nie nabiorę się na dobrego dziadka Jana Kalwina :( :)

Obrazek
Kalwinizm? Nie dziękuję
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 24 lutego 2017, 20:23

Samolub pisze:
24 lutego 2017, 19:56

Zostałem ochrzczony z wiarą ;) A potem się Nowo Narodziłen :P
Oo, możesz to rozwinąć? :D Jak mogłeś mieć wiarę nie będąc nowo narodzonym? :D
Samolub pisze:
Ich nigdzie nie ma, 500 lat wstrzymują reformacje, krecą się udając teologów tu i uwdzie :roll:
Ale jak wstrzymują reformację? Przecież dookoła sami ewangelikalni :P
Samolub pisze:
Możesz jeszcze raz sformułować to pytanie?
Chodziło mi, abyś rzetelnie odniósł się do mojego wpisu. :) Na podstawie Biblii i teologii wcześniejszych pokoleń.
Samolub pisze:
Chrzest niemowląt, predestynacja rasizmu, odbieranie praw wyborczych kobiet i teraz odchył z muzłumanami i Pastorkami. Nie dziękuje, nie nabiorę się na dobrego dziadka Jana Kalwina :( :)
To samo można powiedzieć o 2-3 fali reformacji: całkowita wolna wola, zieloni ultra charyzmatycy, solo scriptura, ewangelia sukcesu, easy-believing itd.

Każdy jest narażony na zwiedzenie, jeśli nie żyje zgodnie z wolą Bożą, a szuka chwały w sobie i innych ludziach. Mówię to także o sobie.

Można powiedzieć, że stoję w rozkroku w kwestii chrztu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 24 lutego 2017, 20:56

Nicola obiecuje że sprowadze tu teologa :) bedzie Cię zabawiał. Ja ostatnio nie mam zacięcia :cry:
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 24 lutego 2017, 20:59

Hehe, czy dla ciebie nazwa "teolog" i w ogóle "teologia" mają wydźwięk negatywny? Każdy z nas jest w sumie teologiem, jeśli próbuje się tłumaczyć i zrozumieć biblijne nauki. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 24 lutego 2017, 22:44

n.ellie pisze:
24 lutego 2017, 20:59
Hehe, czy dla ciebie nazwa "teolog" i w ogóle "teologia" mają wydźwięk negatywny?
Myślałaś o karierze psychiatry? :)
Od niedawna mają negatywny wydzwięk, ale cóż ja na to poradzę :roll: obecnie wypoczywam... nabieram sił... teologia nie jest dla Mnie.
n.ellie pisze:
24 lutego 2017, 20:59
Każdy z nas jest w sumie teologiem, jeśli próbuje się tłumaczyć i zrozumieć biblijne nauki.
Oczywiście masz rację, po prostu nie chce nikogo do niczego przekonywać.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
daniet

Postautor: daniet » 25 lutego 2017, 12:24

Muszę z przykrością stwierdzić, że dla mnie Chrzest był rzeczą, która odciągnęła mnie od ewangelicznego protestantyzmu. Uważałem siebie jako katolika za zwiedzonego, ale chrześcijanina. Dla mnie nie jest problemem chrzest w wieku świadomym, ale ponowny chrzest.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 01 marca 2017, 16:32

Skoro tego chrztu realnie nie bylo to nie ponowny. Równie dobrze uznając kąpiel w wannie za chrzest to ponownie się często chrzcimy.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 02 marca 2017, 08:40

Ja papier na chrzest mam. ;)
Obrazek

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”