Czy powinnością każdego Chrześcijanina jest udzielanie się poprzez ewangelizację lub niesienie pomocy na misjach?

Rozmowy o wierze
Matitiasz (Gedeon)

Re: Czy obowiązkiem każdego prawdziwego Chrześcijanina jest powołanie do misjii pomocowej lub ewangelizacyjnej?

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 13 lutego 2017, 14:19

Tak jak czynił to Pan Jezus i jego naśladowcy w I wieku

Awatar użytkownika
Alex87
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Czy obowiązkiem każdego prawdziwego Chrześcijanina jest powołanie do misjii pomocowej lub ewangelizacyjnej?

Postautor: Alex87 » 13 lutego 2017, 18:15

Matitiasz pisze:
13 lutego 2017, 08:29
Ja na początek chciałbym zapytać co to jest misja pomocowa?
To działanie poprzez różnego rodzaju organizacje bądź kościoły w celu niesienia pomocy chorym, cierpiącym, dotkniętych klęskami lub też biedą.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Re: Czy powinnością każdego Chrześcijanina jest udzielanie się poprzez ewangelizację lub niesienie pomocy na misjach?

Postautor: Samolub » 14 lutego 2017, 00:53

Każdy chrześcijanin bez względu na to czy już został zbawiony czy jeszcze nie powinien starać się na swój sposób nieść prawdę i pomoc innym.

Może to robić na różne sposoby, nie koniecznie poprzez jakąś wspólnotę. Ale wspólnota może to znacznie ułatwić bądź lepiej zorganizować poprzez wymianę doświadczeń, dobre zorganizowanie.

Zgadzam się z tym co napisała Nicole każdy ma swoją misję i powołanie, należy je tylko dostrzec.

Ważne by to wypływało z Nas samych. Czasami jest czas wypoczynku, innym razem pracy.

Dokładnie tak jak nocą nie ewangelizujemy chyba, że ktoś umie poprzez chrapanie, a pomoc niesie lunatykując.

Człowiek śpiąc nie pracuje, nie ewangelizuje, nie naucza, nie pomaga, a jednak każdy ewangelista, robotnik, nauczyciel, wolontariusz sypiał. Wszystko ma wiec swój czas, natężenie i nie zależy wyłącznie od Nas.

Wiemy, że czlowiekiem Nowo Narodzonym kieruje często Duch Święty. Czasem taki człowiek nawet nie wie że ewangelizuje, pomaga gdyż tak duch kieruje.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Re: Czy powinnością każdego Chrześcijanina jest udzielanie się poprzez ewangelizację lub niesienie pomocy na misjach?

Postautor: Samolub » 14 lutego 2017, 01:01

Wszystko w swoim czasie, ważne by wykazać dobrą wolę i chęci, a wszystko w Panu jest mozliwe.

Należy również pamiętać by nie zaniedbywać siebie i nie rzucać się na głęboką wodę. Nic na siłę i według możliwości i Darów które mają się uzupełniać, temu służy społeczność, jak piszę w Biblii, jeden sieje, jeden podlewa, inny zbiera, jeden ma dar rozeznania duchów by znaleźć/wykryć złego ducha, inny ma dar wyganiania demonów, a jeszcze ktoś inny służy pracą czy przyjmuje gościnnie sługi Pana.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Matitiasz (Gedeon)

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 14 lutego 2017, 07:55

Kiedy apostoł Paweł opisuję swoją służbę ewangelizacyjną, to przyznaje, że czasem musiał się do tego zmuszać. Czy więc stwierdzenie "nic na siłę" jest biblijnym nastawieniem?

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 14 lutego 2017, 09:34

Matitiasz pisze:
13 lutego 2017, 14:19
Tak jak czynił to Pan Jezus i jego naśladowcy w I wieku
A jak to przełożyć na nasze czasy? Kogo albo co możesz podać za przykład? :)
Matitiasz pisze:
14 lutego 2017, 07:55
Kiedy apostoł Paweł opisuję swoją służbę ewangelizacyjną, to przyznaje, że czasem musiał się do tego zmuszać. Czy więc stwierdzenie "nic na siłę" jest biblijnym nastawieniem?
Będzie miło jak podzielisz się konkretnym fragmentem Biblii :) Może mam mniejsze poznanie niż Ty, ale apostoł Paweł miał właśnie takie a nie inne powołanie - bycie apostołem, nauczycielem. Część uczniów chodziło z nim, ale inni byli na miejscu w zborach spełniając swoje różne posługi. A że i w powołaniu zdarza się grzech lenistwa, to ja jestem tego świadoma. Czasem przeszkadza strach, rozgoryczenie, wstyd- przyznam, że z tego powodu raz zaniechałam działania, a myślę, że mogło być owocne. Niestety.

Myślę, że nikt z nas tutaj na forum nie twierdzi, że możemy nic nie robić. Obowiązek niesienia Dobrej Nowiny i pomocy innym spoczywa na każdym z nas. Jednak każdy z nas robi to inaczej, w innym środowisku, z inną intensywnością, z innym powołaniem.
Samolub pisze:
14 lutego 2017, 00:53
Każdy chrześcijanin bez względu na to czy już został zbawiony czy jeszcze nie
Co masz tutaj na myśli?
Obrazek

Matitiasz (Gedeon)

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 14 lutego 2017, 09:59

n.ellie pisze: Będzie miło jak podzielisz się konkretnym fragmentem Biblii :)
"Sami bowiem wiecie, bracia, że nasze przyjście do was nie okazało się daremne.Chociaż ucierpieliśmy i - jak wiecie - doznaliśmy zniewagi w Filippi, odważyliśmy się w Bogu naszym głosić Ewangelię Bożą wam, pośród wielkiego utrapienia" (1 Tes. 2:1, 2).
n.ellie pisze:Obowiązek niesienia Dobrej Nowiny i pomocy innym spoczywa na każdym z nas. Jednak każdy z nas robi to inaczej, w innym środowisku, z inną intensywnością, z innym powołaniem.
Ważne, żeby to czynić.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 14 lutego 2017, 18:59

Matitiasz pisze:
14 lutego 2017, 07:55
Jest biblijnym stwierdzeniem. Tak jak już pisałem czasami potrzeba zielonego światła z nieba. A czasami Bóg daje nam wolną rękę, zauważyłem że wiele wspólnot robi odwrotnie. Kiedy potrzeba coś z pomocą DŚ stworzyć, rozpocząć robią sami mówiąc że trzeba działać, jak Bóg daje wolną rękę to mówią... poczekajmy. Dlatego że wielu z "nauczycieli" nie jest odrodzonych.

Nowo Narodzenie nie jest zarzuceniem używek, poprzez chrzest, czy zmianę stylu życia. Nowo Narodzenie nie ma związku z uczynkowoscią, uczynkowosc może być jego wynikiem.
n.ellie pisze:
14 lutego 2017, 09:34
Samolub pisze: ↑ Każdy chrześcijanin bez względu na to czy już został zbawiony czy jeszcze nie

Co masz tutaj na myśli?
Nicole, chodzi mi właśnie o chrześcijan na drodze wzrostu do poznania jak i tych pod łaską (pewnych zbawienia z łaski) czyli Nowo Narodzonych.

Matitiasz, a Ty jakiego jesteś wyznania? Jaki masz stosunek do Nowo Narodzenia oraz darów duchowych?
Samolub

Obrazek Obrazek

Matitiasz (Gedeon)

Postautor: Matitiasz (Gedeon) » 15 lutego 2017, 09:57

Od ponad 20 lat jestem Świadkiem Jehowy i uznaję wszystko, o czym mówi Biblia. Jeśli jest więc w Biblii mowa o Nowo Narodzeniu, to jak najbardziej uznaję tę naukę. Tylko nie wiem czy tak samo ją rozumiemy. Ale pewnie będzie okazja o tym porozmawiać.

Awatar użytkownika
n.ellie

Postautor: n.ellie » 15 lutego 2017, 11:24

Matitiasz pisze:
15 lutego 2017, 09:57
Od ponad 20 lat jestem Świadkiem Jehowy i uznaję wszystko, o czym mówi Biblia. Jeśli jest więc w Biblii mowa o Nowo Narodzeniu, to jak najbardziej uznaję tę naukę. Tylko nie wiem czy tak samo ją rozumiemy. Ale pewnie będzie okazja o tym porozmawiać.
Podejrzewałam, że nie jesteś protestantem. :) Choć bardziej obstawiałam typ niezależnego, bezwyznaniowego chrześcijanina. :mrgreen: W tej sytuacji w niektórych aspektach będziemy się doktrynalnie różnić, chociażby w sprawie boskości Jezusa.

Ale nie róbmy off-topu, chętni niech założą nowe tematy.
Obrazek

Wróć do „Życie chrześcijańskie w Chrystusie”