Czemu dziwi Nas Ateizm kiedy kościoły szerzą zgorszenie

Racjonaliści wierzący w teorię ewolucji oraz w stwórce Big Baang'a
Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Czemu dziwi Nas Ateizm kiedy kościoły szerzą zgorszenie

Postautor: Samolub » 08 lipca 2017, 17:50

Czy dziwi Was to, że wielu ludzi odchodzi od wiary ze względu na zgorszenia?

Ostatnio dręczy mnie strasznie ten temat i nie chodzi mi tylko o zgorszenia moralne, a złe prowadzenie.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Stokrotka86

Re: Czemu dziwi Nas Ateizm kiedy kościoły szerzą zgorszenie

Postautor: Stokrotka86 » 12 lipca 2017, 19:15

Wcale mnie to nie dziwi. Ludzie poszukują prawdy, spokoju i miłości. Nie zawsze otrzymują to w kościele, dlatego wielu wartościowych ludzi odchodzi od wiary z powodu zgorszeń.
Niezależna Chrześcijanka

Awatar użytkownika
kierunkowskaz
Moderator

Postautor: kierunkowskaz » 09 sierpnia 2017, 08:49

Często do zborów przychodzą osoby poranione, szukające stabilizacji, pokoju i wsparcia. Gdy trafiają na jakiś zły, burzliwy okres w zborze, często mogą pomyśleć, że zasady chrześcijańskie to fikcja, bo nikt nimi nie żyje, a na pewno nie ci co powinni.

Awatar użytkownika
Smerfetka

Postautor: Smerfetka » 13 sierpnia 2017, 13:13

kierunkowskaz pisze:
09 sierpnia 2017, 08:49
Często do zborów przychodzą osoby poranione, szukające stabilizacji, pokoju i wsparcia. Gdy trafiają na jakiś zły, burzliwy okres w zborze, często mogą pomyśleć, że zasady chrześcijańskie to fikcja, bo nikt nimi nie żyje, a na pewno nie ci co powinni.

Co do tych "gorszych" zborów nie warto chodzić, czasem już lepiej spędzić dzień z Chrzescijanami w domu czy nad wodą.

Helena

Postautor: Helena » 13 sierpnia 2017, 21:06

Samolub pisze:
08 lipca 2017, 17:50
Czy dziwi Was to, że wielu ludzi odchodzi od wiary ze względu na zgorszenia?

Ostatnio dręczy mnie strasznie ten temat i nie chodzi mi tylko o zgorszenia moralne, a złe prowadzenie.
Czy chodzi ci o "złe prowadzenie" w sensie niemoralnego życia, popełnianych grzechów, skandali itp.?
Niestety, to było, jest i będzie. Ale to prawda, że może odrzucić od danej społeczności i kościoła.
Mnie jednak skojarzyło się to z czymś innym. A mianowicie z prowadzeniem jako nauczaniem/nauczycielstwem, przekazywaniem i wykładaniem prawd o Bogu, biblijnych.
I z tego powodu sama jestem bardzo bliska porzucenia wiary.
Istnieje tak wielkie zamieszanie w naukach protestanckich, że człowiek ma coraz więcej wątpliwości.
Do tego katolickie bagno i prawosławie uważające się za to najwłaściwsze ....
Jak tu wierzyć w cokolwiek?

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 13 sierpnia 2017, 22:56

Helena pisze:
13 sierpnia 2017, 21:06
Czy chodzi ci o "złe prowadzenie" w sensie niemoralnego życia, popełnianych grzechów, skandali itp.?
Niestety, to było, jest i będzie.
Poniekąd o to chodziło, ale głównie o słabą organizacje i letniość. W Polsce jest to spory problem.
Helena pisze:
Teraz modne jest bycie takim indi chrześcijaninem (indi-independent) nie ze względu na niestałość, lenistwo, zamknięcie takiej osoby a raczej poziom niektórych wspólnot.

Często zaniedbuje się jedną rzecz nakręcając maksymalnie inną, a to nie jest dobre kiedy jedni caly dzień polemizują (kłócą się) inni tylko jezykami mówią, inni robią pikniki tylko, a inni siedzą w ławach. To są akurat braki co do dobrych Pastorów, którzy nie są zbytnio pomysłowi i nie umieją zarządzać wspolnotą. Jest wszystko perfekt opisane w "Dziejach" i "Listach" że odwiedza się chorych, starszych, że można wykonywać wspólną prace, że wspólnota ma być samodzielna, czyli nie trzeba być Amiszem i robić masło, ale adekwatnie do warunków w danym czasie, miejscu, możliwości czyli nie ma przeszkód by myśleć o uczelni, szkole, szpitalu, firmie, ośrodkach etc.

Zresztą wystarczy poczytać o moim doskonałym pomyśle "stolica ewangeliczna w Polsce" projekt całkowicie free, właściwie zerowy wkład pracy... wystarczy tylko się stargetować i tyle. Reszta dzieje się sama, ale w Polsce mentalność jest wiadomo jaka :D

Wspólna wieczerza między wspólnotami protestanckimi raz na pół roku, organizowanie zbiorczych wycieczek, spotkań to nie jest też żaden problem poza chęciami i dobrą wolą.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
Agnieszka93

Postautor: Agnieszka93 » 20 sierpnia 2017, 15:10

Samolub pisze:
13 sierpnia 2017, 22:56
ale w Polsce mentalność jest wiadomo jaka
Dokładnie

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 20 sierpnia 2017, 22:20

Helena pisze:
Istnieje tak wielkie zamieszanie w naukach protestanckich, że człowiek ma coraz więcej wątpliwości.
Jakże się cieszę, że to czytam. Helena przyznaje, że z protestantyzmem jest problem.

Kościoły tradycyjne, czyli katolickie, prawosławne (obu rodzajów prawosławia) mają ciągłość (w tym nauczania) od Chrystusa, więc nie ma takiego zamieszania. Biskupi czuwają nad nauczaniem, wiara łączy pokolenia. Nie ma obawy, że nagle Kościół zmieni swój charakter, albo powstanie nowy.

Ja bym zachęcał do wierzenia nie w cokolwiek, tylko w naukę Chrystusa, która przetrwała w Kościołach tradycyjnych.
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 21 sierpnia 2017, 12:31

Katol pisze:
20 sierpnia 2017, 22:20
Helena pisze:
Jakże się cieszę, że to czytam. Helena przyznaje, że z protestantyzmem jest problem.
Masz dziwną skłonność do czytania wybiórczego, nawet jeżeli zamieściłeś całość postu. "zamieszanie" to mały pikuś przy słowie, którym opatrzyła katolicyzm.
Ja bym zachęcał do wierzenia nie w cokolwiek, tylko w naukę Chrystusa, która przetrwała w Kościołach tradycyjnych.
Niestety są ludzie, którym brakuje pewności wiary i muszą najpierw zaprzeczyć, zanim - być może - uznają słuszność starych racji. Są powody, dla których koleżanka odeszła od KRK i ignorowanie powodów jej odejścia przy jednoczesnym zachwalaniu "Hej, u nas nic się nie zmienia od lat" nie jest być może najlepszą taktyką. Pomijając to, że jednak pewne rzeczy się zmieniają. Nie tyle nauczanie, co wykładnia i przede wszystkim "praktyka". W końcu nasz stosunek do protestantów też "nieznacznie" się zmienił.

Awatar użytkownika
Katol

Postautor: Katol » 21 sierpnia 2017, 23:08

Drogi Bert04,

Jestem dumny z mojego wybiórczego czytania, bo świadczy ono o mojej inteligencji.
Radzę też innym się tego nauczyć. Wybieram tematy, na które jest sens dyskutować.
Jak nie ma sensu dyskutować, to nie dyskutujmy. Forum jest po to, by dyskutować.

Proszę o nie zmienianie sensu mojej wypowiedzi!
Nie napisałem, że NIC się nie zmienia. Napisałem, że mamy ciągłość nauczania od Chrystusa. Że jesteśmy bardzo stabilni doktrynalnie i że nasza wiara jest wielopokoleniowa (a nie nowinkarska). Mamy instytucje strzegące czystości doktryny. Jest to ewidentna przewaga nad protestantyzmem.
Nasza wiara jest zgodna z Pismem:

2 Pan jest moją mocą i źródłem męstwa!
Jemu zawdzięczam moje ocalenie.
On Bogiem moim, uwielbiać Go będę,
On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.

Bóg mojego ojca jest moim Bogiem, a mój Bóg jest Bogiem przyszłych pokoleń.
A w protestantyzmie to różnie bywa, każde pokolenie może odkryć, albo wymyślić, nowego Boga.
Przecież zawsze może przyjść nowe przebudzenie... i zupełnie nowe rozumienie Boga, chrześcijaństwa, konsekwencji wiary, łaski,...
Dziecko Maryi; Dwudziesty Piąty;

Wróć do „Ateizm, Komunizm”