Stopnie dręczeń demonicznych

Awatar użytkownika
Loreena

Re: Stopnie dręczeń demonicznych

Postautor: Loreena » 30 listopada 2017, 16:18

Demony istnieją.
Człowiek naturalnie nie jest zdolny do OOBE albo pobierania energii z drugiego człowieka bez udziału świata duchowego, który mu to umożliwia.
Ludzie, którzy porzucili okultyzm dzięki Jezusowi mogą to poświadczyć, że przestają widzieć aurę czy wpływać na myśli innych bądź czytać przyszłość. Jezus przywraca porządek.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 30 listopada 2017, 17:14

Natasha pisze:
20 listopada 2017, 19:05
Jeśli Polska to ich kieszeń to owszem, pomagają.
Sierocińce, jadłodajnie, domy opieki, szkoły, szpitale, caritas... chcecie powiedzieć że te setki tysięcy etatów, dotacji państwowych i składek powracają do ofiarodawców/wolontariuszy i służą propagowaniu katolicyzmu? :)
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Małpka
Nowonarodzony/a: Nie

Postautor: Małpka » 30 listopada 2017, 20:15

Demony istnieją.
Jasne.
Demon ślepoty.
Demon epilepsji.
Demon obłędu,schizofrenii itd.
Ludzie, którzy porzucili okultyzm dzięki Jezusowi mogą to poświadczyć, że przestają widzieć aurę czy wpływać na myśli innych bądź czytać przyszłość. Jezus przywraca porządek.
Bajeczki jedyneczki.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 30 listopada 2017, 21:01

Eh źle z Tobą, w Biblii też demonów nie znajdujesz? Pan Jezus gadał z grzechami i je w świnie posłał? Nie wierzę w to co czytam, no ale jak się nie wierzy przesłaniu Biblii to nic nie dziwi.

Nie mówiłam nic o demonach epilepsji i ślepoty, nie imputuj mi.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Małpka

Postautor: Małpka » 30 listopada 2017, 21:06

Eh źle z Tobą, w Biblii też demonów nie znajdujesz?
No jak nie?Podałem parę przykładów demonów Biblijnych.
Pan Jezus gadał
Z człowiekiem który był chory.
Nie mówiłam nic o demonach epilepsji i ślepoty, nie imputuj mi.
ale jak się nie wierzy przesłaniu Biblii to nic nie dziwi.
Nie wierzę w to co czytam,
Nie rozumiesz co czytasz.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 30 listopada 2017, 21:28

Myślę, że prawdziwe demony kibicują Ci w Twoich bredniach.

A Ewa też była chora jak debatowała z wężem? A może sam Bóg ją skusił? Jak sądzisz? A może to bajka? Nie było Edenu?

Małpka

Postautor: Małpka » 30 listopada 2017, 21:39

A Ewa też była chora jak debatowała z wężem?
(1) Ze wszystkich zwierząt żyjących na ziemi, stworzonych przez Jahwe,
najbardziej przebiegły był wąż. To właśnie on zapytał niewiastę

Ewa debatowała z wężem i została zwiedziona.

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 30 listopada 2017, 23:20

Labirynty myślowe level hard.

Dziwią Cię demony, aura, OOBE, nie wierzysz, że Pan Jezus rozmawiał z rzeczywistym Legionem sugerując, że po prostu gadał z jakimś schizofrenikiem, ale Ewa gadająca z wężem na dodatek mądrzejszym od niej i przebieglejszym jest łatwa do zaakceptowania. I jeszcze pogrubione, że został stworzony przez Jahwe... Sugerujesz coś? Bo wiesz, szatan to ojciec kłamstwa. Chyba nie zamierzasz sugerować w tę stronę?

Małpka

Postautor: Małpka » 30 listopada 2017, 23:46

15 Gdy przyszli do Jezusa, ujrzeli opętanego, który miał w sobie "legion", jak siedział ubrany i przy zdrowych zmysłach.
Wąż nażarł się pewnie wcześniej z drzewka stąd ten "spryt" :P
Tak myślę,bo na to wskazuje kontekst jak i reszta Pisma.

14 Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce. 15 Ujął ją za rękę, a gorączka ją opuściła. Wstała i usługiwała Mu. 16 Z nastaniem wieczora przyprowadzono Mu wielu opętanych. On słowem wypędził złe duchy i wszystkich chorych uzdrowił. 17 Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza:
On wziął na siebie nasze słabości
i nosił nasze choroby.

Jezus zgromił((epitimao) demona (Łk.4;35)
I stanąwszy nad nią, zgromił(epitimao) gorączkę, i ta opuściła ją” (Łk. 4;39).

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 01 grudnia 2017, 08:57

Otwórz oczy, chrystadelfianie czytają pod z góry założoną tezę.

Teza ta wyszła z negowania troistości, skoro Duch Święty nie jest osobowy to demonów nie ma. Jeśli już kontekst naciska na osobowość danego demona wtedy jest to odczytywane jako przeciwnik ludzki.
Np. Michał toczył spór o ciało Mojżesza z kim? Z człowiekiem pewno jakimś?? Aniołów nie negujecie na szczęście.
Kto się przechadzał po ziemi i szukał kogo by tu zgnoić i znalazł Hioba? Jakiś jego nieprzyjaciel ziemski? A Bóg mu pewno "pozwolił" w jego głowie?
Pan Jezus mówi Zydom, że mają "diabła za ojca".
41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga8».
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Teraz sobie tam podłóż grzech. Wy macie grzech za ojca? Grzech od początku był kłamcą? Grzech jest ojcem kłamstwa?
Przypominam więc, że pierwszym kłamcą był wąż.
"3:4
Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
3:5
Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło."

Mamy więc ojca kłamstwa - węża. Nie może być on bytem osobowym według Ciebie, a jego Stwórcą bezpośrednim był Jahwe, więc to Jahwe musiałby być według tej logiki ojcem kłamstwa.

O demonach osobowych i szatanie mówi Biblia, o wężu jedzącym owoce z drzewa poznania - nie! No ale w końcu trzeba sobie jakoś wytłumaczyć sytuację...

Satyry są podwójnie znaczące jak Objawienie, wiele razy coś miało znaczenie dosłowne i alegoryczne.
Dosłownie Abraham położył Syna na ołtarzu i Bóg dosłownie dał baranka żeby nie zabijał Izaaka. Bóg dał Baranka Bożego ludziom (Pan Jezus nie miał rogów). To samo dotyczy fragmentów o szatanie w Ezechielu.

Podtrzymuję to, co napisałam, niestety, nie nawróciłeś się do Prawdy, ale do kłamstw "Braci w Chrystusie."

Przekład dosłowny:

Następnie powie i tym po pomyślnej: Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom.
Biblia Gdańska:

Potem rzecze i tym, którzy będą po lewicy: Idźcie ode mnie, przeklęci! w ogień wieczny, który zgotowany jest dyjabłu i Aniołom jego.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:

Potem powie i do tych, którzy [będą] po lewej stronie: Idźcie ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany dla diabła i jego aniołów.
Biblia Warszawska:

Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.
Biblia Tysiąclecia:

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

Wróć do „Opętania, opresje demoniczne”