Ciało ziemskie, a ciało niebiańskie

Rozmowy o wierze
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Ciało ziemskie, a ciało niebiańskie

Postautor: Samolub » 17 czerwca 2017, 17:03

Czy możecie podzielić się doświadczeniami, spostrzeżeniami dotyczącymi ciała niebiańskiego i jego właściwości w świecie materialnym i duchowym?
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

julka.kulka

Re: Ciało ziemskie, a ciało niebiańskie

Postautor: julka.kulka » 24 czerwca 2017, 20:54

A cóż to takiego, to ciało niebiańskie? Może jakaś definicja? ;)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 24 czerwca 2017, 21:55

Hm, chodzi mi o to ciało które każdy otrzyma po zmartwychwstaniu.

Jezus ukazując się uczniom po śmierci miał ciało niebiańskie, tak jak aniołowie ukazujący się ludziom.

Chciałbym znać opinie osób badających ten temat oraz jakie informacje chociażby przekaz biblijny niesie w temacie.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 18 września 2017, 01:25

julka.kulka pisze:
24 czerwca 2017, 20:54
A cóż to takiego, to ciało niebiańskie? Może jakaś definicja? ;)
40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. 41 Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. 42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; 43 sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; 44
zasiewa się ciało zmysłowe15 - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie.45
(1Kor 15)

20 Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą,
jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.
(Filipian 3)

Chodzi o ciało materialne bo takie wymienia Paweł
i w takim zmartwychwstał Pan Jezus.
Takie ciało jest podległe Duchowi..
Co do istot niebiańskich/Aniołów:

13 Do któregoż z aniołów kiedykolwiek powiedział:
Siądź po mojej prawicy, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek Twoich stóp
14 Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?11(Hbr 1)

36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się,
że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie,
że Ja mam».(Łukasza 24)

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”