Czy chrzest jest warunkiem zbawienia?

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
Simon

Re: Czy chrzest jest warunkiem zbawienia?

Postautor: Simon » 19 marca 2017, 00:07

Smerfetka pisze:
17 marca 2017, 16:04
Na tym forum to ty dyskryminowałeś Ewangelikalnych Chrześcijan, większość osób ma dość czytania wklejek z innych forów w tym ciągłe wrzucanie w każdy post kilkunastu fragmentów z KKK.
Zapoznaj się proszę z definicją dyskryminacji , a potem mnie o nią oskarżaj.Wklejek ? powtarzasz ten sam nieuzasadniony zarzut co Samolub.Jeśli nie byłoby takiej potrzeby , nie podawałbym cytatów z Katechizmu , ale skoro przekręcacie i wypaczacie naukę Kościoła , to mam taki obowiązek.
Smerfetka pisze:
Z tego co czytałam regulamin dopuszczalny jest krótki off top bądź tematy poboczne.
Zapomniałaś napisać że "dopuszczalny jest krótki off top bądź tematy poboczne, TYLKO w wydaniu protestanckim" gdy katolik napisze coś nie nie na temat , od razu wlepia się mu ostrzeżenie , natomiast takie zachowania u protestantów są ignorowane.
Smerfetka pisze:
Celowo używasz słowa Kościół w rozumieniu Kościół Katolicki żeby mieszać na forum pojęcia, nie mówiąc już o szkalowaniu Ewangelicznych
Jest tylko jeden Kościół -Katolicki , proszę pokaż mi gdzie "szkalowałem" ewangelicznych.
Smerfetka pisze:
.Rut nie kłamie, ona się wypowiada :obrażony: i ma do tego pełne prawo
Kłamie, co wykazałem.Nikt nie zabrania się nikomu wypowiadać , lecz nie ma prawa kłamać na temat nauki Kościoła której NIE ZNA. Przedstawiła ona swoje WYOBRAŻENIE nauki Kościoła , a nie rzeczywista naukę.
Smerfetka pisze:
.
To ty zastanów się co robisz bo niszczysz nasze forum i zalewasz je śmieciami/wklejkami.
W jaki sposób "niszczę" forum , w taki że obnażam kłamstwa rzucane na Kościół katolicki ? Zaprzestań oskarżać mnie o jakieś "wklejki" a jeśli nie to podaj dowód.

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 19 marca 2017, 08:35

Proszę nie odchodzić od tematu. Wszystkich proszę o opanowanie i nie popadnie w paranoje. Ostatni raz tolerujemy obrzucanie się inwektywami, proszę o zaprzestanie udawadniania katolikom, że są zwiedzionym kościołem, a katolików proszę o nie przekonywanie o własnej wyższości. Jeśli ktoś chce podyskutować czy kościół katolicki jest Kościołem Chrystusa, proszę założyć osobny wątek, odpowiadamy na pytania i unikamy propagandy i wywyższania swojej wspólnoty nad inne bo to nie służy jedności ;) Amen

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 19 marca 2017, 08:56

Wygląda na to ,że na forum protestanci ,protestanci sa dyskryminowani. Widać Simon,że na podstawie biblii nic nie mógłbyś udowodnić dlatego potrzebujesz swoich dodatkowych książek. A tak a jet prawda,ze gdybyś czytał samą Biblię i to ani ty,ani nikt inny nie doszedł do takich wniosków.

Awatar użytkownika
Rembov

Postautor: Rembov » 19 marca 2017, 08:59

Jak ktoś w "polemice" przekręca nauczanie Kościoła katolickiego, to NAJLEPSZYM źródłem, które pokaże, że polemizujący odnosi się do tego, co sobie wymyślił, a nie nauczania KK, jest Katechizm Kościoła Katolickiego. :)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 19 marca 2017, 20:33

Simon pisze:
18 marca 2017, 23:34
Owszem odpowiesz
Każdy odpowiada przed Bogiem oraz przed Sobą.
Simon pisze:
Taka jest nauka Kościoła Chrystusowego.
To co opowiadasz to nauka Kościoła Rzymsko Katolickiego, a pisemka typu katechizm kościoła katolickiego nie są autorytetem dla innych chrześcijan. Być może są one dla Cb autorytetem podobnym do Bibli, dla mnie zaś nie mają żadnej wartości. To Pismo Święte ma wartość nadrzedną nad wymysłami ludzkimi jakimi chcesz Nas karmić.
Simon pisze:
Poza Kościołem mogą byś osoby które szczerym sercem szukają Boga.
Według jednej waszej ustawy którą przutaczałeś poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia, według drugiej znowu każdy kto nie ma poznania nauki katolickiej, ale się starał jest zbawienie. Z jednej strony mówisz, że chrzest nie daje zbawienia, a pozostawanie w KRK, z drugiej przytaczasz że chrzest KRK daje zbawienie dzieciom i jest Nowym Narodzeniem, jeszcze z innej strony przytaczazz ustawy że Nowo Narodzenie nie jest zbawieniem.

Wszystko się gryzie, jedna ustawa zaprzecza drugiej. Nauczanie Kościoła Katolickiego jest sprzeczne i neguje się nawzajem. Nauki, znaczenie słów są powywracane do góry nogami. Nauki Magisterium Kościoła Katolickiego, Papieży oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego są skażone, sprzeczne oraz nie są zgodne z nauką apostolską oraz poddają pod wątpliwość słowa Pana Jezusa.

Dlatego zachęcam Cię do poprawek oraz korygowania Waszych nauk, a Ty chcesz nauczać i narzucać te pokrętne nauki innym. Jeśli nie widzisz w tym zła jakie roznosisz, to choć przyznaj się do błędu innaczej staniesz się sam dla siebie nieomylnym bożkiem, ktoremu wydaje się że mając katechizm jest w stanie reprezentować Pana Jezusa na ziemi. Nie popadaj w taki stan bo to jest herezja i zatracenie.
Simon pisze:
autor: Simon » 18 mar 2017, 23:34
Simon pisze:
19 marca 2017, 00:07
autor: Simon » 19 mar 2017, 0:07
Notoryczny post pod postem, to już chyba będzie wynik dwucyfrowy. Niestety ale otrzymujesz piąte ostrzeżenie. Jako, że skończyłoby się to banem na kilka miesięcy anuluje Ci to piąte ostrzeżenie i złagodzę karę do tymczasowej blokady na okres tygodnia.
Simon pisze:
19 marca 2017, 00:07
Zapomniałaś napisać że "dopuszczalny jest krótki off top bądź tematy poboczne, TYLKO w wydaniu protestanckim" gdy katolik napisze coś nie nie na temat , od razu wlepia się mu ostrzeżenie , natomiast takie zachowania u protestantów są ignorowane.
Takiej sytuacji nigdy jeszcze nie było. Nikt nie otrzymał kary za pisanie nie na temat :obrażony: więc kłamiesz. Masz tydzień czasu by taki przypadek znaleźć.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Dominik

Postautor: Dominik » 25 marca 2017, 22:05

Kiedyś spotkałem się z takim nauczaniem, że Łotr na krzyżu nie musiał być ochrzczonym by być zbawionym ponieważ był pod starym przymierzem, i wystarczyło, że uwierzył tak jak np Abraham.
Gdy zaś Jezus Chrystus zmartwychwstał, nastało nowe przymierze i jak by nie spojrzeć to nie było wyjątku w dziejach apostolskich i dalej, aby ktoś nie przyjął chrztu jak tylko uwierzył.

Dlaczego zatem Łotr przez wiarę był zbawiony bez chrztu, a wszyscy inni później przez wiarę byli zbawieni ale i też wszyscy się chrzcili?

Trzeba by może pierw zastanowić się czym jest chrzest i po co się go stosuje.

"W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa."
1 Piotra 3

Chrzest jest prośbą o dobre sumienie.
Znam parę wierzących, którzy bardzo sobie lekkomyślnie podchodzili do Boga, byłem bardzo przeciwko ich chrztu który chcieli wziąć. Jak się okazuje po chrzcie Bóg wkroczył w ich życie i zmienia ich diametralnie.

Jestem zdania, że chrzest sam w sobie nie zbawia gdyż z uczynków zbawieni nie jesteśmy, tylko przez wiarę.
Ale wiara bez uczynków jest martwa, a Bóg przygotował dla nas uczynki do spełnienia.
Tak więc komu dane jest ochrzcić się i ma możliwość a nie czyni tego, to trzeba tutaj już podejść indywidualnie do takiego człowieka, ponieważ jest napisane:

"gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Chrystus jest Synem Bożym. I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go" (Dz.Ap.8:36-38).

Jeśli ktoś nie wierzy z całego serca to nie jest dobre aby brał chrzest. Ale powinnien czekać aż będzie przekonany, że powinien.
Jeśli jednak ktoś uważa, że nie musi bo to przecież nie zbawia to tutaj ja bym postawił znak zapytania pod taką osobą.

Ja w sercu miałem przekonanie proste: dopóki nie wziąłem chrztu to nie byłem pewny swojego zbawienia, choć moje poznanie Słowa Bożego nie było mocne, to takie myśli w sercu miałem.

Takie jest moje zdanie ;)
"Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam,
i dróg moich przed Nim chcę bronić." Hiob13:15

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 26 marca 2017, 18:57

Dobrze napisałeś. Jeśli ktoś nie jest nowonarodzony,czy inaczej określając- jak piszesz z całego serca nie wierzy - to nie powinien brać chrztu,bo potem tacy ludzie szybko odchodzą lub mają poważne problemy. A jeśli ktoś uważa ,że chrzest jest zbędny to też postawiłabym znak zapytania ,czy on naprawdę wierzy.

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 27 marca 2017, 21:02

Na początek małe sprostowanie : otóż cytowałeś Dzieje 2,38 a nie 2,28 - to tak dla ścisłości , czego wcale nie mam Ci za złe ;)
Jeszcze raz wkleję ten tekst i pozwolę sobie też coś podkreślić w nim :
,,A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. " ( Dzieje Apostolskie 2,38 )
Czy niemowlę ma świadomość, żeby się upamiętać ? Czy niemowlę , które rodzice przynoszą do kaplicy ma świadomość , że będą jemu odpuszczone grzechy ?
Zastanów się
Co do drugiego zacytowanego przez Ciebie wersetu , to przedyskutujemy to później, po zakończeniu tego wątku, żeby niepotrzebnie nie mieszać i nie tworzyć dłużyzn.

Pozdrawiam drogi przyjacielu
Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim - Łukasza 14,27

Awatar użytkownika
Szymon

Postautor: Szymon » 27 marca 2017, 21:05

Sorki, to była odpowiedź do Katola ale chyba pomyliłem wątki :zastraszony:
Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim - Łukasza 14,27

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 27 marca 2017, 21:19

Napisałeś w temacie ,a temat tutaj jest o chrzcie. :słonecznik:

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”