Co myślicie o Świadkach Jehowy?

Badacze Pisma, Russelianie
Awatar użytkownika
Mozilla

Co myślicie o Świadkach Jehowy?

Postautor: Mozilla » 30 maja 2017, 19:42

Widzę, że takiego tematu chyba nie było więc ja piszę
Od jednego ŚJ slyszałam obraźliwe słowa w stosunku do protestantów czy nawet katolików. Ogółem nazwał mnie światusem, bałwochwalcą, że Baptyści to sekta. I, że tylko Śj głoszą prawdę itp. Wcale mnie to nie ruszyło nawet nie wchodzę w takie rozmowy. Tylko modlę się by zmienił myślenie i ogarnął się.
Biblię należy rozumieć tak jak pisze

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Co myślicie o Świadkach Jehowy?

Postautor: Samolub » 30 maja 2017, 22:56

Temat przenoszę i zostawiam odnośnik.

Według mnie robią to samo co Kościół Katolicki bo ustalają nowe dogmaty poza Biblią tylko ci pierwsi mają tradycję 1600 lat herezji, a oni niepełna 150 :!: i co najlepsze gonią :D

Nie znają podstaw, nie wiedzą nawet co to zbawienie z łaski. Uczą się głupot typu wiedzą jak wyglądały kafelki w świątyni żydowskiej 4 tys lat temu. Uważają się więc za znawców Pisma.

Bardzo dziwnie reagują na słowo Nowonarodzenie (biblijne podstawy) nie rozumieją czemu nadal kultywują zakon. Tkwią głęboko w świecie tylko w skali mikro.

Nieformalnie zachowują się gożej niż letni Katolicy. Min w sieci potrafią na swoich stronach usuwać ludzi, komentarze nawet jeśli to konstruktywna krytyka czy wyłącznie polemika.

Spółdzielnia pracy, pranie głów i uciszanie niewygodnych. Podobno pracowici jak sami propagują, ale nikogo w pracy żadnej nie widziałem poza tymi załatwionymi co Jehowa im błogosławi.

Na Sycyli też mafi Bóg błogosławił.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 31 maja 2017, 08:09

Samolub pisze:
30 maja 2017, 22:56
Według mnie robią to samo co Kościół Katolicki bo ustalają nowe dogmaty poza Biblią tylko ci pierwsi mają tradycję 1600 lat herezji
O przepraszam, 1984 lat. Przynajmniej według oficjalnego datowania. W 33 r. n.e. powstaje ta herezja od judaizmu i z "drobnymi modyfikacjami" utrzymuje się do dziś.

I tam, gdzie Ty widzisz podobieństwa, ja widzę swoistą licytację wśrod denominacji (post-)chrześcijańskich, która jest jeszcze dalej od KRK. Wy odrzucacie celibat? Ha, my zrywamy ze chrztem dzieci. // Furda, a my czcimy na powrót sobotę. // Phi, a my już nawet w Trójcę nie wierzymy, szach mat. I kaszanki nie jemy, wy krypto-katolicy. Gdzieś na końcu stoją unitarianie uniwersalistyczni...

No dobra, temat ma być o ŚJ, ale nie ja zacząłem z porównaniami.
Samolub pisze:
30 maja 2017, 22:56
a oni niepełna 200 i co najlepsze gonią
Tym razem zaokrąglasz w górę. Russel to 1881, Strażnica to może 1879. Nawet przesuwając początki restoracjonizmu na 1870 to 150 lat nie uzbierasz.

Ale trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do Watykanu, młyny Strażnicy nie mielą powoli. Miałem styczność z paroma przedstawicielami w internetach w odstępie paru lat. I gdyby nie deklaracje nie wiedziałbym, że to ciągle ta sama grupa wyznaniowa. I nie chodzi o ciągłe przesuwanie lub reinterpretowanie daty Armageddonu. Ale o Jezusa właśnie. Człowiek, archanioł (Michał chyba), bóg (z małej litery, w odróżnieniu od Boga, taki "bóg mniejszy"). Ja nie wiem, jak oni się w tym nie gubią, ale to już nie moja sprawa.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 31 maja 2017, 13:13

Tą tezę/doktrynę "Światków" obala Tesaloniczan 4:16 gdzie Archanioł Michał i Jezus są ukazani jako dwie różne osoby.

Niestety ŚJ o tym wiedzieli więc pozmieniali swój przekład. Panicznie boją się więc greki (pali jak ogień) ukazującej ich fałszerstwa i błędy.

Bert jak chcesz temat kontynułować co do początkumy katolicyzmu rzymskiego czy innego to są odpowiednie wątki.

W 33 ne to nawet nie bylo Chrześcijanina żadnego w Rzymie, gmina rzymska powstała znacznie później (lata 60-te). Okolo 150-200 ne pojawiło się sformułowanie katolicki odnośnie wszystkich wspólnot.

Sam Kościół Rzymsko Katolicki ukształtował się miedzy 300-400 ne

Dajmy się innym w tym wątku wypowiedzieć.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 31 maja 2017, 13:37

Mój wpis (pierwsza część) miał być "z przymrużeniem oka", nawet jak bez emotek. Ale nie mogłem sobie odpuścić, jak już porównanie zostało postawione. Ba, ostateczna wersja to skrót tego, co najpierw wysmarowałem... ale może innym razem się skuszę na taką polemikę.
Samolub pisze:
31 maja 2017, 13:13
Niestety ŚJ o tym wiedzieli więc pozmieniali swój przekład. Panicznie boją się więc greki (pali jak ogień) ukazującej ich fałszerstwa i błędy.
Jeden ze wspomnianych eSJotów próbował udowodnić, że w grece Bóg (Ojciec) jest z przedimkiem (ho theos), a "bóg" jako określenie Jezusa - bez przedimka. Też poległ, gdyż owa rzekoma zależność występuje tylko w jednym fragmencie, konkretnie pierwszy rozdział Jana. Natomiast w innych (tak NT jak i grecka edycja ST) można wielokrotnie poświadczyć określanie Boga (Ojca / Jahwe) bez przedimka. A nawet bóstw pogańskich z przedimkiem.

Osoba, która bada tylko jeden fragment i nie porównuje w innych, może się dać przekonać taką argumentacją.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 31 maja 2017, 14:00

Organizacja ta w ostatnich latach bardzo szybko się przepoczwarza.

Wiele czasu w internetach poświęcał im Obserwatorek ukazując dawne i obecne nadużycia tej organizacji.

Mozillo powinnaś na nich uważać. Jeden prowadzi na przykład kilkanaście blogów udając matke Polke, której córkę odebrali Baptyści i innego rodzaju bzdury wypisuje pod wyszukiwarkę by inne wyznania oczerniać.

Takie rzeczy padają na podatny grunt bo przecież w USA gdzie jest 60 mln Baptystów nikt nie uwierzy w takie bajki.

Ale w Polsce gdzie Baptystów jest 10 tys. Takie wpisy i manipulacje mogą się przełożyć na realne izolowanie bądź nawet prześladowania ekonomiczne, społeczne czy inne wśród niektórych grup społecznych.

Gdyby ŚJ stanowili większość w jakimś państwie to z wolnością religijną można się pożegnać, jedna wielka współdzielnia.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Agnieszka93

Postautor: Agnieszka93 » 05 czerwca 2017, 15:24

Dla mnie są to karierowicze

Awatar użytkownika
przemko

Postautor: przemko » 05 czerwca 2017, 23:21

Agnieszka93 pisze:
05 czerwca 2017, 15:24
Dla mnie są to karierowicze
Konkretnie i na temat :gąsienica: :gąsienica: :gąsienica:

Ja od siebie dodam iż jest to masońska organizacja i nawet nie trzeba specjalinie szukać by znaleźć powiązania.

Przygotowałem nawet krótką prezentację dla świadków by im pokazać gdziekolwiek ich nie znajdę.

https://apologiapolska.pl/wp-content/up ... 6/1_JW.pdf

Udostępniajcie, przekazujcie, może to im oświetli umysł.

Btw, jestem w trakcie pisaia aplikacji, która umożliwiałaby dodawanie lokalizacji ze stoiskami ŚJ. Myślę że taka ogólna centralna baza to będzie dobry myk, bo im więcej osób przeszkolonych będzie z nimi rozmawiało tym lepiej dla nas:)
Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress

Awatar użytkownika
Alex87

Postautor: Alex87 » 06 czerwca 2017, 00:27

Hah, świetnie

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 06 czerwca 2017, 21:00

przemko pisze:
05 czerwca 2017, 23:21
Ja od siebie dodam iż jest to masońska organizacja i nawet nie trzeba specjalinie szukać by znaleźć powiązania.
Adwentyści to samo, ale o powiązaniach ŚJ z masonerią nic nie wiem.

Obrazek

Patrzcie Borgoglio też :rozbawiony:
Obrazek
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Świadkowie Jehowy”