Czemu dziwi Nas Ateizm kiedy kościoły szerzą zgorszenie

Racjonaliści wierzący w teorię ewolucji oraz w stwórce Big Baang'a
Awatar użytkownika
bert04

Re: Czemu dziwi Nas Ateizm kiedy kościoły szerzą zgorszenie

Postautor: bert04 » 22 sierpnia 2017, 00:17

Katol pisze:
21 sierpnia 2017, 23:08
Drogi Bert04,

Jestem dumny z mojego wybiórczego czytania, bo świadczy ono o mojej inteligencji.
... urodzie, zamożności i ogładzie towarzyskiej. Oraz najważniejszej z zalet, czyli skromności.
Radzę też innym się tego nauczyć. Wybieram tematy, na które jest sens dyskutować.
Jak nie ma sensu dyskutować, to nie dyskutujmy. Forum jest po to, by dyskutować.
Zdaje się, że założyciel tego forum miał trochę inne wyobrażenie, żeby odejść od schematu niekończących się dyskusji i sporów. Pisał o tym w jednym z pierwszych tematów, nie powiem Ci teraz, w którym. Przyznaje, że był to jeden z powodów, dlaczego zaciekawiła mnie formuła tego forum. Nawet jeżeli dotychczas niewiele z tej "odmienności" widać.
Proszę o nie zmienianie sensu mojej wypowiedzi!
Nie napisałem, że NIC się nie zmienia. Napisałem, że mamy ciągłość nauczania od Chrystusa.
(...)
Pisałeś w kontekście "zmieniania charakteru Kościoła". Więc nawet jak masz rację z tym nauczaniem, to jednak KRK swój charakter zmieniał.
A w protestantyzmie to różnie bywa, każde pokolenie może odkryć, albo wymyślić, nowego Boga.
Przecież zawsze może przyjść nowe przebudzenie... i zupełnie nowe rozumienie Boga, chrześcijaństwa, konsekwencji wiary, łaski,...
A dlaczego to na być mój problem albo twój? Niech sobie zmieniają, wracają do czczenia soboty, mogą nawet na piątek przesunąć. Mogą nawet wymyślić kwantową teorię Eucharystii, według której Chleb jednocześnie jest i nie jest Ciałem Chrystusa. Albo powyrzucać nieparzyste listy św. Pawła.

Nie zrozum mnie źle, ale nie jestem tutaj po to, żeby dezawuować wierzenia wspólnot chrześcijańskich, które powstały w wyniku reformacji i jej pokłosia. Nie widzę sensu w takim prowadzeniu dyskusji. No chyba że zostanę wywołany do tablicy, wtedy jak najbardziej. Ale uwierz mi, jedyne, co takim pisaniem osiągniesz, to poprawienie sobie samopoczucia. No bo udowodnisz (przynajmniej sobie), że masz rację. I że jesteś inteligentniejszy od oponenta.

Ale nie wystarczy mieć rację, nawet w dyskusji.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 27 sierpnia 2017, 18:22

Państwa protestanckie są dużo bardziej rozwinięte społecznie i gospodarczo niż reszta świata, w tym państwa gdzie przeważają Katolicy. Czyż to nie najlepszy dowód, że społeczeństwa oparte na takich wartościach zyskują :?:
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 27 sierpnia 2017, 20:04

Ta religijna propaganda sprzed ponad 100 lat jeszcze się trzyma? Cóż, jest tak samo "słuszna", uzasadniona i adekwatna jak podobne zestawienia ateistów, że "państwa laickie są dużo bardziej rozwinięte społecznie i gospodarczo niż reszta świata, w tym państwa gdzie przeważają wierzący". Stronki racionalistyczno-chumanistyczne są tego pełne.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 27 sierpnia 2017, 20:47

No to może słuszniejsza teza byłaby taka, że państwa germańskie (Anglia, USA, Kanada, Holandia, Niemcy, Skandynawia, Austria, Australia, N.Zelandia, Szwajcaria) są lepiej rozwinięte gospodarczo, a odstepstwa od tej normy jak Japonia, Korea Południowa rozwinęły się za sprawą wpływów amerykanskich po II wojnie światowej, jest jeszcze Francja, Belgia i Finlandia. Finlandia za sprawą wpływów szwedzkich, wynika z tego że Frankowie mimo różnic religijnych są równie zdolni. A może to zasługa katolickiego laicyzmu :?:

Zauważ że w Japoni oraz Korei Południowej jest wielu Protestantów, pomijamy kwestie typu wojny, czy żelazna kurtyna bo Niemcy wschodnie wyglądają fatalnie do dziś. Estonia i Łotwa (kraje protestanckie) są na podobnym poziomie rozwoju co Czechy. Ale nawet te trzy kraje są lepiej rozwinięte niż inne w regionie.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 28 sierpnia 2017, 16:03

Dłuższy komentarz pisałem ale mi wcięło, więc będzie skrótowo:

- tzw. "państwa germańskie" to w większości pozostałości Imperium Brytyjskiego, państwa które przez długi (i kluczowy) czas utrzymywało hegemonię nad światem. Z kolei Ameryka Łacińska to podobnie w większości pozostałości Imperium Hiszpańskiego. Ocenianie czy religii (catho-vs-proto) czy "grup językowych" (germano-vs-romano) na podstawie pojedynku tych dwóch gigantów to jednak trochę nadużycie. Równie dobrze można by porównywać wpływ alkoholu spożywanego tu i tam (to nie dowcip, znam takie porównanie).
- pomijanie Włoch, jednego z najważniejszych państw Europy, to "klasyk" w tego typu porównaniach
- z Japonią Ci się coś pomerdało, 0,7% protestantów trudno uznać za "wielu".
- Estonia, Łotwa i Czechy były lepiej rozwinięte w punkcie startowym (1989), ale od tego czasu państwa tradycyjnie katolickie nadrobiły zaległości, co niektóre wyrównały praktycznie całkiem.
- Nie wiem, co to "katolicki laicyzm"... Rewolucja Francuska? To wtedy Rewolucja Październikowa to będzie "prawosławny laicyzm"? I nie zapominajmy, że jeszcze niedawno walka o niepodległość USA nazywana była rewolucją. To wtedy byłby "laicyzm protestancki"?

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 29 sierpnia 2017, 00:33

bert04 pisze:
28 sierpnia 2017, 16:03
- tzw. "państwa germańskie" to w większości pozostałości Imperium Brytyjskiego, państwa które przez długi (i kluczowy) czas utrzymywało hegemonię nad światem.
I utrzymują, wręcz mają coraz większe wpływy, a PKB to pekabe, UK herbaty nie produkuje w Anglii.
bert04 pisze:
Z kolei Ameryka Łacińska to podobnie w większości pozostałości Imperium Hiszpańskiego. Ocenianie czy religii (catho-vs-proto) czy "grup językowych" (germano-vs-romano) na podstawie pojedynku tych dwóch gigantów to jednak trochę nadużycie.
Francja też jest krajem łacińskim :P Katolicyzm sprzyjał bardziej Hiszpani, Francji więc chyba dlatego te narody trzymały się i zawsze jadały z watykańskiego pieca. Germanie (Skandynawia, Niemcy, Anglia, Szwajcaria) były bardziej drenowane więc dla nich niezależność od Rzymu ekonomicznie była korzystniejsza. Stąd taką popularnością cieszył się protesantyzm, bardziej narodowy, stawiając na indywidualizm, rozwój, jedność. I to się mocno przełożyło na gospodarkę. Czechy za czasów Husa rządziły Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego, miały najlepsze uniwersytety, ekonomicznie były państwem najlepiej rozwiniętym, a Londyn, Paryż, Rzym, Madryt nie dorównywały Pradze.

To są fakty :!:
bert04 pisze:
- pomijanie Włoch, jednego z najważniejszych państw Europy, to "klasyk" w tego typu porównaniach
Włochy dziś stoją trochę wyżej, ale do Francji, Szwajcari czy Austri im daleko. Wyjatkiem od reguły są Austria, poludniowe i zachodnie krańce Niemiec, dobrze rozwinięte, ani laickie, ani protestanckie, ale katolickie.
bert04 pisze:
- Estonia, Łotwa i Czechy były lepiej rozwinięte w punkcie startowym (1989), ale od tego czasu państwa tradycyjnie katolickie nadrobiły zaległości, co niektóre wyrównały praktycznie całkiem.
Właśnie o tym mówię, że Estonia czy Łotwa wcale położenia czy histori laskawszej niż Polska, Rumunia nie miały, a jednak...

A za czasów UW też wcale ten nasz region się w porownaniu do zachodu źle nie rozwijał, przemysłowo całkiem nieźle, przed II wojną światową Polska była krajem drewnianym, chłopskim, przed transformacją byliśmy już krajem płytowym, choc do dziś Warszawa i elity pozostały chłopskie (mentalnie bo do "chłopów" nic nie mam) wcale Peo by z tego cudu wiekszego czy zielonej wyspy nie zrobiła niż władza ludowa. A czysty kapitalizm dla Słowian jest puki co zabójczy. Francja poszła w centryzm i opłaciło się, ani Niemcy, ani Anglosasi ich nie odstawili, więc laicka Francja to ich taki towar eksportowy, szczególnie popularny za zaborów... za komuny się to tliło i dziś też są ci agenci, te masońskie szkoły pod patronatem Tańskiego, te polonezy, legiony, te dzielnice nauczycieli, lekarzy te elity, nawet nazwiska ^^' doktor Francuz, te la republika, ta młodzież utrzymywana przez masonskich rodziców, wiadomo jak działają, Polska po Francji to drugie panstwo katolo-masońskie, zęby na tym zjadłem, te domy kultury, teatry, polityka, służby, loże to wszystko mamy na wyciągniecie dłoni. Ja przynajmniej jestem na azylu w bezpiecznym kraju, mieście protestanckim. Ale ja sobie nawet z nimi to dyskutuje na takie "spiskowe" tematy. Za mądry jestem na takie figo fago :rozbawiony: mi i tak nikt nic nie może bo mam złotą karte i wszystko paplam każdemu jak jest więc mnie i Illuminati szanuja i Kardynałowie, Masoni, Muzłumanie, bo wszyscy są upaprani, a niby chcą dobrze.
bert04 pisze:
- Nie wiem, co to "katolicki laicyzm"... Rewolucja Francuska? To wtedy Rewolucja Październikowa to będzie "prawosławny laicyzm"?
Nie, bo Ci nic wspólnego z prawosławiem nie mają, a francuzki laicyzm, katolicyzm i pewne środowiska masońskie mają wiele wspólnego z katolicyzmem. Przecież polskie harcerstwo to coś ala miękka katolo-masoneryja, zresztą francuzki centryzm czy laicyzm nie oznacza Ateizmu.
bert04 pisze:
I nie zapominajmy, że jeszcze niedawno walka o niepodległość USA nazywana była rewolucją. To wtedy byłby "laicyzm protestancki"?
USA dostały pomoc od Francji stąd wpływy masońskie były silne w początkach, to jest francuzka siatka szpiegowska, towar eksportowy i możliwość wpływu, wymyślili coś nowego i ten głupek Sarkozy się tym chwali w domyśle bardziej kumaci Frankowie kumają tą głupotę jak teksty Brauna typu polski rycerz Watykanu, ale to to jest oszustwo że szok.

Rosjanie mieli komunizm, Francuzi mają centryzm, Niemcy mieli narodowy socjalizm bo późno się zjednoczyli i wraz z Włochami chcieli sobie coś tam wykreować. Polsce pozostało oscylować między Ruskimi, Niemcami, Francją, Austrią, Anglosasami z czego Anglosasi wypadają najlepiej z perspektywami, można jeszcze pójść w liberum veto, płaszcze hama, czy Sarmatów, ale to też była poniekąd chołota. Jeszcze są monarchie lub tak jak Niemcy iść można w Unie :rozbawiony:

Lipa trochę, jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest nihilizm polski czyli olać wszystko, ale nasze społeczeństwo nie jest intelektualnie jeszcze na tyle rozwinięte żeby podstawy łapać, a roczniki mamy coraz głupsze. Ostatnimi laty coś ruszyło, ale nawet murzyny i mahometanie główkują.

Iloraz inteligencji kobiety germańskiej, a młodej Polki to jest jak spłynąć wodospadem Niagara, bez edukacji. Kapitalizm pustoszy głowy Słowian tak jak wódka i żeby rządzić tym narodem trzeba żelaznym rzemieniem prostować umysły ^^' u Nas jest odwrotnie po dobroci się nie da. Dlatego coś ala Adolf Hitler w Polsce to kwestia czasu o ile nic innego nie wymyślą, Korwin to dziadek ktory na wolnym rynku wyborczym jest słabiutki, teoretyk, Braun też jako Watykański Rycerz wygląda blado, Kaczyński w jesionce może i potrafi urządzić festyn w kamienicy pożydowskiej, ale to jest mało.

Niemcy czy Ruscy mogą spuścić Polakom łomot, ale komponent Anglosaski, Frankoński jakoś to optymalizuje.. Z tym że komponent tworzy podkłady pod kolonializm lub wewnętrzne rozdarcia. "Maryja" tu nie pomoże bo Watykańczycy też fajnie tworzą kolonie, dobre miejsca pracy dla Księży. Jedyny sposób jest chyba taki by się wziasc do roboty i przejść w nihilizm oswiecony, to zrobi wrazenie na Mahometanach, Murzynach, Anglosasach, Rusakach, wkurzą się Frankoni i Niemcy.

Makrele i Makrelową bym tak dojechał, że by nie wiedzieli co się dzieje, widziałeś jak Trump tym kogucikiem rzucał :?: To jest chłopak od Rotchild'ów, Trumpek nie jest taki głupi by nie rozumieć polityki, w Ameryce takie różne gierki typu Teksas vs wybrzeże to każdy kto skończył przedszkole łapie, a na Bible Belt żadne tego typu chwyty nie przejdą, Chrześcijanie w Ameryce mają obszerną wiedzę na te i owe tematy i nie będą się patyczkować z amatorami. W NY myk polega na tym że czarne elity drenują czarnych, biali białych żółci żółtych, przykrywka multi kulti, niewolnictwo spoleczne, ekonomiczne, wszczynanie wojen, Hollywood i odwracanie pojęć. Ogolnie te wszystkie wojny, migracje, Syrie to prosta sprawa...

Plusem duzym w czasach obecnych jest to ze jak jestes mily i kulturalny, masz wiedze i obycie to mozesz z Kim Dzong Unem, Papieżem Franciszkiem, wodzem kalifatu, mistrzem Illuminatów wypic kawke i wcale nie trzeba się z nimi zgadzać, dziś niezależność jest w cenie i to robi zawsze dobre wrażenie. To obecnie towar luksusowy, w Polsce takim Kim Dzong Unem moze byc wójt z PSL'u :strach:

Zauważyć należy, że zawsze łatwiej skierować zainteresowanie na problem odległy bądz globalny kosztem odejścia od najbliższego otoczenia, a to jest znany myk mini totalitaryzmu domowego, rodzinnego, sasiedzkiego, lokalnego.

A te zagrożenia, Ci źli ludzie, te niebezpieczne miejsca i konwenanse to element kontroli. Im większe pozory, im mniej prawdy tym wiekszy duchowy żer dla demonicznych żyjątek, które praktycznie niektórych już wżarły. Za życia są kawałek po kawałku przeżuwani przez piekiekne czeluści :język:

Oczywiscie jest taki myk diabelski że jak się diabłu stawiasz to bedzie gozej, niby tak ale to tylko mentalne wkładanie w głowe, lub podrygi rogatego coby nastraszyć tych ktorzy mu uciekają bądz rozwalają "Matrixa" jak sobie dacie spokoj to rogaty "pobłogosławi" :P najgorsze są żery rogatego ktorymi się moze posługiwać lub pośtednio w otoczeniu wpływać. Rogaty jak bedzie chcial to sam do dzwi zapuka i wczesniej wizyte uprzedzi, nie ma nudy, ale trzeba miec wyostrzone zmysły jak na polu minowym pogrywając z demonami, żerują w tym swiecie na maksa, kiedyś nawet na ich ferajnie byłem, chichry, śmichy, disco polo na całego. Piekło to jest hard core na calego skoro taki jeden demon moze byc przerażający to co dopiero chmary demonów skupione na jednym człowieku?

Jesli traficie do piekła, to sobie Samoluba wspomnicie, ja to przynajmniej spierdzieliłem od "zaplecza" ale to dawno było i nieprawda.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 29 sierpnia 2017, 15:23

Samolub pisze:
29 sierpnia 2017, 00:33
I utrzymują, wręcz mają coraz większe wpływy, a PKB to pekabe, UK herbaty nie produkuje w Anglii.
No faktycznie, kiedyś sprowadzała herbatę z kolonii, opłacając częściowo zyskami ze sprzedaży opium w Państwie Środka. Istotnie, od tego czas wpływy UK się znacznie zwiększyły. Teraz Opium sprzedają Talibowie, Państwo Środka jest "fabryką świata" a królowa brytyjska już nie jest cesarzową Indii.
Francja też jest krajem łacińskim :P Katolicyzm sprzyjał bardziej Hiszpani, Francji więc chyba dlatego te narody trzymały się i zawsze jadały z watykańskiego pieca. Germanie (Skandynawia, Niemcy, Anglia, Szwajcaria) były bardziej drenowane więc dla nich niezależność od Rzymu ekonomicznie była korzystniejsza.
Francja, Hiszpania czy Cesarstwo Niemieckie w stosunku do papiestwa, to takie "ogony, które machały psem". W Niemczech protestantyzm był dążeniem książąt Rzeszy do uniezależnienia się od Cesarza, katolickiego aż do końca Rzeszy Niemieckiej 1806. Ostatecznym efektem tego długotrwałego procesu było tzw. "Kleindeutsche Loesung", czyli powstanie nowego Cesarstwa Niemieckiego "na bazie" Prus i w oddzieleniu od Cesarstwa Austrii.

Geneza anglikanizmu jest powszechnie znana, więc proszę nie zaciemniać obrazu bajaniem o "drenowaniu". Jedynie motywacje Skandynawii są niejako wolne od takich lokalnych konfliktów niepodległościowych czy dynastycznych ambicji pewnych decydujących władców.
Stąd taką popularnością cieszył się protesantyzm, bardziej narodowy, stawiając na indywidualizm, rozwój, jedność. I to się mocno przełożyło na gospodarkę. Czechy za czasów Husa rządziły Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego, miały najlepsze uniwersytety, ekonomicznie były państwem najlepiej rozwiniętym, a Londyn, Paryż, Rzym, Madryt nie dorównywały Pradze.
Jan Hus przyczynił się do upadku uniwersytetu, kiedy sprowokowana przez niego zmiana proporcji głosów spowodowała odejście niemieckich uczniów i wykładowców do Lipska. Przykład, jak nacjonalizm czeski wyprzedził / torował drogę protestantyzmowi i przyczynił się do upadku tego uniwersytetu jeszcze przed decydującymi wydarzeniami w Konstancji.
Włochy dziś stoją trochę wyżej, ale do Francji, Szwajcari czy Austri im daleko. Wyjatkiem od reguły są Austria, poludniowe i zachodnie krańce Niemiec, dobrze rozwinięte, ani laickie, ani protestanckie, ale katolickie.
Jeszcze ciekawiej będzie, jak granice między katolicyzmem a protestantyzmem w Niemczech porównasz z... Limesem. Bawaria i Kolonia należały do Imperium Romanum jeszcze za czasów Juliusza Cezara. I tak im zostało. Nawet Wiedeń był pierwotnie granicznym posterunkiem Rzymu.
Właśnie o tym mówię, że Estonia czy Łotwa wcale położenia czy histori laskawszej niż Polska, Rumunia nie miały, a jednak...
Ty tak serio? Nie chcę umniejszać cierpień innych nacji, jednakże te inne państwa zostały "połknięte w całości" i tak już zostało, z przerwą 1918-39. A tereny Polski i w jakimś stopniu Rumunii były obszarem przemarszu wojsk mocarstw już od... Wojny Północnej chyba.
USA dostały pomoc od Francji stąd wpływy masońskie były silne w początkach,
"Silne w początkach" to jednak trochę łagodne określenie, USA było spełnieniem mokrych snów masonów. Dopiero z czasem zostało z re-misjonowane przez uchodźców religijnych z jakże ach protestanckiej Brytanii. Niemniej podstawy ustrojowe, z drobnymi poprawkami, zachowane są do dzisiaj.
Iloraz inteligencji kobiety germańskiej, a młodej Polki to jest jak spłynąć wodospadem Niagara, bez edukacji.
W zasadzie powinienem już przywyknąć do różnych Twoich gadek o wyższości rasy germańskiej, wiary protestanckiej i innych. Ale za taki tekst powinieneś po ludzku dostać po pysku. Wielki obrońca wiary, a wyłazi seksista i wielbiciel germańskich Ueberfrauen? Trochę kultury można wymagać, nawet od admina.
Oczywiscie jest taki myk diabelski że jak się diabłu stawiasz to bedzie gozej,
A to zdanie wyciąłem, żeby pokazać, jak zwodnicze jest argumentowanie "w protestantyzmie ludziom jest lepiej". Nawet gdyby to była prawda, to nie oznacza to, że system promowany przez "teologię sukcesu" i podobne wymysły protestanckich telekaznodziejów nie jest mykiem diabelskim.
Jesli traficie do piekła, to sobie Samoluba wspomnicie, ja to przynajmniej spierdzieliłem od "zaplecza" ale to dawno było i nieprawda.
Ja tam, w przeciwieństwie do tutejszych "nowonarodzonych" nie mam pewności zbawienia, pójdę tam, gdzie mnie Bóg w sprawiedliwości i w miłosierdziu osądzi. A jeżeli tam będzie Samolub, to już jego problem, nie mój.

I generalnie ominąłem duże połacie tekstu, w którym nie było nawet punktu zaczepienia. Ale powoli rozumiem, dlaczego musiałeś własne forum zakładać, wątpię, czy na jakimś cudzym takie teksty długo by powisiały. A rada na przyszłość: paliłeś lub piłeś - nie pisz.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 29 sierpnia 2017, 20:27

bert04 pisze:
29 sierpnia 2017, 15:23
No faktycznie, kiedyś sprowadzała herbatę z kolonii, opłacając częściowo zyskami ze sprzedaży opium w Państwie Środka. Istotnie, od tego czas wpływy UK się znacznie zwiększyły. Teraz Opium sprzedają Talibowie, Państwo Środka jest "fabryką świata" a królowa brytyjska już nie jest cesarzową Indii.
Właśnie o to chodzi by Ci się wydawało, że to wszystko funkcjonuje jak kiedyś. Funkcjonuje znacznie lepiej, a to że Indie oficjalnie kolonią nie są jest jeszcze lepszym interesem.
bert04 pisze:
Państwo Środka jest "fabryką świata"
Super jest być fabrykom i produkować trzy tony ryżu żeby kupić sobie miske ryżu z sosem kupionego na wczasach w NY.
bert04 pisze:
Francja, Hiszpania czy Cesarstwo Niemieckie w stosunku do papiestwa, to takie "ogony, które machały psem".
To po co tym Papieżom ta cała polityka i wciskanie nosa w nieswoje sprawy? Płaci im ktoś za to czy charytatywnie takie zabawy prowadzą :?:
bert04 pisze:
W Niemczech protestantyzm był dążeniem książąt Rzeszy do uniezależnienia się od Cesarza, katolickiego aż do końca Rzeszy Niemieckiej 1806. Ostatecznym efektem tego długotrwałego procesu było tzw. "Kleindeutsche Loesung", czyli powstanie nowego Cesarstwa Niemieckiego "na bazie" Prus i w oddzieleniu od Cesarstwa Austrii.
To był taki katalizator, tak samo jak kontreformacja hiszpańska była opłacalna, na szczescie wielka armada dała ciała, a Hiszpanie dostali bęcki w Niderlandach które okupowali dłuższy czas. Jakoś tak to było z kontreformatorami, że zawsze po burzy szli na dno, lub nagle ich armie ogarniała panika i demoralizacja. Do Noego bym ich nie porównywał.
bert04 pisze:
Geneza anglikanizmu jest powszechnie znana, więc proszę nie zaciemniać obrazu bajaniem o "drenowaniu". Jedynie motywacje Skandynawii są niejako wolne od takich lokalnych konfliktów niepodległościowych czy dynastycznych ambicji pewnych decydujących władców.
Ale Anglikanizm nie powstal za czasów Henryka VIII, za jego czasów doszło do oderwania Kościoła Katolickiego Angli od Rzymu, a potem do jego reformy, właściwie to dopiero za czasów panowania wnuczki Henryka VIII powstał anglikanizm, wczesniej było to zbuntowane arcybiskupstwo wobec Rzymu, które ogarnęła reforma i wpływy protestanckie.
bert04 pisze:
Jeszcze ciekawiej będzie, jak granice między katolicyzmem a protestantyzmem w Niemczech porównasz z... Limesem. Bawaria i Kolonia należały do Imperium Romanum jeszcze za czasów Juliusza Cezara. I tak im zostało. Nawet Wiedeń był pierwotnie granicznym posterunkiem Rzymu.
Ponifex Maximus dwa zero
bert04 pisze:
Ty tak serio? Nie chcę umniejszać cierpień innych nacji, jednakże te inne państwa zostały "połknięte w całości" i tak już zostało, z przerwą 1918-39. A tereny Polski i w jakimś stopniu Rumunii były obszarem przemarszu wojsk mocarstw już od... Wojny Północnej chyba.
Łotwa podczas II wojny światowej procentowo w ludziach straty ma większe niż Polska, a zachodnia Kurlandia (okup. niemiecka) nie skapitulowała do końca wojny bo szalony Hitler zrobił z niej kolejną fortece i zostawił tam kilkaset tys żołnieży.

Zarowno wkroczyli tam Rosjanie, Niemcy zdobyli te tereny i potem Rosjanie odbili. A wojny północne to tam się glownie toczyły, Kraków miał jeden potop szwedzki, a Rewel (Talin), Ryga, z dziesieć potopów szwedzkich, polskich, ruskich, pruskich.

Po prostu Tobie się wydaje, że wszystkie nieszczescia spadały na Polske, a takich różnych nieszczęść już na starcie jak kilkuset letnia okupacja nieraz kilka razy bardziej bezlitosna spadały na wiele narodów.
bert04 pisze:
W zasadzie powinienem już przywyknąć do różnych Twoich gadek o wyższości rasy germańskiej, wiary protestanckiej i innych. Ale za taki tekst powinieneś po ludzku dostać po pysku. Wielki obrońca wiary, a wyłazi seksista i wielbiciel germańskich Ueberfrauen? Trochę kultury można wymagać, nawet od admina.
Jak odwiedzisz polskie gimnazja to szybko zmienisz zdanie. Dzieci w Polsce wychowują pseudo gwiazdy, słabe magazyny i TV.
bert04 pisze:
Ja tam, w przeciwieństwie do tutejszych "nowonarodzonych" nie mam pewności zbawienia, pójdę tam, gdzie mnie Bóg w sprawiedliwości i w miłosierdziu osądzi. A jeżeli tam będzie Samolub, to już jego problem, nie mój.
^^'
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 31 sierpnia 2017, 11:42

Samolub pisze:
29 sierpnia 2017, 20:27
Właśnie o to chodzi by Ci się wydawało, że to wszystko funkcjonuje jak kiedyś. Funkcjonuje znacznie lepiej, a to że Indie oficjalnie kolonią nie są jest jeszcze lepszym interesem.
Ach, byłbym zapomniał, to wszystko jest spisek. USA też do dziś jest kolonią, choć oficjalnie mają jakiegoś niby - prezydenta. Który jednak przypadkowo dwa razy wspierał Imperium w czasie wojen światowych.
Super jest być fabrykom i produkować trzy tony ryżu żeby kupić sobie miske ryżu z sosem kupionego na wczasach w NY.
Za to Quingów to fiu fiu i ho ho, kraj pół-skolonizowany przez prawie wszystkie europejskie państwa, nawet Prusy i Austro-Węgry, wojska obce w Pekinie, znarkotyzowane warstwy rządzące. A za miskę ryżu głodujący chłopi byliby gotowi zabić.
To był taki katalizator, tak samo jak kontreformacja hiszpańska była opłacalna, na szczescie wielka armada dała ciała, a Hiszpanie dostali bęcki w Niderlandach które okupowali dłuższy czas. Jakoś tak to było z kontreformatorami, że zawsze po burzy szli na dno, lub nagle ich armie ogarniała panika i demoralizacja. Do Noego bym ich nie porównywał.
Bitwa na Białej Górze, po Lutter, pod Noerdlingen... dopiero przyłączenie się (nie-protestanckiej) Francji do wojny 30-letniej zadecydowało o pokonaniu, a i to tylko częściowym, Habsburgów. Tak, kardynałowie Richelieu i Mazarin wyciągali protestanckie kasztany z ognia. Chciałoby się zapomnieć, co nie?
Ale Anglikanizm nie powstal za czasów Henryka VIII, za jego czasów doszło do oderwania Kościoła Katolickiego Angli od Rzymu, a potem do jego reformy, właściwie to dopiero za czasów panowania wnuczki Henryka VIII powstał anglikanizm, wczesniej było to zbuntowane arcybiskupstwo wobec Rzymu, które ogarnęła reforma i wpływy protestanckie.
Khem... Henryk VIII nie miał wnucząt. Władzę po nim sprawowało po kolei troje jego dzieci. Pierwszy syn próbował reformacji na maksa. Druga (najstarsza) córka chciała radykalnie wrócić na łono Rzymu. Dopiero trzecia córa wróciła do podstawy anglikanizmu wypracowanej przez ojca (i zabójcę matki), czyli podległości duchowieństwa władcy. Jej 39 artykułów tylko kodyfikują to, co zostało już wydane za czasów ojca i młodszego brata.
Ponifex Maximus dwa zero
Philip K. Dick uważał, że Imperium Romanum nigdy nie upadło. Ale też fajne książki pisał.
Łotwa podczas II wojny światowej procentowo w ludziach straty ma większe niż Polska
Serio? Wikipedia twierdzi coś innego: Polska ok 17%, Łotwa jakieś 12,5%. Nawet gdyby odjąć ofiary z terenów późniejszych republik sowieckich, to nadal Polska będzie miała 11,7%, ale wtedy pomijamy straty wynikłe z "rekwirowania" ludności na terenach przyłączonych do sojuzu.
, a zachodnia Kurlandia (okup. niemiecka) nie skapitulowała do końca wojny bo szalony Hitler zrobił z niej kolejną fortece i zostawił tam kilkaset tys żołnieży.
No i Stalin olał tę "fortecę" bo dla niego gra toczyła się o Berlin.
Zarowno wkroczyli tam Rosjanie, Niemcy zdobyli te tereny i potem Rosjanie odbili. A wojny północne to tam się glownie toczyły, Kraków miał jeden potop szwedzki, a Rewel (Talin), Ryga, z dziesieć potopów szwedzkich, polskich, ruskich, pruskich.

Po prostu Tobie się wydaje, że wszystkie nieszczescia spadały na Polske, a takich różnych nieszczęść już na starcie jak kilkuset letnia okupacja nieraz kilka razy bardziej bezlitosna spadały na wiele narodów.
No, Irlandia miała gorzej.
bert04 pisze:
Jak odwiedzisz polskie gimnazja to szybko zmienisz zdanie. Dzieci w Polsce wychowują pseudo gwiazdy, słabe magazyny i TV.
Po pierwsze, nie pisałeś o dzieciach. Ale o kobietach. To w zasadzie wystarcza bez dalszego komentarza.

Po drugie, nie wiem, czy poznałeś jakieś "germańskie gimnazjum" od środka. Bert poznał. Ma porównanie.

Po trzecie, germańskie kobiety też poznał. Tak te inteligentne, kulturalne, jak i te wychowane na jutuberach, żyjące na instagramie i definiujące swoją wartość ilością lajków.

Więc daruj sobie teksty o Niagarze, bo może się okazać, że germańska Wonder Women nie będzie wiedziała, co to Niagara i gdzie to jest.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 19 stycznia 2018, 13:35

bert04 pisze:
31 sierpnia 2017, 11:42
Za to Quingów to fiu fiu i ho ho, kraj pół-skolonizowany przez prawie wszystkie europejskie państwa, nawet Prusy i Austro-Węgry, wojska obce w Pekinie, znarkotyzowane warstwy rządzące. A za miskę ryżu głodujący chłopi byliby gotowi zabić.
Dziś jest lepiej bo Chiny choć są JESZCZE ekonomiczną kolonią, politycznie postawili na twardą polityke poprzez izolacjonizm. Przez ostatnie 5-10 lat widzimy, że Chiny otwierają się na świat, idzie to w korelacji z ich poziomem rozwoju. Izolacjonizm był uzasadnionym lękiem przed zachodem i mechanizmami kapitalistycznego kolonializmu. Chiny mają coraz więcej luzu, zaczęła się tworzyć klasa średnia, zaczęli budować autostrady, szybko rośnie elektryfikacja, przemysł średni oraz high tech.
Wywoła to nowe trendy i zmiany społeczne (kwestia miesięcy) nowym polem natężonej rywalizacji mocarstw może stać się Ameryka Łacińska obok Afryki. Są po prostu pewne punkty rejony rozwinięta oraz te które zawsze się rozwijają i nigdy się rozwinąć nie mogą. Kwestią czasu jest że Chiny wyprzedza srednim poziomem życia Polskę, Kazachstan oraz Turcja już to zrobiły. Chyba że się ludzie w naszym kraju przebudzą do myślenia.
bert04 pisze:
Bitwa na Białej Górze, po Lutter, pod Noerdlingen... dopiero przyłączenie się (nie-protestanckiej) Francji do wojny 30-letniej zadecydowało o pokonaniu, a i to tylko częściowym, Habsburgów. Tak, kardynałowie Richelieu i Mazarin wyciągali protestanckie kasztany z ognia. Chciałoby się zapomnieć, co nie?
Religja to był tylko jeden z wielu aspektów po których szła linia konfliktu, w XVI i XVII wieku była może ciut bardziej istotna weź spójrz na trwały sojusz protestanckieh Angli i katolickiej Portugali.
Czasami personalia zmieniały oblicza wojny/polityki, równie ważna była geopolityka.
bert04 pisze:
Khem... Henryk VIII nie miał wnucząt. Władzę po nim sprawowało po kolei troje jego dzieci. Pierwszy syn próbował reformacji na maksa. Druga (najstarsza) córka chciała radykalnie wrócić na łono Rzymu. Dopiero trzecia córa wróciła do podstawy anglikanizmu wypracowanej przez ojca (i zabójcę matki), czyli podległości duchowieństwa władcy. Jej 39 artykułów tylko kodyfikują to, co zostało już wydane za czasów ojca i młodszego brata.
Tak, chodziło mi o córkę Elżbiete.
bert04 pisze:
Philip K. Dick uważał, że Imperium Romanum nigdy nie upadło. Ale też fajne książki pisał.
Myślę, że to samo myśleli Anglowie, Sasi, Jutowie, Fryzyjczycy, Wikingowie, Piktowie, Galaci, Brytowie kiedy znów pojawili się Rzymianie, tym razem ubrani w habity. Jak to się skończyło wszyscy wiemy, latynizacją Irlandi, Angli, Holandi, Niemiec, Skandynawi, potem 5-7 wieków (zależnie od szczęścia) niszczenia ich kultury oraz drenaż ekonomiczny sprawiły że podświadomie Europa Północna czuła się wyzyskiwana, niszczona i zarażona narzuconą kulturą. Spowodowało to olbrzymi impuls reformacyjny w XVI wieku na tamtych terenach oraz do końca XIX wieku powszechną nienawiść wobec Kościoła Rzymsko-Katolickiego, zostało to wyeksportowane także do koloni brytyjskich oraz holenderskich.

Spośród wszystkich krajów Europy Północnej jest tylko jeden kraj katolicki który jest płatnikiem do rzymskiego skarbca, który się wyrzekł swojej histori oraz kultury, jest w skali słowian ewenementem w tej dziedzinie. Zgadnij co to za kraj =D

Francja, Hiszpania, Austria i Portugalia to oczka w głowie papiestwa, szerzyły nową religię, stanowiły przedmurza i wspólnie korzystały z rzymskiego skarbca. Wyjątkiem była Polska, to właśnie Polacy zgodzili się aby wplątać Rzeczypospolitą w wojne ze Szwecją by odciążyć Francję oraz Austrię, trzeba więc było prowokować północnego sąsiada który miał 10% ludności Rzeczypospolitej, następnie głęboko wciągnąć całą szwedzką armię (pół ludności tego kraju) gleboko w Rzeczypospolitą, wywiad łaciński wiedział co robi, bo im dłużej Szwedzi przebywali w Polsce tym lepiej dla Francji oraz Austrii.

Kulminacyjnym momentem najazdu była Jasna Góra, jakiś generał szwedzki z grupką kilkudziesieciu/kilkuset ludzi oblężył klasztor, potem dopiero doszedł do niego list że kler polski jest po stronie szwedzkiej i płaci pieniądze za rabate, ale zakonów nie ruszajcie. Stąd się wzięły mity z MB Czestochowska, która chronila polskie klasztory przed oblężeniami aby ludzie nie gadali, nie podejrzewali i co ciekawe ciemny lud to kupił :D

Polska już od początków nieszczęsnego chrztu z rąk rzymskich oprawców wyrzekła się swojej tożsamości nie tylko pogańskiej, ale też narodowej (Lechia) dziś Polak/Polka uczony jest że Slowianie (Polacy) nagle się pojawili z dupy i przyjęli chrzest. Nie dziwi mnie to, skoro Mieszko musiał wyrzec się bycia Polakiem stając się giermkiem państwa kościelnego. Potem byli Krzyżacy, kontreformacja, Targowica i rozbiory czyli wszystko tak jak chciał kler.

Zawsze Polska jako zderzak (rycerz Watykanu jak to Braun mówi) który wykazywał się poprzez nawracanie Rusinów na jedną z wersji katolicyzmu zazdrościł pierwszej "córze kościoła" - Francji obsypywanej złotem przez KRK, to Frankowie uratowali Rzym, wprowadzili katolicyzm w Hiszpani, Niemczech, zabezpieczyli skarbiec od poludnia, zachodu, wschodu i polnocy. Wszelkie łupy z podbitych koloni katolickich trafiajace do Rzymu były zawsze dla rycerza (Francji) wspoldzielone.

Polska zawsze chciała być obsypana Watykanskim złotem, niestety córa kościoła (Francja) wzieła dupe w Troki kiedy złoto głównie zaczęło płynąć do Hiszpani oraz Austrii. Polska która nigdy dukata nie dostała a wpłaciła pięć stała przed wyborem, dalej stać za Rzymem licząc na zyski z tacy czy zrobić to co we Francji nie odchodząc od katolicyzmu. W końcu czekalismy 500 lat na moment kiedy zostaniemy obsypani zlotem, wplacalismy co roku ogromne sumy, niszczylismy chłopów, mieszczan aby wyciągnąć dukaty z pól, kamienic i wszystko przepadło.

Jedni zaczęli masowo uciekać, inni się zradykalizowali, potem Targowica, Insurekcja, ależ musieli się wkurzyc w Rzymie i trzeba było zniszczyć kraj nawet rękami Rosjan i Prusaków, dwór Austryjacki miał tylko objąć jak największe tereny swoim katolickim panowaniem.

Teraz znów mamy ciemnotę po okresie PRL gdzie były dwa obozy i Kościół Katolicki robiąc swoje interesy również popierając komunizm bo to zależnie od interesu sojusze się zmieniają znalazł zajebistą niszę gdy kapitalizm walczył z socjalizmem. Dzis w czerep Polaka wmontowano że KRK zawsze bronił niepodleglosci Polski, ciemny lud ma się wykazać, trzeba nawrócić zepsutą i złą Europę Północną i Zachodnią na łaciński katolicyzm, politycy używają słowa chrzescijanstwo :D dla niepoznaki.

Ciemny lud to kupuje, Polska robi za murzyna narodów, wagony złota wyjeżdżają do Watykanu.
Nawet słowo Polak jest wynaturzone do granic Polak=katolik, niedawno była rocznica 1050 lecia chrztu Polski, nikt nie ukrywał nawet że wyrzekliśmy się bycia Polakami oraz swojej historii od czasów rzymskich już znanej. Teraz 100 lecie niepodległości kolejna okazja propagandowa aby więcej do koperty kolędnej i tacy wpadło.

Jest jeden problem, Pilsudzki był socjalistą, federalistą i luteranem, a Dmowski się kojarzy z ONR, Falanga więc żadna z tych postaci nie da oczekiwanego efektu jakim jest umocnienie katolicyzmu. Więc lepiej będzie bezimiennie... chlop katolik, czemu chlop... ano chlop katolik to nie chlop rewolucjonista, z kosą odganiający ruska i pruska w tle, oczywiście murem za nim proboszcz który go nie wydał i spowiedzi tajemnice trzyma, cóż za heroizm, kreśli krzyż, jedyny symbol polskości który podtrzymywal naród i ten chłop proszę panstwa o to walczy z ruskiem oraz pruskiem... o komunie, o szopke, o spowiedź święta, to go podtrzymuje w walce, ale czemu nie ma tam austryjaka.

Ano austryjak też katolik, ba nawet Polakowi w karczmie piwko kupił i pociesza, u niego na folwarku praca lzejsza, nie ma bicia, ani plucia, razem Polak, Proboszcz, Austryjak tańczą klaszcza bo oto teraz Polak i Austryjak będą okupywac i bić Czecha, Slowaka, Wegra, wreszcie Polak się nachapie, wyszaleje i pokaże jak dla Austryjaka potrafi sprzedać Czecha, Slowaka, Wegra... Austryjak ma sprzedać Niemca i odwdzięczyć się... nad traktatem czuwa Proboszcz katolik gwarantujący sojusz Wiednia i Warszawy.

100 lecie niepodległości, planu B ni ma, MB czuwa, pamięta, jeszcze trochę dukatów sypniecie na tace i bank rozbijecie :) to już naprawdę blisko kiedy Polska będzie koronowana cierniem Watykańskim, jeszcze trochę, jeszcze tylko Rzymianie was ubiczują i Polska zaświeci. Polska ukrzyżowana przez Rzymian, ale zmartwychwstanie.
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Ateizm, Komunizm”